27.11.2021, 15:30 • Trolli Arena, Fürth • 13. kolo • Milan Šplíchal

Tipsport: 5.54 4.27 1.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:28:03)
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:11. Střely mimo: 7:9. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 17:17.
Je konec. Hosté potvrdili roli favorita a z Fürthu si odvážejí tři body po vítězné přestřelce. Skóre utkání otevřel ve 22. minutě přesnou střelou na zadní tyč Leweling. Hoffenheimu se povedlo ještě do konce poločasu otočit, konkrétně se trefili Bebou a Rutter. Zkraje druhého poločasu srovnal na 2:2 Tillman, jenže poté přišla smrtící desetiminutovka, ve které se hosté třikrát prosadili. Rutter a Bebou skórovali podruhé v zápasu, vlastní gól po rohovém kopu si připsal Meyerhöfer. Domácí ještě jednou snížili, když Hrgota napálil míč o břevno za čáru, jenže to bylo málo. Deset minut před koncem zkompletoval hattrick Bebou.

90+4

90+3

V samém závěru se dostal do vápna Leweling a jeho sražená střela znamená rohový kop pro Fürth.

90+2

Z pořádné dálky to nyní zkusil Christiansen. Jeho rána mířila doprostřed, takže si s ní Pentke snadno poradil.

90+1

Rozhodčí nastavuje zápas o tři minuty.

90

Utkání se již dohrává, s míčem na kopačkách kombinují hosté na polovině hřiště.

89

Sedmou branku Hoffenheimu měl na noze Richards. Jeho střela z pravé strany mířila přímo doprostřed, Funk si připsal další zákrok.

88

Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Haavard Nielsen, přichází Sebastian Griesbeck.

87

Nielsen si naběhl na centr z pravé strany, jeho střela byla ovšem nepřesná a navíc slabá. Pentke míč snadno chytil.

86

Funk výborně vyběhl proti dalšímu dlouhému míči na Kramariće, brankář Fürthu míč uzmul pro sebe a zanedlouho jej pošle zpět do pole.

85

Kramarić tahal další brejk hostů, nicméně tentokrát byl zastaven sám sebou, jelikož s míčem u nohy podklouzl.

84

Po řadě nepřesných přihrávek uklidňují hosté situaci, míč odkopl Raum.

83

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Haavard Nordtveit.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Sargis Adamjan.

82

Domácí se hnali do útoku, ale pokračovat v něm vinou faulu nemohou. Všem na stadionu je jasné, jak se po utkání rozdělí body.

80

Hoffenheim právě vstřelil branku!
Gólová přestřelka pokračuje, hosté využili další brejkovou příležitost. Kramarić na polovině hřiště viděl vpravo rozbíhajícího spoluhráče, kterému poslal ideální přihrávku. IHLAS BEBOU přehodil brankáře Funka a může slavit hattrick – 3:6! Asistence: Andrej Kramarić.

79

Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Timothy Tillman, přichází Jeremy Dudziak.

79

Domácí získali balon na své kopačky, hráči Fürthu s ním v posledních asi dvou minutách kombinují na své polovině. Dál se dostat přes pozornou obranu hostů zatím nemohou.

77

Hosté se nikam neženou a drží míč na svých kopačkách na své polovině. Toto jim plně při dvoubrankovém náskoku vyhovuje.

76

Meyerhöfer posílal nadýchaný centr do vápna, nikdo z jeho spoluhráčů ovšem míč nedokázal hlavičkovat. Odvrací hosté.

75

Leweling kombinoval s Hrgotou, prvně jmenovaný dostal míč za čáru, takže vykopávat ze země bude brankář Hoffenheimu.

74

Meyerhöfer je již v pořádku, ve hře se bude pokračovat.

73

Ten byl rozehrán na hranici vápna, odkud tvrdě střílel Geiger. Jeho projektil trefil jednoho z protihráčů, který se nyní nechává ošetřovat.

73

Hoffenheim nyní svírá soupeře a je z toho další rohový kop.

72

Ti vybojovali další rohový kop. Z něj se nic nebezpečného pro domácí neurodili, protože obrana Fürthu balon odvrátila.

71

Akce domácího mužstva skončila nepřesnou přihrávkou Lewelinga, dopředu se tedy znovu z brejku tlačí hosté.

70

Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Dickson Abiama, přichází Cédric Itten.
Střídání v týmu SpVgg Greuther Fürth: ze hřiště odchází Simon Asta, přichází Abdourahmane Barry.

68

Fürth právě vstřelil branku!
Dlouho to netrvalo a máme znovu sníženo. Domácí se po rozehrávce poměrně rychle dostali na útočnou polovinu. Následoval centrovaný míč do pokutového území, se kterým si BRANIMIR HRGOTA náramně poradil. Jeho rána se od břevno odrazila za brankovou čáru – 3:5! Asistence: Jamie Leweling.

