4:5

po prodl. (2:0, 0:2, 2:2 - 0:1)

02.01.2022, 22:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Jan Prošek

Tipsport: 2.12 4.34 2.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vegas vedlo v zápase 2:0 po dominantní první třetině, ve druhé třetině přestalo úplně hrát a během dvaceti vteřin hosté vyrovnali. Následně ve třetí třetině Vegas dostalo další dva góly a prohrávalo 2:4. Prvních prakticky deset minut třetí třetiny Vegas nevystřelilo. Nakonec domácí brankou v poslední minutě vydřeli bod, a tak šel zápas do prodloužení. V něm rozhodl Kyle Connor. Kristian Reichel vstřelil svou první branku v NHL. (00:50:57)
Tři hvězdy utkání

1. Mattias Janmark (VEG) 2+0
2. Kyle Connor (WPG) 1+1
3. Michael Amadio (VEG) 1+1
Česká a slovenská stopa

Kristian Reichel (WPG) – 1+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:32

Winnipeg právě vstřelil branku!
Hostující celek získává druhý bod, po pěkné rychlé akci ukončuje tento zápas střelou na vzdálenější tyč KYLE CONNOR. Puk si do branky srazil domácí brankář. Asistence: Josh Morrissey.

62:14

Andrew Copp mohl rozhodnout, ale jeho pokus kryje brankář Vegas, vhazovat se bude před jeho brankou.

61:57

Sudí ztratili puk z dohledu, hra je přerušená, buly před brankou Vegas. Hosté se mohou snadno usadit v útočné třetině.

61:52

Laurent Brossoit kryje puk, vhazovat se bude před jeho brankou.

61:43

Sledujeme dramatický hokej.

61:09

Jets neuspěli, velkou šanci neproměnili, Reilly Smith nepřekonal brankáře Winnipegu na druhé straně.

60:53

Reilly Smith minul branku v situaci dva na jednoho.

60:21

Vegas má kotouč pod kontrolou a čeká na nějakou výraznější šanci.

60:01

Začalo prodloužení. Buly pro domácí.

60:01

Tento zápas jde do prodloužení, Vegas na poslední chvíli dokázalo vyrovnat, a tak uvidíme extra hokej. Jets i Vegas přišli o dvoubrankové vedení.

60:00

59:51

59:51 Mattias JANMARK - 4:4

59:51

Golden Knights právě vstřelili branku!
Tento zápas půjde do prodloužení, tlak Vegas končí gólem, tečí před brankou se prosazue MATTIAS JANMARK. Asistence: Nicolas Roy a Shea Theodore.

59:18

Puk je za brankou Vegas.

58:52

Alex Pietrangelo rozehrává od své branky.

58:32

Jevgenij Dadonov minul branku, velkou šanci domácí neproměnili.

58:22

Domácí v šesti.

58:04

Keegan Kolesar trefil jen brankáře soupeře, mnoho času už domácí nemají.

57:28

Vhazovat se bude před brankou Vegas, puk vypadl z hrací plochy.

56:39

Chandler Stephenson na přihrávku od spoluhráče nedosáhl, a tak se směr hry rychle otáčí. Pierre-Luc Dubois neuspěl individuálně.

55:46

Ozývají se domácí fanoušci, kteří ženou hráče vpřed. Hutton znovu přišel o puk, Mark Scheifele nic vymyslet nedokázal.

55:28

Ben Hutton neudržel útočné pásmo, hrát tak mohou hosté. Ti ale o puk přišli.

55:02

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Vegas dokázalo snížit.

54:25

Alex Pietrangelo vypálil z dobré pozice, ale jeho ránu tak tak brankář Connor Hellebuyck vytěsnil mimo branku.

53:57

Nikolaj Ehlers měl obrovskou šanci, jeho pokus tak tak zastavil brankář Vegas. Laurent Brossoit vytáhl skvělý zákrok.

53:37

53:37 Mattias JANMARK - 3:4

53:37

Rychlost, rychlost MATTIASE JANMARKA. To byl klíč k tomu, že Vegas snižuje. Po rychlé akci se střelou do horní části branky trefuje Janmark. Asistence: Zach Whitecloud a Brayden McNabb.

52:53

Sledujeme klidnější pasáž hry, hosté míří za výhrou, domácí se nemohou dostat do tempa.

51:31

Vegas rozehrává od své branky, následně se dostalo do útočného pásma, ale Connor Hellebuyck bez problémů kryje puk.

50:45

Laurent Brossoit rozehrával od své branky, ale jeho tým se po rychlé akci do zakončení nedostal. Jets hrají zodpovědně.

50:01

Connor Hellebuyck snadno kryje puk, komerční přestávka.

49:46

Mattias Janmark sice puk tečoval před brankou, ale kotouč končí výrazně vedle.

