Mistrovství světa žen

Írán – Norsko

9:41

konec (3:22)

05.12.2021, 20:30 • Pabellón Ciutat de Castelló, Castelló • Skupina C • Patrik Sandev (@Thimpu25)

Tipsport: 100.0 80.0 1.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (22:13:31)
Irán – Norsko 9:41 (3:22)
Nejvíce branek: Abbásiová 2, Núrúzová 2, Bápíriová 2 – M. R: Jacobsenová 7, Herremová 6, Hovdenová 5. Rozhodčí: A. Konjičanin, D. Konjičanin (oba BIH). Sedmimetrové hody: 0 – 3/3. Vyloučení: 3:1.

Tak pozor, cenu pro nejlepší hráčku utkání dostala Chalílíová. V prvním poločase předvedla několik opravdu skvělých, světových zákroků. Vysloužila si nejen ovace z publika, ale i ze strany norských hráček, kterým vůbec nevadilo, že cenu nezíská jedna z nich. Slzy štěstí v očích odvážné brankářky Íránu, prostě se jim nemohla ubránit. Tohle opravdu nečekala.
Tenhle zápas dopadl dle očekávání, a to drtivým vítězstvím Norska. Írán se nezmohl ani deset přesných zásahů, přitom tři z devíti vsítil v době, kdy severský výběr trochu polevil v koncentraci v samém závěru. Třeba do poločasu asijský výběr skóroval jen třikrát. Zkrátka očekávaná, jasná záležitost Norska v tomto utkání.

Konec zápasu. (9:41)

60

A ještě se pár vteřin před koncem uvedla na listinu střelkyň podruhé v utkání Ingstadová. (9:41)

60

Jacobsenová rozšiřuje už tak své bohaté konto. Norsko dokráčí ke snadnému vítězství. (9:40)

59

Povedený íránský závěr tohoto utkání. Z dálky nyní vypálila Arezúkjánová a zapsala devátý gól asijského výběru. (9:39)

58

Bápíriová udeřila z křídla! Teprve podruhé v utkání Írán zaznamenal dva vstřělěné góly v řadě. (8:39)

57

Abbásiová rozradostnila íránskou lavičku. Možná by se s trochou štěstí mohl propracovat aspoň na deset vstřelených gólů. (7:39)

57

Herremová z brejku pohotově zakončila. Blízko je Norsko metě čtyřiceti vstřelených branek. (6:39)

56

Arntzenová se snažila zacílit na bližší tyčku, trefila ale jen brankovou konstrukci. Za tohoto stavu jí tato skutečnost nemusí úplně vadit. (6:38)

55

Jacobsenová je v závěru druhé půle opravdu hodně při chuti. Tentokráte zaznamenala další jednoduchou branku. (6:38)

55

Jacobsenová obdržela dlouhou přihrávku, seběhla si blíže do středu pole a odtud snadno skórovala. (6:37)

54

Abbásiová přihrála na křídlo své spoluhráče Bápíriové a ta zamířila hezky na vzdálenější tyčku. Kosmeticky upravené skóre. (6:36)

53

Laková si v brance Íránu připsala první dobrý zákrok. Z ostrého úhlu na ní mohla těžko vyzrát Jacobsenová. (5:36)

52

Arntzenová propálila vše, co jí stálo v cestě, a to včetně brankářky Lakové, která je na hrací ploše teprve pár okamžiků. (5:36)

51

Oddechový čas pro Írán. (5:35)

51

Norsko je nyní v pořádném laufu. Ten potvrdila svou první trefou trefou v utkání Ingstadová. (5:35)

50

Norsko se nyní v ofenzívě rozjelo. A Reistadová po protiútoku navýšila norský náskok. (5:34)

50

Breistölová dostala ve středu pole opravdu příliš prostoru, naběhla si do zcela volné pozice a pohotově skórovala. (5:33)

49

Jacobsenová a její další úspěšný zásah během několika desítek vteřin. Z pravého křídla udeřila, jak potřebovala. (5:32)

