2:5

konec (1:2, 1:1, 0:2)

06.03.2022, 01:20 • Rogers Place, Edmonton • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.66 4.8 4.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je za námi utkání mezi Edmontonem a Montrealem. Hosté potvrdili velmi dobrou formu, na kluzišti Oilers dokázali vyhrát 5:2. Domácí dvakrát úspěšně dotahovali, ale rozdílovou trefu si nakonec ve druhé třetině připsal Nick Suzuki, jenž celkově dnes nasbíral tři kanadské body. V poslední periodě ještě navýšili vedení Habs Artturi Lehkonen a Mike Hoffman.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:01:02)
Statistické okénko

Střely na bránu: 30 – 29 | Přesilová hra: 0/4 – 2/4 | Trestné minuty: 8 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?

Mike Smith (EDM) – 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 59:43
Samuel Montembeault (MTL) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 60:00

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Nick Suzuki (MTL) – 1+2
2. Zach Hyman (EDM) – 0+1
3. Cole Caufield (MTL) – 1+1

59:26

Montreal ale chvíle před Samuelem Montembeaultem přečkal a Josh Anderson nyní zavezl kotouč do středního pásma.

59:01

Rozběhla se nám poslední minuta dnešního utkání. Opět jsou ve třetině soupeře domácí.

58:32

Montreal i za rozhodnutého stavu vysoko napadá rozehrávku domácích. Bruslařsky na tom dnes je daleko lépe.

58:06

Lehkonen ihned po přejetí útočné modré čáry zápěstím vypálil. Smith pohotově vyrazil ramenem.

57:26

Zdá se, že se tento zápas už z obou stran jen a pouze dohrává. Oilers se teď snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale už nemají fyzické ani psychické síly s tímto něco udělat.

56:11

56:11 Mike HOFFMAN - 2:5

56:11

Montreal právě vstřelil branku!
Při vhazování v útočném pásmu to Oilers rovnou zkusili v šesti, ale prakticky ihned inkasovali. Brendan Gallagher ve středním pásmu posunul na MIKEA HOFFMANA, jenž trefil přesně do horních pater opuštěné klece. 2:5. Asistence: Brendan Gallagher a Ben Chiarot.

56:03

Ránu Codyho Ceciho hostující brankář viděl. Necelé čtyři minuty před třetí sirénou se bude vhazovat v obranném pásmu Canadiens.

55:22

V obranném pásmu touš vybojoval Kane. Rychle se snažil otočit hru na soupeřovu polovinu.

54:46

Edmontonu už mnoho času nezbývá. Montreal dobře brání a zároveň stále vyráží do poměrně nebezpečných brejků.

54:09

Philip Broberg vypálil zápěstím od modré čáry. Puk sice Samuelu Montembeaultovi vypadl, ale k dorážce se žádný z domácích hráčů neprotlačil.

53:45

Dělovka Kulaka skončila ve Smithově lapačce. Na řadu teď přichází reklamní přestávka.

53:19

Laurent Dauphin odvedl dobrou práci na obranné polovině. Následně zavezl puk směrem dopředu, nahodil a jel střídat.

52:39

Tentokrát se Kailer Yamamoto dostal do celkem zajímavé pozice. Ani on ale brankový prostor netrefil. Oilers by nutně potřebovali alespoň snížit.

51:58

Nahození Boucharda od modré čáry nemělo naději na úspěch. Kotouč zamířil několik centimetrů nad horní tyč.

51:31

Armia se na levém kruhu protlačil ke střele, ale ta se mu vůbec nepovedla. Kotouč zaplul mimo tři tyče.

51:06

50:15

50:15 Artturi LEHKONEN - 2:4

50:15

Ve chvíli, kdy už domácí byli v plném počtu, odskakuje Montreal do dvoubrankového vedení! Fantastickou práci odvedl Brett Kulak, jenž ve velké rychlosti objel brankáře a poté zpoza brány vybídl ARTTURIHO LEHKONENA. Ten už měl poměrně snadnou práci. 2:4. Asistence: Brett Kulak a Nick Suzuki.

49:46

Samuel Montembeault ustrážil místo u bližší tyče. Edmontonští útočníci předvedli rychlou akci, která však vyrovnávací brankou neskončila.

49:24

Leon Draisaitl sice nabral rychlost, ale namířil si to do plné obrany hostujících hokejistů.

49:06

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brendan Gallagher – 2 min., nesportovní chování).

48:12

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Mike Smith – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Devin Shore.