49:22

Až teď přichází první střela na branku, kterou ve třetí třetině vyslali domácí. Jets míří za výhrou.

48:48

48:18

Brett Howden dostal hru za branku Jets.

47:55

Vegas hraje opravdu mizerně v této třetině, ani nevystřelilo na branku.

47:41

Neal Pionk neposlal dobře puk spoluhráčům, směr hry se otáčí.

47:19

Hosté se usadili v útočném pásmu, kde zkouší něco vymyslet.

46:50

Neal Pionk rozehrává od své branky, sledujeme přesilovkovou akci hostů.

46:43

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Zach Whitecloud – 2 min., sekání).

46:28

Hosté mířili dva na samotného brankáře, ale přihrávka byla nepovedená.

45:38

Dominic Toninato měl na hokejce další branku, ale nakonec puk za brankovou čárou nekončí. Obrana Vegas si dokázala poradit.

44:16

44:16 Andrew COPP - 2:4

44:16

Snadná branka pro hosty, třikrát se ke střele před brankou dostal ANDREW COPP. Třetí pokus už končí v brance, úspěšná přesilovka. Asistence: Kyle Connor a Mark Scheifele.

43:55

Mark Scheifele dostal kotouč do útočného pásma, následně Pierre-Luc Dubois měl obrovskou šanci, ale minul branku.

43:42

Domácí dokázali vyhodit puk přes všechny čáry.

43:30

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brett Howden – 2 min., podrážení).

42:57

Hosté hrají v šesti, mají ponechanou výhodu.

42:28

42:28 Paul STASTNY - 2:3

42:28

Hostující celek se dostává do vedení, a tak otáčí skóre. Povedenou tečí se prosazuje PAUL STASTNY. Asistence: Josh Morrissey a Dylan DeMelo.

41:54

Jevgenij Dadonov to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

40:32

Nikolaj Ehlers vypálil a jeho pokus kryje brankář Vegas, vhazovat se bude před jeho brankou.

40:12

Utkání pokračuje třetí třetinou, skóre je vyrovnané.

40:01

Dvacet vteřin stačilo hostům k tomu, aby srovnali stav zápasu. Vyrovnávající branku vstřelil Kristian Reichel, který se prosadil v NHL vůbec poprvé. Na Stripu v Las Vegas platí stav 2:2 a nutno poznamenat, že hosté byli v této třetině výrazně lepší.

40:00

39:23

Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale střely končí vedle branky.

38:37

Alex Pietrangelo kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale Vegas se do šance nedostalo.

38:19

Alex Pietrangelo přišel o puk, špatně přihrál, ale hosté rychlý brejk neproměnili.

38:00

Dadonov se dostal do dobré střelecké pozice, ale minul branku.

37:18

Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou pasáž hry.

36:45

Odrazy kotouče jsou nyní příznivější pro hostující celek. Puk se odráží na hokejky hráčů Jets.

36:11

Laurent Brossoit zastavil puk za svou brankou, následně Vegas přišlo o útočné pásmo, a tak se směr hry znovu otáčí.

35:50

William Carrier bekhendem minul odkrytou část branky, sledujeme atraktivní hokej.

35:25

Connor Hellebuyck kryje další ránu od modré čáry, následně hosté otočili směr hry.

34:51

William Karlsson se z ničeho nic dostal k zakončení, jeho pokus kryje brankář. Následně Connor Hellebuyck si připsal další zákrok.

34:23

Hostující celek má převahu, snadněji se dostává do šancí.

33:52

Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

33:28

Laurent Brossoit si poradil se střelou od modré čáry, následně měl Mark Scheifele další šanci, ale brankáře nepřekonal.

32:46

Brayden McNabb dokázal před brankou získat puk a rychle jej dostal bezpečně daleko od vlastní branky.

32:28

Domácí vyhazují přes všechny čáry. Jets musí o útočné pásmo bojovat.

32:07

Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Vegas.

31:50

Domácí poprvé v tomto zápase hrají oslabení.

31:42

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Chandler Stephenson – 2 min., držení).

31:30

30:39

30:16, tak vypadá statistika střel na branku, ale dvacet vteřin stačilo hostům na vyrovnání.

30:25

Jansen Harkins měl velkou šanci, druhou branku v zápase nepřidal, Laurent Brossoit kryje kotouč. Winnipeg je lepším týmem.

30:01

Dostáváme se o druhé poloviny hry ve druhé třetině, Zach Whitecloud měl velkou šanci, ale neuspěl.

29:19

Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, ale mají velké problémy s přesností střelby.

28:52

Connor Hellebuyck kryje další střelu Vegas, vhazovat se bude před jeho brankou.

28:19

Jen těžko se domácí celek dostává do tempa, hosté jsou výrazně lepší, snadněji se dostávají do zakončení i jsou lepší v soubojích.