48

Jacobsenová další úspěšnou šutérkou tohoto poločasu. Írán i nadále v útoku tápe a tápe. Dostva se prosadí do nějaké dobré střelecké pozice. (5:31)

47

Třicátá branka Norek je na světě. Na pravé straně se zjevila osamocená Jacobsenová, která pohotově skórovala. (5:30)

46

Oddechový čas pro Norsko. (5:29)

45

Reistadová se zapisuje na střeleckou listinu. Ve středu pole měla jednoduchou práci. Nebyla nikým hlídaná. (5:29)

44

Bazráfkanová vytasila nádherný zákrok! Hovdenová měla snadnou pozici, ale na svou soupeřku nevyzrála. Íránské gólmanky zatím snesou v některých momentech dobré parametry. (5:28)

43

Solbergová-Isaksenová se rozeběhla dopředu, obdržela dlouhou přihrávku a snadno skórovala. (5:28)

42

Núrúzová se prosadila poté, co z křídla neuspěla její spoluhráčka Bápíriová, která napálila bližší tyčku. Írán zaznamenal pátý vstřelený gól. (5:27)

41

Hovdenová a její další branka během krátké chvíle po rychlém brejku. přitom Írán měl pár vteřin předtím docela smůlu, Bápíriová trefila brankovou konstrukci. (4:27)

41

Za úvodních deset, jedenáct minut druhé půle se Írán prosadil střelecky jen jednou. V průměru opravdu za tak dlouhou dobu jednou skóruje. Opravdu bizarní statistika na poměry házené. (4:26)

40

Norský gól během přesilovky. Stačila jednoduchá kombinace, napravo dostala přihrávku Hovdenová a pohotově zacílila. (4:26)

39

Mörková nabídnutou šancí nepohrdla. A sedmičku proměnila. Dvacátý pátý gól Norska je na světě. (4:25)

38

Vyloučení v týmu Irán (Súná Bídádová). (4:24)

38

Norsko sice hraje ve velké pohodě, ale přece trochu polevilo ve střílení branek. V ofenzívě prostě není tak produktivní, jak by chtělo být. (4:24)

37

Další čestný úspěch Íránu v tomto utkání, lépe řečeno teprve čtvrtý gól. O něj se nyní za potlesku celé íránské lavičky Núrúzová. (4:24)

36

Bazráfkanová se nyní objevila v brance pro druhý poločas a zapsala si první perfektní zásah. Neuspěla vůči ní Mörková. (3:24)

35

Bídádová se nyní snažila skórovat ze středu pole, její pokus ale nebyl dostatečně razantní. Bez obtíží ho zablokovala Breistölová. (3:24)

34

Solbergová-Isaksenová dostala dlouhou přihrávku dopředu, rychlý protiútok zakončila, jak potřebovala. (3:24)

33

Reistadová se řítila sama na bránu. Mohla si v klidu rozmyslet, jak zakončí, a zaznamenala první trefu tohoto dějství. (3:23)

32

Breistölová nyní napálila z dálky tyčku. Zatím jsme se tak úvodní branky v tomto poločase nedočkali. Začíná trochu ospalejším dojmem. (3:22)

31

Záreová nepochopitelně chybovala během toho, co měla míč v ruce. Na úvod tak zadarmo přenechala míč Norkám. (3:22)

31

Začal druhý poločas. (3:22)
Tohle je hodně velký debakl. A to ještě Írán několikrát uchránila od větší kanonády fantasticky působící brankářka Chalílíová. Asijský výběr vsítil za třicet minut sumárně pouhé tři branky. Norsko hraje ve velké pohodě. kvalita obou týmů je na úplně jiném levelu.