47:45

Přichází další vyhození přes všechny čáry. Do rozehrávky se musel vložit Samuel Montembeault.

47:12

Duncan Keith dostal po mantinelu kotouč přes celé kluziště. Úvodní minuta třetí dnešní přesilovky se hokejistům Montrealu příliš nevydařila.

46:46

Joshi Andersonovi až příliš dlouho trvala rána z vrcholu pravého kruhu. Smith ukryl černou gumu na své hrudi.

46:17

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan McLeod – 2 min., vysoká hůl).

45:45

William Lagesson vyzkoušel pozornost hostujícího muže v masce střelou příklepem. Úspěšnější byla Montembeaultova lapačka.

45:28

Opět byl v útočném pásmu vidět Warren Foegele, který ale puk na hokejkách celku v tmavých dresech neudržel.

44:25

Hostující brankář nyní pomohl svému celku v rozehrávce. Dostal puk do neutrální zóny.

43:39

Tentokráte se otevřela defenzíva Montrealu, ale pro změnu se zaskvěl Samuel Montembeault. Začátek třetí třetiny je zajímavým příslibem k tomu, že ještě nějaké góly uvidíme.

43:00

Vzápětí na opačné straně ujížděl Cole Caufield, jenž byl ale dobruslen obráncem, a proto tolik času k zakončení neměl.

42:39

Warren Foegele hledal bekhendem v předbrankovém prostoru Ryana. Ten se ale k zakončení nedostal.

41:48

41:32

Při přečíslení dvou proti jednomu se do obrovské šance dostal Laurent Dauphin, kterého ale Smith vychytal pravým betonem.

40:52

Pro kotouč se museli vracet Nurse i Draisaitl. Zatím to rozhodně nejde podle edmontonských představ.

40:24

Na začátku třetí třetiny hrají domácí přesilovku. Zatím se však marně usazují v útočné zóně.

40:01

Druhá dvacetiminutovka se nám pořádně protáhla. I kvůli hned třem trenérským výzvám. Ta první, kterou si vzal hostující kotouč Martin St. Louis, se s úspěchem nesetkala, branka na 2:2 z hole Ryana McLeoda byla uznána. Potřetí v zápase však do vedení odskočili hosté, ve 31. minutě se do listiny střelců zapsal dnes velmi výrazný Nick Suzuki. Zkraje třetí třetiny však domácí budou hrát přesilovku, dokáží ji využít?

Střely na branku po 2. třetině: 22 – 19

40:00

39:48

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Ben Chiarot – 2 min., vysoká hůl).

39:36

Duncan Keith měl u modré čáry volno, ale projektil si nakonec rozmyslel. Neudělal dobře, neboť jeho následná přihrávka ideální nebyla.

38:56

Connor McDavid zajímavě předkládal puk k zadní tyči, ale jeho spoluhráč na tuto pobídku o pár centimetrů nedosáhl.

38:37

Samuel Montembeault musel dávat pozor, poněvadž rána Devina Shorea z levého kruhu vůbec nebyla špatná. Brankář ale našel hrací předmět ve své výstroji.

37:35

Parádní stahovačku předvedl mezi kruhy Suzuki. Elitní útočník Montrealu se dostal do obrovské šance, ale ve finále mu touš přeskočil čepel, takže veškerý vzruch vyšel vniveč.

37:04

Mike Smith předvedl výtečný zákrok, když dokázal zastavit dorážku Ryana Poehlinga z bezprostřední blízkosti.

36:38

Kane byl pořádně důrazný na červené čáře. Počínal si ale v souladu s pravidly, takže další přesilovka pro Montreal z toho nebude.

35:44

Smith raději přikryl puk pod lapačkou, čímž zastavil hru. Po komerční pauze se bude vhazovat v jeho pásmu.

34:54

Warren Foegele si najel před bránu na přihrávku z rohu kluziště. Puk si stáhl do bekhendu, přičemž hledal mezírku mezi betony Montembeaulta. Gólman Habs svůj celek znamenitě podržel.

34:17

Warren Foegele přitlačil Suzukiho na mantinel na hranici pravidel. Na trestnou lavici domácí útočník nepůjde.

33:42

Petry důrazně bojoval o kotouč u mantinelu. Nakonec jej přesně předal spoluhráči, ale až ke střeleckému pokusu tato akce nevedla.

33:22

32:57

Montreal skóroval v oslabení díky Laurentu Dauphinovi, ale už třetí trenérská výzva v této třetině tento gól odvolala. Také nyní dělil hosty od radosti těsný ofsajd.

