2:0

konec (1:0, 0:0, 1:0) Stav série: 2:2

08.04.2022, 17:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Finále • Daniel Lhotský

Tipsport: 2.45 4.1 2.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Čtvrté finále je u konce. Dukla dokázala téměř celé utkání hlídat jednobrankové vedení, v závěru utkání trefil prázdnou branku Tomáš Čachotský a definitivně tak potvrdil dnešní vítězství Jihlavy. Série je tak na zápasy vyrovnaná, 2:2. Série bude pokračovat v neděli Na Lapači a s jistotou se ještě jednou vrátí i do Jihlavy. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek večera. (19:56:08)

59:28

Březina pálil z kruhu, Vsetín se pokoušel před brankou dorážet, domácí obrana ale stihla včas zasáhnout.

59:08

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – 5 min., bitka + 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jan Berger – 5 min., bitka + 2 min., nesportovní chování).

58:59

Zhukov chytal nahození Roba z kruhu, přitom ale zavadil o branku a vyrazil ji ze své pozice.

58:21

Dukla mířila na prázdnou, Říha ovšem počkal na modré na puk a zatím nedovolil Jihlavě definitivně rozhodnout.

58:03

Vsetín po střele vybojoval útočné pásmo a Gába opět opouští bránu.

57:58

Vsetín se ještě snaží se zápasem něco udělat, tentokrát se mu ale nepodařil přesun do útočného pásma a rozhodčí píská ofsajd.

57:43

Zakázané uvolnění Vsetína posouvá hru ke Gábovi.

57:36

57:36 Tomáš ČACHOTSKÝ - 2:0

57:36

Dukla právě vstřelila branku!
Dukla trefuje prázdnou branku a výrazně se tak přibližuje vítězství v dnešním utkání. Vít Jonák nedokázal na modré zachytit přihrávku, ve středním pásmu se dostal k volnému kotouči TOMÁŠ ČACHOTSKÝ a z dálky trefuje prázdnou branku. Bez asistence.

56:52

Říha střílel od modré, domácí obrana jeho střelu vytečovala až do ochranné sítě.

56:47

Gába míří na střídačku, hosté zkusí tři minuty před koncem třetiny hru v šesti.

56:47

Oddechový čas pro hosty.

56:47

Zakázané uvolnění Jihlavy.

56:27

55:52

Březina se vrací na led, Dukle pokračuje ještě krátká přesilovka 5 na 4.

55:51

V akci opět Harkabus. Na pravém kruhu vypálil na Gábu, kterého trefil do masky a hra se tak na chvilku přeruší.

55:05

Prudká rána Harkabuse z kruhu letí na horní tyč. Další obrovská šance Jihlavy.

54:32

Vsetín po vyhraném buly okamžitě posílá puk až na druhou stranu hřiště.

54:27

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Ondračka – 2 min., držení).

54:22

Skořepa byl milimetry od druhého gólu, v pádu nedokázal poslat puk do odkryté části branky.

53:52

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (David Březina – 2 min., hrubost).

53:20

Bergerovu střelu zblízka Zhukov poslal svou hokejkou mimo ohrožení branky. Dukla si následně zahraje přesilovou hru.

52:27

Menšík se se sice dostal s pukem do útočného pásma, na mantinelu za brankou si na něj ale počkali tři Vsetínští a připravili ho o kotouč.

51:22

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Matouš Venkrbec – 2 min., nedovolené bránění).

51:22

Jonák obkroužil s kotoučem puk a protlačil se až před Zhukova, ve zmatcích před brankou se ovšem domácí zvládli zorientovat a udrželi puk před brankovou čarou.

50:30

Jerofejevs na chvíli ztratil puk ve středním pásmu, velmi rychle ho ovšem zvládl vybojovat zpět a hosté tak můžou do útočného pásma.

49:43

Pšurný jen nahodil kotouč do útočného pásma, Vsetín rychle posílá na led čerstvé síly.