67

Domácí se ovšem rychle po inkasované brance dostávají dopředu...

66

Troufnu si tvrdit, že je hotovo. Centrovaný míč z rohového kopu si do vlastní branky srazil MARCO MEYERHÖFER – 2:5!

65

Domácí kombinují na polovině soupeře, Hoffenheim ovšem nenabízí žádné mezírky v obraně.

64

Domácí jsou blízko jedenácté porážce v řadě. Na to, aby s výsledkem něco udělali, mají zhruba třicet minut.

63

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Chris Richards.

62

Důležitá branka pro hosty, kteří se dostávají do dvoubrankového vedení. Favoritovi se povedlo využít rychlý brejk, ten zakončil IHLAS BEBOU pohotovým přehozením brankáře. Funk na toto čekal a míč vyrazil, znovu pouze k útočníkovi Hoffenheimu, který druhý pokus proměnit dokázal – 2:4!

61

Domácí drží míč na útočné polovině, zatím se na dostřel branky soupeře nedostali.

60

Hosté měli k dispozici rohový kop, po kterém měl blízko k hattricku Rutter, jenže jeho střela mířila vedle. Funk rozehraje míč zpět do pole.

59

Hosté napříč vedení pokračují v útočném snažení. Nyní přihrával z levé strany Nielsen do vápna, defenzíva Fürthu si s nebezpečnou situací poradila.

58

Tak tohle byla fotbalová paráda. GEORGINIO RUTTER táhl míč z levé strany, navedl si jej na střelu a z hranice vápna to trefil technicky na zadní tyč naprosto dokonale, Funk byl bezmocný – 2:3! Asistence: David Raum.

57

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassékou, přichází Angelo Stiller.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kevin Akpoguma, přichází Andrej Kramarić.

56

Na druhé straně se k rohovému kopu dostali i hosté, ani ti ovšem stav utkání nemění.

56

Z následného rohového kopu se pro branku Hoffenheimu neodehrálo nic nebezpečného.

55

Obrovská šance domácích na obrat ve skóre! Hrgota si to namířil skrz dva protihráče do vápna, to se mu povedlo. Poté poněkud z úhlu vyzkoušel pozornost Pentkeho, který si připsal důležitý zákrok. Míč ovšem vyrazil zpět na Hrgotu, jehož další pumelici brankář Hoffenheimu dokázal vyrazit na roh!

54

Domácí napadali rozehrávku soupeře, Akpoguma byl v tísni faulován, takže s míčem na kopačkách budou pokračovat hosté.

53

Po krásné kombinaci se domácí dostali během čtyř přihrávek až do zakončení, za vápnem to zkusil technicky na zadní tyč Leweling, mířil ovšem těsně vedle.

52

Funk nepřesně rozehrál, jeho dlouhý balon skončil až u brankáře Hoffenheimu, který míč posílá rychle zpět do hry.

51

Domácí vybojovali balon na středu hřiště, dlouho jej ovšem neudrželi. Hoffenheim pokračuje kombinací na své polovině.

50

Hosté měli k dispozici standardní situaci. Centr z pravé strany mířil ideálně do vápna, naskočil si na něj Posch, jehož hlavička mířila těsně vedle branky Fürthu.

49

Christiansen zajel velmi ostře do Geigera, za což od rozhodčího obdržel žlutou kartu.

47

Hosté působí po inkasované brance na 2:2 poněkud opařeně, přesto mají míč na svých kopačkách.

46

Tak to bylo rychlé. Domácím v úvodu druhého dějství stačilo pouhých 20 sekund na to, aby srovnali. TIMOTHY TILLMAN táhl útočnou akci, míč přihrál doleva Hrgotovi, který mu jej zpět vrátil zhruba na penaltu, odkud prvně jmenovaný dokázal prostřelit brankáře Hoffenheimu – 2:2! Asistence: Branimir Hrgota.

Fauly: 9 – 10
Je za námi úvodních pětačtyřicet minut a do kabin jdou spokojenější favorizovaní hosté. Byli to ovšem domácí, kdo otevřel skóre. Ve 22. minutě mířil přesně na zadní tyč Leweling. Bebou o deset minut později z brejku dokázal srovnat, když se nemýlil při střele do odkryté branky. V samotném závěru první půle hlavičkou strhl vedení na stranu Hoffenheimu Rutter. Hosté zatím plní roli favorita, vytvořili si více gólových příležitostí a zaslouženě vedou.