32:17

McDavid posunul mezi kruhy Kaneovi, kterého vychytal Samuel Montembeault, ale dorážející Draisaitl měl před sebou poloprázdnou klec. Tu však netrefil, takže vyrovnáno není.

31:34

Hosté hned po buly dokázali dostat kotouč přes celé kluziště. Uvidíme, jestli se Edmonton při své druhé přesilovce střelecky prosadí.

31:22

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Mike Hoffman – 2 min., držení).

30:17

30:17 Nick SUZUKI - 2:3

30:17

Kotouč šel po totožné ose jako před pár sekundami a tentokrát už gól hostů platí! Wideman posunul na pravý kruh NICKU SUZUKIMU, který si černou gumu zpracoval a následně ji prudce poslal do bližší šibenice. 2:3. Asistence: Chris Wideman a Cole Caufield.

30:12

Montreal sice vstřelil branku, ale ta kvůli trenérské výzvě uznána nebyla. Nick Suzuki se ze svého dalšího gólu radovat nemohl, neboť celé útočné akci předcházel milimetrový ofsajd.

29:49

Andersonovi se přihrávka přes celou šíři kluziště nepovedla. Habs ale útočnou třetinu udrželi.

29:19

Rychlá akce hostů na jeden dotek úspěšnou střelou neskončila. Je však dobré zmínit, že přesilovky Montrealu jsou dnes rozhodně nebezpečné.

28:45

Mike Hoffman šikovně střílel z pravého kruhu po ledě. Kotouč vyplaval těsně před Smithem, ale Brendan Gallagher se z dorážky neprosadil.

28:25

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Warren Foegele – 2 min., hákování).

28:05

Ryan McLeod to do třetiny Montrealu zkoušel individuálně, ale o černou gumu nakonec přišel.

27:37

27:19

Na konci oslabení se už hosté dokázali osvobodit. Oba celky v tuto chvíli střídají.

26:47

McDavid pod sebou vybídl Nurseho, který rychle přenesl hru na pravý kruh, kde stál Leon Draisaitl. Rána německého útočníka z první se neujala.

26:16

Domácí předvedli nepřesnou přihrávku. Kotouč se musí pokusit zavézt zpět do třetiny soupeře Nurse.

25:37

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Cole Caufield – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).

25:37

25:37 Ryan MCLEOD - 2:2

25:37

Edmonton právě vstřelil branku!
Ve 26. minutě máme srovnáno! Hyman se natlačil před bránu, drobně vyrušil gólmana při zákroku a následně do opuštěné části branky dorážel RYAN MCLEOD. Martin St. Louis si vzal trenérskou výzvu, ale úspěšný při ní nebyl. Rozhodnutí rozhodčích se mu vůbec nelíbí. 2:2. Asistence: Zach Hyman a Evan Bouchard.

25:18

Při střele Petryho od modré čáry toho domácí gólman mnoho neviděl. Přece jen ale dokázal zasáhnout pravým betonem.

25:06

Nurseovi se ale pokus o dlouhou předávku vůbec nevydařil. Po icingu bude buly provedeno před Smithem.

24:35

Domácí si teď přihrávají v obranném pásmu. Zdá se, že směrem vpřed přehnaně nespěchají.

23:48

Nurse nabral rychlost a následně z levé strany vypálil. Jeho pokus ale rozhodně neměl naději na úspěch, snadná práce pro Montembeaulta.

22:40

Armia téměř u vlastní modré čáry dobře zapracoval tělem. Následně přihrál směrem dozadu na své kolegy v defenzívě.

21:38

Brendan Gallagher měl na hokejce svou druhou trefu, poněvadž se objevil v samostatném úniku, ale Mike Smith jej vychytal. Tohle je velká škoda pro Montreal, který mohl odskočit na rozdíl dvou branek.

21:02

Je pískáno zakázané uvolnění Montrealu. Bude se vhazovat po pravici Samuela Montembeaulta.

20:23

Suzuki se snažil něco vymyslet za brankou Oilers, ale o kotouč byl obrán. Vzápětí míří dopředu hokejisté v tmavých dresech.

20:01

První třetina nabídla tři branky. Poprvé se trefil Cole Caufield v 11. minutě, avšak o 22 vteřin později na jeho gól odpověděl Evander Kane. Útočník Oilers však na konci periody fauloval a Montreal početní výhodu na jedničku využil. Svůj teprve pátý gól v sezoně zaznamenal zkušený Brendan Gallagher. Je nutno říct, že sledujeme vyrovnaný hokej.

