6:1

konec (3:0, 0:1, 3:0)

23.03.2022, 03:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Petr Sumbal

Tipsport: 2.28 4.04 2.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno. (06:18:38)

Hity: 18:35
Zápas je u konce, domácí Los Angeles nakonec s přehledem porazilo Nashville 6:1. Už v první třetině domácí vstřelili tři góly a všechny tři branky padly už v první polovině první třetiny v úseku hry, kdy domácím vycházelo takřka všechno, na co sáhli. Jako první se přesnou střelou k tyči prosadil Adrian Kempe, poté překonal Ritticha v přesilové hře Arthur Kaliyev a tří branku první třetiny vstřelil pro změnu v oslabení Trevor Moore. Ve druhé třetině se rozhodně představil úplně jiný Nashville, než v té první, hosté konečně našli rytmus a byli Los Angeles vyrovnaným soupeřem. Odměnou jim bylo snížení na 1:3, o které se postaral gólem z dorážky mladík Philip Tomasino. Ve třetí části utkání domácí už jen potvrdili své vítězství třemi dalšími brankami, o které se postarali Quinton Byfield, do prázdné brány Adrian Kempe a po chybě Ritticha při rozehrávce ještě jednou Quinton Byfield.
Dnešní utkání sledovalo 12 629 diváků.
Střely na branku ve 3. třetině: 10:7.

59:10

Závěrečná minuta se zatím odehrává v útočném pásmu Los Angeles, kteří dnes předvedli skutečně výborný výkon.

58:21

Josi našel krásnou přihrávkou před brankou Sissonse, který zakončoval z otočky, ale ani z několika dorážek kotouč za Quicka neprocpal.

57:01

56:35

Domácí vyhazují puk a tohle oslabení zatím zvládají na výbornou.

55:27

V oslabení se na útočný výlet vydal Rasmus Kapari, nedokázal ale nakonec vystřlit.

55:01

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Trevor Moore – 2 min., krosček).

54:36

Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Rittichem.

54:26

Bekhendový pokus vyslal na branku Nashvillu Carl Grundström, ale s tím si dokázal český brankář poradit.

53:47

53:47 Quinton BYFIELD - 6:1

53:47

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tak teď už je nejspíš o vítězství domácích definitivně rozhodnuto. Rittich vyjel z branky, aby rozehrál, ale kotouč se rychle dostal na domácí hole a než se stihl český brankář vrátit do brány, už do ní zapadl puk po střele QUINTONA BYFIELDA. Bez asistence.

53:18

53:18 Adrian KEMPE - 5:1

53:18

Domácí jasně míří za vítězstvím v tomto zápase, už vedou 5:1! Hosté zkusili dlouho před koncem zápasu risk bez brankáře, to jim ale vůbec nevyšlo, prázdnou bránu trefil přes celé kluziště ADRIAN KEMPE. Asistence: Anže Kopitar, Alex Iafallo.

51:50

Nashville nahodil puk do pásma a poté ho dokázal i vybojovat. Zatím jsou ale jen za brankou.

50:26

Rittich chytil také Määtäovu střelu, dorážka finského hráče už poté byla nepřesná.

49:39

Kupari z rohu kluziště nahodil puk před branku, ale českého brankáře Predators tímto manévrem nepřekvapil.

48:44

Před brankou Kings byl chvíli volný Forsberg, ale Duchene ho nebyl schopen najít přihrávkou.

47:19

Philip Tomasino vystřelil na dvakrát, poprvé ale byl jeho pokus zablokovaný a napodruhé minul branku.

46:52

Quick musel zasahovat proti střele z levého kruhu a předvedl další jistý zákrok. Kotouče z něj dnes nevypadávají.

46:37

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Durzi – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jakov Trenin – 5 min., bitka).

46:37

Do bitky se pustili Sean Durzi a Jakov Trenin. Byla to hodně ostrá bitka, padlo hodně tvrdých úderů, než nakonec skončil na ledě Durzi.