45+2

45+2

Bebou dostal výborný míč z poloviny hřiště mezi dva obránce. Dokázal jej zpracovat, nicméně proti přesile hráčů soupeře o něj přišel.

45+1

Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45

Prozatím ne. Akpoguma fauloval, tudíž je hra zastavena a s míčem budou pokračovat domácí. Zanedlouho zjistíme, zda bude sudí v první půli nastavovat.

44

Hoffenheim v závěru prvního poločasu obléhá vápno soupeře, dočkáme se případné třetí branky v síti Funka?

43

Hosté si vybojovali další příležitost ke skórování, ta ovšem nebyla tak výrazná. Střela ve vápně od Geigera byla zblokovaná, z nějakých třiceti metrů to zkusil Vogt, jenže míč mířil vysoko nad.

42

Domácí se po inkasované brance pokouší o rychlou odpověď, nicméně obrana Hoffenheimu je kromě chybky u první inkasované branky pozorná.

40

Hosté otáčejí vývoj utkání ještě před koncem prvního poločasu. Po krásné kombinaci po rohovém kopu se k centru z levé strany dostal Raum. Jeho přihrávku našel přesně hlavičkou GEORGINIO RUTTER, který nasměroval míč za bezmocného Funka – 1:2! Asistence: David Raum.

39

Hosté kombinují na vlastní polovině, do rozehrávky se zapojil i brankář Pentke.

38

Ojedinělá útočná akce Fürthu za několik posledních minut je utnuta rozhodčím. Ten odpískal zcela jasně viditelný ofsajd, kterým se provinil Abiama.

37

Hosté měli k dispozici zajímavou standardní situaci. Centr do vápna z pravé strany ovšem dokázala obrana Fürthu za pomoci brankáře Funka vyřešit.

36

Domácí se dostali při rozehrávce pod tlak, takže nakonec vše musel řešit odkopem na soupeřovu polovinu Asta. Míč mají hráči Hoffenheimu.

35

Dabbur se dopustil útočného faulu, takže ofenzivní snažení Hoffenheimu je utnuto. Na chvilku si tak může odpočinout vytěžovaná domácí defenzíva.

33

Máme za sebou kousek přes půlhodiny hry a skóre se nám opět vyrovnalo. Nyní mají míč na kopačkách favorizovaní hosté.

32

Tohle je pro domácí velmi kruté. Hostům se povedlo během několika vteřin dostat s míčem až do pokutového území, Rutter přihrával křížem do odkryté branky, což neměl problém IHLAS BEBOU trefit – 1:1! Asistence: Georginio Rutter.

32

Domácí opět vystihli rozehrávku soupeře, Abiama mířil do vápna, přehodil i brankáře, ale trefil pouze bližší tyč!

31

Hosté opět přebírají iniciativu, zatím jsou ovšem od branky Fürthu velmi vzdálení.

30

Vymodlit si pokutový kop pokusil Rutter, rozhodčí ovšem na pád mladého fotbalisty absolutně nereagoval. Opakované záběry dávají sudímu za pravdu, tohle penalta nebyla.

29

Hrgotův centr do vápna nedoletěl, hosté si s centrovaným míčem poradili.

25

Hosté nadále drží míč, tentokrát na polovině hřiště. Je pravda, že domácí defenzíva si zatím se všemi situacemi dokázala poradit.

24

Hosté se ihned po inkasované brance vydali dopředu. Vybojovali další rohový kop, který byl zahrán nakrátko. Grillitsch centroval do vápna, Samassékou balon nedostihl.

22

Nedáš, dostaneš! Domácím se povedlo přežít infarktovou situaci ve vlastním vápně a poté využili chyby v hostující rozehrávce. Hrgota vedl míč po levé straně, přízemní přihrávku mířil do vápna, kde byl JAMIE LEWELING v ideální pozici. Střela druhého jmenovaného mířila do protipohybu Pentkeho a skončila v brance – 1:0! Asistence: Branimir Hrgota.

21

Hosté měli další obrovskou šanci na vedoucí trefu! Míč vyplaval na malém vápně, kde byl nasměrován Dabburem na branku Fürthu, Funk ovšem dokázal balon vyrazit, i když skákal na druhou stranu!

20

Hostům se povedlo vybojovat rohový kop, na jehož rozehrávku budeme kvůli drobnému konfliktu ve vápně čekat.

19

Hra se začíná kouskovat drobnými fauly, což kvalitě rozhodně neprospívá.

18

Hoffenheim měla k dispozici standardní situaci. Centr z pravé strany přeletěl všechny hráče ve vápně, domácí vhazují.

17

Hra se v posledních minutách přesunula na polovinu domácích, kde hosté kombinují a snaží se otevřít prostory v pozorné defenzívě Fürthu.

