4:3

po s.n. (1:0) (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

25.02.2022, 04:30 • SAP Center, San Jose • Petr Sumbal

Tipsport: 2.76 4.0 2.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké páteční ráno. (07:37:00)

Hity: 32:19
Zápas je u konce, z vítězství 4:3 se po samostatných nájezdech raduje domácí San Jose, Islanders odjíždí poraženi. Skóre zápasu otevřeli hosté, jako první se trefil po šikovné teči Brock Nelson. Jenže domácím se povedlo skvěle zareagovat. Nejprve přišlo rychlé vyrovnání Alexandra Barabanova z přesilovky a otočku poté za necelé dvě minuty dokonal ukrytou střelou Jasper Weatherby. Ve druhé třetině se jako první opět prosadili hosté, svůj jubilejní čtyřstý gól v NHL vstřelil Zach Parise. V závěru třetiny sice vrátil vedení domácím Logan Couture, ale už po 19 sekundách bylo opět vyrovnáno, o což se postaral Adam Pelech. Ve třetí třetině branka nepadla, takže se šlo do prodloužení. V něm byli aktivnější hosté, dokonce dvakrát trefili tyčku, ale zápas nerozhodli. Došlo tak na nájezdy, ve kterých se prosadil pouze kapitán San Jose Logan Couture, který pro svůj tým zápas rozhodl.

V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks.
Autorem vítězné branky je LOGAN COUTURE.

Brock NELSON

3. série 1:0

Brock Nelson střílel na lapačku, ale tu měl Reimer v pohotovosti, takže Sharks vítězí!

Tomáš HERTL

2. série 1:0

Tomáš Hertl zakončoval bekhendem, ale skvělý zákrok lapačkou předvedl Sorokin.

Mathew BARZAL

Mathew Barzal neuspěl, trefil jen beton Reimera.

Logan COUTURE

1. série 1:0

San Jose jde do vedení, mezeru mezi betony Sorokina trefil Logan Couture.

Anthony BEAUVILLIER

1. série 0:0

Jako první se rozjel Anthony Beauvillier. Zkusil rychlou kličku do bekhendu, ale trefil jen vyrážečku Reimera.

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení o vítězi také nerozhodlo, takže na řadu přijdou samostatné nájezdy.
Střely na branku v prodloužení: 1:5.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Poslední šanci rozhodnout měl Jean-Gabriel Pageau, avšak jeho střela přesná nebyla.

64:23

Islanders už jsou dlouho na puku, San Jose se většinu prodloužení pouze brání.

63:25

Už podruhé byli v prodloužení hosté neuvěřitelně blízko! Tentokrát trefil brankovou konstrukci Noah Dobson!

62:45

Další šanci rozhodnout zápas měl Jean-Gabriel Pageau, ale ani jemu Reimer neumožnil stát se hrdinou okamžiku.

62:29

Islanders jsou nyní aktivnějším týmem. Sice teď opustili útočné pásmo, stále jsou ale na puku.

62:06

Brock Nelson se silou protlačil před branku a pak předvedl chytrou otočku do bekhendu. Reimer však dokázal skvěle lapačkou zasáhnout!

61:46

Anthony Beauvillier střílel už z docela obtížného úhlu z levé strany a Reimer ho vychytal.

61:18

Na druhé straně pálil Couture a jeho pokus dokázal Sorokin zastavit.

60:51

Barzal po Dobsonově přihrávce podnikl výpad na branku a trefil břevno!

60:26

Meier nabil na střelu Ferrarovi, ale ten svou prudkou ranou minul branku.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině: 4:13.
60 minut hracího času o vítězi zápasu mezi San Jose Sharks a New York Islanders nerozhodlo, takže bude následovat prodloužení hrané ve třech na obou stranách.

60:00

58:55

Palmieri našel přihrávkou Barzala, který se pak pokusil shodit puk na modrou, v tom ale neuspěl.

57:56

Je vidět, že závěr třetí třetiny už se blíží, oba týmy teď hrají mnohem opatrněji.

56:44

Mayfield zasáhl Meierse na hraně faulu. Rozhodčí vše dobře viděli a nepískají.

55:27

Reimer se nyní trochu zapotil při překvapivém zakončení Cizikase, celou situaci ale nakonec ustál.

