To je ode mně pro tuto chvíli vše. Přeji vám krásné prožití vánočních svátku a u hokeje z Kontinentální hokejové ligy zase někdy nashledanou. (19:50:51)
Martin Bakoš (SOČ) – 0+0, 0 TM, 2 střely na branku, 2 hity, čas na ledě 16:55
Igor Saprykin – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,86%, odehrál celé utkání
Magnus Hellberg – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,91%, odehrál celé utkání
Vyloučení 1 – 4
Využíti 0/4 – 0/1
Hity 18 – 14
Vyhraná vhazování 32 – 16
Viděli jsme celkem pohledný duel Kontinentální hokejové ligy mezi Viťazem a Soči. Po první, nepříliš výrazně třetině, jsme se dočkali dravějších útoků i skvělých výkonů obou brankářů, kteří dobře drželi svá mužstva. Výkon Hellberga bych přeci jen ohodnotil jako výraznější. Co se týče aktivity, tak domácí nevyužili několika nabídnutých přesilovek, nicméně od nepřiznivého stavu 1:2 výrazně zvýšili tlak do brankoviště a nutili hosty k důraznější hře. Nápor domácích dokládá i statistika buly, ve které Viťaz zvítězil dvojnásobným rozdílem!

60:58

60:58 Vitalij POPOV - 3:2

60:58

Viťaz právě vstřelil branku!
A máme hotovo! Prodloužení ukončuje svižným volejem do šibenice VITALIJ POPOV, jemuž famózně do mezikruží asistoval Audette, který se ujal puku za brankou Hellberga – 3:2: Asistence: Daniel Audette.

60:05

Prodloužení tři na tři je tu a poprvé s pukem vyráží vpřed hráči Soči.

60:01

Třetí třetina je za námi. Viděli jsme v ní vyrovnávací gól po skvěle střele k tyči v podání Iljy Arkalovi. Další branky však k vidění nebyly, a tak nás čeká prodloužení. Rozhodne se už v něm, nebo uvidíme i nájezdy? Tlak domácích byl v závěru třetiny znát, nicméně bez gólového efektu.

60:00

59:55

Domácí dobývali bránu Soči velmi razantně, ale vše u tyče utnul Hellberg svou lapačkou. Vypadá to, že prodloužení nás nemine.

59:16

Gončarov se po chybce v rozehrávce Soči ocitl najednou s pukem ve velmi dobré příležitosti. Pokus v pádu však nenasměroval přesně z pravého kruhu.

58:48

Vidíme velmi bojovný výkon z obou stran, ani jedna však není schopná dostat se do další vyložené šance, která by třeba rozhodla utkání.

58:23

Popov se hnal sebejistě vpřed, ale svou střelou trefil pouze obránce před sebou.

57:08

Gončarov skvěle vypálil z pravé strany. Jeho ránu musel Hellberg likvidovat svým ramenem.

56:18

Závar před Saprykinem domácí tým ústál, Peťkov nebyl daleko k zakončení z hrany brankoviště.

55:56

Kotouč skončil po buly a následném nahození v ochranné síti. Vhazováni ve útočném pásmu Viťazu.

55:27

Viťaz žene akci 4 na 3 dopředu, ale po chybě v kombinaci hrají znovu hosté.

55:12

Runblad nahodil puk směrem do brankoviště. Pokus proletěl kolem levé tyče. .

54:49

Bakošův pokus z mezikruží sražen za bránu.

54:00

Viťaz vkládá všechny své síly do útoku v prostoru před brankovištěm, ale puky jsou bohužel velmi často ztečovány či odraženy do rohu.

53:40

Protečovaný pokus Garajevem od modré nadělal menší nepříjemnosti domácí obraně i brankáři.

53:04

Kolgotin neudržel puk za bránou Viťazu a musí spěchat zpět.

52:25

Akce 2 na 1 po levém křídle domácím nevyšla. Zakončení z dobře rozjetého útoku nepřišlo.