27:45

Kristian Reichel měl další šanci, jeho bekhendová střela se mezi tři tyče nevešla.

27:30

Connor Hellebuyck kryje puk, komerční přestávka.

27:13

Jonathan Marchessault tečoval před brankou ránu od modré čáry, puk se od horní tyče odrazil mimo.

26:35

William Carrier mohl poslat domácí do vedení, ale z mezikruží trefil jen beton brankáře.

26:05

Zakázané uvolnění proti Vegas, vhazovat se bude v útočném pásmu Winnipegu. Ten hraje velmi dobře ve druhé části zápasu.

25:51

Nicolas Roy pálil, brankář Connor Hellebuyck kryje puk. Bude se vhazovat.

25:21

William Carrier nedokázal po chybné rozehrávce soupeře něco vymyslet v útočném pásmu. Snadno si poradila obrana Jets.

25:00

Hra je nyní ve středním pásmu, hostující celek dominuje ve druhé třetině.

24:36

Nikolaj Ehlers to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit přes obranu Vegas.

24:00

Mark Scheifele měl další velkou šanci, ale jeho rána končí vedle branky. Vegas hraje nyní velmi špatně, naopak Jets podstatně zlepšili hru.

23:40

Stav zápasu je vyrovnaný, Vegas inkasovalo dvě branky během dvaceti vteřin.

22:39

22:39 Kristian REICHEL - 2:2

22:39

Tento moment si brankář Vegas za rámeček nedá. Z kruhu vypálil KRISTIAN REICHEL a jeho rána propadla do branky. Puk prolétl k bližší tyči. První branka v NHL pro tohoto hráče.

22:19

22:19 Jansen HARKINS - 2:1

22:19

Hostující celek z kraje druhé třetiny snižuje a dostává se do hry. Po pěkné akci se prosazuje JANSEN HARKINS. Asistence: Brenden Dillon.

22:00

Nolan Patrick bojoval v útočném pásmu o puk, ale nedokázal připravit střeleckou pozici pro spoluhráče.

21:29

Dylan DeMelo chtěl otočit směr hry, ale jeho akce byla nepřesná, píská se zakázané uvolnění.

20:57

Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Hostující obrana musí být pozorná.

20:21

Vegas se dostalo do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:11

Utkání pokračuje druhou třetinou, sledujeme rychlý hokej.

20:01

Po první třetině vede zaslouženě aktivněji hrající Las Vegas o dvě branky. Hosté měli velké šance, ale Laurent Brossoit chytal dobře.

20:00

19:24

Domácí se pokoušeli něco vymyslet, ale přišli o puk. Směr hry se rychle otočil.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:30

Stanley měl obrovskou šanci, ale skvěle zasáhl brankář Vegas.

16:59

16:59 Jevgenij DADONOV - 2:0

16:59

Vegas navyšuje své vedení, po rychlém přenesení hry se domácí dostali do situace 2 na 1. JEVGENIJ DADONOV hledal přihrávkou spoluhráče, ale puk si do vlastní branky srazil Josh Morrissey.. Asistence: Michael Amadio a Brett Howden.

16:23

Dylan Coghlan pálil od modré čáry, před brankou puk schytal William Carrier. Okamžitě jde do kabiny.

15:54

Hosté zakončovali od modré čáry, ale brankář Vegas si dokázal poradit.

15:30

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Jets se dostali do útočného pásma, ale nedokázali se prosadit.

15:07

Ofsajd Jets, komerční přestávka.

14:49

Jonathan Marchessault z mezikruží trefil jen brankáře soupeře, následná dorážka končí vedle.

14:25

Laurent Brossoit musel zasahovat proti střele soupeře, dobrou šanci měli hosté.

14:01

Mattias Janmark to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se nedostal.

13:31

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Jets.

13:05

13:05 Michael AMADIO - 1:0

13:05

Domácí celek jde do vedení, k odraženému puku se dostal před brankou MICHAEL AMADIO. Ten už snadno dokázal poslat puk do odkryté části branky. Vegas vede. Asistence: Keegan Kolesar a Zach Whitecloud.

12:37

Tři střely v přesilovce vyslali domácí, početní výhodu neproměnili.

12:34

11:57

Vegas přesilovka vůbec nejde, nyní se dostalo do ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

11:41

Hosté znovu vyhazují přes všechny čáry.

11:15

Vegas přišlo o útočné pásmo, musí o něj znovu bojovat.

11:07

Jonathan Marchessault autorem další přesilovkové střely, ale brankář Winnipegu dokázal kotouč vyrazit nad branku do ochranné sítě.

10:51

Domácí vybojovali buly v útočném pásmu, Connor Hellebuyck kryje další pokus domácích hokejistů.

10:32

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Jansen Harkins.

