22.01.2022, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Tipsport: 4.48 4.71 1.61 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 35 – 33 | Přesilová hra: 1/9 – 0/8 | Trestné minuty: 19 – 17

John Gibson (ANA) – 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,97%, odchytal 60:00
Andrei Vasilevskij (TBL) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,24%, odchytal 59:00

Československá stopa v utkání

Andrej Šustr (TBL) – 0+0, 0 účast, 0 střel, TM 4, čas na ledě 07:53 (06:50:40)
Zápas je u konce. V poslední třetině padly ještě tři branky. Nejprve hned ze začátku navýšil už na 4:0 Lettieri. Naději Tampě ještě nabídl Colton, ovšem následně hosté zkusili risk v přesilovce s odkrytou klecí sedm a půl minuty před koncem a to potrestal Deslauriers. V závěru utkání se strhla nepochopitelná bitka mezi Robinsonem a Footem. Anaheim tedy protrhl sérii čtyř proher a Tampa pak naopak po čtyřech výhrách poprvé prohrála.

59:42

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Buddy Robinson – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cal Foote – 5 min., bitka + 2 min., krosček).

59:42

Shattenkirk stáhl kotouč za svou branku a už se mu nechtělo hrát. Tampa se stáhla taky a vůbec nevyvíjela zájem. Najendou se ale úplně z ničeho nic strhla ve středovém kruhu bitka, ve které se participovali Ŕobinson a Foote.

59:13

Anaheim dostal kotouč do útočného pásma, ale tam ho soupeř od něj rychle odstavil. Hraje se ve středním pásmu.

58:41

Lightning se ještě snaží o něco v útočném pásmu, ale už je to pomalé, bez tempa, prostě klasický konec zápasu.

58:03

Zápas se ještě o chvíli pozdrží, Perry totiž nechtěně vyhodil branku, u které uklouzl, a ta se musí znovu ukotvit.

58:00

Zbývají poslední dvě minuty do konce zápasu.

57:53

Sergačjov se nyní vydal na útočný výlet, ale jeho technickou střelu Gibson vychytal bez problémů.

57:13

57:07

Shattenkirk udržel pásmo, ale následně poslal nepřesný pas do rohu. Tam se utvořila skrumáž.

56:46

Tampě se dvakrát podařilo vyvézt kotouč pryč. Anaheim ale ještě stihne jeden přesilovkový útok.

55:48

Anaheim už hraje v pohodovém tempu. Ví totiž, že dnes už utkání vyhraje.

55:13

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Andrej Šustr – 2 min., hákování).

52:23

52:23 Nicolas DESLAURIERS - 5:1

52:23

Anaheim právě vstřelil branku!
Tampa sedm a půl minuty před koncem riskovala s odkrytou brankou, protože hrála v přesilovce a ztrácela tři branky. Ovšem NICOLAS DESLAURIERS získal kotouč a právě do odkryté branky ho poslal. Bez asistence.

51:43

Tampa má nyní problém se usadit v pásmu a tato početní výhoda už ji nejde tak, jako se ji dařily ty předchozí.

51:03

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sam Steel – 2 min., podrážení).

5:1

Branky a nahrávky: 12. D. Grant (Lundeström, H. Lindholm), 20. Shattenkirk (Pateryn, S. Carrick), 28. D. Grant (Lettieri, Drysdale), 42. Lettieri (Steel, Shattenkirk), 53. Deslauriers – 46. Colton (Sergačjov, Cirelli)

Anaheim Ducks: J. Gibson (Dostál) – Drysdale, H. Lindholm, Shattenkirk, Jacob Larsson, Pateryn, B. Guhle – Rakell, Getzlaf, Zegras – Silfverberg, Lundeström, D. Grant – Lettieri, Steel, Comtois – B. Robinson, S. Carrick, Deslauriers.
Trenér: D. Eakins

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – C. Foote, Hedman, Sergačjov, McDonagh, Šustr, Claesson – Kučerov, B. Point, Perry – Stamkos, Cirelli, Killorn – M. Joseph, Bellemare, Maroon – Raddysh, Colton, Katchouk.
Trenér: J. Cooper

Rozhodčí: E. Furlatt, Ch. Lee – D. Nansen, T. Gawryletz

00:13 TBL 2 Kučerov, vysoká hůl
11:54 ANA 1:0 D. Grant (Lundeström, H. Lindholm)
17:41 ANA 2 Pateryn, podrážení
19:54 ANA 2:0 Shattenkirk (Pateryn, S. Carrick)