NHL

Dallas Stars – Nashville Predators

4:3

konec (1:1, 2:2, 1:0)

10.02.2022, 02:15 • American Airlines Center, Dallas • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Tipsport: 2.42 4.06 2.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Napočtenou někdy příště! (05:09:22)
V Dallasu je hotovo, všechny body zůstávají v Texasu! Vyrovnané utkání končí těsným vítězstvím domácího celku, který se na začátku poslední periody počtvrté dostal do vedení a následnou zodpovědnou defenzivní hrou pohodlně dokráčel k úspěchu. Nashville se ještě snažil výsledek zvrátit, ale bezúspěšně – protihráči je nepustili do žádné větší gólové šance.

59:58

Necelé dvě sekundy před koncem se ještě vylučuje, Michael Raffl (DAL) je vykázán za sekání.

59:46

Forsbergovu přihrávku v neutrální zóně zachytil Glendening, všem hostujícím nadějím je asi konec.

59:27

Oddechový čas pro hosty.

59:13

Ekholm z posledních sil udržel puk před modrou čarou, Nashville se zoufale snaží rozjet kombinaci.

59:00

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:40

Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, Saros se tak na chvíli musí vrátit mezi tři tyče.

58:17

Hintz z hranice útočné třetiny minul opuštěnou svatyni, mohlo být definitivně rozhodnuto!

57:47

Uvidíme buly v domácím obranném pásmu, Saros míří na střídačku! Preds hrají vabank!

57:13

Myers má puk ve své moci a vyráží do útoku, Saros prozatím zůstává mezi třemi tyčemi.

56:37

Fabbro vyhodil puk na zakázané uvolnění, další vhazování proběhne po Sarosově levici.

56:11

Stars hravě ovládají závěr, Predátoři působí bezzubě. Oettinger má v brankovišti klid.

55:57

Klingberg zachytil přihrávku jednoho z protihráčů, a bleskově tak ukončil útočný výpad Nashvillu.

55:18

Dallas vyhrál buly v ofenzivní zóně. Lindell krátce poté trefil hrazení, Saros odražený kotouč pro jistotu přikryl svou rukavicí.

55:11

Hintz ze středního pásma nahodil puk za Sarose, finský gólman jej následně vyjel zahrát dopředu.

54:28

Pět a půl minuty do konce. Roman Josi stojí s kotoučem před Sarosem a vyčkává, jeho spoluhráči střídají.

53:57

Benn se protáhl za hostující brankoviště, odkud se teď snaží najít někoho, komu by puk mohl předat.

Střely na branku: 25 – 21.

53:17

Stars zatím celkem pohodlně kráčí k bodovému zisku, Nashville Oettingera už několik minut pořádně neprověřil.

52:17

Lindell trefil jen protihráče, Preds se nyní znovu zkouší usadit před Oettingerem. Před malou chvíli jim to nevyšlo, bude to teď jiné?

51:43

Suter nastřelil Sarosův beton, dolní část výstroje finského gólmana dostává ve třetí třetině zabrat. Nashville se dostává k puku a přesouvá ho vpřed.

51:05

Forsberg nabil na mezikruží Fabbrovi, následná zblokovaná střela zamířila do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka, druhá ve velmi rychlém sledu.

50:24

Poslední část základní hrací doby se přelila do své druhé poloviny, hosté mají na vyrování už "jen" něco málo přes devět minut.

Střely na branku: 23 – 18.

49:53

Už tak dvě tři minuty se hraje bez přerušení. Seguin se dostal do nadějné šance, ale zakončení mu vůbec nevyšlo dle jeho představ.

49:23

Hraje se nahoru dolu. Více ze hry má momentálně Nashville, který ale trápí bídná koncovka.

48:56

Trochu krkolomná souhra Preds gól nepřinesla, hosté se ale velmi rychle vrátili zpět ke kotouči a mohou to tak hned zkusit znovu.

47:59

Lindellova střela byla zblokována, Glendeningova dorážka už Sarose prozkoušela. Finský gólman znovu vytáhl z rukávu zákrok betonem.