15

Domácí dokázali dostat znovu míč do vápna za pomoci centru, nicméně nikdo z hráčů Fürthu se v pokutovém území k balonu nedostal.

14

Dabbur se ocitl v další gólové příležitosti! Po centru zleva na zadní tyč přihrával před branku Samassekou, čehož prvně jmenovaný nevyužil, jeho střela mířila doprostřed.

14

Asta sestřelil na polovině hřiště Rauma a od rozhodčího dostává poslední napomenutí.

13

Funk musel řešit špatnou rozehrávku obránců, což se mu ve výsledku povedlo. S míčem na kopačkách ale operují hosté.

11

Míč se dostal do zámezí, do hry ho pošle brankář hostů.

10

Tillman poslal do vápna zajímavý míč, který hlavičkoval na první tyči Sarpei. Bohužel pro domácí mířil nad.

9

Další střela zpoza vápna od domácích, tentokrát střílel z otočky Hrgota. Jeho sražená střela znamená další rohový kop pro Fürth.

8

Z následného rohového kopu se nic nebezpečného pro hosty neudálo. Na vysoký míč si vyskočil brankář, který jej okamžitě posílá zpět do hry.

7

Za vápnem si ke střele navedl míč Tillman, jeho projektil mířil po zemi a Pentke musel předvést důležitý zákrok!

6

Hrgota rozehrával pod sebe na hranici vápna, odkud Tillman centroval nepřesně. Hosté se ubránili.

6

Aktivní Leweling byl těsně před pokutovým územím faulován, domácím se nabízí zajímavá rozehrávka.

5

Leweling se dostal k centru z pravé strany, ten byl zblokován. Domácí mají autové vhazování blízko rohu, takže mohou v útočné akci pokračovat.

4

Hosté pořádně zahrozili z rohového kopu! Dabbur se dostal k volnému míči ve vápně a z otočky prověřil Funka, který balon vyrazil.

3

Leweling prodlužoval míč na nabíhajícího Abiamu, jenže ten byl v ofsajdu, tudíž se píská.

2

Domácí drží míč na vlastní polovině a kombinují mezi sebou.

1

SpVgg Greuther Fürth
Domácí v minulém ročníku dokázali skončit na druhém místě ve druhé nejvyšší německé soutěži. Po postupu mezi elitu však nedokázali zachytit tempo, desetkrát v řadě prohráli a s jediným bodem ve 12 zápasech se beznadějně krčí na posledním místě tabulky. Fürth má nejhorší ligový útok, vstřelil pouhých osm branek. Ani v zadních řadách nepanuje pohoda, důkazem je hned 33 inkasovaných gólů, což je suverénně nejvíce v celé soutěži.

TSG 1899 Hoffenheim
Hostům se nedaří stabilizovat formu a od počátku ročníku kráčí v režimu výhra, prohra. Po 12 duelech mají na kontě 17 bodů, což jim stačí na průběžné 10. místo, tedy střed tabulky. Ano, spokojenost s tímto umístěním v tomto ambiciózním týmu není. Je třeba si ale uvědomit, že Hoffenheim ztrácí pouhé čtyři body na čtvrtou příčku, která znamená předkolo Ligy mistrů.

2 – Bebou, Dabbur, Kramarić, Rudy
Vítám vás u online přenosu z 13. kola německé Bundesligy. My se zaměříme na utkání mezi celky SpVgg Greuther Fürth a TSG 1899 Hoffenheim. Zápas začíná v 15:30.

3:6

konec (1:2)

Branky: 22. Leweling (Hrgota), 46. Tillman (Hrgota), 68. Hrgota (Leweling) – 32. Bebou (Rutter), 40. Rutter (Raum), 58. Rutter (Raum), 62. Bebou, 66. Meyerhöfer (vla.), 80. Bebou (Kramarić)

Karty:   49. Christiansen (FRT)

SpVgg Greuther Fürth: Funk – Asta (70. Barry), Bauer, Sarpei, Meyerhöfer – Tillman (79. Dudziak), Christiansen, Nielsen (88. Griesbeck) – Leweling, Abiama (70. Itten), Hrgota (C).
Náhradníci: Burchert – Barry, Dudziak, Fein, Griesbeck, Green, Seufert, Willems, Itten.

TSG 1899 Hoffenheim: Pentke – Akpoguma (57. Kramarić), S. Posch, Vogt, Raum – Samassékou (57. Stiller), Grillitsch (C), Geiger – Bebou (83. Nordtveit), Dabbur (63. Ch. Richards), Rutter (83. Adamjan).
Náhradníci: Philipp – Adamjan, Gaćinović, Nordtveit, Kramarić, Hübner, Stiller, Ch. Richards, Asllani.