48:46

Harkabus těsně po konci přesilové hry dobře zamířil k bližší tyči, Gába ale stihl na poslední chvíli nastavit lapačku do správné pozice a nepustil tak Jihlavu do dvoubrankového vedení.

48:37

48:04

Hosté opět vyhazují, Dukle se v této přesilové hře nedaří připravit nějakou výraznější příležitost.

47:07

Domácí se ke střele zatím v přesilové hře nedostali, hosté vyhazují puk na druhou stranu hřiště.

46:37

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Aleksandrs Jerofejevs – 2 min., hákování).

45:57

Bilčík se dostal v útočném pásmu ke dvěma střelám, v obou případech ale trefil jen obránce Vsetína.

45:50

Kachyňa prověřil Gábu střelou od modré, ten však dokázal lapačkou celou akci vyřešit.

45:19

Vlach se pokoušel s pukem protlačit přes obranu Jihlavy k Zhukovovi, při závěrečné kličce ale narazil do branky a vyhodil ji ze své pozice. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:27

Peš si u mantinelu počkal na přihrávku z obranného pásma a od kruhu mířil ke vzdálenější tyči. Jeho střele ovšem chyběla větší přesnost, puk totiž letěl mimo branku do rohu kluziště.

43:12

Gába měl s Eliášovou střelou plné ruce práce, hostům ovšem přálo štěstí a puk se od brankáře odrazil mimo dosah hráčů Dukly.

42:59

42:18

Brož zkusil po sérii přihrávek střelu z kruhu, Gába byl ovšem na střelu připraven a zlikvidoval ji svou výstrojí.

41:22

Dukla nevydařenou přihrávkou sama sebe vyhání z útočného pásma.

40:59

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Adam Zeman – 2 min., vražení na hrazení).

40:19

40:05

Po úvodním vhazování poslala Dukla rychle puk až na Gábu, zde si na kotouč počkali Vsetínští, kteří ještě mohou zkusit využít zbytek přesilové hry.

40:01

Dnešní utkání sleduje 4149 diváků.
Druhá třetina je u konce. V ní byla aktivní obě mužstva a hrálo se ve vysokém tempu. Dukla se několikrát dostala do přečíslení, ve kterém jí několikrát chybělo jen pár centimetrů. Vsetín byl velmi blízko vyrovnání především v závěru utkání, kdy se v přesilové hře několikrát dostal do slibných situací, které ale domácí obrana zvládla úspěšně odrážet. Po dvou třetinách tak stále Dukla vede fotbalovým rozdílem. Třetí třetina začne přibližně za 15 minut.

40:00

39:36

Klimkův pokus z kruhu letí po teči mimo branku.

38:35

Berger čekal na teč před Zhukovem, přihrávka od mantinelu na něj byla ovšem příliš rychlá a útočník Vsetína nestihl zakončit. Jihlava následně vyhodila puk až ke Gábovi.

38:19

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vítězslav Brož – 2 min., vysoká hůl).

38:13

Menšíkovi sjel puk v útočném pásmu z hokejky a Dukla se tak do přečíslení nedostane.

36:59

Vsetín se štěstím zachytil vysokou přihrávku do útočného pásma a pokouší se najít vhodné místo pro střelu, domácí ovšem důsledně brání a zatím nedovolili hostům vystřelit.

35:46

Skořepa střílel od mantinelu, Gába hokejkou vyrazil puk mimo svou branku. Jihlavu následně Vsetín donutil opustit útočné pásmo a zahájit novou akci až v obranném pásmu.

34:49

Cachnín přihrával u branky za sebe na Menšíka, ten zkusil zamířit do horního rohu, narazil ale na připraveného Gábu.

32:48

Dukla se dostala do přečíslení 2 na 1 v útočném pásmu, Havránek ovšem příliš dlouho čekal na přihrávku a zkusil tak alespoň sám vystřelit. Gába odehrál puk do rohu hřiště.

32:05

Marešovu střelu z dálky musel Gába likvidovat vestoje, nakonec zachytil puk do lapačky a přerušil hru.

31:32

Oba týmy jsou opět v plném počtu.