47:26

Sledujeme poslední sekundy dallasské přesilovky, kotouč se znovu šourá hluboko do domácího pásma.

46:40

Gurjanov vypálil od mantinelu, Saros odpověděl rutinním pohybem betonem. Preds se osvobozují.

46:09

Carrier vyhazuje puk až za Oettingerovu klec, Nashville má pár sekund na prostřídání formací.

45:44

Na lavici hanby se podruhé v utkání přesouvá kapitán Roman Josi (NSH), opět za podrážení.

45:24

Benn jen těsně minul škvíru mezi betonem položeného Sarose a pravou tyčí! Při zakončení byl ale faulován, domácí čeká další početní výhoda!

44:57

Dění se znovu přesunulo před Sarose, respektive za něj. V rohu nyní probíhá tahanice o kotouč.

44:24

Cousins z rohu hledal spoluhráče před brankovištěm, ten byl ale zapletený do souboje s dotěrným sokem a projíždějící kotouč vůbec nezvládl zachytit.

43:53

Hosté se snaží bleskově odpovědět, další vhazování proběhne po pravé straně Oettingerovy klece.

43:24

43:24 Luke GLENDENING - 4:3

43:24

Dallas právě vstřelil branku!
Domácí jdou počtvrté v zápase do vedení! Po nejednom promarněném přečíslení přichází jedno úspěšné: Raffl nabídl puk na pravou stranu LUKEOVI GLENDENINGOVI, na jehož následné zakončení Saros nestačil zaregovat – 4:3! Asistence: Michael Raffl.

42:33

Stars se poprvé ve třetí třetině snaží se protáhnout před Sarose, zatím bezúspěšně. Nashville má situaci pod kontrolou a bedlivě hlídá střední pásmo.

41:51

Rychlou akci Nashvillu z pravé strany uzavřel Cousins, Oettinger byl připraven. Přesilovka končí.

41:18

Saros vyjel ven ze svého brankoviště a zahrál vyhozenou pryž za klec, kde se jí ujal jeden z jeho spoluhráčů.

40:41

Duchene prokličkoval kolem tří protihráčů a zakončil, jenže zasáhl jen mantinel za Oettingerem.

40:10

Závěrečné dějství je tu, Dallas ho zahajuje oslabením. Uvidíme, jestli ho Predátoři využijí.

40:01

Většina prostřední části byla velmi ospalá a obešla se bez větších gólových šancí. V posledních pár minutách však oba celky nastartovaly motory a k vidění byly hned čtyři branky, po dvou na obou koncích kluziště. O něco málo lepší byl sice v uplynulé pasáži hry Dallas, skóre je ovšem stále vyrovnané, a o vítězi tak ještě není ani zdaleka rozhodnuto. Čeká nás napínavá třetina.

39:51

Hvězdy navíc za neúspěšný coach challenge inkasují dvě trestné minuty, a třetí třetinu tak zahájí ve čtyřech. To je dost nezáviděníhodná situace.

39:51

39:51 Jakov TRENIN - 3:3

39:51

Nashville právě vstřelil branku!
Argumenty domácí střídačky byly hodně slabé a při kontrole situace na videu neobstály, trefa platí! Defenzíva Dallasu se sesypala jako domeček z karet a před Oettingerem zavládl naprostý chaos, přičemž kotouč za domácího brankáře protlačil JAKOV TRENIN – 3:3! Asistence: Tanner Jeannot, Roman Josi.

39:51

Divoký závěr prostřední části přináší další zvrat, do přestávky zřejmě půjdeme za vyrovnaného stavu! Skrumáž před domácí klecí přinesla třetí branku Predátorů, ale Dallas hned reklamuje nedovolené bránění brankáři!

39:26

Fabbro vyslal dlouhou přihrávkou do útoku Granlunda, který byl ale jen těsně za modrou čarou odzbrojen.

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:52

Klingberg zkusil štěstí z modré čáry, jeho projektil ale orazítkoval jen hrazení za Sarosem.

