06.03.2022, 04:00 • Ball Arena, Denver • Vít Trubička (@VtTrubika)

Tipsport: 1.93 4.25 3.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji dobré ráno i hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou! (06:55:15)
Trojice nejlepších hráčů utkání:
Johnny Gaudreau – Calgary
Elias Lindholm – Calgary
Gabriel Landeskog – Colorado
Souboj dvou nejlepších týmů své konference byl vyhrocený až do poslední možné chvíle. Zejména závěr třetí třetiny přinesl velmi atraktivní podívanou, nicméně zvládlo ho lépe hostující Calgary, které bralo druhý bod po samostatném úniku Johnny Gaudreaua v prodloužení.

60:37

60:37 Johnny GAUDREAU - 3:4

60:37

Calgary právě vstřelilo branku!
Prodloužení nemělo dlouhé trvání! JOHNNY GAUDRERAU se utrhl k samostatnému úniku směrem na branku Francouze a zcela přesně poslal kotouč nad jeho lapačku. Asistence: Elias Lindholm.

60:07

Domácí Colorado se jako první dostalo do útoku. V samotném pásmu si ale nepočínají příliš aktivně.

60:01

Základní hrací doba vítěze nepřinesla. Zápas gradoval především v závěru, nicméně oba čeští zástupci v utkání své branky hájili velmi statečně a proto souboj mezi dvěma nejlepšími týmy Západní konference bude pokračovat v prodloužení.

60:00

59:41

Jednu z posledních střel vyslal Johnny Gaudreau, domácí obrana jí ale ještě před gólmanem zblokovala.

58:48

MacKinnonovi nevyšla souhra s O'Connorem, před Francouzem to tak zkoušejí Flames.

57:55

Plameny udržely kotouč po buly na svých holích. Nikam daleko se ale nedostaly. Domácí tým vybojoval puk na modré a vrátil se k ostřelování Vladařovy svatyně.

57:00

Aktivita Avalanche se stupňuje. Další velkou šanci měl po samostatném úniku Gabriel Landeskog. I v tomto případě se ale Vladař blýskl famózním zákrokem.

56:08

Velká šance Nathana MacKinnona, jehož doprovázel proti osamocenému Vladařovi Devon Toews. Obránce Avalanche tak dostal křižný pas od MacKinnona, nicméně při jeho zpracování těsně minul prostor u bližší tyče.

55:14

Troufalou střelu z pravé strany poslal na Francouze Elias Lindholm. Gólman Avalanche ale zvládl kotouč vyrazit.

54:11

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cale Makar – 2 min., držení).

53:33

Ránu Devona Toewse od modré dokázali hráči Calgary celkem rychle zablokovat a osvobodit se na své polovině ledové plochy.

52:58

Puk na svých holích drží hráči Flames. Ti si zatím ale jen přihrávají po obvodu útočné třetiny.

51:57

Domácí se snažili osvobodit ven z vlastní třetiny. Už by se to i podařilo, když byl Logan O'Connor zachycen v ofsajdu při průniku do pásma soupeře.

51:15

Blesková akce po buly, kterou zakončil z pozice mezi kruhy André Burakovsky. Gólman Flames Vladař ale zvládl situaci udržet pod kontrolou.

50:43

Nepřesné přijetí puku Gabrielem Landeskogem, načež ten skončil mimo ledovou plochu.

49:27

Alex Newhook vyjel po souboji s pukem ven směrem k Vladařovi. Přes obranu Flames se ale k vážnější akci nedostal, načež se musel vrátit k vlastní svatyni.

48:13

Volného kotouče se zmocnil u pravého mantinelu Rasmus Andersson, který dokázal vypálit z kruhu. Puk ale ani k Francouzovi nedolétl, stálo před ním několik hráčů obou týmů, kteří střelu zablokovali.

47:41

Rychle z levé hranice brankoviště zakončoval Nazem Kadri. Daniel Vladař ale spolehlivě uzamkl prostor po své pravé ruce.

47:21

Po krátké chvíli, kdy se Plamenům vyjet nepodařilo, vyhazují puk na zakázané uvolnění.

46:51

Zblokovaná střela Andrého Burakovskyho. Flames se nadechují k další rozehrávce.

46:16

Calgary po delší době dostalo hru pod kontrolu a samo se vydalo na opačný konec ledové plochy.

45:27

Ostřelování Vladařovy branky pokračuje. Na modré čáře prověřil svou střeleckou pozornost Valerij Ničuškin.

