konec (1:0, 2:0, 0:1)

09.02.2022, 18:00 • Nový Jičín, Zimní stadion • 37. kolo • Kopejda

Tipsport: 2.35 4.5 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, přeji hezký zbytek večera. (20:07:52)
Novojičínští Ďáblové poprvé v této sezoně poráží Bobry z Valašského Meziříčí. Ďáblové rozhodli o svém vítězství v prvních dvou třetinách, po kterých vcházeli do třetí části s třígólovým vedením. Valaši hráli pohledný a útočný hokej, ale dneska to na body nestačilo.

59:25

Ďáblové vyhazují puk z obranného pásma.

59:00

Bobři se usadili před bránou Šimonů.

58:30

Sachr je na střídačce, hosté hrají v pěti.

58:10

Oddechový čas pro hosty.

58:10

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Foltýn – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Dobša – 2 min., hrubost).

57:56

Zakázané uvolnění domácích.

56:35

Puk skončil v hledišti. Vhazování proběhne ve středním pásmu.

56:05

Hosté trefili tyč!

55:40

Ďáblové vyhazují kotouč do středního pásma.

55:11

Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Váňa – 2 min., vysoká hůl).

55:10

Bobři se dostali k několika dorážkám, ale Šimonů puk za svá záda nepropustil.

54:05

Flok se snažil natlačit s pukem před Sachra, ale obránce hostů mu to nedovolil.

53:15

Šimonů kryje střelu z úhlu.

52:55

Souboj o puk za bránou hostů vyhráli Bobři.

52:08

Šimonů podržel svůj tým dalším zákrokem.

51:10

Ďáblové přišli o kotouč v útočném pásmu.

47:55

Šimonů si připisuje další zákrok proti střele z mezikruží.

45:20

Zdeněk přihrával před bránu Sachra, ale tam nikdo z domácích hráčů nebyl.

44:53

Icing hostů.

44:30

Bobři se mohli prosadit znova. Střela však letěla těsně mimo.

43:30

Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
Hosté snižují na 3:1. Po šikovné teči se prosadil JAKUB POŘICKÝ. Asistence: Jakub Jenáček a Jakub Ďurkáč.

43:20

Domácí vyhazují kotouč do středního pásma.

42:30

Bobři po nepřesném pasu přišli o útočné pásmo.

41:50

Šimonů zasahuje proti střele od modré čáry.

Třetí třetina začne přibližně v 19:34.
Ďáblové vstřelili ve druhé části další dvě branky a do třetí třetiny nastoupí s třígólovým vedením. Již po 22 sekundách hry se po střele Gebauera dostal k dorážce Adam Flok, jenž vstřelil druhý gól domácího celku. Ve 24. minutě dostal přesný pas na modrou čáru Adam Hilšer a jel zcela osamocený na Sachra. Samostatný únik proměnil střelou k levé tyči a Ďáblové vedli již 3:0. Za Bobry se mohl prosadit Vávra, ale jeho bekhendový pokus skončil nad domácí bránou. Ve 36. minutě mohl snížit Pořický, ale jeho střelu z mezikruží zneškodnil Šimonů. O minutu později mohl vstřelit čtvrtý gól Ďáblů Káňa, z dobré pozice však netrefil bránu Sachra.

40:00

39:15

Gabrhelík zblokoval přihrávku, které mířila na osamoceného domácího hráče na modré čáře.

38:30

Ďáblové jsou usazení před bránou Sachra.

37:43

Zakázané uvolnění hostů.

37:32

Pískána přihrávka rukou. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

36:45

Káňa minul bránu z dobré pozice.

35:50

Bobři drží puk ve vlastním obranném pásmu.

35:13

Pořický střílel z mezikruží, ale Šimonů podržel svůj tým skvělým zákrokem.

32:25

Pořický netrefil bránu Ďáblů z mezikruží.

32:22

Vhazování po pravé ruce Šimonů.

32:00

Po nepřesném pasu Tomečka získali kotouč hosté.

31:36

Ďáblové jeli do přečíslení tři na jednoho, ale Sachra nějak neohrozili.

30:50

Vávra mohl snížit, ale jeho bekhendový pokus letěl nad.

28:25

Gebauer byl sám před Sachrem, ale netrefil puk.

27:35

Sachr vyráží střelu Sluštíka.

26:53

26:30

Bobři se zmocnili puku ve středním pásmu.

24:40

Ďáblové mohli vstřelit další gól, ale puk nakonec v bráně neskončil.

24:05

Šimonů zneškodnil střelu z levého kruhu.

23:04

Nový Jičín právě vstřelil branku!
ADAM HILŠER se dostal do samostatného úniku, který proměnil střelou k levé tyči. Asistence: Viktor Konečný a David Štefka.

22:50

22:30

22:10

Střela Gabrhelíka na domácí bránu neprošla.