51:32

V solidní šanci se ocitl málo hlídaný Glotov. Jeho střelu zápěstím přizvedla obrana domácích na bránu Saprykina.

50:40

Souboje za brankou začínají být čím dál ostřejší. Viťaz se proto snaží hru zklidnit a rozjíždí novou akci od své branky.

49:42

Třetí formace domácího mužstva je po celé utkání velmi aktivní a často dobře vozí puk do útočného pásma.

49:20

Jaks to zkusil tvrdou ranou z voleje od modré, ale na Saprykina si pokusem doprostřed brány nepřišel.

48:32

A domácí očividně nehodlají končit se svým náporem v útočné třetině.

48:06

48:06 Ilja ARKALOV - 2:2

48:06

ILJA ARKALOV se zapisuje mezi střelce dnešního utkání precizní střelou zápěstím k levé tyči Hellbergovy branky. Famózně zacílená rána! 2 – 2. Asistence: bez asistence

47:12

Jepišin ostře vypálil z pravého kruhu, nicméně Hellberg si ránu pohlídal svou vyrážečkou.

46:42

Hosté drží útočné pásmo všemi silami. Jejich střelecké pokusy nicméně na branku Saprykina nemíří.

45:32

Goncharov nahodil puk do útočné třetiny. Boj v levém rohu už nedopadl vítězně pro domácí a Soči znovu může tvořit útočnou akci.

44:50

Bakoš se snažil dostat kotouč před branku zpoza ní, nicméně neuspěl.

44:05

Kemilainen nenašel po buly mezírku, kudy by propasoval střelu na branku Soči.

43:56

Feoktisov se s tím neparál a vyhodil přes všechny čáry. Hra se vrací před Hellberga.

43:15

Postupný útok domácích vede první formace.

42:40

Domácí bojují tvrději v rohu útočného pásma, ale není jim to nic platné. Obrana Soči se dostala rychleji ke kotouči.

41:52

Pokus Pautova od modré čáry byl zblokován mimo brankoviště.

41:18

41:06

Ani další přesilovka nenese kýžené ovoce.

40:11

Viťaz vstupuje aktivně do třetí třetiny a hned se snaží ohrozit Hellberga v bráně.

40:01

Statistiky 2. třetiny
Střely na bránu 13 – 9
Vyloučení 1 – 2
Hity 7 – 4
Vyhraná vhazování 16 – 4
Je za námi druhá třetina utkání, ve které se hosté dostali ve 25. minutě do vedení a to stále drží. Domácí určitě přidali směrem dopředu, ale jejich střelecké pokusy či vyložené šance brankou neskončili. Výborně se prezentuje gólman Soči Hellberg, který opravdu drží hosty nad vodou. Dočkáme se obratu ve třetí třetině, nebo Soči navýší své vedení? Těšme se.

40:00

39:56

Ani jedna z střel neprošla přímo na Hellberga. Domácí z tlaku gól nevytvořili.

39:22

Vyloučení v týmu HK Soči (Ivan Miščenko – 2 min., podrážení).

39:21

Rasskazov byl v obrovské šanci přímo před Hellbergem. I díky přestupku soupeře však nedokázal přesněji zakončit.

39:02

Hráči Soči teď byli pod větším tlakem domácích, kteří neustávají v náporu.

38:29

Voronkov dobře objel hráče soupeře a šikovně vypálil. Rána však byla ztečována do rohu.

37:48

Nikolajev byl na poslední chvíli zastaven před Saprykinem, který tak nemusel zasahovat,

37:27

Arkalov se dostal do dobré pozice mezi obránci, ale Hellberg znovu úspěšně zasáhl.

36:35

Garajev byl dobře vytlačen do rohu kluziště na pravém křídle.

35:58

Několik pokusu z velkého úhlu neměly šanci na úspěch.