54:50

Brent Burns se dostal do zatím své největší šance zápase, Sorokin se však proti jeho střele z pravého kruhu vytáhl.

54:04

Další nepřesnost na hokejkách hráčů Islanders a je z toho zakázané uvolnění.

52:48

Islanders trvalo docela dlouho založení útoku, bylo v něm spoustu nepřesností. Nakonec raději hráči odjeli střídat.

51:47

Islanders jeli do přečíslení. Barzal našel krásnou zadovkou Pelecha, ale ten nedokázal zlomit nerozhodný stav.

50:50

Jeffrey Viel zakončil po rychlém vyjetí zpoza branky, Sorokina však nepřekvapil.

50:11

Anthony Beauvillier poslal puk do brankoviště, ale tam měli převahu domácí hokejisté.

49:26

Na druhé straně stříleli Pulock a po něm Palmieri. James Reimer si připsal další dva dobré zákroky.

48:46

Na ledě je první formace San Jose, což znamená, že se domácí opět snaží něco vymyslet v útočném pásmu. Zatím se jim to ale nedaří.

47:43

Anthony Beauvillier dobře zapracoval v obraně, když připravil o puk Gregora, který už se chystal střílet.

46:57

46:43

Barzal nabídl puk na modrou čáru na střelu Pulockovi, ani ten ale Reimera nepřekonal.

45:58

Lee měl na hokejce gól, když měl před sebou z dorážky Barzalovy volnou branku. Jenže ji nedokázal trefit.

45:36

Domácí se zmocnili puku a Burns ho okamžitě vyhodil.

45:29

Barzal našel přihrávku přes šíři pásma Nelsona. Jeho rychlou střelu z levého kruhu Reimer chytil.

45:12

Další Dobsonova střela od modré. Reimer ale viděl a Lee kotouč netečoval, takže z toho byl nakonec rutinní zákrok.

44:57

Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Logan Couture – 2 min., podrážení).

44:57

Dobson dobře vystřelil od modré, Reimer však jeho ránu z mírnými problémy zkrotil.

43:57

Branka Islanders byla posunuta, vhazovat se bude před Sorokinem.

43:25

Obránce Adam Pelech předvedl pěknou kličku a vytvořil tak situaci dva na jednoho. Tu ale nezakončil kvůli dobré práci Middletona.

42:58

Dobson našel ve velmi dobré střelecké pozici Pageaua, ale ten nedokázal vystřelit z první, kotouč minul.

42:24

Píská se zakázané uvolnění Sharks, vhazovat se bude před Reimerem.

42:11

Jacob Middleton je tedy na konec zřejmě v pořádku, protože se objevil na ledě a hned musel bránit akci soupeře.

41:30

San Jose už nyní točí jen pět obránců. Nejprve se zranil Nicolas Meloche a poté ze zápasu musel odstoupit také Jacob Middleton.

40:55

Parise hledal v útočném pásmu Palmieriho, ten ale prudkou přihrávku nezpracoval.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:32.
Střely na branku ve 2. třetině: 9:17.
Po druhé třetině je skóre vyrovnáno, Sharks hrají doma s Islanders 3:3. Jako první se ve druhé třtině prosadili hosté, svůj jubilejní čtyřstý gól v NHL vstřelil Zach Parise. V závěru třetiny sice vrátil vedení domácím Logan Couture, ale už po 19 sekundách bylo opět vyrovnáno, o což se postaral Adam Pelech.

40:00

39:35

Islanders mají ale zase jiný úmysl, a tak musel za pár sekund zasahovat na druhé straně Reimer.

39:19

San Jose se usadilo v útočném pásmu a rádo by se ještě v závěru třetiny vrátilo do vedení.

38:32

Nick Bonino se dostal do dobré střelecké pozice, ale z blízka Sorokina nepřekonal, ruský brankář si svou bližší tyč pohlídal.

37:45

San Jose mohl zase hned vrátit do vedení Hertl, ale jeho zajímavý bekhendový pokus skončil těsně vedle.