37:59

37:59 Roope HINTZ - 3:2

37:59

Jenže hosté se na útok soustředili tak intenzivně, že úplně zapomněli bránit! Po trochu šťastném odrazu se ve středním pásmu kotouče ujal ROOPE HINTZ, jenž vyrazil do úniku, vymíchal bezmocného Sarose a zakončil do horní části branky – 3:2! Asistence: Ryan Suter.

37:46

Nashville po několikaminutové pasáži pasivity ožil a kvalitním forčekem deptá domácí obranu.

37:23

Ekholmův pokus z hranice pásma se k Oettingerovi nedostal, do trajektorie puku se obětavě postavil Pavelski.

Střely na branku: 16 – 10.

36:37

36:37 Matt DUCHENE - 2:2

36:37

Odpověď na sebe ovšem nenechala dlouho čekat, o pár sekund později loví puk ze své klece zase Oettinger! Přímo před brankoviště se nyní protáhl MATT DUCHENE, který si položil domácího gólmana a následně puk uklidil k tyči – 2:2! Asistence: Roman Josi, Filip Forsberg.

36:18

36:18 Jason ROBERTSON - 2:1

36:18

Dlouhá pasáž bez gólu je minulostí, Texasané jsou znovu v čele! Po vyhraném vhazování před Sarosem se ke kotouči dostal Klingberg, jehož střelu z modré za finského gólmana opět protečoval JASON ROBERTSON! Souhra tohoto dua dnes funguje – 2:1! Asistence: John Klingberg, Esa Lindell.

35:54

Dallas se znovu usazuje v útočném pásmu, Filip Forsberg se na led vrátí přibližně za půl minuty.

35:24

Polovina oslabení je za námi, Predators zatím mají situaci pod kontrolou a nepouští protihráče do kvalitnějších střeleckých pozic.

34:56

Robertson se od mantinelu protáhl až před brankoviště a hodlal pryž uklidit pod víko, jenže jeho zakončení nakonec šlo o dost výš – zasáhlo ochrannou síť.

34:27

Filip Forsberg (NSH) nedopatřením vyhodil kotouč mimo hrací plochu, za což teď bude maximálně dvě minuty sedět na trestné lavici.

Střely na branku: 12 – 7.

33:45

Nashville v posledních minutách jen odráží výpady soupeře, v kolonce střel mu stále svítí číslo sedm. Oettinger se v brankovišti musí celkem nudit.

33:06

Suter rozehrál kotouč dopředu, přes střední pásmo ho pronesl Raffl. Stars se snaží něco vymyslet v útoku.

32:37

Dlouhou bitvu o puk u mantinelu vyhrál Robertson, domácí mají šanci rozjet další kombinaci před Sarosem.

31:56

Dallas má teď jednoznačně více ze hry, Predators působí hodně laxním dojmem.

31:36

Klingberg se nyní rozhodl místo střely puk poslat na modrou Hakanpääovi, jehož následné zakončení trefilo jen bránícího protihráče.

30:58

Klingberg byl v kvalitní šanci, gólman Preds jeho zakončení betonem vystrčil za branku!

29:48

Fanoušci v hale se baví zpěvem písničky All the Small Things od blink-182, na ledě se toho teď moc neděje. Hraje se nahoru dolu, Saros s Oettingerem jsou bez práce.

29:21

Puk po souboji u mantinelu skončil na jedné ze střídaček, momentálně se bojuje hlavně v neutrální zóně.

28:59

Dění kouskují častá přerušení, hra byla nyní pozastavena pro icing Nashvillu.

Střely na branku: 9 – 7.

28:21

Hosty dvě rychlá vyloučení srazila na lopatky, vůbec se jim nyní nedaří s domácími srovnat krok. Dallas zase trápí bídná koncovka.

27:49

Joel Hanley sbírá vyhozenou pryž za svou klecí, Dallas sbírá síly na další ofenzivní tažení.

27:12

Nashville se snaží proniknout do útočného pásma, Oettinger už má několik minut klid.

26:29

Domácí se dostali do velmi nadějného přečíslení dva na jednoho, Benn ale místo střely zvolil přihrávku na Pavelskiho a tu zachytil bránící protihráč!