31:30

Seman tečuje Ondračkovu střelu vysoko nad branku.

30:45

Vsetínu se nepovedla přihrávka v útočném pásmu a hosté tak musí pro puk až ke svému brankáři.

30:33

Dundáčkovu střelu tečují hosté do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici Gáby.

29:55

Venkrbec přenechal puk na kruhu Smetanovi, ten ihned na Zhukova prudce vystřelil, domácí brankář puk pokryl a přerušil hru.

29:32

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (David Vítek – 2 min., hrubost).

28:52

Dundáček zkusil na modré střelu bez přípravy, ta ovšem letí zcela mimo branku.

28:15

Klimek dlouho odolával s pukem u mantinelu domácím hráčům. Nakonec ale musel poslat puk ven z pásma.

27:49

Hra se po zakázaném uvolnění vrátí do obranného pásma Jihlavy.

26:40

Juda střílel nadvakrát přes dva obránce Vsetína. První pokus letěl mimo branku, ten druhý už Gába musel vykopnout svým betonem.

25:31

Vítek si počkal na modré na přihrávku, zavezl puk až za branku a odtud přihrával ke vzdálenější tyči, domácí obrana ale dokázala včas zareagovat a připravila Valachy o puk.

24:22

Mareš překvapil Gábu střelou z kruhu a hostující brankář si vůbec nebyl jistý, zda puk dokázal pokrýt. Kotouč po odrazu vyletěl vysoko nad kluziště a skončil až u zadního mantinelu.

23:42

Harkabus mohl před brankou zakončovat, kotouč ovšem letí těsně mimo branku.

23:09

Dlouhý souboj o puk u mantinelu zvládá lépe Dukla a může tak pokračovat v akci v útočném pásmu.

22:19

Ofsajd přerušuje přesun Dukly do útočného pásma.

21:37

Vlach po vyhraném buly v obranném pásmu pospíchal s pukem ke Zhukovovi a z malého úhlu nastřelil boční tyč. Kotouč po odrazu letí až do ochranné sítě.

21:28

Dundáček zkusil střelu z modré, hostující gólman opět včas zasáhl.

21:12

Peš pálil z vrcholu kruhu bekhendem, Gába chytá kotouč do lapačky.

20:37

Mareš posílá kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude u Zhukova.

20:01

První třetina je za námi. V té se už ve druhé minutě podařilo skórovat domácí Dukle. Filip Seman dokázal už ve druhé minutě utkání tečovat puk zblízka do horního rohu. Vsetín se později dokázal dostat do zápasu, vypracoval si několik zajímavých příležitostí, na úvodní branku Jihlavy ovšem odpovědět nedokázal. Po první třetině tak odchází do kabiny s jednobrankovým vedením domácí. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

20:00

18:51

Brož poslal puk na Kachyňu, ten z bezprostřední blízkosti musel zakončovat bekhendem. Gába puk pohlídal svým betonem a poslal ho do bezpečí.

17:31

Berger se ve středním pásmu hnal k volnému kotouči, o ten ho ovšem ještě před modrou připravili domácí hráčí.

16:05

Zakázané uvolnění se kvůli teči domácích nepíská, domácí navíc musí rychle na pomoc svému brankáři, protože u puku bude jako první Vsetín.

14:37

Havránek odolal ve středním pásmu nátlaku ze strany hostující obrany a od modré vystřelil, v cestě ale opět stál jeden z hostujících hráčů.

13:57

Kachyňova střela od modré trefuje stínícího hráče Dukly.

12:24

12:14

Menšík uloupil puk ve středním pásmu a dostal se s ním až k brance hostů, zde chtěl ještě přihrávat na volného Semana, jenže nedokázal dostat puk přes hokejky hostujících obránců.

11:24

Vlach se behkendem natahoval pro puk aby ho dorazil do prázdné, to se mu ovšem nedaří. Dukla poté vyhazuje puk až ke Gábovi a může vystřídat.

10:46

Hra se po zásahu vysokou holí ze strany Vsetína přesune do středního pásma.