21:48

Šimonů vyráží bekhendový pokus Kuchaříka.

20:22

Ďáblové zvyšují na 2:0! Z dorážky se prosadil ADAM FLOK. Asistence: Robin Gebauer a Jan Sluštík.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:48
Z úvodu utkání byli Bobři velmi aktivní a brankář Šimonů se určitě nenudil. Na začátku páté minuty mohli jít hosté do vedení. Přečíslení dva na jednoho zakončil Pořický, ale Šimonů byl pozorný a puk za svá záda nepropustil. Poté se dostali k několika střelám také domácí, ale Sachr všechny jejich pokusy zneškodnil. V jedenácté minutě se Ďáblové ujali vedení. Přečíslení dva na jednoho zakončil přesnou střelou nad levé rameno Sachra Tomáš Franek. Poté měly oba týmy k dispozici přesilovou hru, ale další gól už v první třetině nepadl.

20:00

19:20

Vávra zblokoval střelu od modré čáry.

18:30

Ďurkáč osvobozuje Bobry.

18:25

Sachr zasahuje proti několika střelám Ďáblů.

17:40

Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Dobša – 2 min., hákování).

17:25

Sachr vyráží střelu ramenem.

17:00

Ďáblové drží kotouč na svých holích.

16:05

Šimonů chytá puk, který se odrazil od zadního mantinelu.

15:25

Bobři kombinují v útočném pásmu.

14:47

Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Gebauer – 2 min., podrážení).

14:40

Váňa střílel z dobré pozice, ale trefil vlastního spoluhráče clonícího před bránou.

14:17

Puk dopadl mimo hřiště. Bude se vhazovat před bránou Šimonů.

13:50

Střelu od modré čáry zblokovali hostující obránci.

13:20

Šimonů kryje nahození ze středního pásma.

12:50

11:50

Ofsajd hostujícího celku.

11:45

Bobři rozjíždí útočnou akci zpoza své brány.

11:18

Sachr zasahuje proti střele od modré čáry.

10:41

10:02

Přečíslení dva na jednoho zakončil přesnou střelou do horního růžku TOMÁŠ FRANEK. Asistence: Roman Maliník a David Květoň.

09:51

09:45

Tvrdá střela Pořického končí v lapačce Šimonů.

09:10

Valaši získali kotouč a vyhazují ho do středního pásma.

08:50

08:24

Akci domácích přerušil odpískaný ofsajd.

07:52

Pískán ofsajd Bobrů.

06:57

Frankova střela na branku neprošla.

06:15

Puk končí v ochranné síti. Vhazování před Sachrem.

05:55

Pokus Zdeňka byl zblokovaný.

05:06

Šimonů chytá střelu z mezikruží.

04:40

Střela Tomečka končí na vyrážečce Sachra.

04:10

Přečíslení dva na jednoho zakončil Pořický, ale Šimonů nepřekonal.

03:40

Ďáblové kombinují v útočném pásmu.

03:27

Sachr zasahuje proti nahození Floka.

03:10

Vhazování v obranném pásmu Ďáblů vyhráli hosté.

03:00

02:30

Šimonů kryje střelu z levého kruhu.

01:35

Kořenkovi ujel kotouč a nedokázal vystřelit.

01:05

Bobři se sami vyhnali do středního pásma.

00:30

Ďáblové přichází o puk po nepřesném pasu Sluštíka.

00:02

Úvodní buly vyhráli hosté a zaváží kotouč do útočného pásma.

00:01

HK Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Váňa, Kuboš, Foltýn, Tomeček, Kleiner, Kožený, Hruška (C) – Káňa, Zdeněk, Maliník, Konečný, Gebauer, Hilšer, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Květoň, Kořenek.
Trenér: Kamil Gebauer

HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Ďurkáč, Holiš, Báchor (A), Vosátko, Gabrhelík, Jenáček, Mošnička – Křivohlávek, Andris, Kuchařík, Vavřík, Stodůlka, Apolenář, Vávra (A), Finsterle, Pořický (C), Kozubík, Dobša.
Trenér: Lukáš Plšek

Rozhodčí: Čuňočka – Bubela, Peluha.
HC Bobři Valašské Meziříčí

Bobři nasbírali 76 bodů v 37 zápasech a v tabulce jim patří první místo. Jejich nejbližšími dotahovateli jsou právě novojičínští Ďáblové, na které mají Valaši náskok jedenácti bodů, ale mají odehrané o jedno utkání více. Valašskomeziříčští odehráli na ledě soupeřů 19 utkání, ze kterých vytěžili 29 bodů za devět výher a deset porážek. Bobři z posledních pěti venkovních zápasů odcházeli vítězně dvakrát, když vyhráli v Hodoníně 2:4 a na ledě brněnské Komety B 0:3. Také získali bod za porážku 5:4 po prodloužení ve Velkém Meziříčí.

