3:0

konec (2:0, 0:0, 1:0)

05.01.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA • 34. kolo • Klára Bártková

Tipsport: 1.95 4.6 2.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání je za námi a Poruba se se svými fanoušky může zaslouženě radovat ze zisku tří bodů.

Skóre zápasu otevřel hned ve třetí minutě Jakub Hajný – 1:0, Poruba měla více ze hry, dostávala se mnohem více do šancí a svůj tlak znovu zužitkovala v čase 09:54, kdy se trefil Martin Réway – 2:0.
Do druhé třetiny vstoupil aktivněji Kolín, který se zdál být hodně nebezpečný, nicméně domácí hráči obětavě bránili a vzadu se mohli spolehnout na Brízgalu, který zneškodnil třeba nebezpečné střely Síly a Moronga. Dokonce jsme viděli i neuznanou branku hostů, když střelu Davida Šafránka sklepával do brány Jan Veselý, gól byl ale dosažen vysokou holí, a proto nebyl uznán. Kozlům se tak nepodařilo svou snahu přeměnit na branky a stav byl stále 2:0.
Třetí část hry už byla opět v režii domácích, kteří se hned po půl minutě radovali z další branky, o kterou se postaral Markus Korkiakoski, když puk krásně zavěsil pod horní tyč – 3:0. Porubští měli spoustu dalších šancí, v 56. minutě měli k dispozici i trestné střílení, to však Tomáš Guman nedokázal proměnit. (19:58:13)

59:54

Svoboda orazítkoval tyč porubské brány!

59:22

Kolín neudržel pásmo a musí se vracet pro kotouč.

58:45

Pokus Nika mířil hodně nad bránu.

57:51

Szhatmáry si najel na pravý kruh, odkud ale ostrou střelou bránu přestřelil.

57:15

Znovu pálil Piegl, tentokrát puk prošel až k domácímu gólmanovi, ten ale střelu viděl a zastavil ji.

56:53

Pieglova střela zblokována hned prvním hráčem, nyní je kotouč ve středním pásmu.

56:53

Po nepřesné rozehrávce se píská zakázané uvolnění domácího celku.

56:00

Několik vteřin bojovaly celky v obranném pásmu Poruby o puk, nakonec je hra přerušena.

55:02

K trestnému střílení se postavil Guman, který se rozjížděl velice pomalu a až byl na úrovni brány, vypálil, jenže mířil kousek nad bránu.

55:02

Gřeš opět ujížděl kolínským hráčům, v závěru byl faulován, a tak uvidíme trestné střílení.

54:14

Kozli se zpoza vlastní branky dostali až před tu porubskou, kde se pokusil snížit Zerko, Brízgala mu v tom ale zabránil.

53:50

Zakázané uvolnění Poruby, hra se vrátí před Brízgalu.

53:14

Morong pálil z otočky pouze do nachystané lapačky.

52:19

Střela Gumana skončila v ochranné síti.

50:43

Kolín rozehrál velice špatně a puk má Hajný.

49:45

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., faul kolenem + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín (Štěpán Matějček – 2 min., hrubost).

3:0

Branky a nahrávky: 3. Hajný (Guman), 10. Réway (Guman, Slavík), 41. Korkiakoski (Gřeš, Jenyš)

HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala (Muštukovs) – Szathmáry, Husa, Slavík, Žovinec, Urbanec (A), M. Houdek – Stloukal, Vachovec (C), Hrníčko – Jenyš (A), Korkiakoski, Gřeš – Guman, Hajný, Réway – Carter, Bitten, Brodek.
Trenér: Režnar

SC Marimex Kolín: G. Kuzněcov (Sajdl) – Piegl, Niko, Zorko, V. Čížek (A), Váchal, Kukla – Jankovský, David Šafránek, Z. Král (A) – J. Sklenář, Štohanzl, Jan Veselý – L. Krejčík (C), Matějček, Matyáš Svoboda – Síla, Morong, Ouřada – Zumr.
Trenér: Šťastný

Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Otáhal, Komínek

02:07 POR 1:0 Hajný (Guman)
09:54 POR 2:0 Réway (Guman, Slavík)
12:24 KOL 2 Z. Král, sekání
16:00 POR 2 Bitten, nedovolené bránění
17:23 POR 2 Szathmáry, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
30:18 POR 2 Husa, hrubost, odpyká Carter