25:44

Z dlouhé přesilovky Dallasu zbývá posledních pár sekund, Benn teď z kruhu nastřelil hrazení za Sarosem.

25:20

Do dráhy Heiskanenovy rány z voleje se postavil Josi, puk následně vyletěl za hranici pásma.

24:44

Nashvillská branka se vychýlila z její předepsané pozice, hosté si mohou na chvilku odpočinout.

24:29

Harpur je na ledě, Predators ve čtyřech. Smyčka se utahuje, nápor Dallasu je čím dál tím silnější.

24:12

Robertsonovo zakončení z ideální pozice před brankou bylo zblokováno, kotouč se zastavil až v ochranné síti nad Sarosem.

23:55

Hosté si to nedělají jednoduché, podruhé v utkání jdou do tří! Další hákování, vyloučen je Michael McCarron (NSH) a Hvězdy čeká půlminuta dvojnásobné početní výhody.

23:09

Nashville se znovu vysvobodil, Saros je stále bez práce. Jeho spoluhráči oslabení zvládají na jedničku.

22:43

Granlund překazil domácí kombinaci a bez váhání pryž vymrštil až za Oettingerovu branku.

22:27

Hákování Bena Harpura (NSH) na Raffla neušlo bystrému oku rozhodčího, Dallas má další přesilovku.

21:55

Pobyt Stars v útočném pásmu měl jepičí život, protiútok Predators pak skončil postavením mimo hru.

21:26

Seguinova střela od mantinelu zamířila vedle vzdálenější tyče, Saros dosud ve druhé periodě nebyl nucen zasáhnout. Oettinger je na tom obdobně.

20:51

Prostřední dějství zahájil lépe Dallas, Nashville ale se svými soky velmi rychle srovnává krok.

20:16

Pavelski chtěl prostrčit puk před branku na najíždějícího Hintze, který ale nabídku nezvládl zachytit.

20:01

Úvodní dějství bylo chudé na střely a bohaté na vyloučení, oba týmy míří do kabin za vyrovnaného stavu. Dallas sice do utkání vstoupil bídně a v prvních minutách byl pod tlakem, nakonec se mu ale v přesilovce podařilo otevřít skóre. Chvíli nato pak přišla odpověď ze strany hostů, a ani jeden celek tak zatím v této vesměs vyrovnané bitvě nemá blíže k vítězství. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.

19:53

Sedm sekund před koncem uvidíme ještě jedno buly před brankou Stars, kteří teď puk vyhodili na icing.

19:12

Harpurova střela se od Oettingerova betonu málem odrazila přesně na hokejku volného Duchena, na kterého zívala prázdná branka! Chyběly jen centimetry!

19:00

Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:28

První lajna Dallasu si teď nerozuměla, nepřesnou přihrávku ve středním pásmu zachytil Cousins.

18:02

Benn chtěl využít nepřehledné situace před Sarosem, po neposedné pryži ale sahal marně. Jako první ji ukořistil jeden z protihráčů.

17:27

Oettinger předvedl rutinní zákrok, hra je na malou chvíli zastavena. Další buly proběhne po jeho pravici.

17:20

Carrierův rychlý výpad vpřed vypadal slibně, plány hostujícího borce ale zhatil čárový sudí – Predátoři z Tennessee totiž byli v ofsajdu.

Střely na branku: 3 – 4.

16:26

Brejk Dallasu překazila špatná přihrávka, Nashville je na puku a snaží se hru trochu uklidnit.

15:57

Heiskanen a Pavelski kvalitním forčekem znepříjemňují život protihráčům, kteří se snaží puk rozehrát dopředu.

15:36

Predators si na své konto zapisují druhý icing za posledních deset sekund, vhazování po levici Juuseho Sarose se tak bude opakovat.

14:41

14:41 Eeli TOLVANEN - 1:1

14:41

Máme vyrovnáno! Ekholm poslal puk podél modré čáry na opačnou stranu kluziště, kde byl volný EELI TOLVANEN. Slabé nahození mladého Fina zalétlo přesně mezi betony nepřipraveného Oettingera, který zareagoval pozdě. Nutno ovšem podotknout, že mu bravurně clonil McMichael, kterému byla také branka původně připsána – 1:1! Asistence: Mattias Ekholm, Alexandre Carrier.

