NHL

Philadelphia Flyers – Edmonton Oilers

0:3

konec (0:1, 0:1, 0:1)

02.03.2022, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 3.09 4.42 1.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Někdy zase u NHL na počtenou! (03:49:23)
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 39:32 (13:10, 12:11, 14:11)
Zblokované střely – 14:15
Vyhraná vhazování – 31:28
Trestné minuty – 10:4
Hity – 27:19
Hokejisté Edmontonu vítězí na ledě Philadelphie 3:0 a připisují si do tabulky velmi důležité dva body! K výhře Oilers přispěl velmi dobrým výkonem brankář Koskinen, který se může těšit z prvního čistého konta v sezóně. Nulu naposledy vychytal před dvěma lety.

Vítězové se prosadili v každé třetině jednou. V 18. minutě zužitkoval přesilovku Leon Draisaitl, jehož střela zapadla nad lapačku gólmana Harta. Na 2:0 pak zvýšil Kailer Yamamoto, který po velkém závaru dopravil puk za brankovou čáru. V závěrečné dvacetiminutovce pak Oilers kontrolovali svůj náskok a skóre duelu uzavře v čase 58:20 do prázdné branky kapitán Connor McDavid.

59:20

Nyní se už hraje jen pro čisté konto pro Mikka Koskinena.

58:20

58:20 Connor MCDAVID - 0:3

58:20

Edmonton právě vstřelil branku!
Tak tohle bylo pro hosty už velmi snadné! Dopředu vyrazila trojice elitních útočníků. Zach Hyman předal v útočné třetině puk Leonovi Draisaitlovi, který nesobecky nechal gólově vyniknout CONNORA MCDAVIDA – 0:3. Asistence: Leon Draisaitl a Zach Hyman.

58:01

Závar před svou brankou ukončil hostující gólman, který skočil po puku a zalehl ho.

57:45

Po buly se dostal ke kotouči Cam Atkinson, jehož pohotová střela ze slotu mířila jen do břicha Koskinena!

57:41

Je to tak, Hart už zůstal na střídačce!

57:41

Travis Sanheim asi získal, co chtěl. Od levého mantinelu nahodil puk na Koskinena, který ho přidržel v lapačce. Domácí tak mají buly v útočném pásmu, vzali si time-out a zřejmě odvolají Cartera Harta.

57:01

Benson alespoň posunul puk do středního pásma. Do konce scházejí tři minuty.

56:22

Domácí se nadechují k náporu. Pomalu můžeme čekat i pokus o hru bez brankáře.

55:49

Koskinen teď zaváhal při rozehrávce. Cam Atkinson ale nebyl v pozici, aby mohl hned střílet.

55:22

Kotouč se odrazil před brankoviště na hůl Oskara Lindbloma, který ho zblízka nasměroval jen do obrovité postavy Mikka Koskinena! Následuje poslední reklamní přestávka.

55:06

Do konce třetí třetiny schází pět minut.

54:42

Oilers dobře drží puk v útočném pásmu a domácím tak utíká čas.

53:33

Farabee se dokázal za brankou dostat k puku přes McDavida a to je důvod, proč teď Letci drží útočné pásmo.

52:55

Hosté stále drží dvougólový náskok. Navíc se snaží hrát aktivně.

52:15

Další zákrok Harta. Střílel Zach Hyman.

51:37

Darnell Nurse střílel od modré čáry. Letící kotouč ještě tečoval Ryan McLeod, Hart ale stačil zareagovat.

50:29

Cam Atkinson přejel útočnou modrou a tvrdou střelou prověřil Koskinena. Vyrážečka brankáře Edmontonu byla na místě.

50:17

Po střele Zacha Hymana přerušil hru Hart. Další z reklamních přestávek.

49:53

Van Riemsdyk nahrával puk na modrou, kde tušil obránce. Ten však zrovna střídal a domácí tak přišli o pásmo.

49:03

Snížení měl na holi Derick Brassard, který se z pravé strany natlačil před branku. Koskinen ho však vychytal!

48:33

Zakázané uvolnění hostí. Vhazovat se bude před Mikkem Koskinenem.

47:40

Connor McDavid se natlačil z levé strany do zakončení a sám se dostal také k dorážce. Domácí podržel Hart.

47:02

William Lagesson vyslal na domácí branku další střelu od modré. Tentokrát zapracovala obrana Flyers, která puk na Harta nepustila.

46:48

Od modré čáry vypálil Duncan Keith. Hart zasáhl lapačkou a přerušil hru. Reklamní pauza.

