Mountfield HK – HC Kometa Brno

4:2

konec (1:0, 2:0, 1:2) Stav série: 2:1

13.03.2022, 12:45 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Osmifinále • Petr Koval

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u dalšího utkání hradecké mládeže se budu těšit, na počtenou. (15:00:59)
Vyrovnaná série končí postupem hradeckého Mountfieldu. Ten v nedělním utkání potvrdil dosavadní trend, kdy ve všech třech duelech zvítězili domácí. Lvi udělali důležitý první krok už v první periodě, kdy se ve vyrovnaném duelu dostali do vedení. Pak dokázali Kometě odskočit na rozdíl čtyř branek. Hosté to však nezabalili a deset minut před koncem vykřesali naději. Jenže snížení přišlo až jedenatřicet vteřin před třetí sirénou. Následně to modrobílý zkoušeli ještě se šesti hráči v poli, ale hradecká obrana nepřipustila žádné drama. Hradec tak po vítězství 4:2 postoupil do čtvrtfinále.

59:50

Brňané to zkouší se šesti hráči v poli. Čas ale hraje proti nim.

59:29

Oddechový čas pro hosty.

59:29

Kometa právě vstřelila branku!
Kuswito nahazoval kotouč na branku, kde se nejlépe zorientoval DOMINIK HALAČKA, který ještě vykřesal naději pro svůj tým. Asistence: Libor Kuswito, Michal Červenka.

58:25

Král ujel do přečíslení s Venclem. První jmenovaný však neměl dostatečný prostor pro přihrávku na svého spoluhráče a akci nezakončil.

58:00

Hradec dvě minuty před koncem stále drží tříbrankové vedení!

57:49

Další chybná rozehrávka. Kometu zabrzdil ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:57

Na druhé straně ujížděl Nesvadba, ale ani jeho pokus k brankáři neprošel.

56:26

Pavičova střela byla zblokována a Kavan nemusel zasahovat.

55:18

Autor hattricku z předchozího utkání Kos vypálil z pravého kruhu. Kotouč však zamířil přímo do výstroje Kasala, ze kterého hrací předmět nevypadl a přerušil hru.

54:53

Vencl nahodil kotouč na Kavana a umožnil spoluhráčům vystřídat. Hradecká formace byla přes minutu ve své obranné třetině.

53:39

Mráz předvedl ostrý hit u hrazení.

52:50

Tato pasáž hry připomíná spíše boj. Hráčům teď na hokejkách chybí přesnost.

51:55

Lvi zakládají další útok od vlastní klece.

49:30

Sedmačtyřicet vteřin po čtvrté brance Lvů přichází snížení! ROBIN RAKUS vypálil z mezikruží nad lapačku Kasala a snížil stav zpět na rozdíl tří branek. Asistence: Ondřej Kos, Martin Máša.

48:43

Hradec právě vstřelil branku!
A je tu další gól v síti Komety! JAKUB JÓN obkroužil branku a překvapil Kavana střelou na bližší tyč. Asistence: Filip Žaba.

48:17

Žaba nadvakrát udržel útočné pásmo.

4:2

Branky a nahrávky: 17. Král (Pavič), 27. Fiala (Král), 34. Šimek (Klíma, Hora), 49. Jón (Žaba) – 50. Rakus (Kos, Máša), 60. Halačka (Kuswito, Červenka)

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) –⁠ Fiala, Žaba (A), Pavič, Černý, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek –⁠ Jón, Vencl (C), Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Šimek, Král.
Trenér: Václav Pánek

HC Kometa Brno: Kavan (Matoušek) –⁠ Antony, Zubíček, Máša, Spanel, Eich (C), Mitro, Kuswito, Kos, Rakus, Pavlík, Halačka, Nesvadba, Červenka, Škodík, Bělohlav (A), Nekvapil, Šantora.
Trenér: Radek Bělohlav

Rozhodčí: Jan Jaroš –⁠ Jiří Svoboda, David Klouček

10:53 HKM 2 příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Hora
16:15 HKM 1:0 Král (Pavič)
24:28 HKM 2 Mach, hrubost