45:59

45:59 Quinton BYFIELD - 4:1

45:59

Domácí se poprvé od první třetiny prosazují a opět vedou o tři branky! Kings sehráli ideálně rychlý brejk. Kupari našel před brankou QUINTONA BYFIELDA, který střelou z první do horní části branky překonal Ritticha. Asistence: Rasmus Kupari, Trevor Moore.

44:59

Quick lapačkou chytil nahození ze středního pásma a poté neměl komu rozehrát, takže si puk ponechal u sebe.

44:17

Kempe se dostal za obranu Nashvillu a vypálil z levého kruhu. Rittich však včas sklapnul betony a puk za svá záda nepustil.

42:55

Domácí jen nahodili puk do pásma a jdou střídat. Na tahu tak opět bude Nashville.

41:25

Po výborné Josiho přihrávce se do šance dostal Ekholm a trefil tyčku Quickovy branky!

40:30

Poprvé v zápase má aktivnější nástup do třetiny Nashville, Quick ale zatím žádný těžší zákrok ve třetí třetině předvést nemusel.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:22.
Počet střel ve 2. třetině: 11:10.
Druhá třetina je minulostí a domácí Los Angeles po ní vede nad Nashvillem 3:1. Ve druhé třetině se rozhodně představil úplně jiný Nashville, než v té první, hosté konečně našli rytmus a byli Los Angeles vyrovnaným soupeřem. Odměnou jim bylo snížení na 1:3, o které se postaral gólem z dorážky mladík Philip Tomasino.

40:00

39:39

Nashville je v závěru druhé třetiny hodně aktivní, ale domácí teď dostali puk ze svého pásma, a to jim v tuto chvíli stačí.

38:32

Rittich vyrazil kotouč po střele Kupariho jen před sebe a obránce Ekholm vůbec nevěděl, že má kotouč pod sebou. Český brankář ale poté zvládl i dorážku.

37:05

Domácí předvedli nepřesnou rozehrávku, ale kotouč mířil přesně na branku Nasvhillu, takže se nebude pískat icing.

36:06

Vysoký nahozený kotouč sbírá do své lapačky Jonathan Quick, vhazovat se bude po jeho levici.

35:06

Josi nabil na střelu z pravého kruhu Granlundovi a Quick předvedl skutečně parádní zákrok lapačkou.

33:57

Rasmus Kupari zaútočil po levém křídle, nedokázal však vystřelit přes obránce Nashvillu.

32:52

Ekholm našel pěknou přihrávkou Sissonse, ale jeho rána opět postrádala přesnost. V tomto se musí hosté nutně zlepšit.

31:27

Hosté v posledních minutách rozhodně přidali a je vidět, že cítí šanci ještě s tímto utkáním něco udělat.

30:20

Hosté se ale drží v útočném pásmu a od modré čáry střílel také Ekholm. Ani on však branku netrefil.

29:32

Josi se dostal do výborné šance, ale nedokázal svou střelou trefit prostor mezi třemi tyčemi.

28:54

Rittich musel zasahovat betonem, jeho pozornost tentokrát vyzkoušel Arthur Kaliyev.

27:43

Kempeho dlouhá střela se stala kořistí Davida Ritticha, rozdíl dvou branek se nemění.

26:55

Boj o kotouč u mantinelu v útočném pásmu Nashvillu vyhráli domácí a pro tuto chvíli se tak ubránili.

25:10

Kaliyev zkusil štěstí střelou z velké vzdálenosti, branku Nashvillu ale minul.

23:33

23:33 Philip TOMASINO - 3:1

23:33

Nashville právě vstřelil branku!
Hosté se poprvé prosazují a snižují svou ztrátu na rozdíl dvou branek. Josi nahodil puk na branku. Kotouč byl zablokovaný, ale nejrychleji se zorientoval PHILIP TOMASINO, který dorazil puk za Quicka. Asistence: Roman Josi, Ryan Johansen.

22:49

Nick Cousins poslal puk před branku na případnou teč, hokejku žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.

