Spencer Martin – 33 zákroků – 1 OG, úspěšnost 97,06%, odchytal 65:00
Spencer Knight – 27 zákroků – 1 OG, úspěšnost 96,43 %, odchytal 65:00

Radko Gudas – 1 střela, 3 hity, čas strávený na ledě 20:11

Tři hvězdy utkání

1 Spencer Knight 96,43 %
2. Sam Reinhard 1+0
3. Spencer Martin 67,06%
Byl to napínavý boj až do konce. Nakonec z něj přeci jen vyšla lépe Florida, která vítězí po nájezdech a domů si odváží dva body. Zápas mohl být rozhodnutý už v prodloužení, kdy si Panthers vytvořili velký tlak. Ten ale k ničemu nebyl a tak musel rozhodnout až Barkov. Oba brankáři se blýskli svými výkony.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
Autorem vítězné branky je ALEKSANDER BARKOV.

Aleksander BARKOV

3. série 1:2

Těsně, ale přeci. Barkovův kotouč prolétl nad betonem Martina,

Quinn HUGHES

3. série 1:1

O podobnou věc se nyní pokusil Hughes, ale jemu to nevyšlo.

Anton LUNDELL

2. série 1:1

Lundel skvěle obelstil Martina. Náznak na druhou mu vyšel.

2. série 1:0

Ani Petterssonův pokus o střelu nevyšel.

Jonathan HUBERDEAU

1. série 1:0

Huberdeau kličkou na Martina nevyzrál.

Brock BOESER

Boeser zamíchal s kotoučem a skóruje.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani pět minut navíc nepomohlo, aby byl zápas rozhodnut a proto dochází na nájezdy. Florida si držela útočné pásmo přes dvě a půl minuty, ale ani to jim nebylo k ničemu.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:25

Reinhardova střela končí za bránou-

64:12

Florida si vytvořila velký tlak, ale ne moc střel a Martin nemusí příliš zasahovat.

63:15

Canucks se nyní nemůžou dostat z obranného pásma. Florida se na chvíli vyhání sama.

62:04

Barkov zkoušel zakončit těsně před Martinem, ale špatně si zpracoval puk.

61:25

Knight zasahuje betonem a Florida se žene dopředu.

60:40

Hughes si probruslil do útočného pásma. Tan ho o puk obrali hosté, kteří se snaží vymyslet výhodnou pozici ke střele.

60:01

Třetí třetina přinesla vyrovnávací branku Floridy a tak se zápas dostává do prodloužení. Zásluhu na tom mají i oba brankáři, kteří pochytali i několik skoro jistých branek.

60:00

59:01

Oba týmy se snaží vstřelit branku, ale pokusy končí pouze přehazováním kotouče ze strany na stranu.

57:35

Před Martinem se sám ocitl Tippet, ten ovšem nedokázal vystřelit tak, aby ho prostřelil

56:55

Fanouškům Vancouveru se nyní nelíbí zákrok na jejich hráče. Rozhodčím se to ale jako faul nezdálo.

56:25

Hráči se doslova přetahují o kotouč, Když už to vypadalo na útočnou akci Canucks, tak hru přerušil ofsajd.

55:15

Reinharodva střela byla sice tvrdá a rychlá, ale prostor u tyčky si Martin pohlídal.

54:13

Zásah Knighta přerušuje hru.

53:35

Verhaeghe měl po pádu Hughese velkou šanci a tu i využil, ale pouze ke střele. Martin neměl problém střelu chytit.

52:29

Martin sice kotouč neviděl, ale snažil se oproti němu zasáhnout, což se mu i povedlo a přerušuje hru.

51:22

Zakázané uvolnění Canucks,

50:18

49:50

Zákroky vyrážečkou a betonem nyní předvedl Knight. Ten zabránil zajisté nejméně jednomu gólu.

48:37

Florida po buly vyhazuje,

48:18

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., sekání).

47:46

Canucks se opět vinou nepřesné přihrávky musí vracet do sví třetiny pro kotouč.

47:22

Knight zasahuje proti střele Petterssona.

46:50

Dickinson dokázal Knighta sice překvapit, ale nepovedlo se mu dostat kotouč za jeho záda.

46:06

Proti střele Verhaedgheho skvěle zasáhl Martin.

45:40

Domácí si drží útočné pásmo. Ke střele se dostal Motte, ale střela končí pouze za bránou.