35:20

Hosté nahazují kotouč ze středního pásma, nicméně k puku se u mantinelu nedostali.

34:28

Lisovets si na Hellberga od modré čáry nepřišel. Další zákrok gólmana Soči.

33:56

Viťaz to zkouší po pravém křídle, ale hosté jsou teď opravdu velmi pozorní a hlavně včas u hráče s pukem.

33:10

Jepišin vypálil z mezikruží a jen lepší umístění scházelo jeho dobrému razantnímu pokusu.

33:02

32:50

A další nahození na švédského brankáře ve službách Soči. Znovu klidný zákrok.

32:26

Ránu Kemilainena od modré Hellberg bezpečně kryl.

31:52

Soči vyhodilo puk a rychle prostřídalo své řady.

31:32

Domácí roztahují hru v útočném pásmu do křídelních prostorů.

31:02

Vyloučení v týmu HK Soči (David Rundblad – 2 min., nedovolené bránění).

30:37

Pokus Garajeva z pravého křídla končí po teči vysoko v ochranné síti. Hosté pokračují v útočném pásmu.

29:42

Hráči domácích jsou všude o krok později, než by bylo třeba. Soči zlepšilo hru na kotouči a snaží se vytvářet si další šance směrem dopředu.

29:00

Kolgotin vypálil z levé strany. Saprykin byl pozorný.

28:34

Soči se stále snaží napadat domácí rozehrávku na útočné polovině a to se jim daří.

27:44

27:24

Garajev měl na hokejce třetí gól hostů, ale z úhlu nedokázal zvednout kotouč nad beton Saprykina! To byla obrovská příležitost.

26:37

Viťaz se částečně osvobodil z pásma, ale nestihl vystřídat.

26:03

Ránu z bezprostřední blízkosti mohl mít na hokejce Glotov. V poslední chvíli mu šanci překazil jeden z obránců.

25:44

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Valtteri Kemiläinen – 2 min., podrážení).

25:37

Nahozením z levého křídla se pokusil ohrozit Hellberga střílející Starkov. Hostující gólman jeho pokus ztlumil v lapačce.

25:03

25:03 Kirill PEŤKOV - 1:2

25:03

Soči právě vstřelilo branku!
Z nečekané šance je tu výstavní gól! KIRILL PEŤKOV tvrdou ranou pod břevno propálil Saprykina z mezikruží a dostává znovu hosty do vedení. Parádní puk mu zadovkou z prostoru za brankou domácích předložil Nikolajev – 2:1. Asistence: Arťom Nikolajev.

24:23

Hosté drží kotouč za brankou soupeře, avšak nedostávají se do střelecké příležitosti.

23:45

Hokejisté Soči nenašli recept na domácí obrannou hru a musejí pro kotouč zpět do vlastní třetiny.

23:17

Nesterov se zkoušel proháčkovat mezi dvěma hráči do blízkosti Hellberga, ale jeden z hokejistů domácích mu všas vložil do kličky hokejku.

22:46

Viťaz začiná svůj přechod do útoku za vlastní brankou.

21:47

Velikou příležitost měl po přihrávce Bakoše volný Kolgotin. Jeho pokus vyslaný před brankovištěm ovšem nemířil mezi tři tyče.

21:26

Střela Audetta z levého kruhu k brance Hellberga neprošla.

21:08

Zakázané uvolnění vrací hru před Hellberga.

21:02

Starkov byl při nájezdu do pásma po levém křídle dobře odzbrojen už po najetí mezi kruhy.

20:15

Soči sebralo kotouč domácím na jejich modré a snaží se něco vymyslet z pravé strany.

