konec (0:3, 0:1, 1:2)

04.04.2022, 02:00 • Honda Center, Anaheim • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Tipsport: 3.76 4.57 1.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistické okénko
Střely na bránu: 32-46; Zablokované střely: 2-17; Vhazování: 52,63% – 47,37%; Hity: 14-13; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.

John Gibson (ANA) 40 zákroků, 6 OG, úspěšnost 87,0%, čas na ledě 60:00
Mike Smith (EDM) 31 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,9%, čas na ledě 60:00 (04:50:42)
Poslední třetina přinesla další tři branky. Anaheim byl od začátku této třetiny lepší, ovšem přetavil to pouze v jednu branku. Následně se prosadil znovu Edmonton a to už bylo rozhodující. Oilers potvrdli vítězství ještě šestou brankou asistenta Draisaitla a po vysokém vítězství si zaslouženě bere dva body.

59:18

V posledních sekundách ještě Anaheim tlačí, ale už to nic neřeší. Zápas se dohrává.

58:43

Zegras ještě pálil z levé strany, ale Smith se natlačil k levé tyčce a kotouč jednoduše vyrazil.

58:00

Poslední dvě minutky ze zápasu právě započaly.

56:02

56:02 Leon DRAISAITL - 1:6

56:02

Edmonton právě vstřelil branku!
Demolice Anaheimu pokračuje. LEON DRAISAITL dostal kotouč na pravou stranu, kde byl b hodně těžké pozici, ale pálil z první a velice přesně. Na branku mu nahrál předchozí střelec Kulak. Asistence: Brett Kulak.

55:30

Na druhou stranu se sám řítil Connor McDavid, který ale obrovskou šanci neproměnil.

55:15

Jeden z hráčů Anaheimu zkusil vypálit od modré čáry, což poměrně zaskočilo brankáře, který předvedl pouze nejistý zákrok.

54:45

Za brankou Edmontonu byl jeden z hostů tvrdě sestřelen. Rychle se ale zvedl a pokračuje ve hře.

52:13

52:13 Brett KULAK - 1:5

52:13

Tak nyní už je určitě rozhodnuto. Po střele BRETTA KULAKA je mezi týmy opět čtyřbrankový rozdíl. Zajímavé ovšem bylo, jakým způsobem kotouč prošel do branky. Po střele právě Kulaka ho brankář extrémně zpomalil, ale nedokázal zastavit a puk tak pomaličku doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Cody Ceci a Leon Draisaitl.

51:16

Edmonton připomíná soupeře z předchozí třetiny. Hraje hodně laxně, skoro se nehýbe a skoro se nedostává z obranného pásma.

51:03

Dlouhé nahození do pásma se minul os účinkem. Anaheim akorát přišel o kotouč, víc se nestalo.,

50:08

Simon v posledních chvílích tahá obranu Anaheimu. Nyní vypíchl z pásma další důležitý kotouč.

49:36

Po zákroku přišel Smith o hokejku. Musel se s tím vypořádat. Další ránu z dálky chytil do náruče jako při vybíjené.

48:49

Laxní střelu Ryana měl Gibson jednoduše v lapačce.

48:21

Hra v posledních chvílích postrádá tempo a vypadá to, jako by už oba týmy jen čekaly, až vyprší čas a budou konečně moci do kabin.

47:54

Simon se v pásmu dostal ke střele, kterou ale jednoduše Smith vyrážečkou zlikvidoval.

47:20

Simonovi se podařilo soupeři vypíchnout kotouč a rychle ujet podél mantinelu. Nakonec ho ale dostihl soupeř a odzbrojil ho.

46:57

McDavid vybojoval kotouč, ale pouze ho nahodil do pásma a jel rychle vystřídat.

46:19

Aston-Reese sahal po další brance! Přijel k Smithovi a zprava ho zkusil hezkou bekhendovou ránou překonat. Nakonec se mu to ale nepovedlo.