44:53

Trochu překvapivou bekhendovou střelu zkusil Nathan MacKinnon. Danei. Vladař měl ale jeho pohyb po celou dobu na očích, tedy i s touto ne úplně čekanou šancí soupeře si poradil.

44:04

Za brankou Pavla Francouze držel kotouč Jack Johnson. I tak se ale nakonec dostal ke střele Sean Monahan. Strážce branky Avalanche ovšem celou situaci nenechal náhodě a puk pokryl.

43:28

Devon Toews pouze nahodil kotouč dopředu k brance Calgary. Před sebou neměl žádného ze svých spoluhráčů.

43:07

Střela Aubeho-Kubela se odrazila o Vladařovy betony přímo na hokejku Bretta Ritchieho. Ten neváhal ani nejmenší moment a rychle se vydal na opačný konec kluziště. Zakončil ale příliš blízko u Francouzovy branky, čímž si s ní český gólman ve službách Avalanche dokázal poradit.

42:37

Celkem snadno odevzdaný kotouč od Colorada do sevření hostujícího týmu.

42:01

Zpoza vlastní branky nabírá rychlost Ryan Murray, který rozehrál kombinační akci, k jejíž zakončení se dostal Nicolas Aube-Kubel. Daniel Vladař ale vyrazil puk před sebe.

41:41

Obran Calgary si počíná celkem důrazně proti dojíždějícím J. T. Compherovi a Eriku Johnsonu kousek od branky Daniela Vladaře.

40:46

Nahození směrem ke své brance zastavil Pavel Francouz, který tak připravil kotouč k rozehrávce pro svůj tým.

40:04

První buly závěrečné třetiny získaly Plameny. Směrem do útoku se ihned vydal Andrew Mangiapane.

40:01

I druhá třetina přinesla poněkud vyrovnaný průběh hry. Jen s góly to bylo nyní o něco chudší. Na každé straně padlo po jednom, čímž si na závěr zápasu jsou šance nadále otevřené.

40:00

39:35

Nathan MacKinnon znovu v akci proti Vladařovi. Tentokrát byl ale úspěšnější gólman Flames.

38:49

Hosté se odhodlali k výjezdu od vlastní branky. Obsadit pozice v útoku se jim podařilo, nicméně vystřelit už nikoli, tedy Colorado následně uklidnilo situaci.

38:15

Bekhendem z otočky se jal zakončit Mikael Backlund. V tomto pokusu byl ale nepřesný.

37:36

Z přetahované o puk vyjelo vítězně Colorado. Nicolas Aube-Kubel se následně dostal ke střele přes bránícího hráče Flames. I tak ale nedokázal vyzrát na Vladaře.

37:15

Další výjezd Flames neměl dlouhého trvání. Devon Toews celkem snadno otočil hru zpět k Vladařově kleci.

36:34

Sean Monahan se pokusil využít zacloněného výhledu Pavla Francouze a vystřelit z vnitřní hranice levého kruhu. Gólman Colorada se ale nenechal zaskočit a puk pokryl.

34:19

Erik Johnson neudržel kotouč na modré čáře při pokusu o přechod do útoku. Jeho tým se tak musel o kousek stáhnout zpátky, načež vyzkoušel další souhru ve středu ledové plochy.

33:42

Tvrdý Colemanův hit na Cale Makara u mantinelu za zády Daniela Vladaře!

32:47

Calgary se snažilo rychlými přihrávkami osvobodit z vlastní třetiny. V tom ale příliš úspěšné nebylo, naopak se rozhořela přetahovaná o puk mezi oběma soupeři.

31:41

Přes bránícího hráče Flames vystřelil na Vladaře Nathan MacKinnon. Gólman Calgary ale dokázal puk betony vyrazit.

31:32

Pavel Francouz při zachytání kotouče z blízké vzdálenosti si doslova sedl na zadek. Puk ale dokázal udržet před brankovou čarou.

30:49

Matthew Tkachuk sice zvládl vítězně vybruslit ze souboje ve vlastní obranné třetině, samotný puk ale pouze obhodil podél mantinelu až k Francouzovi na zakázané uvolnění svého týmu.

29:40

29:40 Nathan MACKINNON - 3:3

29:40

Colorado právě vstřelilo branku!
Domácí jsou zpátky ve hře! NATHAN MACKINNON si narazil kotouč s Nazemem Kadrim, načež z mezikruží vytrestal zcela volný prostor u pravé tyče branky Daniela Vladaře. Asistence: Nazem Kadri a Cale Makar.