44:50

Nepřesná přihrávka pomohla Vancouver, který se ale nemůže dostat ke střele.

44:18

Zakázané uvolnění Floridy.

41:41

41:41 Sam REINHART - 1:1

41:41

Florida právě vstřelila branku!
Do konce oslabení zbývalo Vancouveru jen 40 vteřin. Od modré vystřelil Duclair a těsně před Martinem kotouč tečoval je SAM REINHART.
Asistence: Anthony Duclair a Jonathan Huberdeau.

40:27

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nils Höglander – 2 min., podrážení).

40:01

Druhá perioda branku nepřinesla. Za to bylo k vidění hodně nadějných střel na obou stranách. Oba brankáři si ale svými zákroky vybudovali u hráčů respekt a těm se stále nijak nedaří je prostřelit.

39:01

Vancouver se nemůže probojovat dál, než do otočného pásma.

38:00

Duclair mohl nyní srovnat, ale to by nesměl Martin přijít s dalším senzačním zákrokem.

36:34

Hostující číslo 19 nevyužívá únik a poskytuje tak Vancouveru další šance.

36:25

35:50

Petterssonova střela vypadala nadějně, ale skončila pouze zákrokem Knighta.

34:34

Domácí xi drží pásmo a prověřují Knighta jedna báseň.

34:25

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Radko Gudas – 2 min., držení).

33:35

Gudas dostává kotouč až do útočné třetiny, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.

32:50

Ani jeden tým si nyní nemůže vybojovat útočné pásmo a tak si hráči kotouč přehazují ze strany na strany.

31:59

Tvrdá střela od modré končí za bránou domácích- Následně Martin pro jistotu přerušuje hru.

30:50

To co předvádí Martin v bráně je snad nemožné. Nyní i v leže dokázal zasáhnout proti dvěma střelám Floridy.

30:18

Po ofsajdu přesunují rozhodčí hru před hostujícího gólmana.

30:02

Vancouver vyhodil kotouč přes střední pásma, dojíždějící hráči ale nebyli moc rychlí a Knight raději přerušuje hru.

29:24

Florida se snaží všemi možnými šancemi vyrovnat, ale Martin za svá záda řádný kotouč pustit nechce.

28:30

Martin nyní čelil několika nebezpečným střela,. ale ani jednu nepustil. Jeho protivník na druhé straně si připsal důležitý zákrok proti střele H¨pglandera.

27:15

Únik hostujícího útočníka nevyšel.

26:50

Knight nyní nevěděl, kdy má kotouč. Byl sice pod jeho betonem, ale on ho pustil a Canuck mohli dorážet. K jejich smůle si toho nikdo nevšiml.

25:50

Vancouver se nemůže dostat ke střele. Pásmo si sice drží, ale Florida se skvěle brání.

24:34

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Lucas Carlsson – 2 min., krosček).

24:00

Haudreau dostal Floridu do útoku, ale ani jemu, ani jeho spoluhráčům se nepovedlo vystřelit.

23:13

Ani Canucks se nevyhnuli icingu.

22:49

22:25

Canucks obírají Floridu o kotouče. Když už se mohli domácí dostat dopředu, tak jejich šanci přerušil úmyslný ofsajd.

22:21

Přečíslení Vancouveru skončilo střelou Dickinsona.

21:40

Panthers vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

21:00

Martin nedopatřením pustil kotouč a Florida tam měla velkou šanci na dorážku. To ale nevyužila-

20:01

První třetina přinesla několik velkých šancí již v počátku, ale ani jedna neskončila za brankovou čárou. Florida přesilovku nevyužila, ale Vancouver ano a Chaisson dostal domácí do vedení. Florida se ještě snažila vyrovnat, ale to díky zákrokům Martina nevyšlo.

Další třetina začne přibližně za 15 minut.

20:00

19:45

Hosté si stále drží kotouč.

18:48

Knight nyní čelí hodně střelám, ale úspěšně se jim brání.

18:09

Martin nyní netušil kde má kotouč. Tohle mohl být srovnávací gól Floridy.

16:18

16:18 Alex CHIASSON - 1:0

16:18

Vancouver právě vstřelil branku!
To bylo rychlé využití početní výhody. Prudkou střelou od modré nakonec dokázal ALEX CHIASSON prostřelit Knighta.
Asistence: Quinn Hughes a Elias Pettersson.