43:16

43:16 Zach ASTON-REESE - 1:4

43:16

Anaheim právě vstřelil branku!
Tak nakonec se přece jen dočkali i domácí! ZACH ASTON-REESE se dostal k brance z pravé strany a vypálil. Jeho střelu brankář chytil a vyrazil. Kotouče si ale nikdo nevšímal, a tak Aston-Reese rychle přejel nalevo a vypálil znovu. A to už mu vyšlo. Bez asistence.

42:40

Zegras z křídla nasměroval kotouč na bližší tyčku, ale Smith měl dost času a rychle se přesunul.

42:08

Nyní už so musel Smith připsat zákrok, při kterém sice musel přerušit hru, ale jinak to byla čistá a jednoduchá rutinní práce.

41:52

Anaheim zkoušel zaútočit, ale opět ztroskotal na nevýrazné a špatné přihrávce.

40:01

Úvodní buly poslední třetiny vyhrál tentokrát Edmonton.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Přinesla další gól do sítě domácího celku. Jinak to byla ale docela nezáživný a neatraktivní hokej. Vypadalo to, jakoby od poloviny utkání Anaheim už rezignoval na hru a jen čekal, než bude moct konečně pryč. Uvidíme, zda třetí třetina přinese ještě nějaký zvrat.

40:00

39:29

Smiths se po opravdu dlouhé době musel činit. Kotouč nakonec zalehl, soupeři ho ještě osekávali, ale pak už si hosté u brankoviště sjednali pořádek.

39:20

Po dlouhé době se Anaheim dostal do dobré šance. V akci dva na jednoho stačilo kotouč přesunout na pravou stranu, kde by Comtois zakončoval do úplně volné branky. Jednoduchý pas ale jeho spoluhráč nezvládl.

39:00

Poslední minutka z druhé třetiny právě započala.

38:31

McDavid nasměroval kotouč zpoza branky přímo před ní. Tam byl připraven Puljujjarvi, ovšem nedokázal touš usměrnit do svatyně.

37:45

Kassian si sjel na levou stranu a z dálky zkusil vypálit. Jeho rána ale byla nepřesná a letěla asi metr od branky.

37:17

Edmonton se vlastní chybou připravil o pásmo, ovšem ve středním pásmu kotouč znovu rychel vybojoval.

36:43

Evander Kane po střele svého spoluhráče tečoval kotouč těsně před gólmanem, ovšem ten dokázal zareagovat.

36:11

Další vyhození přes celou ledovou plochu už dost možná znamená, že Anaheim oslabení ubrání.

35:42

Hosté se dostali rychle zpět do třetiny a okamžitě znovu prověřili brankáře Gibsona, který se opět vytáhl.

35:14

Anaheim ihned po buly vybojoval kotouč a vyhodil ho až na druhou stranu kluziště.

34:26

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Zach Aston-Reese – 2 min., podrážení).

34:26

Tentokrát se už konečně domácím hokejistům podařilo proniknout do útočného pásma. Tam ale přišel zbytečný útočný faul.

33:48

Brassardův pokus byl jednoduchou prací pro Gibsona. Ten ovšem i tak puk pokryl, zastavil a přerušil hru.

33:20

Anaheim už přes dvě minuty nebyl v útočném pásmu a pouze se brání a vyhazuje ze své třetiny nebo ze středního pásma.

32:47

Po zákroku na Comtouise se hra přeruší. A nyní bude následovat reklamní brejk.

32:23

Domácí jen nahazují do útočného pásma. Vypadá to, že nemají už totálně zájem hrát a jen čekají na konec.

30:54

Ducks to nedotáhli ke střele ani nyní. Polovina zápasu je pryč a kačeři mají pouze třináct střel na branku.

30:13

Nahození hostů šlo pouze za branku. Kotouč se odrazil příhodně do jízdy Anaheimu, který otočil hru, ale opět se nedostal ke střele.

29:08

Na druhou stranu zamířil kotouč z pásma Anaheimu, který ale nikdo netečoval, a tak se jednalo o zakázané uvolnění.

28:54

Za brankou Anaheimu se strhly tvrdé souboje o kotouč. Několik hráčů se vrhlo do vytvořené skrumáže a snažilo se ho vydolovat.