14:30

Spíše než střely teď na ledě vidíme bitvy u hrazení, kterých je skutečně mnoho. Aktivnější jsou hosté.

13:58

Hraje se nahoru dolu, sledujeme nevýraznou a z obou stran krkolomnou pasáž první třetiny.

13:16

Josi jede na čele dalšího nashvilleského výpadu, Oettinger bude muset opět zpozornět.

Střely na branku: 2 – 3.

12:34

Hostům přesilovka vůbec nevychází dle jejich představ, domácí puk už třikrát vyhodili před Sarosovu svatyni. Heiskanen je za chvíli zpět ve hře.

11:42

Predators mají přesilovku a snaží se po nějaké době znovu proniknout před Oettingera, zatím bezúspěšně.

11:11

Suter drží puk před svým brankovištěm a trpělivě čeká, až se na led dostane čerstvá lajna Nashvillu.

10:46

S vyloučeními se roztrhl pytel, poměr sil na ledě se vyrovná. Sudí směrem k boxu časoměřičů znovu signalizoval podrážení, vykázán je Miro Heiskanen (DAL).

10:14

Seguinova nepromyšlená střela od mantinelu se od jeho clonícího spoluhráče odrazila za branku.

09:35

Situace se pro Nashville nadále komplikuje, čeká je další oslabení. Hrací plochu s trestem za podrážení dočasně opouští Roman Josi (NSH).

08:58

08:58 Jason ROBERTSON - 1:0

08:58

Hvězdy sice v úvodních minutách utkání tahaly za kratší konec pomyslného lana, díky využité přesilovce čtyři na tři se ale nakonec ujímají vedení jako první! Střeleckou listinu otevírá JASON ROBERTSON, který z předbrankového prostoru za Sarose protečoval Klingbergovu střelu zpoza kruhu – 1:0! Asistence: John Klingberg, Roope Hintz.

08:41

První dvě střely Stars šly mimo tři tyče, domácí se ale i nadále drží v útoku. Trojice Nashvillu už musí být unavená.

08:12

Dallas se vůbec poprvé v utkání usadil před Sarosem a velmi opatrně kombinuje. Uvidíme, co ze šňůry přihrávek nakonec vzejde...

07:45

A další trest, Preds jdou do tří! Treninovi bude dělat společnost Dante Fabbro (NSH), a to za držení.

07:26

Tak pozor, nakonec uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách! Jakov Trenin (NSH) po přezkoumání situace dostal menší trest za faul loktem.

07:26

Jamie Benn (DAL) je vykázán za hrubost. Sporný hit Trenina na Klingberga, který strkanici předcházel, zřejmě zůstane bez trestu.

07:26

Atmosféra v American Airlines Center houstne! Jamie Benn se pokusil vyprokovat bitku, ale jeho taneční partner nehodlal shodit rukavice. Bude se vylučovat.

06:39

Josi zajíždí za svou branku a bere si na svou hůl vyhozený kotouč, Nashville se pokusí se co nejdříve vrátit zpět před Oettingera.

06:15

Hvězdy působí naprosto bezzubě, útočné pásmo jim zůstává zapovězeno. Preds na ledě dominují.

Střely na branku: 0 – 2.

05:58

Domácí brankář byl ve střehu i tentokrát a po zneškodnění trochu náročnější rány z pravé strany se rozhodl na moment přerušit hru.

05:32

Myersova střela od mantinelu lízla Oettingerův beton, gólman Dallasu má na svém kontě první zákrok.

04:58

Jamie Benn vyhazuje puk za modrou čáru a ukončuje hodně náročnou směnu své formace, která okamžitě míří na střídačku. Hosté se musí stáhnout.

04:28

Domácí jsou pod mírným tlakem, jejich lajna je na ledě už tak minutu a půl. Nashvillu se ale stále nedaří na Oettingera poslat nějakou nebezpečnější ránu.