46:34

Rasmus Ristolainen srazil za domácí brankou Devina Shorea. Byl to čistý zákrok, hra pokračuje.

45:50

Draisaitl hezky našel Kailera Yamamota, který střílel z pravého kruhu. Hart zasáhl pravým betonem.

45:08

Keith Yandle to zkoušel od mantinelu a z úhlu. Koskinen byl pozorný. Brankář Oilers je dnes velmi spolehlivý a stále může myslet i na první čisté konto v sezóně.

44:21

Nahození Connora McDavida se snažil tečovat Hyman. Hart ale dokázal vyrazit puk do rohu hřiště.

43:25

Farabee nyní získal ve středním pásmu puk, ale v útočné snaze zůstal osamocen. Mohl tak jen nahodit za branku a střídat.

42:50

Domácí zvyšují aktivitu. Je vidět, že chtějí něco udělat s dvougólovým mankem.

41:38

Claude Giroux střílel z pravého kruhu do připraveného Koskinena. Toho o chvíli později vyzkoušel také Joel Farabee.

40:22

Domácí jsou už kompletní.

40:20

McDavid nahrál na osu Darnellovi Nurseovi. Jeho střela byla zablokována někde před Hartem.

40:01

Hosté ještě dohrávají zbytek přesilovky. Na trestné lavici sedí Ristolainen.

Hity – 19:14
Ve druhé třetině opět padl jediný gól a znovu se z něj radovali hokejisté Edmontonu. Nutno říci, že ti byli o něco nebezpečnější i díky hned třem přesilovkám, které v uplynulé části hráli. Skóre se však měnilo při hře 5 na 5. Po obrovském závaru před domácí brankou dopravil puk za brankovou čáru Kailer Yamamoto. Oilers tak vedou po čtyřiceti minutách 2:0.

40:00

39:49

Vyhození Sanheima. Zdá se, že ve druhé třetině se už skóre měnit nebude.

39:06

Běží už poslední minuta druhé třetiny. Domácí znovu vyhazují.

38:38

Atkinson dokázal v pádu vyhodit.

38:20

Rasmus Ristolainen zasáhl vysokou holí Draisaitla. Už pátá přesilovka pro Edmonton.

37:32

Travis Konecny to zkusil z levé strany bekhendem, přesto že mu před branku ještě najížděl Cam Atkinson. Puk se od betonu brankáře hostí odrazil až mimo hrací plochu.

36:32

Hosté vybojovali puk ve vlastním obranném pásmu a dopředu se řítil Warren Foegele. Ten neměl dost rychlosti, aby se protáhl mezi obránci a tak nahrál doprava McDavidovi. Ani on nebyl do zakončení připuštěn.

35:10

35:10 Kailer YAMAMOTO - 0:2

35:10

Hostům se vyplatil obrovský tlak do branky! Z pravého kruhu střílel Evan Bouchard. Hart zasáhl levým betonem, ovšem po dorážce Leona Draisaitla se kotouč ocitl za jeho zády v brankovišti, kde se nacházeli Evander Kane a KAILER YAMAMOTO. Byl to zřejmě druhý jmenovaný, jenž nakonec puk dotlačil za brankovou čáru. Bez asistence.

34:47

Domácí kapitán se dostal do šance až teď. Obdržel přihrávku na levou stranu útočného pásma, stáhl si puk na osu a vystřelil. Koskinen však dokázal zasáhnout levým betonem a následně ustál pokusy Letců o dorážky! Následovat bude poslední reklamní pauza ve druhé části.

34:14

Atkinson měl dobrý nápad, viděl, jak mu před branku najíždí Giroux. Ten ale na těžkou přihrávku vzduchem nedosáhl.

32:53

Zase aktivní zadák Sanheim, který se tentokrát v dobré pozici netrefil do nahrávky Konecnyho od zadního mantinelu.

32:33

Projektil Darnella Nurseho od modré čáry pokryl Hart. Čas na další reklamní přestávku.

32:00

Travis Sanheim podpořil ofenzivu domácích, když v rychlosti nasprintoval až před branku soupeře. Tam také směřovala přihrávka Joela Farabeeho, kterou však Sanheim nezachytil a puk odkopl do bezpečí Koskinen!

31:17

Rána Ivana Provorova od modré čáry minula branku hostí.

31:04

Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

30:52

Vstoupili jsme už do druhé poloviny utkání. Hosté stále vedou jediným zásahem Leona Draisaitla.

30:05

29:31

Hostům byl odpískán ofsajd. Navíc posouzen jako úmyslný.