30

První poločas skončil. (3:22)

30

Írán mohl jít do protiútoku, ale vyrobil chybu v rozehrávce. A naopak z kontru nemohl udeřit nikdo jiný než stále efektivní Herremová. Do konce poločasu zbývaly nějaké tři vteřinky. (3:22)

29

Kristiansenová rozhodila Chalílíovou mezi třemi tyčemi a proměnila sedmičku. Norsko dokráčí v tomhle poločase k očekávanému snadnému vedení. (3:21)

28

Herremová rozšiřuje svůj gólový účet s pravidelností. Tentokráte neměla proměnit tenhle rychlý brejk. (3:20)

27

Jen jsme lehce zkritizovali Chalílíovou, už zase mohla vyzdvihnout ruce nahoru. Perfektně zasáhla proti ráně Aardahlové. (3:19)

26

Herremová je zatím nejaktivnější norskou hráčkou. Další protiútok zužitkovala. Teď se úplně nedostala do své famózní pohody Chalílíová. (3:19)

26

Jacobsenová využila chybné rozehrávky Íránek v útoku a svůj brejk proměnila přesně tak, jak si představovala. (3:18)

25

Herremová se nyní dopustila útočného faulu. A tak u míče zůstane Írán. Ten by potřeboval aspoň nějakou vzpruhu v podobě jakéhokoli vstřeleného gólu. (3:17)

24

Kristiansenová si nyní přece napravila svou reputaci a ukázakově zamířila ke vzdálenější tyčce. Tentokráte Chalílíová nezazářila. (3:17)

23

Norsko nyní v útoku tápe. Budiž příkladem jeho mizerná rozehrávka. Írán každopádně v ofenzívě také nijak nezáří. Dosud skóroval jen třikrát. (3:16)

22

Opravdu hodně sympatický výkon íránské gólmanky Chalílíové. Valí se na ní jeden útok za druhým, přesto předvedla už minimálně pátý senzační zákrok. Tentokráte vyrazila do své tyčky střelu Kristiansenové. (3:16)

21

Aardahlová dostala přihrávku do středu pole za brankoviště a ze snadného postavení zařídila šestnáctý gól Norska. (3:16)

20

Chalílíová ukázala znovu, že se prostě norských útočnic nebojí. Řítila se na ní sama Herremová a opětovně neuspěla. Perfektní práce íránské gólmanky. (3:15)

19

Herremová zacílila parádně z levého křídla. Její druhá trefa v utkání během krátké chvíle. (3:15)

19

Skvělý zákrok Chalílíové! Vychytala nyní svou nohou v tutovce Aardahlovou. (3:14)

18

Herremová se poprvé zapsala na střeleckou listinu. Norsko drží otěže utkání pevně na své straně. (3:14)

18

Vyloučení v týmu Norsko (Veronica Egebakken Kristiansenová). (3:13)

17

Po parádní kombinaci se nyní prosadila Mörková. Norsko tak navýšilo svůj náskok už na deset branek. (3:13)

17

Vyloučení v týmu Irán (Šímá Záreová). (3:12)

16

Oddechový čas pro Írán. (3:12)

16

Aardahlová měla ve středu hrací plochy snadnou práci. Sama před Chalílíovou opravdu neměla problém skórovat. (3:12)

15

Reistadová se ve středu pole nebála a vypálila tvrdě z dálky. Propálila tak brankářku Chalílíovou. (3:11)

15

Bídádová měla štěstí, že se k ní na levou stranu odrazil míč, a tak si naskočila a pohotově zacílila. (3:10)

14

Hovdenová sice před chvilkou neproměnila z tutové pozice, tentokráte si ale počínala očekávaně úspěšně. (2:10)

13

Snadná práce pro Oftedalovou. Po rychlém brejku zacílila tam, kam potřebovala, tedy do spodního rohu brány. (2:9)

12

Írán tentokráte ofenzivní výpad Norek přežil. A naopak zakládá svou akci ke snížení stavu. Severský výběr každopádně v posledních minutách skvěle brání. (2:8)

11

Chalílíová a její parádní zákrok! Pravačkou zlikvidovala tenhle únik, a zamezila tak ve skórování Hovdenové. (2:8)

10

Hovdenová se prosadila z pravého křídla. Írán nyní nedokáže bránit ataky soupeřek. A utkání se tak upíná očekávaným směrem. (2:8)

10

Daleová dostala přihrávku do středu pole a odtud bez obtíží zacílila. Norsko začíná dostávat utkání pod vlastní kontrolu. (2:7)

9

Mörková zahrávala první sedmičku tohoto utkání a proměnila. Norsko aktuálně velmi dobře brání ataky Íránek. (2:6)