22:30

Sissons vypálil z pravého kruhu, kotouč však skončil v náruči jistého Jonathana Quicka.

21:44

S Borowieckim to nevypadá dobře, na střídačku mu museli dopomoct spoluhráči a kanadský obránce hned míří na ošetřovnu.

21:44

Hra je přerušena a v předklonu zůstává Mark Borowiecki, který inkasoval hodně nepříjemný hit.

20:30

Domácí začínají druhou třetinu tak, jak odehráli tu první. Tedy s pukem v útočném pásmu.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 4:29.
Střely na branku ve 1. třetině: 14:8.
První třetina je za námi, domácí Los Angeles zatím jasně dominuje a vede nad Nashvillem už 3:0. Všechny tři branky padly už v první polovině první třetiny v úseku hry, kdy domácím vycházelo takřka všechno, na co sáhli. Jako první se přesnou střelou k tyči prosadil Adrian Kempe, poté překonal Ritticha v přesilové hře Arthur Kaliyev a tří branku první třetiny vstřelil pro změnu v oslabení Trevor Moore.

20:00

19:27

Ryan Johansen se na chvíli dostal k puku před brankou Kings a okamžitě vypálil. Quick byl však připraven a zasáhl.

18:58

Kotouč už opustil útočné pásmo Nashvillu, takže se píská ofsajd.

18:18

Josiho dlouhá přihrávka nebyla přesná, a tak se píská zakázané uvolnění Nashvillu.

17:18

Spenceho střela od modré čáry na Ritticha neprošla, dobrou práci tentokrát odvedli jeho spoluhráči.

16:20

Jeannotova střela z vrcholku pravého kruhu postrádala přesnost.

15:39

Eeli Tolvanen vypálil z pravého kruhu, ale jeho střela našla jen pohotovou vyrážečku Jonathana Quicka.

14:54

Forsberg byl na puku v útočném pásmu, ale neměl komu přihrát a nakonec jeho sólová jízda skončila.

13:36

Před Rittichovou brankou se poté semlela pořádná mela, do které se zapojila většina hráčů na ledě.

13:36

Od modré čáry vystřelil Stecher a Rittich sice předvedl zákrok, ale nebyl si vůbec jistý, kde má puk. Ten ale zůstal mezi jeho betony.

12:50

Rittich zasáhl také proti Byfieldově střele a kotouč poté skončil v ochranné síti.

11:59

Arthur Kaliyev vypálil zápěstím, ale druhý gól v zápase si nepřipsal, Rittich tentokrát zasáhl.

10:39

10:39 Trevor MOORE - 3:0

10:39

Úžasný vstup do utkání v podání Kings pokračuje, domácí vedou už 3:0 a nyní se prosazují dokonce v oslabení! Domácí předvedli ukázkový brejk, na jehož konci byl zakončující TREVOR MOORE. Ritticha se nestihl tak rychle přesunout. Asistence: Blake Lizotte.

10:21

Los Angeles opět vyhodilo puk a hostům jejich první přesilovka vůbec nevychází.

08:55

Domácí vyhráli vhazování a hned se jim povedlo vyhodit kotouč.

08:48

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Jacob Moverare.

08:34

Kaliyev vyzkoušel Rittichovu pozornost z ostrého úhlu. Český brankář se zaskočit nenechal.

08:01

Další vyhození Nashvillu, puk zastavil za brankou Los Angeles brankář Quick.

07:10

Přesilovka Los Angeles tedy pokračuje novými dvěma minutami. Nashville nyní vyhodil puk.

06:36

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mikael Granlund – 2 min., podrážení).

06:36

06:36 Arthur KALIYEV - 2:0

06:36

Domácí si až ve druhé polovině přesilovky vybojovali útočné pásmo. Poté měli navíc ponechanou výhodu, kterou zužitkoval přesnou střelou do horního rohu branky ARTHUR KALIYEV. Asistence: Jordan Spence, Quinton Byfield.

06:05

Přesilovka se zatím domácím vůbec nedaří, ještě se jim nepovedlo usadit se v útočném pásmu.