20:01

Statistiky 1. třetiny
Střely na bránu 9 – 12
Vyloučení 0 – 2
Hity 5 – 5
Vyhraná vhazování 8 – 5
Viděli jsme velmi poklidnou první třetinu utkání mezi Viťazem a Soči. Ani jedna strana nepřekypovala aktivitou, nicméně i přesto jsme viděli po jedné brance na obou stranách. Hosty dostal do vedení Točickij, který dokonale využil pohledné akce svých spoluhráčů a před odkrytou klecí se nemýlil. Na druhé straně se blýskl individuální akcí Malychin. Domácí nedokázali zužitkovat ani jednu ze dvou přesilových her. Snad se dočkáme aktivnější druhé třetiny.

20:00

19:56

Obrovskou šanci měli v závěru utkání domácí hokejisté. Zavezeného kotouče se v mezikruží ujal Ojamaki, který se šikovně proháčkoval před gólmana Soči a předložil ideální pass Popovovi. Ten v těžké pozici z blízkosti branky selhal a nedostal puk na Hellbergův beton.

19:35

Petrov zkusil překvapit Saprykina střelou zápěstím z levé strany pásma, domácí brankář měl ovšem volný výhled a střelu v klidu ztlumil.

18:57

Soči drží kotouč na svých hokejkách, ale nic kloudného dopředu se jim nedaří vytvořit.

18:16

18:16 Fjodor MALYCHIN - 1:1

18:16

Rychlá akce z domácí dílny přináší srovnání ještě v první třetině! FJODOR MALYCHIN nabral rychlost od vlastní modré, přebrusil kluziště a šikovnou střelou zápěstím si poradil s Hellbergem – 1:1. Asistence: Igor Golovkov.

17:23

Hosté drží puk na svých hokejkách a zkouší něco vymyslet z vlastní třetiny.

16:38

Popov výborně přečetl hru a pokusil se naservírovat puk před branku volnému Aaltonenovi. Přesně nahrávce zabránil dobře připravený Hellberg.

16:04

Musin atakoval hostujícího útočníka u mantinelu v rohu pásma domácích.

15:46

Přesilovka domácích znovu přišla vniveč, hosty zastavil v přechodu do útočného pásma ofsajd

15:04

14:16

Dvě rány během 15 vteřin vyslal na Hellberga Ojamaki. Jeho pokusy ovšem postrádaly přesnost a shodně skončili za bránou Švéda.

13:37

Jepišinovi utekl kotouč ve volné příležitosti na pravém křídle.

13:04

Vyloučení v týmu HK Soči (Michail Romajev – 2 min., nedovolené bránění).

12:46

Pautov nebezpečně pálil od modré čáry. Jeho pokus skončil v chumlu hráčů před Saprykinem.

11:40

11:40 Nikita TOČICKIJ - 0:1

11:40

NIKITA TOČICKIJ stál přesně tam, kde měl a na parádní nahrávku Alexandrova byl velmi dobře připraven. Jeho rána z levého kruhu do odkryté brány byla naprosto přesná a dostává hosty do vedení – 0:1. Asistence: Jurij Alexandrov a David Rundblad.

11:12

Viťaz se pokouší zrychlit kombinační hru, aby rychle přejel obě pásma.

10:18

Nikolajev vyslal pěknou zadovku na Mišenka. Jeho rána mířila nad bránu domácího mužstva.

09:42

Střelecký pokus Bakoše na branku Saprykina nedoletěl kvůli teči obětavého obránce .

09:10

Domácí jsou zatím výrazně aktivnější na kotouči, hosté spíše čekají na chybu ve středním pásmu.

08:21

Do velké šance z bezprostřední blízkosti se dostal Ivanyuženkov. Hellberga ovšem nedokázal nadvakrát překonat!

08:04

Boj o puk za brankou Soči končí zakázaným uvolněním hostů.

07:45

07:10

Pěkná kombinace mezi Rasskazove a Goncharovem skončila slabší střelou, která nemohla ohrozit Hellberga.

06:17

Viťazu se prozatím nedaří udržet puk v útočném pásmu. Kombinace selhává při přejezdu ze středního pásma.

05:48

Hosté se ihned po buly osvobozují z vlastního pásma.