9

Vyloučení v týmu Irán (Bahár Ízadgošabová). (2:5)

8

Hovden navyšuje norský náskok na pět branek. Jako by se severský celek začal dostávat do své optimální teploty. (2:5)

7

Oftedalová se jako další zapisuje na střeleckou listinu. (2:4)

6

Reistadová mohla náskok Norek navýšit, trefila ovšem pouze brankovou konstrukci. Zatím se Írán drží nad vodou. (2:3)

5

Daleová poslala Norsko poprvé do vedení. Uvidíme, jestli se Írán ještě propracuje třeba k vyrovnání. (2:3)

4

Blesková odpověď Norek na druhé straně. Snadno se ze středu pole prosadila Solbergová-Isaksenová. (2:2)

4

Tak asijský výběr dokázal gólově udeřit i podruhé a ujal se vedení! Zprava se nyní prosadila Abbásiová. (2:1)

3

A máme srovnáno. Írán zakládal postupný útok a nakonec se dokázala prosadit Qásemiová. Asijský výběr si musí užívat každou chvíli, kdy vsítí branku. Norky jsou opravdu superfavoritkami. (1:1)

2

Norsko podniklo první rychlý brejk tohoto utkání po prvotním útoku Íránu a Aardahlová ho bez obtíží proměnila. (0:1)

1

Chalílíová a její první skvělý zákrok! Pořádně se po něm hecovala. Írán první atak svých soupeřek jednoduše přežil. Neúspěšně si počínala Daleová. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

Irán: Chalílíová, Bazráfkanová, Laková – Júsefiová, Abbásiová, Núrúzová, Šahsawáriová, Záreová, Bápíriová, Watanparastová, Ízadgošabová, Karímiová, Bídádová, Arezúkjánová, Qásemiová, Búdiová.
Trenér: Razmgarová

Norsko: Silje Solbergová, Granlundová – Reistadová, Hegheová Arntzenová, V. E. Kristiansenová, N. Mörková, Bredalová Oftedalová, Brattsetová Daleová, Ingstadová, Högdahlová, M. R. Jacobsenová, Herremová, Sanna Solbergová-Isaksenová, Breistölová, Hovdenová, Aardahlová.
Trenér: Hergeirsson

Rozhodčí: A. Konjičanin, D. Konjičanin (oba BIH).
Pabellón Ciutat de Castelló bude hostit tohle utkání, před tímto zápasem je jinak na pořadu dne také duel Rumunska a Kazachstánu. Právě s Rumunkami by Norky měly dle papírových prognóz na závěr bojovat o finální první příčku v tabulce, Íránky by se naopak měly porvat o třetí pozici s Kazaškami.
Oba celky na sebe narazí vůbec poprvé ve své historii. Norský výběr, aktuální třetí celek z nedávných Olympijských her, by měl být kvalitativně na zcela jiné úrovni než ten z Asie. A rozhodně míní celou skupinu C bez obtíží ovládnout. Írán by mu neměl stát výrazně v cestě.
Tenhle duel by měl vyznít jednoznačně ve prospěch evropského výběru. Ten už v prvním zápase na tomto turnaji deklasoval Kazachstán a nejinak by tomu mělo být i v měření sil s Íránem. Ten na úvod šampionátu nestačil vysoko na Rumunsko. Norsko každopádně plní roli superfavorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

9:41

Írán: Chalílíová, Bazráfkanová, Laková – Júsefiová, Abbásiová, Núrúzová, Šahsawáriová, Záreová, Bápíriová, Watanparastová, Ízadgošabová, Karímiová, Bídádová, Arezúkjánová, Qásemiová, Búdiová.

Norsko: Silje Solbergová, Granlundová – Reistadová, Arntzenová, V. E. Kristiansenová, N. Mörková, Oftedalová, Daleová, Ingstadová, Högdahlová, M. R: Jacobsenová, Herremová, Sanna Solbergová-Isaksenová, Breistölová, Hovden, Aardahlová.

Rozhodčí: A. Konjičanin, D. Konjičanin (oba BIH)