12.02.2022, 18:35 • Bell Centre, Montreal • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 2.7 4.28 2.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (21:13:37)
Tři hvězdy zápasu:

1. Samuel Montembeault (MTL) – 40 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,2%, odchytal 59:52

Jakub Voráček (CBJ) – 0+1, +0, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:47
Je dobojováno, Montreal pod Martinem St. Louisem ani napodruhé nedokázal bodovat, naopak Blue Jackets venku vítězí už potřetí v řadě. Habs ve třetí třetině vyrovnali a měli několik šancí na vstřelení vedoucího gólu, ten ale nepřišel a místo toho rozhodl o vítězství Columbusu 8 sekund před koncem ostrostřelec Patrik Laine.

59:52

59:52 Patrik LAINE - 1:2

59:52

Columbus právě vstřelil branku!
Na hostující střídačce vypukla obrovská radost, Blue Jackets se 7,2 sekundy před koncem třetí třetiny dostávají do vedení! Werenski nabil na levý kruh napřaženému PATRIKOVI LAINEMU a ten ranou z voleje překonal dnes skvělého Montembeaulta! Asistence: Zach Werenski a Jakub Voráček.

59:42

Werenski nabil na pravý kruh Voráčkovi, který ale nechal vyniknout Montembeaulta!

59:13

Patrik Laine to vzal na sebe z levého kruhu, Samuel Montembeault měl ale dobrý výhled a poradil si.

58:56

Domácí se krátce po vhazování osvobozují – puk je až u Merzlikinse.

58:33

Jeff Petry (MTL) ztratil rovnováhu a omylem podrazil Bjorkstranda, Montreal tak půjde minutu a půl před koncem do čtyř!

57:52

Gallagher vypíchl puk Domimu, načež černá pryž skončila na montrealské střídačce.

57:22

Sean Kuraly si počíhal na Romanova a ve středním pásmu mu uštědřil čistý hit, kotouč je ale nadále na hokejkách domácího týmu.

56:30

Jegor Činachov uvízl v ofsajdu, tři a půl minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:19

Andrew Peeke se rozjel po pravém křídle a vypálil od modré, Samuel Montembeault si snadno poradil.

54:35

Nick Suzuki to zkusil od levého mantinelu, Elvis Merzlikins poté raději přerušil hru.

53:53

Brendanu Gallagherovi se podařilo tečovat nahození od pravého mantinelu, kotouč se ale od jeho hokejky odrazil jen na zadní mantinel.

53:10

Nyquist vystřelit nestihl a Canadiens poté poslali puk do bezpečí. Oba týmy nyní střídají.

52:25

Blue Jackets se po delší době dostali do šance, dělovku Patrika Laineho z pravého kruhu ale Samuel Montembeault zneškodnil.

1:2

Branky a nahrávky: 43. Caufield (Poehling) – 2. O. Bjorkstrand (Laine), 60. Laine (Werenski, J. Voráček)

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – A. Romanov, Chiarot, Kulak, Petry, Clague, Ch. Wideman – Lehkonen, Suzuki, Toffoli – R. Pitlick, Evans, Josh Anderson – M. Hoffman, Byron, B. Gallagher – Armia, Poehling, Caufield.
Trenér: Martin St. Louis

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, Peeke, Gavrikov, A. Boqvist, Bayreuther, Kukan – Laine, Jenner, Nyquist – J. Voráček, Sillinger, O. Bjorkstrand – Činachov, Kuraly, Domi – Fix-Wolansky, Roslovic, B. Gaunce.
Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Luxmore, Rooney – Apperson, Galloway

01:16 CBJ 0:1 O. Bjorkstrand (Laine)
10:01 MTL 2 Ch. Wideman, hrubost