28:59

Connor McDavid předvedl něco ze svého umění. Prokráčel obranou Flyers až před Harta, jenž jeho zakončení vytěsnil vyrážečkou!

28:04

Travis Konecny podrazil Nurseho. Další přesilovka pro Olejáře.

27:53

Dobrá střela Darnella Nurseho od modré čáry. Hart vyrazil pravým betonem puk k Evanderovi Kaneovi, jenž z úhlu nedorazil do odkryté části klece!

26:58

Connor McDavid ale okamžitě zleva zavezl puk až k brance. Po jeho střele k bližší tyčce ještě dorážel Zach Hyman, Hart však vše pokryl. Reklamní přestávka.

26:48

McDavidova lajna tlačila domácí. Teď však na útočné modré nezpracoval puk Devin Shore.

25:30

Gerald Mayhew se z levé strany uvolnil mezi kruhy. Koskinen si povyjel a střelu domácího forvarda ztlumil ve výstroji.

25:06

Evan Bouchard se dostal ke střele z mezikruží. Tu mu však zablokoval Atkinson.

24:43

Flyers jsou v tuto chvíli v plném počtu.

24:30

Přesilovkový nápor Edmontonu přerušil Hart, který u brankoviště přikryl puk po nahození McDavida z rohu.

23:50

Po nahrávce McDavida střílel z pravého kruhu Leon Draisaitl. Carter Hart se rychle přesunul.

22:42

Oskar Lindblom fauloval Markuse Niemeläinena. Volného puku se již po přerušení hry ujal Scott Laughton, který vypálil na Koskinena. S domácím útočníkem si to ještě vysvětluje Connor McDavid, zdá se ale, že zůstane jen u slov.

22:16

Další střela na hostující branku. Od modré čáry ji vyslal Ivan Provorov a Koskinen opět přerušil hru.

22:09

Střelu Zacka MacEwena z levé strany schoval do lapačky Koskinen.

21:40

Leon Draisaitl pořádně zatopil domácí obraně a brankáři! Z levé strany se natlačil do předbrankového prostoru a poslal puk do ohně. U brankoviště vyvinuli velký tlak Zach Hyman a Brad Malone, ovšem hrací předmět nakonec zalehl Hart!

21:01

Zakázané uvolnění Edmontonu. Hra se přesouvá před Koskinenovu svatyni.

20:24

Warren Foegele projel z levého křídla do zakončení. Puk vyrazil do rohu Hart.

Další třetina začne přibližně ve 2:05.
Po první třetině prohrává Philadelphia s Edmontonem 0:1. Většinu času to bylo herně vyrovnané. Letci měli své největší příležitosti v přesilovce 5 na 3 a následné klasické početní výhodě. V 18. minutě se však v přesilové hře prosadili hosté, když za Hartovými zády skončila střela Leona Draisaitla. Uvidíme, co nám nabídne další průběh duelu.

20:00

19:58

Ještě hodně nebezpečná situace před brankou hostí! Po nahrávce Cama Atkinsona netrefil před odkrytou brankou puk ideálně Travis Sanheim. Ten ho poté ještě dobruslil v rohu kluziště a nahazoval do brankoviště. Ani teď však nepřišel nějaký z pohledu Flyers šťastný odraz.

19:23

Střela Scotta Laughtona postrádala větší razanci a Koskinen tak v pohodě zasáhl. Raději puk podržel.

19:00

Minuta do konce první třetiny.

17:41

17:41 Leon DRAISAITL - 0:1

17:41

Hosté početní výhodu využívají a jdou tedy do vedení! Darnell Nurse nahrál LEONOVI DRAISAITLOVI, který vystřelil švihem z pozice kousek za levým kruhem a trefil se nad lapačku brankáře Harta. Ten asi moc neviděl přes clonu Evandera Kanea. Asistence: Darnell Nurse a Connor McDavid.

17:21

Zach Hyman byl podražen Oskarem Lindblomem. Oilers si zahrají druhou přesilovku.

16:59

Giroux volil ve středním pásmu nahození puku za branku. Farabee ho nedobruslil a tak mohou zaútočit Oilers.

16:18

Z pravého kruhu vystřelil Oskar Lindblom. Puk je ve výstroji Koskinena a tak je tu čas na ještě jednu reklamní pauzu.

16:10

15:43

Hosté se konečně osvobodili a mohou vystřídat.

15:35

Další šance Ristolainena. Ten nyní z bezprostřední blízkosti nepřekonal brankáře Koskinena!