10:24

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Harkabus – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

09:47

Hosté chybovali ve středním pásmu a Hynek Peš jel sám na branku, v koncovce mu ovšem chyběla vetší rychlost a síla a gól vstřelit nedokázal.

09:04

Ofsajd Vsetína.

08:23

Další pokus Vsetína od modré, Říhova rána ovšem po teči letí mimo branku.

07:53

Smetanova střela od modré končí vysoko nad brankou, Jihlava poté vyhodila puk ven z pásma na zakázané uvolnění a Vsetín tak bude moci pokračovat v útoku.

06:57

Jenáček poslal puk na teč před Zhukova, útočník hostí ovšem posílá puk mimo ohrožení domácí branky.

06:25

Jenáček prověřil Zhukova střelou z kruhu, ten akci bez větších potíží vyřešil.

05:22

Berger se dostal se štěstím k volnému kotouči u tyčky a zkusil rychle s pukem něco vymyslet, domácí brankář si ovšem pohlídal prostor u tyče a nenechal zde žádné volné místo.

04:49

Smetana pálil od trestné lavice na Zhukova, před brankou ovšem trefil jednoho ze svých spoluhráčů.

04:16

Vít Jonák z minimálního úhlu trefuje vzdálenější tyč.

03:27

Eliáš hledal před brankou volného Brože, do přihrávky ovšem zasáhli hostující obránci a připravili domácí o šanci.

02:32

Čachotský vyslal puk od modré na Gábu, těsně před brankou se opět připravoval na teč Filip Dundáček, jenže nedokázal překonat gólmana Valachů. Následuje zakázané uvolnění hostů a vhazování u Gáby.

01:52

Vítek nahodil puk za Zhukova, zde ovšem nečekal nikdo v zelenožlutém dresu a ke kotouči se tak dostává domácí Dukla.

01:31

01:31 Filip SEMAN - 1:0

01:31

Dukla otevírá skóre dnešního utkání velmi brzy, už ve druhé minutě. Před brankou si počkal na přihrávku od zadního mantinelu Vítěslav Brož, vypálil a jeho střelu do horního rohu tečoval FILIP SEMAN. Asistence: Vítězslav Brož, Matouš Menšík..

00:49

Jerofejevsova střela od modré byla zblokovaná domácí obranou. Následně Matěj Zadražil zkoušel tečovat kotouč před Gábou, ale nepodařilo se mu to.

00:01

Po úvodním vhazování se dostávají k puku hosté.

00:01

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kachyňa, Dundáček, Valenta, Eliáš, A. Dvořák – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Peš – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, M. Juda, P. Čermák.
Trenér: Viktor Ujčík

VHK ROBE Vsetín: Gába (D. Sachr) – Smetana, Ondračka, J. Říha, Jerofejevs, J. Jenáček, Štach (A), Š. Jenáček – Jonák (C), Venkrbec, Rob – Gago, Pšurný, Klímek – Berger, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, D. Březina, Vítek.
Trenér: Roman Stantien

Rozhodčí: Wagner, Petružálek – Kreuzer, Polonyi.
Dobrý večer z CZ LOKO Arény. Dnes se počtvrté ve finále CHANCE Ligy střetnou Dukla Jihlava a Vsetín. Dnešní zápas bude může sehrát naprosto zásadní roli ve vývoji série. Vsetín je ve vedení 2:1 na zápasy a může si v případě výhry domů přivézt první mečbol. Jihlava by se tak dostala do skutečně náročné situace, protože by musela odvracet konec sezony na zaplněném Lapači. V případě vítězství Dukly by se série s jistotou vrátila ještě jednou do Jihlavy.

Ve včerejším zápasu sice byla v samotném úvodu aktivnější Jihlava, Vsetín ovšem vstřelil během minuty dvě branky a po pěti odehraných minutách vedli Valaši už 2:0. Svěřenci trenéra Ujčíka se sice několikrát dostali na dostřel, ani jednou ale vyrovnat nedokázali. Vsetín tak oplatil Jihlavě domácí porážku a zvítězil na Vysočině 4:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.