Střely na branku po 1. třetině: 10 – 9

20:00

19:21

19:21 Brendan GALLAGHER - 1:2

19:21

První přesilovku ale Montreal využívá! Wideman posunul do strany na Suzukiho, jehož prudkou střelu sice Smith vyrazil před sebe, ale dorážející BRENDAN GALLAGHER uspěl rychlou ranou. 1:2. Asistence: Nick Suzuki a Chris Wideman.

19:02

Cole Caufield nebezpečně nahazoval puk před bránu. O chvíli později se uvolnil na levém kruhu, ale touš z první trefit nedokázal.

18:40

Teď už ale Nick Suzuki pálil z nebezpečné pozice. Vyrážečka Smithe dokázala zasáhnout.

18:10

Na začátku početní výhody zatím hosté moc nebezpeční nejsou. Cenné sekundy u mantinelu dokázal pošetřit Nurse.

17:39

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Evander Kane – 2 min., hákování).

17:17

Zbytečná ztráta kotouče, po které se domácí dostali do přečíslení 3 na 1. Kailer Yamamoto zvolil kličku do bekhendu, ale puk zůstal ležet před brankářem. K dorážce se snažil dostat Evander Kane, avšak pár centimetrů mu chybělo.

16:30

Kulak nabral rychlost a poté si ve středním pásmu klepl o kotouč. Mezi dvěma zadáky Oilers si ale cestu k zakončení nenašel.

15:41

Dnes zatím velmi aktivní Warren Foegele pálil zápěstím z mezikruží. Jen těsně minul prostor u přední tyče. Chybělo málo k tomu, aby šel Edmonton poprvé do vedení.

15:21

Přechod hostů do útočného pásma byl kvůli ofsajdu zastaven. Pokračovat budeme po reklamní pauze.

14:56

Kale Clague hledal šikovnou žabičkou spoluhráče. Armia se ale k puku nedostal, hůl Smithe byla rychlejší.

14:13

McDavid posunul na hůl Duncana Keitha, jehož rána zápěstím byla sražená do rohu hrací plochy.

13:42

Romanov zkoušel Smithe zaskočit ranou z velkého úhlu. Rameno domácího gólmana bylo v pohotovosti.

13:13

Warren Foegele z červené čáry nahodil puk, ale ten proskočil na střídačku Montrealu. Hra tak musela být přerušena.

12:40

Turris byl na útočné modré čáře odzbrojen, poněvadž se ocitl proti přesile hned tří hráčů Canadiens.

11:20

11:20 Evander KANE - 1:1

11:20

O dvaadvacet vteřin později ale máme opět srovnáno! Přihrávku Leona Draisaitla od mantinelu si mezi kruhy našel EVANDER KANE, který se pohotově otočil a po ledě poslal puk vedle betonu Samuela Montembeaulta. 1:1. Asistence: Leon Draisaitl.

10:58

10:58 Cole CAUFIELD - 0:1

10:58

Canadiens se dostávají do vedení. Domácím se nepovedlo dostat puk z pásma, načež na pravé straně pracoval COLE CAUFIELD, jenž parádně pověsil puk do šibenice. 0:1. Bez asistence.

10:32

Miku Hoffmanovi se bekhendová přihrávka v útočné třetině úplně nepovedla. Hracího předmětu se opět zmocnili domácí.

10:03

Po dalším zákroku hostujícího brankáře tady máme druhou komerční pauzu.

09:42

Poprvé se výrazněji připomněl Leon Draisaitl, který se do branky tlačil z pravého křídla. Na poslední chvíli si chtěl černou gumu přehodit na forehand, ale provedení úplně ideální nebylo.

09:18

Suzukimu se předávka na pravém kruhu nepovedla dle představ. Oilers rychle otáčí hru směrem kupředu.

08:48

Kane se jako tank probíjel před bránu. Samuel Montembeault měl velké štěstí, že nebyl sražen k ledové ploše.

08:17

Ryan si najížděl před svatyni hostů na přihrávku zpoza brány. Také v tomto případě byli hokejisté v bílém pozorní.

07:32

Zach Hyman to zkoušel po křídle individuálně. Už to vypadalo, že se protáhne do šance, ale hokejky hostů přece jen zasáhly.

06:48

Hru uklidnil Nurse, jenže se následně postaral o další rozehrávku.

06:21

Anderson se šikovně tlačil před bránu, ale možná už zbytečně volil přihrávku. Smith se mezitím stačil přemístit.

06:00

Až po šesti minutách se poprvé ozvala píšťalka sudích. Pískala se přihrávka rukou, vhazování bude provedeno ve střední třetině.