27:24

Vypadalo to na zakázané uvolnění, Gibson ale kotouč zastavil před čarou a rychle rozehrál spoluhráčům do útočného pásma.

24:15

24:15 Jesse PULJUJÄRVI - 0:4

24:15

Toto už je demolice. A máme tu první gól, u kterého nijak nepůsobil Barrie. JESSE PULJUJÄRVI přijel k brance, dostal se ke kotouči, položil si gólmana a kotouč nádherně zvedl do vinglu. Asistence: Evander Kane.

23:40

Dlouhé nahození domácích nadělalo nečekaně problémy Smithovi. Ten pokryl kotouč, ale následně ho rozehrál.

22:40

McDavid zastavil jeden z kotoučů, který si domácí ve svém obranném pásmu přihrávali mezi sebou.

22:03

Po pravé straně se k bráně přiřítil jeden z domácích, který ale nepřekonal soupeřova gólmana, který vychytal kotouč do lapačky.

21:28

Dvě střely na Smithovu branku, které ale byly jednoduchou prací pro brankáře Oilers.

20:44

Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Anaheim Ducks.

20:01

První třetina byla jednoznačnou záležitostí. Oilers vlíti na soupeře neskutečným tempem a za dvacet minut se prosadili hned třikrát, U všech gólů měl prsty Barrie, který se nejdříve už v páté minutě trefil a pak si dvakrát připsal první asistenci. Ducks to budou mít hodně těžké, jestli chtějí zápas ještě otočit.

20:00

19:36

Anaheim předvedl hezkou kombinaci ve třech hráčích, která ale bohužel pro Ducks skončila jen střelou do hráče, který se obětavě položil na zem.

19:20

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:56

Zegras rozdal přihrávku zpoza branky před ní, jeho spoluhráč pálil, ale branku netrefil.

18:38

Anaheim zatím v přesilovce je dost bezzubý, nevytvořil si žádnou pořádnou šanci a jen drží puk.

17:20

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., hrubost).

15:58

15:58 Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:3

15:58

Oilers jsou už do tříbrankového vedení! A e všech gólech byl namočen Barrie. Tentokrát zase ve formě asistenta, který přihrával RYANI NUGENT-HOPKINSOVI, jenž hezkou střelou propálil Gibsona opět na vzdálenější tyči a opět zprava. Asistence: Tyson Barrie a Brett Kulak.

15:34

Jeden z hokejistů se dostal ke Gibsonovi levou stranou. Jeho následná rána ale skončila za brankou.

15:17

Anaheim se nedostává do pásma. Oilers jsou tam naopak s velkou lehkostí.

14:56

Smith nyní odmítl soupeře, který se k němu z ničeho nic dostal z pravé strany a rychle pálil. Hra se přerušuje a následuje třetí komerční brejk.

14:28

Draisaitl se snažil protáhnout mezi dvěma hráči soupeře do mezírky, ale byl okamžitě odzbrojen.

13:36

Proti Steelově střele z první vytáhl Smish velice jednoduchý zákrok a tak Oilers stále drží dvoubrankový náskok a vzadu nulu.

13:01

Nugent-Hopkins zadovkou od tyče naservíroval kotouč před branku, kde se ale zrovna nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.

12:45

Bouchard dostal přihrávku od úplně volné pozice na pravé straně a okamžitě pálil. Jeho ránu ale parádně vychytal Gibson.

12:15

Smith má v posledních minutách trochu více práce, než v dosavadním průběhu měl, ovšem zákroky má zatím velice jisté.

11:55

Zegras přebral puk na pravé straně a rychle prověřil Smitha. Kotouč se k němu odrazil zpět, tak si ho připravil na svůj klasický Michigan, ale neměl na něj dostatek prostoru.

11:16

Dlouhý kotouč vyslaný jedním ze zadáků Oilers skončil přes všechny čáry až na druhé straně kluziště a píská se tak icing.

08:58

08:58 Connor MCDAVID - 0:2

08:58

Oilers využívají přesilovou hru. Světová extratřída CONNOR MCDAVID se opět ukázal. Dostal pas od střelce předchozí branky na pravý kruh, odkud okamžitě vmetl kotouč do sítě přes prostor u z vzdálenější tyče. Asistence: Tyson Barrie a Ryan Nugent-Hopkins.

