konec (2:0, 1:1, 1:1) Stav série: 1:2

14.03.2022, 18:00 • Winning Group Arena • Předkolo • Martin Rambousek

Tipsport: 2.3 4.0 2.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro dnešek ode mne vše, budu se na vás těšit u dalších přenosů, napočtenou. (20:44:35)
Zápas je u konce. Kometa si vytvořila dostatečný náskok, když po trefě Krištofa z 22. minuty vedla 3:0. Liberec stav zkorigoval pouze na tři jedna. Po druhém gólu Krištofa z druhé třetiny vedla Kometa opět třígólovým rozdílem. Liberec zvládl pár minut před koncem snížit, ale především kvůli nedisciplíně skóre srovnat nezvládl. Kometa tedy odvrátila liberecký mečbol a zítra bude bojovat o druhou výhru v sérii.

Nejlepší hráč utkání:

Michal Krištof (KOM)

Michal Birner (LIB)

59:55

Poslední buly před Čiliakem skončila bojem na kruhu pro vhazování, Kometa si prodlouží sérii minimálně o jeden den.

59:42

Kometa hraje s třemi útočníky a dvěm a obránci. Bude chtít zápas dohrát v klidu v útočném pásmu.

59:12

Jakub Rychlovský strhl v souboji Krištofovi helmu, což znamená dvě trestné minuty pro libereckého křídelníka za hrubost.

59:03

58:22

Zbořil na levé straně posunul na vrcholky kruhů na Muellera, jenž našel přesným pasem Holíka, který z první napálil zadní mantinel.

58:00

Poslední dvě minuty utkání.

57:22

Kometa kombinuje v útočném pásmu. Holík našel po sérii přihrávek Vincoura mezi kruhy, který druhý gól v utkání nepřidal.

57:03

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ladislav Šmíd – 2 min., zásah do oblasti hlavy a krku).

56:50

Mueller se dostal elegantně do pásma. Na pravé m kruhu se rozhodl místo střelby přihrát na Hollanda, který trefil z první Kváčův beton.

56:14

56:14 Dávid GRÍGER - 4:2

56:14

Liberec právě vstřelil branku!
Jan Ordoš zavezl puk do pásma a posunul ho z pravé strany na střed hřiště DAVIDU GRÍGEROVI, který se sice dostal ze střelecké pozice, ale dokázal puk poslat z mrtvého úhlu za brankovou čáru za přispění Čiliakových zad – 4:2. Asistence: Jan Ordoš.

55:17

Kollár dostal od Hollanda dlouhý puk na modrou a mohl útočit, jenže v tom mu do dráhy vjel rozhodčí, který potenciální akci Kollára překazil.

54:29

Liberec se snaží útočit, ale v obranném pásmu Kometa hraje důrazně a dobře. Tygry nepouští ani do potenciálních pozic ke střelbě.

53:50

Krištof vyhrál buly v obranném pásmu a posunul puk do středního pásma. Kometa byla nastěhována v útočném pásmu, když Bartejsovi ujel puk za modrou čáru, píská se ofsajd.

53:48

Další akce Komety střelou neskončila, ale jako náznak šance se tahle akce počítat dá. Mueller přešel přes modrou čáru na obránce udělal rychlou kličku do bekhendu a posouval puk do kříže na Holíka, který by mohl střílet z dobré pozice na mezikruží, kdyby Muellerův záměr pochopil.

4:2

Branky a nahrávky: 13. Kollár (R. Holland, P. Mueller), 17. Vincour (P. Holík, Zaťovič), 23. Krištof (Jenyš, Ďaloga), 41. Krištof (Jenyš, Ďaloga) – 39. Birner (L. Šmíd), 57. Gríger (Ordoš)

HC Kometa Brno: Čiliak (Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Jan Sedláček – Kollár, A. Zbořil, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – Jenyš, Krištof (A), Sedláček – Dočekal, Rákos, Vincour.
Trenér: Jiří Kalous

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Žajdlík) – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Gríger, A. Najman – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – Rychlovský, P. Jelínek (C), Klapka – Čederle, J. Šír, A. Dlouhý.
Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Kis, Lučan

05:01 LIB 2 Melancon, sekání
06:29 LIB 2 L. Šmíd, vysoká hůl
12:58 KOM 1:0 Kollár (R. Holland, P. Mueller)