05:45

Vyloučení v týmu HK Soči (Daniil Averšin – 2 min., podrážení).

05:15

Averšin zkusil překvapit domácího brankáře střelou z úhlu, ale tu si ruský zkušený borec dobře pohlídal.

04:42

Velmi slušný střelecký pokus Bakoše z mezikruží! Saprykin se musel činit.

04:06

Třetí formace domácích zkouší najít kombinací volné místo v útočné třetině, ale marně.

03:16

Zatím vidíme na obou stranách mnoho nepřesností, které vykrystalizovaly v zakázané uvolnění Viťazu.

01:42

Arkalov se pokusil vystřelit z otočky, ale jeho pokus z levého kruhu byl zblokován do rohu.

01:04

Kotouč z rohu útočného pásma hokejisté Soči rychle uklidili do bezpečí.

00:23

Domácí se rozjeli poprvé s pukem přes střední pásmo, ale do útočného se přes dobře postavenou obranu na modré čáře nedostali.

00:01

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Dorožko) – Jegor Voronkov, Kemiläinen, Lisovec, Jepišin, Borodkin, Golovkov (A), D. Musin – M. Aaltonen (A), V. Popov, Ojamäki – Rasskazov, Audette, Starkov – Malychin (C), Arkalov, Zubov – Savin, N. Gončarov, G. Nesterov – Ivaňuženkov.

HK Soči: Hellberg (Treťjak) – Dyblenko, Miščenko, J. Alexandrov, Rundblad, Pautov, Jaks, Galeňuk – Peťkov, A. Nikolajev (A), Garajev (A) – Zavgorodnij, Kolgotin, Točickij (C) – Glotov, Bakoš, Feoktistov – Alijev, Žabrejev, Averšin – Romajev..
Slovenskou stopu zastupuje v týmu Soči útočník Martin Bakoš.
Vzájemné duely z této sezóny
04.09. 2021 Soči – Viťaz 6:5 pp
26.10. 2021 Viťaz – Soči 1:3
Viťaz Moskevská oblast
Ještě o malinko horší bilanci mají v letošní sezóně hokejisté Viťazu, kteří za 40 zápasů nasbírali 33 bodů a s podobnou bilancí skóre 98:123 mají dnes jednu z příležitostí, jak si napravit reputaci v soutěži. Pouhých 8 výher v základní hrací době je totiž ukrutně málo. Bude však muset bojovat s úspěšností na domácím lede, kde je v rámci celé ligy druhým nejhorším mužstvem, co se týče získávání bodu na svém ledě. Pomoci týmu k vítězství bude jistě chtít útočné finské duo Ojamaki – Aaltonen, které dohromady zaznamenalo v soutěži 71 kanadský bodů.
Soči
Přednost dáme hostům. Hokejistům Soči patří 40 odehraných utkáních základní části až 10. místo v Západní konferenci se ziskem 38 bodů. Skóre 94:110 vypovídá o horší činnosti v zadních řadách a menší produktivitě směrem dopředu. Těšit může hráče od Černého moře fakt, že zvládli poslední dva těžké duely proti Čerepovci a Dynamu Moskva a jistě na tyto povedená vítězství budou chtít navázat. Neproduktivnějším hráčem týmu je se ziskem 21 bodů útočník Arťom Nikolajev.
Příjemný předvánoční večer vám přeji u textového přenosu z Kontinentální hokejové ligy. Dnes se společně podíváme na utkání mezi Viťazem a Soči. Pojďme prozkoumat obě mužstva podrobněji.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:2

Branky a nahrávky: 19. Malychin (Golovkov), 49. Arkalov, 61. V. Popov (Audette) – 12. Točickij (J. Alexandrov, Rundblad), 26. Peťkov (A. Nikolajev)

Trenér: Yuri Babenko

Trenér: Andrej Nazarov

Rozhodčí: Akuzovsky – Olenin