06.03.2022, 04:00 • Ball Arena, Denver • Vít Trubička (@VtTrubika)

Tipsport: 1.93 4.25 3.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji dobré ráno i hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou! (06:55:15)
Trojice nejlepších hráčů utkání:
Johnny Gaudreau – Calgary
Elias Lindholm – Calgary
Gabriel Landeskog – Colorado
Souboj dvou nejlepších týmů své konference byl vyhrocený až do poslední možné chvíle. Zejména závěr třetí třetiny přinesl velmi atraktivní podívanou, nicméně zvládlo ho lépe hostující Calgary, které bralo druhý bod po samostatném úniku Johnny Gaudreaua v prodloužení.

60:37

60:37 Johnny GAUDREAU - 3:4

60:37

Calgary právě vstřelilo branku!
Prodloužení nemělo dlouhé trvání! JOHNNY GAUDRERAU se utrhl k samostatnému úniku směrem na branku Francouze a zcela přesně poslal kotouč nad jeho lapačku. Asistence: Elias Lindholm.

60:07

Domácí Colorado se jako první dostalo do útoku. V samotném pásmu si ale nepočínají příliš aktivně.

60:01

Základní hrací doba vítěze nepřinesla. Zápas gradoval především v závěru, nicméně oba čeští zástupci v utkání své branky hájili velmi statečně a proto souboj mezi dvěma nejlepšími týmy Západní konference bude pokračovat v prodloužení.

60:00

59:41

Jednu z posledních střel vyslal Johnny Gaudreau, domácí obrana jí ale ještě před gólmanem zblokovala.

58:48

MacKinnonovi nevyšla souhra s O'Connorem, před Francouzem to tak zkoušejí Flames.

57:55

Plameny udržely kotouč po buly na svých holích. Nikam daleko se ale nedostaly. Domácí tým vybojoval puk na modré a vrátil se k ostřelování Vladařovy svatyně.

57:00

Aktivita Avalanche se stupňuje. Další velkou šanci měl po samostatném úniku Gabriel Landeskog. I v tomto případě se ale Vladař blýskl famózním zákrokem.

56:08

Velká šance Nathana MacKinnona, jehož doprovázel proti osamocenému Vladařovi Devon Toews. Obránce Avalanche tak dostal křižný pas od MacKinnona, nicméně při jeho zpracování těsně minul prostor u bližší tyče.

55:14

Troufalou střelu z pravé strany poslal na Francouze Elias Lindholm. Gólman Avalanche ale zvládl kotouč vyrazit.

54:11

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cale Makar – 2 min., držení).

53:33

Ránu Devona Toewse od modré dokázali hráči Calgary celkem rychle zablokovat a osvobodit se na své polovině ledové plochy.

52:58

Puk na svých holích drží hráči Flames. Ti si zatím ale jen přihrávají po obvodu útočné třetiny.

3:4

Branky a nahrávky: 1. Landeskog (Kadri, Ničuškin), 19. Burakovsky (Newhook, Ničuškin), 30. MacKinnon (Kadri, Makar) – 3. E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 20. E. Lindholm (M. Tkachuk, Zadorov), 22. Gudbranson (J. Gaudreau, M. Tkachuk), 61. J. Gaudreau (E. Lindholm)

Colorado Avalanche: Kuemper (22. Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, R. Murray – Rantanen (A), MacKinnon (A), Burakovsky – Ničuškin, Kadri, Landeskog (C) – L. O'Connor, Compher, Newhook – Aube-Kubel, Jost, Helm – MacDermid.
Trenér: Bednar

Calgary Flames: Vladař (Markström) – Hanifin, R. Andersson, Kylington, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson – J. Gaudreau, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – Mangiapane, Backlund (A), Coleman – Lucic, Monahan, Toffoli (A) – T. Lewis, B. Richardson, B. Ritchie.
Trenér: Sutter

Rozhodčí: Schrader, Sutherland – Cherrey, Smith

00:42 COL 1:0 Landeskog (Kadri, Ničuškin)
02:24 COL 2 Kuemper, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká Aube-Kubel
02:28 CGY 1:1 E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau)
09:06 CGY 2 R. Andersson, držení
12:04 COL 2 L. O'Connor, vysoká hůl
16:30 CGY 2 Zadorov, sekání
18:18 COL 2:1 Burakovsky (Newhook, Ničuškin)
19:25 CGY 2:2 E. Lindholm (M. Tkachuk, Zadorov)
21:27 CGY 2:3 Gudbranson (J. Gaudreau, M. Tkachuk)
21:27 COL -Kuemper +Francouz (Střídání)