36:50

36:50 Adam PELECH - 3:3

36:50

Islanders právě vstřelili branku!
Domácí vedli jen 19 sekund a je znovu vyrovnáno! Od modré se do puku opřel ADAM PELECH a brankář Reimer asi nemůže mít úplně čisté svědomí, že přes něj puk propadl do sítě. Asistence: Mathew Barzal, Zach Parise.

36:31

36:31 Logan COUTURE - 3:2

36:31

San Jose právě vstřelilo branku!
Domácí proměňují další přesilovku a znovu odskakují do vedení! Do akce se znovu zapojil i Hertl, který poslal puk na modrou na Merkleyho, jenž oslovil LOGANA COUTURA? jehož dobrá střela skončila za zády Sorokina. Asistence: Ryan Merkley, Tomáš Hertl.

35:57

Sharks hrají přesilovku, ale zatím se jim vůbec nepovedlo dostat se do útočného pásma.

35:09

Vyloučení v týmu New York Islanders (Jean-Gabriel Pageau – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Matt Nieto – 5 min., bitka).

35:09

Vítězem bitky se stal Jean-Gabriel Pageau, který povalil svého soupeře na led. Vše vyprovokoval předchozí čistý hit Nieta na Pulocka.

35:09

Máme tu už druhou bitku večera. Tentokrát je to dvojice Matt Nieto (San Jose) a Jean-Gabriel Pageau (NY Islanders).

34:44

Z velké blízky pálil ze vzduchu Oliver Wahlstrom, ale kotouč těsně minul branku domácích.

34:01

Dobson napřáhl ke střele, Reimer pokus obránce Islanders dobře vykryl.

32:48

32:48 Zach PARISE - 2:2

32:48

Jako blesk z čistého nebe máme znovu vyrovnáno! Islanders se do šancí v poslední době moc nedostávali, teď ale jednu rovnou využili. Střelcem branky je ZACH PARISE, pro nějž se jedná o jubilejní čtyřstý gól v kariéře! Asistence: Sebastian Aho, Mathew Barzal.

32:32

Sorokin dokázal výborně zasáhnout proti Gregorovi a následně zamezil i případné dorážce.

32:16

Islanders se nepovedlo rozehrát podle představ a dokonce je z toho icing.

31:06

Po Clutterbuckově zásahu skončil puk v hledišti.

30:34

Dobson se vydal na malý útočný výlet, velmi rychle ho ale dobrým obranným zákrokem utnul Mario Ferraro.

29:51

Chára dostal nabito na modrou čáru a vypálil. Reimer jeho střelu ale velmi dobře viděl.

29:43

Puk vyletěl tak vysoko, že zasáhl kostku nad ledem. Proto se opět hra přerušila.

29:04

Oliver Wahlstrom si narovnal puk na střelu z vrcholku pravého kruhu. Mířil na vyrážečku, ale Reimer si to pohlídal.

28:41

Tentokrát už se přerušuje, a to kvůli zásahu puku vysokou holí.

28:25

Sharks vyhodili puk, ale zakázané uvolnění se nepíská, hosté musejí hrát.

27:49

Aho zavezl puk do pásma, ale nepohlídal si při tom ofsajd.

27:20

Burns střílel od modré čáry. Byla to spíše nabídka na teč, kterou však nikdo nevyužil.

26:27

Na druhé straně si zase vytvořili tlak domácí. Pálili Barabanov a Meier, ale skóre se nemění.

25:51

Dobson poslal do dobré šance Cizikase, ale ani ten nevyrovnal a následně ještě pálil Aho od modré čáry vedle.

24:24

Oliver Wahlstrom se dostal do dobré šance, ale nedokázal Reimera překonat a nepovedlo se to ani Leemu ze složité dorážky.

24:00

23:15

Adam Pelech dostal puk na modrou, rychle zamířila a vstřelil, pozorného Reimera ale nepřekonal.

22:29

Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Jeffrey Viel – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Zdeno Chára – 5 min., bitka).

22:29

Chára bitku podle očekávání vyhrál. Nebylo to příliš tvrdé, Slovák po pár ranách povalil soupeře na led.

22:29

Máme tu bitku! Odvážlivec Jeffrey Viel vyzval na souboj obra Zdena Cháru.

22:11

Ryan Dzingel se snažil před brankou zasáhnout puk ze vzduchu, ale netrefil puk čistě a Sorokin předvedl další zákrok.