05:11

Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colton Sissons – 2 min., krosček).

04:50

Domácí jsou znovu u puku a hledají cestu, kudy se dostat do útočného pásma.

03:26

03:26 Adrian KEMPE - 1:0

03:26

Domácí využívají hned první výraznější šanci a jdou do vedení! Kapitán týmu Kopitar získal kotouč v útočném pásmu, našel mezi kruhy ADRIANA KEMPEHO, a ten se trefil rychlou střelou přesně k tyči. Rittich byl tady bez šance. Asistence. Anže Kopitar.

02:16

Quick musel poprvé zasahovat, poradil si se střelou švýcarského obránce Josiho.

01:29

Na druhé straně pálil Ekholm, do jeho rány se však položil Danoult a zablokoval ji.

00:28

Z pravého kruhu vypálil Jordan Spence, David Rittich si připsal první zákrok zápasu.

00:01

Všechny oficiality už jsou za námi a hráči zahajovacích formací už se sklání na první buly zápasu.
Domácí Los Angeles dnes bude hrát ve svých tradičních černých dresech, Nashville se představí v bílo-žluté variantě dresů.
Ještě než utkání začne, zazní stadionem hymny Ukrajiny a Spojených států amerických.

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – Durzi, Moverare, Stecher, Edler, Spence, O. Määttä – A. Kempe, Kopitar, Iafallo – Kaliyev, Danault, T. Moore – Vilardi, Byfield, Kupari – L. Andersson, B. Lizotte, Grundström.

Nashville Predators: Rittich (Saros) – A. Carrier, Josi, Ekholm, Lauzon, Tennyson, Borowiecki – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund, Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Cousins..
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy utkaly už dvakrát a obě utkání vyhrál Nashville. Nejprve doma 2:1 a poté 4:2 na ledě soupeře.
Nashville Predators

Nashville má také sezonu rozehranou výborně a rovněž se jedná o jednoznačného adepta na postup do play-off. Predators mají na kontě po 63 odehraných zápasech 78 bodů a patří jim třetí příčka v Centrální divizi. Na první nepostupové místo do play-off mají nyní náskok sedmi bodů. Týmy okolo ale mají zápasy k dobru, takže Nashville musí dál pravidelně bodovat. A to se mu v poslední době daří, z posledních devíti zápasů vyhrál hned sedmkrát, naposledy zvítězil 6:3 na ledě Anaheimu. Také venku mají Predators slušnou formu, z posledních šesti utkání čtyři vyhráli.
Los Angeles Kings

Los Angeles prožívají povedenou sezonu a všechno zatím nasvědčuje tomu, že tento tým uvidíme také v play-off. LA Kings zatím odehráli 64 utkání a patří jim druhé místo v Pacifické divizi se 76 body. Náskok na první nepostupovou příčku mají v tuto chvíli slušných osm bodů. V poslední době mají Kings docela proměnlivou formu, z posledních šesti utkání vyhráli jen dvakrát. Naposledy prohráli 1:5 na ledě Vegas. Doma se Los Angeles radovalo z výhry jen dvakrát z posledních pěti vystoupení, naposledy zdolalo 3:0 San Jose.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Nashville Predators. Zápas se odehraje v Crypto.com Areně v Los Angeles.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

6:1

Branky a nahrávky: 4. A. Kempe (Kopitar), 7. Kaliyev (Spence, Byfield), 11. T. Moore (B. Lizotte), 46. Byfield (Kupari, T. Moore), 54. A. Kempe (Kopitar, Iafallo), 54. Byfield – 24. Tomasino (Josi, Johansen)

Trenér: McLellan

Trenér: Hynes

Rozhodčí: Meier, Hanson – Johnson, Nagy

Diváci: 12 629

03:26 LAK 1:0 A. Kempe (Kopitar)
05:11 NSH 2 Sissons, krosček
06:36 LAK 2:0 Kaliyev (Spence, Byfield)
06:36 NSH 2 Mikael Granlund, podrážení