29:08

Nikita Zadorov tvrdě a nekompromisně na modré odstavil od kotouče jednoho z najíždějících hráčů Avalanche.

28:22

Těžký boj o kotouč poblíž Vladařovy branky zvládli lépe hosté, kteří následně puk vyhodili až k Pavlu Francouzovi.

26:45

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Kurtis MacDermid – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Milan Lucic – 5 min., bitka).

26:45

Utkání krátce po komerční přestávce okořenil pěstní souboj mezi Milanem Lucicem a Curtisem MacDermidem.

26:35

Plameny dlouho váhaly s rozehrávkou zpoza vlastní branky. Nakonec ale Milan Lucic poslal puk příliš dopředu až na zakázané uvolnění.

25:46

Další střela Colorada padla z hole Devona Toewse, který se napřáhl na modré. I tuto akci ale Vladař vyrazil.

25:19

Vskutku malý kousek chyběl Mikku Rantanenovi k prostrčení kotouče za záda Vladaře. Gólman Flames se v poslední možnou chvíli dokázal přesunout a puk vykrýt.

24:50

Chyba Andrého Burakovskyho otevřela stavědla pro útočný výpad Milanu Lucicovi. Jeho zakončení ale Francouz vyrazil betony za sebe k mantinelu.

23:56

Nicolas Aube-Kubel si vyhodil kotouč příliš dopředu. Toho využili hosté k započetí vlastní rozehrávky proti Francouzově svatyni.

22:32

Z vnější hranice pravého kruhu se odhodlal ke střele Milan Lucic. Pavel Francouz se ale dokázal zorientovat a celkem snadno kotouč pokryl.

22:16

Valerij Ničuškin se dostal ke střele z druhé vlny na modré čáře. Daniel Vladař ale dokázal puk udržet u těla.

21:27

Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Darcy Kuemper, přichází Pavel Francouz.

21:27

21:27 Erik GUDBRANSON - 2:3

21:27

Na další trefu už ale gólman Avalanche nestačil! ERIK GUDBRANSON si namířil kotouč na modré čáře a ten se následně odrazil o horní tyč za záda Darcyho Kuempera. Plameny se tak vůbec poprvé v utkání dostávají do vedení. Asistence: Johnny Gaudreau a Matthew Tkachuk.

21:14

Rychlé a tvrdé roce Olivera Kylingtona. Darcy Kuemper ale stejně bleskově reagoval!

20:13

Andrew Mangiapane se pokusil o průsmyk z napříč útočným pásmem. Bránící hráči domácího týmu si ale s ním dokázali poradit.

20:08

Druhá třetina byla zahájena zakázaným uvolněním Colorada.

20:01

První třetina přinesla oboustranně dosti aktivní hokej, nicméně góly padaly jen na jejím začátku a konci. A to vždy za stejného scénáře, kdy Colorado udeřilo, vzápětí Plameny vyrovnaly. Zejména díky tomu jsou tak šance obou celků před startem druhé části utkání otevřené.

20:00

19:25

19:25 Elias LINDHOLM - 2:2

19:25

Stejně jako na začátku třetiny, i teď Flames rychle odpovídají! Po buly se dostal kotouč do mezikruží, kde už stál připravený ELIAS LINDHOLM a přesně zakončil do levého horního rohu Kuemperovy branky. Asistence: Matthew Tkachuk a Nikira Zadorov.

18:18

18:18

18:18 André BURAKOVSKY - 2:1

18:18

Domácí tým využívá přesilovku a opět se dostává do vedení! ANDREW BURAKOVSKY přijal u pravého mantinelu přihrávku ze středu od Newhooka, načež nasměroval kotouč přesně pod víko svatyně Daniela Vladaře. Asistence: Alex Newhook a Valerij Ničuškin.

17:56

Nicolas Aube-Kubel to vzal na sebe a středem pole přejel přes obě modré, jeho zakončení ale Vladař vyrazil.

17:22

Útočná hra Avalanche byla narušena a osamocený Blake Coleman se s pukem dostal až k Darcymu Kuemperovi.

16:48

Domácí si rychle přihrávají po obvodu útočné třetiny. K překvapivé střele se odhodlal Mikko Rantanen, který se napřáhl u pravého mantinelu. Vladař ale dokázal udržet kotouč u sebe.

16:30

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Nikita Zadorov – 2 min., sekání).

16:04

Rychlý nájezd J. T. Comphera po pravé straně! Ten se následně dostal k zakončení, nicméně gólman Flames dokázal bleskově reagovat.