21:53

Další Meierova střela z otočky, tentokrát po Hertlově přihrávce. Sorokin znovu zasáhl.

21:23

Meier se dostal po Barabanově přihrávce do velmi dobré šance, ale druhý gól v tomto utkání tento Rus nepřidal.

20:51

Pulockovu střele se pokusil tečovat Cizikas, ale nedokázal puk usměrnit na branku.

20:01

Střely na branku v 1. třetině: 14:12
První třetina je za námi a na přestávku se více těší domácí San Jose, které vede nad Islanders 2:1. Skóre otevřeli hosté, jako první se trefil po šikovné teči Brock Nelson. Jenže domácím se povedlo skvěle zareagovat. Nejprve přišlo rychlé vyrovnání Alexandra Barabanova z přesilovky a otočku poté za necelé dvě minuty dokonal ukrytou střelou Jasper Weatherby.

20:00

18:44

Lee ztratil v obranném pásmu puk. Barabanov se hned snažil hledat Hertla, to se mu ale nepovedlo.

17:32

17:32 Jasper WEATHERBY - 2:1

17:32

Domácí dokonali rychlou otočku, vedou 2:1! Z vrcholku pravého kruhu vystřelil JASPER WEATHERBY a kotouč si našel cestu za Sorokina, který toho moc neviděl. Asistence: Jeffrey Viel.

16:48

Islanders se pokoušejí o rychlou odpověď. Hned se usadili v útočném pásmu, Reimera ale zatím neotestovali.

15:55

15:55 Alexandr BARABANOV - 1:1

15:55

Tak to bylo rychlé! Domácí po sedmi sekundách využívají přesilovku a vyrovnávají na 1:1! Vše začalo vyhraným buly v podání Hertla, kotouč se poté dostal od Burnse k ALEXANDRU BARABANOVOVI, který trefil rychlou střelou zápěstím horní růžek Sorokinovy branky. Asistence: Brent Burns, Tomáš Hertl.

15:48

Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., nedovolené bránění).

14:57

14:57 Brock NELSON - 0:1

14:57

Hosté jdou do vedení! Od modré čáry z pravé strany vypálil Mayfield a kotouč před Reimerem dokázal šikovně tečovat BROCK NELSON, který si připisuje už devatenáctý gól v této sezoně. Asistence: Scott Mayfield, Kieffer Bellows.

14:38

Pelech střílel od modré čáry, ale nedokázal puk dostat hned za prvního vystoupeného hráče Sharks.

13:07

Na ledě je první formace Sharks, která se hned usadila v útočném pásmu. Chára ale dokázal jednu z přihrávek přizvednout do ochranné sítě.

12:36

Na druhé straně zase musel být pozorný Sorokin, který chytil Boninovu střelu.

12:13

Tentokrát Anthony Beauvillier střílel z levého kruhu, Reimer zasáhl svou vyrážečkou. Dobré střídání Islanders.

11:48

Od modré čáry střílel na teč Aho, Anthony Beauvillier ale nedokázal puk usměrnit za Reimera.

11:36

Hned po vhazování musel být Reimer znovu ve střehu, protože pálil Kieffer Bellows.

11:33

Hra je přerušena kvůli posunuté branky San Jose, vhazovat se bude před Reimerem.

11:08

Hned po vyhraném vhazování přišla další střela Sharks z dílny Vlasica. Sorokin dobře zasáhl.

11:03

Hertl si podržel kotouč pro sebe a poté vystřelil z clony od modré čáry. Sorokin předvedl dobrý zákrok.

10:11

09:42

Z pravé strany vypálil Scott Mayfield, ale jeho pokus byl zablokovaný. Reimer ještě dnes nemusel zasahovat.

09:11

Ani teď se hostům nepovedlo usadit se v útočném pásmu, přišlo vyhození Brenta Burnse.

08:39

Dobson nedokázal udržet modrou čáru a Shrakrs se znovu osvobodili.

08:17

San Jose začíná oslabení výborně, hned se mu povedlo vyhodit puk.

08:11

Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Jacob Middleton – 2 min., držení).

08:02

Islanders se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.

06:29

Barabanov našel fantastickou přihrávkou Tomáše Hertla, který udělal kličku Sorokinovi, jenže pak trefil pouze břevno jeho branky! Zatím největší šance zápasu.

