NHL

Dallas Stars – Nashville Predators

4:3

konec (1:1, 2:2, 1:0)

10.02.2022, 02:15 • American Airlines Center, Dallas • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Tipsport: 2.42 4.06 2.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:58

Necelé dvě sekundy před koncem se ještě vylučuje, Michael Raffl (DAL) je vykázán za sekání.

59:00

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:17

Hintz z hranice útočné třetiny minul opuštěnou svatyni, mohlo být definitivně rozhodnuto!

57:47

Uvidíme buly v domácím obranném pásmu, Saros míří na střídačku! Preds hrají vabank!

45:44

Na lavici hanby se podruhé v utkání přesouvá kapitán Roman Josi (NSH), opět za podrážení.

45:24

Benn jen těsně minul škvíru mezi betonem položeného Sarose a pravou tyčí! Při zakončení byl ale faulován, domácí čeká další početní výhoda!

43:24

43:24 Luke GLENDENING - 4:3

43:24

Dallas právě vstřelil branku!
Domácí jdou počtvrté v zápase do vedení! Po nejednom promarněném přečíslení přichází jedno úspěšné: Raffl nabídl puk na pravou stranu LUKEOVI GLENDENINGOVI, na jehož následné zakončení Saros nestačil zaregovat – 4:3! Asistence: Michael Raffl.

39:51

Hvězdy navíc za neúspěšný coach challenge inkasují dvě trestné minuty, a třetí třetinu tak zahájí ve čtyřech. To je dost nezáviděníhodná situace.

39:51

39:51 Jakov TRENIN - 3:3

39:51

Nashville právě vstřelil branku!
Argumenty domácí střídačky byly hodně slabé a při kontrole situace na videu neobstály, trefa platí! Defenzíva Dallasu se sesypala jako domeček z karet a před Oettingerem zavládl naprostý chaos, přičemž kotouč za domácího brankáře protlačil JAKOV TRENIN – 3:3! Asistence: Tanner Jeannot, Roman Josi.

39:51

Divoký závěr prostřední části přináší další zvrat, do přestávky zřejmě půjdeme za vyrovnaného stavu! Skrumáž před domácí klecí přinesla třetí branku Predátorů, ale Dallas hned reklamuje nedovolené bránění brankáři!

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

37:59

37:59 Roope HINTZ - 3:2

37:59

Jenže hosté se na útok soustředili tak intenzivně, že úplně zapomněli bránit! Po trochu šťastném odrazu se ve středním pásmu kotouče ujal ROOPE HINTZ, jenž vyrazil do úniku, vymíchal bezmocného Sarose a zakončil do horní části branky – 3:2! Asistence: Ryan Suter.

36:37

36:37 Matt DUCHENE - 2:2

36:37

Odpověď na sebe ovšem nenechala dlouho čekat, o pár sekund později loví puk ze své klece zase Oettinger! Přímo před brankoviště se nyní protáhl MATT DUCHENE, který si položil domácího gólmana a následně puk uklidil k tyči – 2:2! Asistence: Roman Josi, Filip Forsberg.

36:18

36:18 Jason ROBERTSON - 2:1

36:18

Dlouhá pasáž bez gólu je minulostí, Texasané jsou znovu v čele! Po vyhraném vhazování před Sarosem se ke kotouči dostal Klingberg, jehož střelu z modré za finského gólmana opět protečoval JASON ROBERTSON! Souhra tohoto dua dnes funguje – 2:1! Asistence: John Klingberg, Esa Lindell.

34:27

Filip Forsberg (NSH) nedopatřením vyhodil kotouč mimo hrací plochu, za což teď bude maximálně dvě minuty sedět na trestné lavici.

30:58

Klingberg byl v kvalitní šanci, gólman Preds jeho zakončení betonem vystrčil za branku!

26:29

Domácí se dostali do velmi nadějného přečíslení dva na jednoho, Benn ale místo střely zvolil přihrávku na Pavelskiho a tu zachytil bránící protihráč!

23:55

Hosté si to nedělají jednoduché, podruhé v utkání jdou do tří! Další hákování, vyloučen je Michael McCarron (NSH) a Hvězdy čeká půlminuta dvojnásobné početní výhody.

22:27

Hákování Bena Harpura (NSH) na Raffla neušlo bystrému oku rozhodčího, Dallas má další přesilovku.