15:48

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Owen Tippett – 2 min., sekání).

15:37

Canuck nechcou Floridě dovolit střely a znovu se osvobozují.

14:50

Dvě neskutečné šance Floridy brankou neskončily. První byla střela z kruhu, tu Martin jen vyrazil před sebe, ale následná dorážka do odkryté klece byla zblokována hostující obranou.

13:08

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Elias Pettersson – 2 min., podrážení).

12:28

Ofsajd přerušil útoku Vancouveru.

11:21

Následný pokus Floridy o akci končí pouze ofsajdem.

11:18

Další úspěšný zákrok Knighta.

11:01

Knight proti střele Höghlandera zasahuje lapačkou,

10:50

Ani další rozehrávka Floridy nekončí v dovoleném úseku.

10:35

Ihned po buly přichází zakázané uvolnění.

10:20

Snahu Vancouveru o přejetí přes střední pásmo pokazil ofsajd.

09:36

Se střelou od modré neměl Martin problém. Vyráží jí přes sebe a jeho tým se tak může dostat k útoku.

08:20

Panthers se musí vracet až za svou bránu pro puk. Nedaří se jim ale dostat přes střední pásmo.

07:19

Vancouver na chvíli uzavřel Floridu v pásmu. Ta se ale nakonec osvobozuje.

06:23

Velká šance Canucks! Po špatné rozehrávce se dostal k ležícímu Martinovi hostující Myers, ten ale kotouč nestihl zpracovat.

05:25

04:40

Panthers zkusili střelu z těsné blízkosti Martina, ta jim nevyšla a hosté se dostávají do útoku.

03:50

Florida sice vybojovala kotouč, ale nemůže se dostat ke střele. Navíc po nedostatečně dlouhé rozehrávce spěchají dopředu hosté.

02:15

Vancouver si stále drží útočnou třetinu.

01:30

Knight špatně rozehrál za bránou a musel kvůli tomu čelit útoku Canuck.

00:40

Florida se dostává do útočného pásma a Martin si připisuje první úspěšný zákrok.

00:01

Vancouver Canucks: S. Martin – T. Myers, Ekman-Larsson (A), Poolman, Q. Hughes, L. Schenn, B. Hunt – Boeser, Elias Pettersson, Höglander – Motte, Lammikko, Highmore – Chiasson, Dickinson, Pearson – Podkolzin, Dowling, Justin Bailey.

Florida Panthers: S. Knight (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Montour, Lucas Carlsson, Kiersted – S. Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – Tippett, A. Lundell, Mamin – Lomberg, Luostarinen, Marchment..
Vancouver Canucks

Hosté na tom v tabulce nejsou moc dobře. V Pacifické divizi si drží šesté místo s 39 body. Na vedoucí Vegas ztrácí jen 11 bodů a mají dva zápasy k dobru. Poslední zápas odehrál Vancouver proti Nashville, kde dokázali domácí otočit stav utkání a zvítězit 1:3. Přidali si tak druhé vítězství v řadě. Hosty trápí i rozsáhlá marodka. V dnešním utkání bude Canucks chybět 6 hráčů, ať už zraněných či nemocných.
Nejlepším střelcem je J.T. Miller, ten nasbíral ve 39 zápasech stejný počet bodů (12+27).

Poslední zápasy:

Nashville – Vancouver 1:3
Washington – Vancouver 2:4
Carolina – Vancouver 4:1
Florida Panthers

Panthers se poslední zápas, který hrála proti Edmontonu vyšel skvěle. Na venkovním ledě vyhrála 6:0 a zavinila tak velký debakl Oilers. Z posledních pěti zápasů čtyři vyhrála a se svým největším nepřítelem, Tampou, soupeří o první post tabulky Atlantské divize. To si prozatím drží právě Florida, která má 59 bodů a náskok jednoho zápasu proti Tampě.
Střelecky nejlépe je na tom Jonathan Huberdeau, který si drží bilanci (15+39) ve čtyřiceti zápasech.

Edmonton – Florida 0:6
Calgary – Florida 5:1
Florida – Columbus 9:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

1:2

Branky a nahrávky: 17. Chiasson (Q. Hughes, Elias Pettersson) – 42. S. Reinhart (Duclair, Huberdeau), rozh. náj. Barkov