08:53

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jamie Drysdale – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Mahura – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evander Kane – 2 min., hrubost).

08:53

Po Gibsonově zákroku domácí chtěli vyčistit prostor před brankou. Do strkanice se zapojil i gólman, který chtěl dát co proto Evanderu Kaneovi.

08:40

Kotouč se za domácí brankou octl ve skrumáži hráčů, která se každou chvílí zvětšovala. Nakonec ho vydoloval někdo z hostů-

07:48

Anaheim se dostal do útočného pásma snad po minutě bránění. Jeho následná kombinace tam ale měla rychlého konce.

07:28

Draisaitl to nečekaně zkoušel z úhlu, ale Gibson byl proti a hezky kotouč vyrazil.

04:44

04:44 Tyson BARRIE - 0:1

04:44

Hosté se dostávají v první třetině do vedení! McDavid nejprve projel několik hráčů a následně kotouč poslal k modré pro TYSONA BARRIEHO. Ten ho už následně dopravil do branky tvrdou dalekonosnou ránou. Asistence: Connor McDavid.

04:23

Jeden z hráčů Edmontonu se po levé straně natlačil až před branku, ovšem Gibsona nepřekonal.

02:48

Nurse poslal ostrým bodyčekem, ovšem v rámci pravidel, soupeře, který najížděl k brance, k ledu.

02:03

Po menších zmatcích u branky Edmontonu pálil do prostoru Zegras, ale jeho střela narazila o tělo jiného hráče.

01:44

Na druhé straně se nyní snažil Anaheim, ovšem bez úpěchu.

01:18

Oilers se zmocnili puku a vydali se na dva útočné výlety, ovšem ani jeden z nich nezakončili střelou.

00:01

Úvodní buly první třetiny vyhrál domácí tým.

00:01

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, Fowler, Shattenkirk, Vaakanainen, Šustr, Mahura – T. Terry, Zegras, Milano – Mayhew, Henrique, Comtois – Aston-Reese, Lundeström, D. Grant – D. Simon, S. Carrick, Steel.
Trenér: D. Eakins

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, Keith – Puljujärvi, McDavid, E. Kane – Yamamoto, Draisaitl, Hyman – Kassian, Nugent-Hopkins, Brassard – J. Archibald, R. McLeod, Foegele.

EDMONTON OILERS

Naopak Edmonton stále stoupá. V konferenci je na šesté pozici, v divizi už na třetí a postupové příčce. Získal 83 bodů, a to se skóre 243:224. V posledních pěti zápasech čtyřikrát zvítězil, prohrál pouze proti Calgary. V posledních dvou mačích ale musel prodlužovat.

Forma: V(pp) – V(sn) – V – P – V

Poslední zápasy:
Edmonton – St. Louis 6:5
Edmonton – Los Angeles 4:3sn¨
Edmonton – Arizona 6:1
ANAHEIM DUCKS

Po dobrém startu do soutěže se kačeři propadají tabulkou. Nyní jsou až na dvanáctém pozici své konference. V posledním zápase se jim povedlo konečně vyhrát po hrůzné a katastrofální sérii jedenácti proher v řadě. Ovšem byla to výhra s poslední Arizonou. Anaheim má po sedmdesáti zápasech 84 bodů a skóre 198:224.

Forma: V – P(pp) – P – P – P

Arizona – Anaheim 0:5
Anaheim – Dallas 2:3pp
Anaheim – Dallas 2:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

1:6

Branky a nahrávky: 44. Aston-Reese – 5. Barrie (McDavid), 9. McDavid (Barrie, Nugent-Hopkins), 16. Nugent-Hopkins (Barrie, Kulak), 25. Puljujärvi (E. Kane), 53. Kulak (Ceci, Draisaitl), 57. Draisaitl (Kulak)

Trenér: J. Woodcroft

Rozhodčí: T. Hanson, K. Pollock

04:44 EDM 0:1 Barrie (McDavid)
08:53 ANA 2 Drysdale, hrubost