Nejvíce kanadských bodů v hostujícím týmu nasbíral Lukáš Finsterle, který je s 38 (13+25) body třetím nejproduktivnějším hráčem druhé ligy – Východ. O post nejlepšího střelce se dělí dvojice Jan Křivohlávek (16+17) a Tomáš Vávra (16+13). Nejproduktivnějším obráncem Bobrů je Stanislav Báchor s 19 kanadskými body (4+15).

Sestava z posledního utkání: Sachr (Slovák) – Vosátko, Ďurkáč, J. Jenáček, Holiš, Gabrhelík, Kamas – Kozubík, Vávra (A), Apolenář – Finsterle, Křivohlávek, Andris – Kuchařík, Dobša, Pořický (C) – D. Stodůlka, Vavřík.

HK Nový Jičín

Ďáblové odehráli 36 zápasů, ze kterých vytěžili 65 bodů a v tabulce se nachází na druhém místě právě za vedoucími Bobry. Síla novojičínských spočívá hlavně v úspěšných zápasech v domácím prostředí. Ďáblové odehráli na svém ledě 17 utkání a rovnou ve čtrnácti případech odcházeli vítězně. Jednou prohráli proti Plamenům ze Žďáru nad Sázavou a dvakrát právě proti valašskomeziříčským Bobrům. Ďáblové vyhráli doma čtyři zápasy v řadě, ve kterých vstřelili dvacet branek a inkasovali pouze šestkrát.

Nejproduktivnějším Ďáblem je Jakub Lehečka s 32 kanadskými body (8+24). Pouze o jeden kanadský bod méně má na svém kontě Roman Maliník (13+18). Robin Gebauer je nejlepším střelcem novojičínského celku. Svým soupeřům nastřílel již 15 branek, ke kterým přidal ještě devět asistencí.

Sestava z posledního utkání: Šimonů (Galuška) – Foltýn, Váňa, Tomeček, Kuboš, Kleiner, Kožený, Holáň – Gebauer, Maliník, Zdeněk, Franěk, Lehečka (C), Hilšer, Konečný, Flok, Sluštík, Káňa, Štefka, Kořenek.

HC ISMM Kopřivnice vs HK Nový Jičín 2:1
SKLH Žďár nad Sázavou vs HK Nový Jičín 5:4
HK Nový Jičín vs SKLH Žďár nad Sázavou 7:3
HK Nový Jičín vs HK Opava 4:1
HK Nový Jičín vs SHK Drtiči Hodonín 6:1
Zdravím všechny fanoušky druholigového hokeje. Dneska se v rámci 37. kola proti sobě utkají dva momentálně nejsilnější týmy. Novojičínští Ďáblové, obývající v tabulce druhou příčku, přivítají na svém ledě lídry tabulky, jimiž jsou Bobři z Valašského Meziříčí. Oba celky se tuto sezonu střetly již pětkrát. První utkání odehráli doma Valaši a vyhráli s přehledem 9:0. Poté se jelo do Nového Jičína. Druhé utkání už nebylo tak jednoznačné, ale i přesto brali Bobři tři body za výhru 4:7. Třetí duel se odehrál na ledě Valašského Meziříčí. Po šedesáti minutách nebyl k vidění jediný gól a v prodloužení vystřelil bonusový bod Bobrům Jakub Pořický. Ve čtvrtém duelu vedli domácí Ďáblové již 3:0, ale Valaši předvedli skvělý obrat a novojičínští nakonec nebrali z utkání ani bod po výsledku 5:7. Poslední vzájemný duel se hrál na valašskomeziříčském ledě. Bobři vyhráli i tento duel, který rozhodl v nájezdech Tomáš Andris. Ďáblové však do dnešního utkání nastoupí s Davidem Květoněm, jenž se vrací po dlouhodobém zranění. Novojičínský odchovanec se může pyšnit bronzovou medailí z mistrovství světa do 18 let a také je vítězem extraligy s třineckými Oceláři. Dneska se pokusí Ďáblům pomoct poprvé v téhle sezoně Bobry porazit a navázat na úspěšnou domácí sérii výher.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:1

Branky a nahrávky: 11. Franek (Maliník, Květoň), 21. Flok (Gebauer, Sluštík), 24. Hilšer (Konečný, Štefka) – 44. Pořický (Jenáček, Ďurkáč)

Rozhodčí: Čuňočka – Bubela, Peluha

10:02 NJI 1:0 Franek (Maliník, Květoň)
14:47 NJI 2 Gebauer, podrážení
17:40 VAL 2 Dobša, hákování
20:22 NJI 2:0 Flok (Gebauer, Sluštík)
23:04 NJI 3:0 Hilšer (Konečný, Štefka)
43:30 VAL 3:1 Pořický (Jenáček, Ďurkáč)
55:11 NJI 2 Váňa, vysoká hůl