Play-off Extraligy dorostu

HC Sparta Praha – HC Slavia Praha

4:1

konec (3:0, 0:0, 1:1) Stav série: 2:1

13.03.2022, 13:00 • Sportovní hala, Praha - Holešovice • Osmifinále • Petr Pavlík

To je z mé strany pro dnešek definitivně vše, děkuji všem za pozornost u dalších online textových přenosů se budu těšit. Na počtenou! (15:06:53)
Máme dobojováno! Sparťané si i přes inkasovanou branku z hokejky Maxmiliana Currana ve třetí třetině pohlídali své vedení, když sparťanské vítězství potvrdil Martin Vašíček. Sparťané poráží Slavii v tomto utkání 4:1 a celkově v osmifinálové sérii 2:1 na zápasy.

59:30

Švecova střela od modré čáry byla velmi prudká, ale Hrabal nemusel zasahovat. Slávisté ještě zkouší zahrozit v útočném pásmu, ale o vítězi je rozhodnuto.

58:44

Bogdan Stepanchuk chtěl dorážet kotouč po střele jednoho ze svých spoluhráčů, ale hostující obránci včas odpálili kotouč do bezpečí.

58:02

Poslední dvě minuty třetí třetiny! Hašek si bere kotouč v obranném pásmu a uklidňuje hru. Mezitím oba týmy dostřídaly své hráče na ledové ploše.

57:15

Žemlička se dobře vrátil do svého obranného pásma a zamezil případnému protiútoku ze strany hostí. Slavia má k dispozici ještě necelé tři minuty.

57:05

Sparťané vyhráli vhazování v útočném pásmu a okamžitě vyslali další nebezpečný střelecký pokus na slávistickou branku. Vavřena přerušuje hru.

56:53

Petr Křišťan hledal svou přihrávkou obránce Martona, který si udělal výlet do útočného pásma, ale druhý jmenovaný na kotouč nedosáhl.

56:08

Slavia ovšem nic nevzdává a nadále útočí. Jeden z hostujících hráčů se prosmýkl do akce po levé straně kluziště, sparťané však byli připravení.

55:36

Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané vedou znovu o tři branky! MARTIN VAŠÍČEK byl před brankou nehlídaný a sparťanský útočník zvedl kotouč pod horní tyčku. Domácí hokejisté jdou do tříbrankového vedení a tohle bude mít Slavia už hodně těžké. Asistence: Arkadiy Byakov.

55:11

Port se tlačil z pozice obránce do zakončení z pravé strany kluziště a zkusil překvapit Vavřenu. Slávistický brankář si kotouč pohlídal, hra pokračuje dál.

54:45

Sparťané hrají v plném počtu hráčů na ledě a mohou se zase více soustředit na útok. Mezitím hosté ještě chvíli okupovali útočné pásmo, Hrabal nemusel zasahovat.

54:08

Martin Švec nabil na modré čáře Kříženeckému, jehož prudká střela byla zablokovaná. Sparťané vzápětí dostávají kotouč na druhý konec kluziště.

53:13

Jeden z hostujících hráčů zkusil překvapit Hrabala z ostrého úhlu střelou na bližší tyčku, leč neúspěšně. Sparťané se zatím brání velmi úspěšně.

52:48

Obránce Denis Ciolek vyslal velmi bezpečnou ránu od modré čáry a brankář Hrabal musel zasahovat. Slavia je usazena v útočném pásmu a kombinuje.

52:36

Bude vylučovat znovu na sparťanské straně. Obránce Tomáš Bartoň (SPA) vyfasoval dvě trestné minuty za podrážení a už sedí na trestné lavici.

52:08

Mohlo být zřejmě definitivně rozhodnuto! Mikuláš Odehnal střílel z osy kluziště a sparťanský útočník svou střelou trefil jen Vavřenu.

51:28

Vosmík ještě bojoval o kotouč v osobním souboji u mantinelu, ale sparťané byli připravení a dostali kotouč do bezpečí. Oba týmy posílají na led čerstvé síly.

4:1

Branky a nahrávky: 15. Žmola (Odehnal, Port), 17. Byakov (Vašíček, Fábry), 20. Odehnal, 56. Vašíček (Byakov) – 41. Curran (Tomas, Hlavička)

HC Sparta Praha: Hrabal (Přikryl) – Hašek, Marton, Bartoň (C), Byakov, Janský, Port – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Žemlička, Novák (A), Fábry (A), Skuratov, Poláček, Netušil, Žmola, Křišťan.
Trenér: František Ptáček

HC Slavia Praha: Vavřena (Vedral) – Kříženecký, M. Tichý, Málek (A), Hubinka, Švec, Kubánek, Ciolek – Curran, Nemes, Havlíček, J. Tichý, Chludil, Filip, Hlavička, Skalský, Tomas (A), Vosmík (C)
Trenér: Ladislav Slížek

Rozhodčí: Čáp – Beneš, Horažďovský

13:25 SLA 2 Švec, hákování
14:02 SPA 1:0 Žmola (Odehnal, Port)
16:48 SPA 2:0 Byakov (Vašíček, Fábry)