09.02.2022, 02:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Tipsport: 3.05 4.49 1.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 29 – 27 | Přesilová hra: 1/7 – 0/4 | Trestné minuty: 17 – 23

Kdo se postavil do brankoviště?

Connor Hellebuyck (WIN) – 27 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
Kaapo Kähkönen (MIN) – 27 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,4%, odchytal 57:13

Československá stopa v utkání

Kristián Reichel (WIN) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:06.

Tři hvězdy utkání

1. Connor Hellebuyck (WIN) – úspěšnost zákroků 100%
2. Nate Schmidt (WIN) – 2+0
3. Cole Perfetti (WIN) – 2+0 (04:41:12)
Zápas je u konce. Třetí třetina se opět začala podobat té první. Ze začátku byla sice vyrovnaná, pak ale přišla přesilovka Jets, která tým totálně nakopla. Ten začal soupeře tlačit a dostávat do extrémně složitých pozic. Winnipeg ale nedokázal tento tlak přetavit v branku. Došlo se tak až do 58. minuty stále za stavu 1:0, kdy to Minnesota zkusila s odkrytou brankou. Risk se ji ale nevyplatil a inkasovala do ní dvakrát. Jeden gól byl pak odvolán kvůli ofsajdu a konečný výsledek tak zní 2.0 pro Jets.

59:18

59:18 Paul STASTNY - neuznaný gól

59:18

Winnipeg vstřelil další gól do prázdné branky! PAUL STASTNY dostal skvělou přihrávku od Scheifeleho a jednoduše kotouč poslal o svatyně soupeře. Sudí ale po shlédnutí videozáznamu došel k závěru, že Stastny byl v pásmu dříve, než Scheifele s pukem před přihrávkou, a tak gól padl po ofsajdu a nemůže platit.

58:49

58:49 Nate SCHMIDT - 2:0

58:49

Winnipeg právě vstřelil branku!
Nyní už je asi rozhodnuto! Jets drželi kotouč před modrou čarou, ale se střelou se už po několika předchozích nepřesných pokusech nechtěli unáhlit. Počkali si, v dobré pozici se pak objevil NATE SCHMIDT a ten jednoduše ze středního pásma skóroval do volné klece. Asistence: Kyle Connor a Brenden Dillon.

58:25

Scheifele se prezentoval dlouhým vyhozením, které ale netrefilo prázdnou branku.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:45

Schifele už byl s pukem v útočném pásmu a dělal si choutky na odkrytou klec soupeře, ale přes několik hráčů zakončit nedokázal.

57:18

Minnesota už hraje v šesti. Zuccarellovu střelu z úhlu zablokoval svou hokejkou Morrisey.

56:18

56:18 Kaprizovova šance v závěru

56:18

Kaprizov předvedl velice hezké sólo, kdy projel kolem dvou hráčů Winnipegu, následně kličkou odzbrojil i třetího a zakončil. Hellebuyck si ale poradil.

55:52

Blake Wheeler vyhodil bekhendem kotouč mimo, když ho chtěl nahodit zpět do třetiny. Ten se ale otřel o plexisklo, a tak se nebude vylučovat.

55:41

Po zákroku Connora Hellebuycka se strhla další bitka, za brankou. Tentokrát se ale neutvořily dvojičky, ale hromadná strkanice.

55:02

Nyní o už vypadá, jako by hrála Minnesota přesilovou hru. Drží pásmo, kde kombinuje, zatímco Jets jsou na ledě už strašně dlouho a skoro se neýbou.

54:33

Winnipeg se nemohl dostat ze svého pásma. Nakonec se mu to sice povedlo, ale jen vyvezl do středního a musel zase rychle zpět.

53:51

Toninato zablokoval střelu Zuccarella z předbrankového prostoru. Velice důležitý blok.

53:06

2:0

Branky a nahrávky: 9. Scheifele (Connor, Wheeler), 59. N. Schmidt (Connor, Dillon)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), N. Schmidt, Dillon, Kovacevic, Chisholm – Perfetti, Copp, Connor – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – K. Reichel, Lowry, J. Svečnikov – Vesalainen, Toninato, Harkins.
Trenér: D. Lowry

Minnesota Wild: Kähkönen (C. Talbot) – Spurgeon, Goligoski, Jordie Benn, J. Brodin, Merrill, D. Kulikov – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Duhaime, N. Sturm, Dewar.
Trenér: D- Evason

Rozhodčí: B. Pochmara, F. L'Ecuyer

01:19 MNS 2 Hartman, podrážení
07:17 WPG 5+2 Dillon, bitka