10:32

Komerční přestávka.

10:14

Vegas zkoušelo něco vymyslet v útočném pásmu.

09:13

Josh Morrissey z druhé vlny dostal puk a zakončoval. Jeho rána končí vedle.

08:56

Nikolaj Ehlers se znovu dostal do zakončení, s jeho střelou si brankář Vegas dokázal poradit.

08:23

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, optickou převahu mají ve středním pásmu hosté.

07:34

Jonathan Marchessault to zkoušel od modré čáry, rána byla zblokovaná.

07:10

Brayden McNabb od modré čáry minul branku, následně ani Dylan Coghlan netrefil přesně.

06:47

Dylan Coghlan pálil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář Jets, vhazovat se bude před jeho brankou.

06:43

Nate Schmidt a Paul Stastny se vrací do Vegas, kde působili. Nyní je přivítali fanoušci potleskem.

06:43

06:20

Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Keegan Kolesar ani jeho kolega nedokázali vypálit na branku.

05:55

William Carrier to zkoušel individuálně, hosté ale hrají hodně aktivně a mají více ze hry.

05:05

Jevgenij Dadonov byl volný před brankou, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ. Hosté situaci zvládli.

04:15

William Karlsson zkoušel rychle nahodit puk před branku, což se mu nepodařilo. Následně jeho spoluhráči přišli o puk.

04:01

Neal Pionk pálil od modré čáry, jeho ránu kryje brankář Vegas. Bude se vhazovat. Hosté hrají aktivně.

03:32

Nikolaj Ehlers se znovu dostal do šance, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Brankář Vegas si poradil.

03:04

Laurent Brossoit musel nyní zasahovat maskou, ale komplikovanou situaci zvládl.

02:32

Domácí rozehrávají od své branky, ale přišli o puk. Hosté se následně prosadit nedokázali.

02:03

Connor Hellebuyck musel poprvé zasahovat, dokázal si poradit se střelou soupeře. Snadná práce pro brankáře Jets.

01:33

Domácí se usadili v útočném pásmu, Brayden McNabb pálil od modré čáry, jeho rána končí mimo branku.

00:18

Nikolaj Ehlers se dostal do střelecké pozice, ale jeho ránu dokázal vykopnout brankář Vegas.

00:01

Utkání začalo, úvodní buly pro hostující celek.

00:01

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lo. Thompson) – B. Hutton, Pietrangelo, Theodore, Whitecloud, McNabb, Coghlan – Dadonov, Stephenson, Patrick – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Kolesar – W. Carrier, B. Howden, Amadio.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, N. Schmidt, Dillon, Pionk, Stanley, DeMelo – P. Stastny, Scheifele, Ehlers – Connor, Dubois, Harkins – Copp, Lowry, K. Reichel – Toninato, D. Gustafsson, Vesalainen..
Vegas Golden Knights odehrálo 34 zápasů s bilancí 18-4-0-12 a získalo 44 bodů. V tabulce Pacifické divize je tým na první pozici a z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. V posledním zápase Vegas získalo důležité body v souboji s druhým v tabulce Anaheimem. Vegas vedlo 3:0 a Ducks dokázali snížit až v poslední minutě hry.
Winnipeg Jets odehrál 30 zápasů s bilancí 12-2-5-11 a ziskem 33 bodů. V tabulce Centrální divize je tým na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si se Seattlem 3:0 a se St. Louis Blues 4:2. Tým nestačil na Vancouver 3:4 v nájezdech, Buffalo Sabres 2:4 a na Washington Capitals 2:5.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Winnipeg Jets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

4:5

Branky a nahrávky: 14. Amadio (Kolesar, Whitecloud), 17. Dadonov (Amadio, B. Howden), 54. Janmark (Whitecloud, McNabb), 60. Janmark (N. Roy, Theodore) – 23. Harkins (Dillon), 23. K. Reichel, 43. P. Stastny (Morrissey, DeMelo), 45. Copp (Connor, Scheifele), 63. Connor (Morrissey)

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lo. Thompson) – B. Hutton, Pietrangelo (A), Theodore, Whitecloud, McNabb (A), Coghlan – Dadonov, Stephenson, Patrick – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Kolesar – W. Carrier, B. Howden, Amadio.
Trenér: Peter DeBoer

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrissey (A), N. Schmidt, Dillon, Pionk, Stanley, DeMelo – P. Stastny, Scheifele (A), Ehlers – Connor, Dubois, Harkins – Copp, Lowry (A), K. Reichel – Toninato, D. Gustafsson, Vesalainen.
Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Hanson, Blandina – Tobias, Hunt

Diváci: 17 888

10:32 WPG 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Harkins
13:05 VEG 1:0 Amadio (Kolesar, Whitecloud)
16:59 VEG 2:0 Dadonov (Amadio, B. Howden)