Přesilové hry: 2/3 – 0/1
Trestné minuty: 17 – 21
Hity: 23 – 33
Zblokované střely: 20 – 12
Je konec. Hokejisté Golden Knights zvládli tuto přestřelku lépe a na domácím ledě slaví vítězství v poměru 7:4.

Nerodilo se přitom lehce, Vancouver vedl v šesté minutě již o dvě branky, když se prosadili J.T. Miller a Tanner Pearson. Důležitý krok za obratem udělali domácí ještě do konce první třetiny, když využil přesilovku pěti proti třem Jevgenij Dadonov.

Ve druhé části Vegas během pěti minut otočili skóre. Z levého kruhu se velmi podobně prosadili Reilly Smith a Brayden McNabb. Nils Höglander však těsně před sirénou srovnal na 3:3.

Brankostroj nepolevil ani ve třetí periodě. Prvním gólem v kariéře posunul svůj tým k bodům Jake Leschyshyn, nicméně za necelou minutu opět srovnal Nils Höglander. Deset minut před koncem se skrytou střelou z pravého kruhu prosadil Jonathan Marchessault a Golden Knights opět vedli. Domácím se povedlo vstřelit ke konci třetiny dvě slepené branky, Jevgenij Dadonov využil přihrávky před prázdnou klec při úniku dvou na jednoho a chybnou komunikaci mezi Demkem a Myersem pro změnu Jonathan Marchessault.

59:50

Lehner si zapisuje po Burroughsově střele ještě jeden zákrok. O bodech už je však rozhodnuto.

59:30

Bitka byla si to poslední, co zajímavého tento zápas nabídl.

58:49

Dalo by se říci, že pěstní souboj skončil remízou. Oba hokejisté si dali jednu pěknou ránu, načež rozhodčí konflikt ukončili. Hutton (VEG) a Dickinson (VAN) za potyčku dostávají pětiminutový trest.

58:49

Hutton sestřelil hitem Dickinsona, který se po něm vrhl. Oba kohouti se pustili do pěstního souboje.

58:29

Jiskřičku naděje pro svůj tým se pokusil vykřesat Horvat. Jeho střela z prostoru mezi kruhy byla sražená mimo.

58:08

Domácí se znovu drali do útočného pásma, tentokrát však Stephenson udělal zbytečnou kličku navíc, takže je pískán po jeho vstupu ofsajd.

57:29

Kolesar od modré čáry nahazoval na branku Demka, puk byl sražen mimo.

57:04

Canucks se provinili proti pravidlům, píská se ofsajd.

56:52

Nyní už to mají hosté velmi těžké. Zhruba tři minuty do konce ztrácejí tři branky, navíc jsou Golden Knights ve velké pohodě a snaží se vstřelit osmou branku.

55:27

Golden Knights právě vstřelili branku!
Tak tohle si rozhodně Demko za rámeček nedá. Smith v souboji obehrál Myerse, Demko chtěl puk odpálit, jenže se s Myersem zřejmě nedomluvili, takže se kotouč odrazil před prázdnou branku, kde ho snadno uklidil do sítě JONATHAN MARCHESSAULT – 7:4! Asistence: Reilly Smith, Chandler Stephenson.

55:01

Dobrá střela Boesera z prostoru pravého kruhu. Nakonec mířila vedle, takže Lehner nemusel zasahovat.

54:43

Hosté rozhodně nesložili zbraně, povedlo se jim získat pásmo a v něm se snažili o snížení. Vegas se osvobodilo zakázaným uvolněním.

7:4

Branky a nahrávky: 20. Dadonov (Stephenson, Theodore), 26. R. Smith (Leschyshyn, Pietrangelo), 31. McNabb (Theodore), 43. Leschyshyn (Dadonov, Kolesar), 49. Marchessault (Pietrangelo, Coghlan), 55. Dadonov (Mark Stone), 56. Marchessault (R. Smith, Stephenson) – 4. J. T. Miller (Höglander), 6. Pearson (Garland, B. Hunt), 38. Höglander, 44. Höglander (T. Myers, Q. Hughes)

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo, McNabb, Theodore, B. Hutton, Coghlan – Marchessault, N. Roy, R. Smith – Dadonov, Stephenson, Mark Stone – Janmark, Leschyshyn, Kolesar – Amadio, B. Howden, J. Röndbjerg.

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – Q. Hughes, T. Myers, Ekman-Larsson, Burroughs, B. Hunt, Bowey – Pearson, J. T. Miller, Höglander – Podkolzin, Horvat, Garland – Dickinson, Elias Pettersson, Boeser – Justin Bailey, Lammikko, Chiasson.

Rozhodčí: Hebert, Schlenker – Flemington, Gibbons

03:09 VAN 0:1 J. T. Miller (Höglander)
03:55 VEG 2 Mark Stone, vysoká hůl
05:56 VAN 0:2 Pearson (Garland, B. Hunt)
10:11 VAN 2 Dickinson, vysoká hůl
18:43 VEG 2 McNabb, hrubost