5:2

konec (0:1, 1:1, 4:0)

15.11.2021, 01:10 • TD Garden, Boston • Jan Matúš (@honzashepp)

Tipsport: 1.63 4.76 4.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je tedy z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný vstup do nového týdne a někdy opět na počtenou. (03:56:52)
Hvězdy utkání

1. Charlie McAvoy (BOS) – 2+0
2. Charlie Coyle (BOS) – 2+0
3. Taylor Hall (BOS) – 1+1
Československá stopa v utkání

David Pastrňák (BOS) – 0+1, +1 účast, 3 střely na bránu, 0 TM, čas na ledě 20:57

V oslabení: 0:0
Hokejisté Montrealu dlouhých čtyřicet minut tohoto zápasu drželi naději na bodový zisk, jenže ve třetí třetině se jim vše rozpadlo, jako domeček z karet. Bruins se totiž v posledních dvaceti minutách podařilo vstřelit hned čtyři branky.

V přesilové hře nejdříve srovnal svou druhou brankou v utkání McAvoy. Poté se dvakrát prosadil Coyle, když především jeho první branka byla hodně šťastná, protože si o něj víceméně vstřelil vlastní gól obránce Petry. Vše nakonec pečetil střelou do opuštěné klece Hall, jenž se při svých 30. narozeninách postaral o první a poslední branku Bostonu tohoto zápasu.

Boston Bruins tedy nakonec díky skvělé třetí třetině zdolali trápící se Montreal Canadiens poměrem 5:2.

59:50

Bruins už jen drží puk za svou bránou a čekají na závěrečnou sirénu.

59:31

Swayman se ještě musí mít na pozoru, když na něj letí střela od levého mantinelu z hole Pezzotti.

58:46

DeBrusk jen zpoza modré čáry poslal puk na Montembaulta, který kotouč ihned rozdává svým spoluhráčům.

58:02

58:02 Taylor HALL - 5:2

58:02

Bruins právě vstřelili branku!
Nicméně tohle už je úplný konec. Vyhozený kotouč se u mantinelu zastavil o čárového rozhodčího, čehož využil Pastrňák, který s TAYLOREM HALLEM ujížděl ve dvou na jednoho na opuštěnou klec. Český útočník nakonec nahrál právě Hallovi, jenž tak své 30. narozeniny oslavil vstřelenou brankou. Asistence: David Pastrňák, Brandon Carlo.

57:51

Habs zatím nahánějí puk kolem mantinelu.

57:30

Montembeault míří na svou střídačku a hosté hrají v šesti!

57:01

Boston drží puk ve svém útočném pásmu, což domácím hokejistům absolutně stačí.

56:33

Lehkonen se snažil natlačit puk před bránu Bostonu, ale zde byla hned trojice hráčů v černém, kteří kotouč poslali do středního pásma.

56:01

Nosek poslal puk na střídačku Montrealu a po zřejmě poslední reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:45

Akce Montrealu byla domácí obranou zastavena hned na útočné modré.

5:2

Branky a nahrávky: 29. McAvoy (T. Hall, J. Zbořil), 43. McAvoy (B. Marchand), 46. Coyle, 50. Coyle (DeBrusk, O. Steen), 59. T. Hall (Pastrňák, Carlo) – 9. Armia (Lehkonen), 37. Pezzetta (A. Brooks, Josh Anderson)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Forbort, McAvoy, Grzelcyk, Carlo, J. Zbořil, Clifton – B. Marchand, Bergeron, Pastrňák – T. Hall, Coyle, N. Foligno – DeBrusk, T. Nosek, O. Steen – Haula, Kuhlman, Blidh.

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Petry, Chiarot, D. Savard, Kulak, Ch. Wideman, A. Romanov – Toffoli, Suzuki, Josh Anderson – B. Gallagher, Dvorak, Lehkonen – Armia, Evans, Pezzetta – Belzile, Poehling, A. Brooks.

Rozhodčí: Meier, South – Marquis, Shewchyk

Diváci: 17 850

03:20 MTL 2 Josh Anderson, krosček
08:09 MTL 0:1 Armia (Lehkonen)
15:34 MTL 2 Evans, podrážení
18:23 MTL 2 B. Gallagher, sekání