19:12

Harpurova střela se od Oettingerova betonu málem odrazila přesně na hokejku volného Duchena, na kterého zívala prázdná branka! Chyběly jen centimetry!

19:00

Ohlášena poslední minuta první třetiny!

14:41

14:41 Eeli TOLVANEN - 1:1

14:41

Máme vyrovnáno! Ekholm poslal puk podél modré čáry na opačnou stranu kluziště, kde byl volný EELI TOLVANEN. Slabé nahození mladého Fina zalétlo přesně mezi betony nepřipraveného Oettingera, který zareagoval pozdě. Nutno ovšem podotknout, že mu bravurně clonil McMichael, kterému byla také branka původně připsána – 1:1! Asistence: Mattias Ekholm, Alexandre Carrier.

10:46

S vyloučeními se roztrhl pytel, poměr sil na ledě se vyrovná. Sudí směrem k boxu časoměřičů znovu signalizoval podrážení, vykázán je Miro Heiskanen (DAL).

09:35

Situace se pro Nashville nadále komplikuje, čeká je další oslabení. Hrací plochu s trestem za podrážení dočasně opouští Roman Josi (NSH).

08:58

08:58 Jason ROBERTSON - 1:0

08:58

Hvězdy sice v úvodních minutách utkání tahaly za kratší konec pomyslného lana, díky využité přesilovce čtyři na tři se ale nakonec ujímají vedení jako první! Střeleckou listinu otevírá JASON ROBERTSON, který z předbrankového prostoru za Sarose protečoval Klingbergovu střelu zpoza kruhu – 1:0! Asistence: John Klingberg, Roope Hintz.

07:45

A další trest, Preds jdou do tří! Treninovi bude dělat společnost Dante Fabbro (NSH), a to za držení.

07:26

Tak pozor, nakonec uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách! Jakov Trenin (NSH) po přezkoumání situace dostal menší trest za faul loktem.

07:26

Jamie Benn (DAL) je vykázán za hrubost. Sporný hit Trenina na Klingberga, který strkanici předcházel, zřejmě zůstane bez trestu.

00:23

Tak to bylo rychlé. Už třiadvacet sekund po úvodním buly se poprvé vylučuje, za sekání na trestnou lavici míří Joe Pavelski (DAL).

4:3

Branky a nahrávky: 9. J. Robertson (J. Klingberg, Hintz), 37. J. Robertson (J. Klingberg, Lindell), 38. Hintz (R. Suter), 44. Glendening (M. Raffl) – 15. Tolvanen (Ekholm, A. Carrier), 37. Duchene (Josi, F. Forsberg), 40. Trenin (Jeannot, Josi)

Dallas Stars: Oettinger (Holtby) – R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), J. Klingberg, Hanley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Jamie Benn (C), Seguin (A), Gurjanov – Kiviranta, Peterson, A. Radulov – M. Raffl, Faksa, Glendening.
Trenér: Rick Bowness.

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), A. Carrier, Harpur, P. Myers – Cousins, Johansen, Kunin – F. Forsberg, Mikael Granlund (A), Duchene – Trenin, Sissons, Jeannot – Tolvanen, McCarron, Tomasino.
Trenér: John Hynes.

Rozhodčí: McIsaac, Halkidis – Nansen, O'Quinn.

Diváci: 17 780

00:23 DAL 2 Pavelski, sekání
07:26 DAL 2 Jamie Benn, hrubost
07:26 NSH 2 Trenin, faul loktem
07:45 NSH 2 Fabbro, držení
08:58 DAL 1:0 J. Robertson (J. Klingberg, Hintz)
09:35 NSH 2 Josi, podrážení
10:46 DAL 2 M. Heiskanen, podrážení
14:41 NSH 1:1 Tolvanen (Ekholm, A. Carrier)
22:27 NSH 2 Harpur, hákování
23:55 NSH 2 McCarron, hákování
34:27 NSH 2 F. Forsberg, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
36:18 DAL 2:1 J. Robertson (J. Klingberg, Lindell)
36:37 NSH 2:2 Duchene (Josi, F. Forsberg)
37:59 DAL 3:2 Hintz (R. Suter)
39:51 NSH 3:3 Trenin (Jeannot, Josi)
39:51 DAL 2 HL zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva
43:24 DAL 4:3 Glendening (M. Raffl)
45:44 NSH 2 Josi, podrážení
59:58 DAL 2 M. Raffl, sekání