03:48

Na konci krátké šňůry přihrávek stál Forsberg, jehož následná střela z mezikruží byla zblokována Hanleym.

03:24

Preds se zuby nehty drží před Oettingerem, protihráči je ale drží u mantinelu a snaží se je co nejdříve odzbrojit.

02:48

Oba celky hrají v plném počtu, hra se teď přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý.

02:17

Pavelski se na led vrátí za pár sekund, Hakanpää vymrštil puk ven ze své obranné zóny.

01:37

Stars mají oslabení pod kontrolou, Oettinger dosud nebyl nucen ani jednou zasahovat.

00:56

Nashville početní výhodu zahájil celkem dobře, Dallas ale teď vyhazuje puk až za Sarose. Do svého pásma se pro něj vrací Josi.

00:23

Tak to bylo rychlé. Už třiadvacet sekund po úvodním buly se poprvé vylučuje, za sekání na trestnou lavici míří Joe Pavelski (DAL).

00:01

Týmy jsou na ledě, v Dallasu jdeme na věc!
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemnou a ničím nerušenou noc, úvodní buly bude vhozeno za pár minut! Níže si můžete prohlédnout finální podobu zahajovacích sestav obou výběrů.

Dallas Stars: Oettinger (Holtby) – R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), J. Klingberg, Hanley, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Jamie Benn (C), Seguin (A), Gurjanov – Kiviranta, Peterson, A. Radulov – M. Raffl, Faksa, Glendening.
Trenér: Rick Bowness.

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), A. Carrier, Harpur, P. Myers – Cousins, Johansen, Kunin – F. Forsberg, Mikael Granlund (A), Duchene – Trenin, Sissons, Jeannot – Tolvanen, McCarron, Tomasino.
Trenér: John Hynes.

Rozhodčí: McIsaac, Halkidis – Nansen, O'Quinn.

Start zápasu je oficiálně naplánován na druhou hodinu ráno středoevropského času, je však více než pravděpodobné, že se začne zhruba o 10–15 minut později, jak je ostatně v Severní Americe zvykem.
OČEKÁVANÉ SESTAVY

Dallas Stars: Oettinger – Lindell, Klingberg, Suter, Heiskanen, Hanley, Hakanpää – Robertson, Hintz, Pavelski – Benn, Seguin, Gurjanov – Kiviranta, Peterson, Radulov – Raffl, Faksa, Glendening.

Mimo sestavu: Kero, Sekera.

Nashville Predators: Saros – Josi, Fabbro, Ekholm, Carrier, Borowiecki, Benning – Forsberg, Granlund, Duchene – Cousins, Johansen, Kunin – Trenin, Sissons, Jeannot – Tolvanen, McCarron, Tomasino.

Mimo sestavu: Myers, Harpur.

Přesné složení sestav a rozložení formací se dozvíme až těsně před samotným startem utkání.
PROGRAM VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

Dnes budeme sledovat druhý ze čtyř sezónních meetingů mezi Dallasem a Nashvillem, přičemž v tom prvním uspěli Preds. V polovině loňského listopadu v American Airlines Center potvrdili roli favorita a vyhráli 4:2. Brankami se na bodovém zisku podíleli Johansen, Jeannot, Duchene a Sissons, zatímco na za domácí skórovali Hintz a Heiskanen.

46 Z, 22–6–4–14, 144:125 (+19), 60 bodů

Nashville najdeme na druhém místě jak v Centrální divizi, tak i na celém západě – lepší jsou jen Laviny z Colorada. Predators se ale spíš než nahoru musí koukat dolů, jelikož jejich slibná pozice není vůbec stabilní: Minnesota i St. Louis na ně mají minimální bodovou ztrátu a oba týmy mají navíc i pár utkání k dobru.

Celek z města na břehu řeky Cumberland tak musí, obdobně jako Dallas, bojovat, ač je jeho situace o trochu lepší. Těsně před přestávkou zapříčiněnou Utkáním hvězd ukončil čtyřzápasovou sérii porážek a naladil se zpět na tu správnou vlnu – vyhrál totiž čtyři z posledních pěti bitev. Připíše si dnes další body?