05:49

Zatím se hraje v poměrně velkém tempu. Hra se ještě přerušovat nemusela.

05:12

Domácí nyní hráli jen okolo mantinelu v útočném pásmu. Záhy přišlo nahození, které bylo zablokováno.

04:16

Williamu Lagessonovi se napoprvé nepodařila rozehrávka, ale díky McDavidovi se k zajímavému sólu nakonec protlačil Warren Foegele. Brankář hostů musel do zákroku.

03:37

Střílené nahození Kanea mířilo k zadní tyči, ale pravý beton brankáře Samuela Montembeaulta byl pozorný.

02:47

Edmonton vyhodil tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. O rozehrávku se postará Romanov.

02:16

Ryan do útočné třetiny pokračovat nemohl, protože jinak by se pískal ofsajd. Nakonec si musel pomoct jen nahozením.

01:38

Domácí se poprvé dostali do útočného pásma, ale Montreal se poměrně kvalitně osvobodil.

00:58

Mike Hoffman se dostal k zakončení těsně před brankovištěm po chytré přihrávce Laurenta Dauphina. Zkušený gólman Oilers odolal.

00:46

Ben Chiarot si najížděl před bránu Edmontonu, ale kotouč nedokázal ideálně tečovat. První zákrok pro Smithe.

00:01

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Keith, Broberg, Lagesson, Niemeläinen – Hyman, McDavid (C), Foegele – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – D. Ryan, R. McLeod, Devin Shore – Benson, Turris.
Trenér: Jay Woodcroft

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Petry (A), Kulak, A. Romanov, Chiarot (A), Ch. Wideman, Clague – Josh Anderson, Suzuki, Caufield – B. Gallagher (A), Dauphin, M. Hoffman – Armia, R. Pitlick, Lehkonen – M. Perreault, Poehling, Pezzetta.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: O'Rourke, St. Laurent – Toomey, Mills.
Česká a slovenská stopa

Do dnešního utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
Vzájemné zápasy

30.01.2022 Montreal – Edmonton 2:7

MONTREAL CANADIENS

Montreal rozhodně nebude moct obhájit loňské finále, poněvadž letos se do play-off nepodívá. Rozhodla o tom velmi nepovedená první polovina sezony, po které byli hokejisté Canadiens jednoznačně poslední. V uplynulých týdnech se ale postupně zvedli, ze sedmi zápasů padli jen jednou, a to předminule na kluzišti Winnipegu. V pátek však Montreal znovu uspěl, když 5:4 po prodloužení vyhrál v Calgary. Momentálně je tedy druhým nejhorším týmem soutěže se ziskem 35 bodů po 55 odehraných zápasech. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je sedmatřicetibodový Nick Suzuki.

EDMONTON OILERS

Hokejisté Edmontonu v tuto chvíli pobývají na deváté příčce Západní konference, v 55 zápasech nasbírali 64 bodů. Olejáři prožili výtečný start do sezony, ale na přelomu roku lauf ztratili a tabulkou se výrazně propadli. Pomohli si až po příchodu Evandera Kanea, následně už znovu začali vyhrávat. V posledních duelech střídá Edmonton výhry s porážkami. 2. března sice ve Philadelphii vyhrál 3:0, ale v utkání minulém nestačil 3:4 po prodloužení na Chicago. Edmonton se i letos může spolehnout na skvělé výkony dvojice Connor McDavid – Leon Draisaitl. Tito dva hokejisté dohromady zapsali už 157 kanadských bodů.
Hezké brzké nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Edmontonu se dnes střetnou s Montrealem. Začínáme krátce po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:5

Branky a nahrávky: 12. E. Kane (Draisaitl), 26. R. McLeod (Hyman, Bouchard) – 11. Caufield, 20. B. Gallagher (Suzuki, Ch. Wideman), 31. Suzuki (Ch. Wideman, Caufield), 51. Lehkonen (Kulak, Suzuki), 57. M. Hoffman (B. Gallagher, Chiarot)

Rozhodčí: O'Rourke, St. Laurent – Toomey, Mills

Diváci: 18 258

10:58 MTL 0:1 Caufield
11:20 EDM 1:1 E. Kane (Draisaitl)
17:39 EDM 2 E. Kane, hákování
19:21 MTL 1:2 B. Gallagher (Suzuki, Ch. Wideman)
25:37 EDM 2:2 R. McLeod (Hyman, Bouchard)
25:37 MTL 2 Caufield, zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva