EC Red Bull Salzburg – HC Dynamo Pardubice

4:2

konec (1:0, 1:1, 2:1)

12.02.2022, 12:00 • 38. kolo

Salzburg zvítězil 4:2. Domácí vedli po většinu zápasu, přesto se Pardubicím podařilo ve třetí třetině srovnat. Vydřený remízový stav ale vydržel jen tři minuty. (14:05:22)

59:56

Ještě icing domácích, těm to ale na vítězství stačit bude.

59:07

Pardubice to ještě zkouší bez brankáře, ale nedaří se jim usadit v útočné třetině.

58:19

Salzburg právě vstřelil branku!
A je nejspíš po nadějích pro Východočechy. Dvojice Rafalski a Heigl pronikla do útočné třetiny a přihrávka skrze pásmo nalezla právě THOMASE HEIGLA, který se prosadil střelou nad beton. Asistence: Rafalski, Mastič.

58:09

Clarovi puk vypadl z výstroje, ale stihl jej přikrýt lapačkou dřív, než u něj byl dorážející soupeř.

56:49

Pardubice pochopitelně zatlačily, ale zatím nedonutily Claru k nějakému zvlášť těžkému zákroku.

56:19

Vyrovnaný stav příliš dlouho nevydržel. Také býci využívají svou přesilovku a vrací se do vedení, ve kterém byli po většinu zápasu. Gól dává PHILLIP SINN. Asistence: Stiegler.

55:55

Zakončení z levého kruhu měl Kadlec jako na dlani a navíc šel puk do nepříliš obtížného místa, a tak český brankář úspěšně zasahuje.

54:33

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice, hráč Costa (2 min. – podrážení).

53:19

Dynamo právě vstřelilo branku!
Velká radost českého týmu, který se dokázal vrátit do zápasu. Také tahle přesilovka byla sehrána velmi dobře a z dorážky se podařilo JAKUBU LICHTAGOVI dostat puk do sítě. Asistence: Tvrdík, Štetka.

52:05

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Necesany – 2 min., držení).

50:40

Pardubičtí hráči sehráli přesilovku skvěle a po zakončení z kruhu už zvedali ruce nad hlavu, ale puk podle rozhodčích do brány nedostali. Následně ještě pálil od modré Šťastný, ale domácí brankář puk vyrazil.

49:06

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (hráčská lavice – 2 min., nedovolené bránění).

46:28

Pardubice se drží v pásmu, ale Claru zatím donutily jen k rutinním zákrokům. Brankáři domácích pomáhají i dobře blokující hráči v poli.

45:19

Přesilovka Salzburgu se blíží ke konci a zdá se, že už se Pardubice ubrání. Domácí měli tlak, ale výrazněji Kadlece neohrozili.

43:25

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Lichtag – 2 min., vysoká hůl).

41:00

Pardubice oslabení zvládly, a tak jsou stále na dostřel jediné branky od vyrovnání.

40:01

4:2

Branky a nahrávky: 7. Heigl (Pronin, Hörl), 28. Jelavic (Cernik, Rafalski), 57. Sinn (Stiegler), 59. Heigl (Rafalski, Mastič) – 30. Šťastný (Kaplan, Burda), 54. Tvrdík (Štetka)

EC Red Bull Salzburg: Clara (Pfarrmaier) – Rafalski, Sinn, Krotsch, Hübner, Hörl, Necesany – Wurzer, Cernik, Jelavic, Eckl, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Ziesche, Pronin, Mastič, Heigl.

HC Dynamo Pardubice: Kadlec (Borovička) – Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdí, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Burda, Lichtag, Costa, Paleček, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan.

Rozhodčí: Moidl, Huber – Panholzer, Zacherl

05:56 PCE 2 Kubíček, podrážení
06:13 SLZ 1:0 Heigl (Pronin, Hörl)
11:57 SLZ 2 Eckl, podrážení
12:53 PCE 2 příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Burda
27:45 SLZ 2:0 Jelavic (Cernik, Rafalski)