05.01.2022, 11:30 • Ledovyj dvorec sporta, Novosibirsk • Karel Jedlička

Tipsport: 2.31 3.87 2.69 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michal Čajkovský (SIB) 0+0, 3 střely, 4 trestné minuty, čas na ledě 20:28

Jakub Jeřábek (SPM) 0+0, čas na ledě 11:50 (14:08:37)

Střely na bránu 24:22 (8:9, 4:5, 11:7 – 1:1)
Vhazování 31:23
Hity 17:23
Čas v útoku 10:25 – 10:18
Vyloučení 6:7, bez využití.
Popáté v řadě to Novosibirsku nevyšlo a v prodloužení či nájezdech si další bod nepřipisuje. Domácí však mohou být s jedním bodem spokojeni, střeleckou smůlu prolomili až v 56. minutě. Po bojovné a vyrovnané první třetině se druhá odehrála v defenzivním duchu a na jejím konci dostal do vedení hosty krásnou střelou Višněvskij. Sibir však zabrala a za mnohem aktivnější pojetí byla nakonec odměněna vyrovnáním. V nájezdech padlo hned pět gólů a poslední slovo měl hostující Heed.

Tim HEED - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil Spartak Moskva.

Autorem vítězné branky je TIM HEED.

5. série 2:3

Denis GOLUBĚV mířil po ledě k tyči, Alexej Krasikov vykopl jeho pokus snad levou bruslí a je rozhodnuto.

4. série 2:3

Tim HEED zařídil švihem k tyči Spartaku mečbol.

4. série 2:2

Valentin PJANOV si najel zprava a zavěsil k vzdálenější tyčce. Sibir ještě žije.

3. série 1:2

Emil PETTERSSON však na druhé straně také neuspěl. Säteri vystihl jeho blafák u levé tyče.

Alexandr ŠAROV zakončil jen do brankáře a Spartak je krůček od vítězství.

2. série 1:2

Sergej ŠIROKOV s obrovským štěstím. Také jemu při kličce kotouč sjel od čepele, jenže právě to rozhodilo Säteriho a puk mu proklouzl mezi betony.

2. série 1:1

Nick SHORE však okamžitě vyrovnává.

1. série 0:1

Jori LEHTERÄ posílá Spartak přesnou střelou do vedení.

1. série 0:0

Oleg LI začal sérii nájezdů hodně nešťastně, kotouč mu odskočil od hole ještě před samotnou střelou.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:48

Säteri pomáhá s rozehrávkou dalšího vyhozeného kotouče až u vlastní modré čáry, domácí však přejeli tu útočnou předčasně a píská se ofsajd 12 vteřin před koncem.

64:16

Spartak vyhazuje a může prostřídat.

1:2

Branky a nahrávky: 56. Goluběv (Setdikov, Jokipakka) – 39. D. Višněvskij (Kugryšev, Emil Pettersson), rozh. náj. Heed

2:3   Denis Goluběv (SIB)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Jokipakka, J. Alanov, M. Gončarov, Kudako, K. Alexejev, Čajkovský, N. Jefremov – O. Li, N. Shore, Litovčenko – Šenfeld, Pjanov, Šarov – Česalin (C), Setdikov, Goluběv – N. Korotkov, A. Jakovlev, Nikita Šaškov.
Trenér: Martěmjanov.

Spartak Moskva: Krasikov (Vinogradov) – Heed, Nikišin, D. Višněvskij, Ručkin, Bryncev, J. Jeřábek, Savikov, Mamkin – Širokov (C), Lehterä, Chochlačov – Kugryšev, Emil Pettersson, Drozdov – Galuzin, M. Cyplakov, Jake Virtanen – D. Kvartalnov, Soloduchin, Avcin.

32:48 SIB 2 N. Korotkov, nedovolené bránění
38:50 SPM 0:1 D. Višněvskij (Kugryšev, Emil Pettersson)
50:32 SPM 2 D. Višněvskij, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
53:34 SIB 2 Pjanov, hrubost