15:20

Na puku jsou stále hráči Colorada, kterým se podařilo probít do útočného pásma a přesnou kombinací čekají na možnost ohrožení Vladařovy branky.

15:04

Až příliš daleko se doklouzal vyhozený kotouč z holí hráčů Colorada. Vhazuje se tak po Kuemperově pravici.

14:24

Zpoza vlastní branky se postavil k rozehrávce Jack Johnson. Plameny ale nepustily svého soupeře přes střední pásmo a samy se vrátily k Darcymu Kuemperovi.

14:04

13:08

Branková konstrukce Kuemperovy svatyně se rozezvonila po zakončení Matthewa Thachuka z hranice brankoviště na levé straně.

12:19

Kuemperovu pozornost vyzkoušel důraznou střelou od modré Mikael Backlund. Gólman domácích ale dokázal puk vyrazit až k Vladařovi,

12:04

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Logan O'Connor – 2 min., vysoká hůl).

11:30

Johnny Gaudreau nedokázal přesně přihrát doleva před sebe na Eliase Lindholma. Volného puku se chopili hráči Colorada, kteří se vydali do protiakce.

11:06

10:47

Devon Toews se musel s pukem vrátit na vzdálenější modrou čáru, odkud zahájil další rozehrávku svého týmu.

09:51

Ve své první přesilovce se Avalanche drží v útočném pásmu, nicméně obrana hostů si počíná dosti důrazně a nedovolí soupeři se jakkoliv přiblížit k Danielu Vladařovi.

09:06

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., držení).

08:52

Logan O´Connor se řítil sám na branku soupeře, k samotnému vystřelení se ale kvůli držení Rasmuse Anderssona nedostal, byť už byl u Vladařovy branky.

08:31

Eric Gudbranson hned dvakrát tvrdě přistrčil na mantinel Nazema Kadriho, čímž mu znemožnil v pokračování v cestě do útočného pásma Flames.

07:16

Kombinaci v útočném pásmu rozehrál u levého mantinelu Nathan MacKinnon. Na hranici vrcholu brankoviště operoval svou holí Erik Johnson, nicméně Daniel Vladař včas úspěšně reagoval.

06:17

Calgary se osvobodilo ve vlastní třetině. Dále do volného prostoru se pokusil vyjet Sean Monahan. Tomu ale obránci Avalanche vystavili tvrdou stopku na modré.

05:04

Důležitý zákrok Kuempera! Najíždějící hráč Flames se dostal k zakončení z těsné blízkosti brankoviště, nicméně kotouč za záda gólmana domácího týmu neprostrčil.

02:28

02:28 Elias LINDHOLM - 1:1

02:28

Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat! Plameny se po buly dostaly k rychlé kombinaci na tři doteky, kterou z mezikruží zakončil do branky Colorada ELIAS LINDHOLM. Asistence: Matthew Thachuk a Johnny Gaudreau.

02:24

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Darcy Kuemper – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Nicolas Aube-Kubel.

00:42

00:42 Gabriel LANDESKOG - 1:0

00:42

Na první gól nebylo třeba dlouho čekat! Ve skupině hráčů za brankou Daniela Vladaře se dostal k zakončení GABRIEL LANDESKOG, který se vynořil zpoza branky a z první uklidil kotouč do branky. Asistence: Nazem Kadri a Valerij Ničuškin.

00:12

Do akce se dostali hráči Flames. Mikael Backlund ale nedokázal přesně přihrát přes modrou.

00:01

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, R. Murray – Rantanen (A), MacKinnon (A), Burakovsky – Ničuškin, Kadri, Landeskog (C) – L. O'Connor, Compher, Newhook – Aube-Kubel, Jost, Helm.
Trenér: Bednar

Calgary Flames: Vladař (Markström) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Coleman – Lucic, Monahan, Toffoli (A) – T. Lewis, B. Richardson, B. Ritchie.

Daniel Vladař – 90,25 %
Plamenům v současné době patří první místo ve své, Pacifické divizi. Drží si náskok čtyř bodů na druhý Las Vegas. V Západní konferenci je ale Calgary na druhém místě, jak bylo už zmíněno. Na první Colorado tedy ztrácí třináct bodů, za to ale mají náskok pouhého bodu na třetí St. Louis Blues. Plameny dokázaly v posledních pěti zápasech bodovat hned čtyřikrát. Vítězství si připsaly nad Winnipegem a vzápětí dvakrát nad Minnesotou, další bod získaly po prohře v prodloužení s Montrealem. Pouze Vancouver byl nad jejich síly.