15:01

Hosté jsou už ve čtyřech.

14:52

V závěru přesilovky 5 na 3 dostal puk mezi kruhy Rasmus Ristolainen. Domácí obránce těsně minul branku!

14:09

Mikko Koskinen chtěl pomoci spoluhráčům vyhodit puk, ale poslal ho až do hlediště. Brankář hostí dostal dvě minuty za zdržování hry!

13:48

Po křížné nahrávce Girouxe střílel z pravé strany Joel Farabee. Koskinen byl na místě.

13:00

Kyle Yamamoto zasáhl vysokou holí Scotta Laughtona. Přesilovka pro Philadelphii.

12:46

Leon Draisaitl se v útočném pásmu neprosadil. Letci tak vyrazili do protiútoku, který táhl Sanheim. Ten pak našel Travise Konecnyho, jenž z levého kruhu nahrával před odkrytou branku, ovšem přihrávku zablokoval obránce.

11:45

Cam Atkinson střílel z pravé strany vedle. Letící puk se před brankou marně snažil tečovat Joel Farabee.

11:05

Connor McDavid se natlačil z pravé strany k brankovišti. Z jeho práce se snažil těžit Zach Hyman, puk však přikryl Hart.

10:54

Ránu Evana Boucharda od modré čáry Hart viděl a sáhl si pro puk rukavicí.

10:22

Od pravého mantinelu to zkusil hostující Derek Ryan. Hart jistým zákrokem přerušil hru. Čas na reklamní přestávku.

09:43

Zatím sledujeme vyrovnané utkání.

08:33

Zach Hyman dostal přihrávku mezi kruhy. Z první zamířil nad branku Flyers.

08:23

Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Carterem Hartem.

07:53

Od modré čáry to zkusil Nick Seeler. Koskinen zasáhl úspěšně.

07:20

Claude Giroux nahrál na levý kruh Travisovi Sanheimovi, který při ráně z dobré pozice zlomil hokejku. Puk pak u brankoviště netrefil Farabee.

06:38

Hra je opět přerušena kvůli přihrávce rukou. Je tu reklamní přestávka.

05:45

James van Riemsdyk posílal jednoho ze svých spoluhráčů vstříc brankáři Koskinenovi. Domácí se však už před tím dopustili přihrávky rukou a hra tedy byla přerušena.

05:10

Connor McDavid zkusil překvapit Harta z ostrého úhlu. Brankář Flyers měl bližší tyčku pokrytou.

03:52

Draisaitl hledal křížnou přihrávkou z druhé vlny najíždějícího Tysona Barrieho. Ten dostal puk na brusli a nezpracoval ho tak, aby mohl střílet.

03:36

James van Riemsdyk vyzkoušel Mikka Koskinena střelou z osy hřiště. Brankář hostí schoval puk do lapačky.

02:32

Domácí jsou již kompletní.

02:23

Nástřel Ryana McLeoda z pravého kruhu nedokázal nikdo tečovat. Přesilovka Edmontonu se chýlí ke konci.

01:46

Teď už Letci vyhodili.

01:33

Hosté se usadili v útočném pásmu, zatím tomu ale chybí zakončení.

00:31

Hosté začali aktivně. Hned po úvodním buly se nastěhovali do útočného pásma. Connor McDavid byl podražen Scottem Laughtonem a uvidíme tedy přesilovou hru Oilers.

00:01

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov, Ristolainen, Sanheim, Seeler, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Farabee – Konecny, Laughton, Lindblom – Mayhew, Brassard, J. van Riemsdyk – MacEwen, P. Brown, I. Ratcliffe.
Trenér: Yeo

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Barrie, Nurse, Ceci, Lagesson, Bouchard, Keith, Niemeläinen – Hyman, McDavid, Foegele – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – D. Ryan, R. McLeod, Benson – Devin Shore, B. Malone.
Trenér: Woodcroft

Rozhodčí: Luxmore, Rehman – Baker, Berg.
Philadelphia Flyers:
Hokejisté Philadelphie odehráli 52 zápasů. Získali jen 42 bodů, což v tabulce Východní konference znamená až čtrnácté místo. Flyers si trochu vylepšili náladu naposledy, když na svém ledě zdolali 2:1 Washington. Před tím si naopak připsali šest porážek v řadě se dvěma body za remízy po šedesáti minutách. V posledních týdnech se hodně spekuluje o výměně kapitána Claudea Girouxe do jiného klubu. Uvidíme tedy, zda dlouholetá opora klubu skutečně někam zamíří.