06:06

Také Tomáš Hertl si připsal první střelu na branku, ale ani on Sorokina nepřekonal.

05:28

Burns našel před brankou ve výborné pozici Tima Meiera, švýcarský útočník ale ve velké šanci na Sorokina nevyzrál.

04:13

04:11

Burns vyhodil kotouč do bezpečí a tohle oslabení už domácí zvládnou.

03:23

Stejně dopadla také Palmieriho střela, vhazovat se opět bude před Reimerem.

03:02

Nelson vystřelil od modré čáry, kotouč byl přizvednut do ochranné sítě.

02:13

Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Matt Nieto – 2 min., hákování).

01:58

Isladners budou hrát po faulu vysokou holí Nieta přesilovku, zatím mají výhodu.

01:25

Vypadalo to na přečíslení Sharks dva na jednoho, ale neproběhla přesná přihrávka, takže Sorokin nemusel zasahovat.

00:30

James Reimer musel hned po pár sekundách zasahovat, svůj úvodní zákrok utkání zvládl.

00:01

Domácí San Jose dnes bude hrát ve tmavých černo-zelených dresech, Islanders se představí ve světlé bílo-modro-oranžové variantě.
Za námi už jsou veškeré formality včetně zpěvu hymny Spojených států amerických, utkání za chvíli začne.

San Jose Sharks: J. Reimer (Sawchenko) – B. Burns, J. Middleton, Meloche, M. Ferraro, R. Merkley, M.-É. Vlasic – Barabanov, Hertl, T. Meier – Dzingel, Couture, Dahlén – Gregor, Bonino, Nieto – Viel, Weatherby, Cogliano.

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Chára, Pulock, Aho – Palmieri, Barzal, Parise – Beauvillier, Nelson, Bellows – Wahlstrom, Pageau, A. Lee – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin..
Češi a Slováci na soupiskách

Radim Šimek (SJS) – 30 zápasů, 2 body (1+1)
Tomáš Hertl (SJS) – 50 zápasů, 40 bodů (22+18)
Zdeno Chára (NYI) – 43 zápasů, 8 bodů (0+8)
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání mezi těmito dvěma týmy skončilo v této sezoně výhrou San Jose 2:1 na ledě Islanders.
New York Islanders

Islanders patřili v minulých sezonách mezi nejsilnější týmy, zejména v play-off byli vždy velmi nebezpeční. Jenže tato sezona se tomuto klubu zatím vůbec nedaří a vypadá to, že také oni do vyřazovacích bojů nepostoupí, ačkoliv ještě mají oproti soupeřům několik zápasů k dobru. Aktuálně mají Islanders po 46 zápasech na kontě 45 bodů a patří jim šesté místo v Metropolitní divizi se ztrátou dvaceti bodů na play-off. Z tří zápasů Isles zaznamenali dvě výhry, naposledy vyhráli 5:2 na ledě Seattlu. Dnes pokračuje jejich trip na kluzištích soupeřů z Pacifické divize.
San Jose Sharks

San Jose neprožívá zatím nikterak povedenou sezónu, v tuto chvíli vše nasvědčuje tomu, že si tento tým v letošní sezóně play-off nezahraje. Aktuálně jsou Sharks po 50 odehraných zápasech s 50 body na kontě na sedmém místě Pacifické divize se ztrátou devíti bodů na poslední postupové čtvrté místo. Aktuální forma Sharks je navíc poměrně tragická, když tento tým prohrál už sedmkrát v řadě. Během této série posbíral alespoň čtyři body za remízy v základní hrací době. Naposledy Sharks prohráli 3:4 na nájezdy na ledě Anaheimu. Doma San Jose poslední čtyři zápasy prohrálo, naposledy 1:4 s Vegas.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy San Jose Sharks a New York Islanders. Zápas se odehraje na stadionu SAP Center.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

4:3

Branky a nahrávky: 16. Barabanov (B. Burns, Hertl), 18. Weatherby (Viel), 37. Couture (R. Merkley, Hertl), rozh. náj. Couture – 15. Nelson (Mayfield, Bellows), 33. Parise (Aho, Barzal), 37. Pelech (Barzal, Parise)