04.11.2021, 01:40 • United Center, Chicago • Vít Muzikář

Tipsport: 2.98 4.45 1.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (04:24:56)
Kdo se postavil do brankoviště?
Marc-Andre Fleury (CHI) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 57:14
Frederik Andersen (CAR) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90%, odchytal 60 minut
Česká a slovenská stopa v utkání
Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě: 21:14
Martin Nečas (CAR) – 1+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě: 15:25
Tři hvězdy zápasu
1. Derek Stepan (CAR) – 1+1
2. Alex DeBrincat (CHI) – 2+0
3. Seth Jarvis (CAR) – 1+0
Ve velmi interesantním duelu otočila Carolina z 1:3 na 4:3. Chicago si prohrálo zápas špatným vstupem do poslední třetiny, když inkasovalo po sedmnácti sekundách Fastem. Ten dal Fleurymu teploměr, ve 44. minutě nahrál Aho Martinu Nečasovi do druhé vlny a mladý český útočník zakončil přes Setha Jonese, načež puk propadl mezi betony gólmana k bližší tyči. Fleury si tento gól dost vyčítal a naznačoval, že by nejradši roztřískal hokejku.

Domácí mohli v závěru srovnat. Kubalík byl zasažený hokejkou Slavina a ten vyfasoval čtyřminutový trest. V situaci šest na pět si Chicago nevytvořilo nic a chvílemi se ozýval pískot z publika. Následně zkusili domácí powerplay šest na čtyři, to už bylo z domácího pohledu mnohem lepší. Chicago může litovat, že Jones promáchl při dorážce Toewsovy střely. I kvůli tomu vítězí Carolina i v devátém zápase v letošní sezoně, je nadále stoprocentní. Jestli se člověk neplete, tak v probíhajícím ročníku NHL se poprvé stalo, že Carolina prohrávala o dva góly, ale Chicagu to není absolutně nic platné.

59:58

Carolina bekhendem vyhazuje a vyhraje.

59:36

Po Toewsově střele z pravé strany promáchl Jones snažící se o dorážku.

59:26

Kane tlačil puk z levé strany pod břevno!

59:06

Teuvo Teräväinen nasměroval kotouč z levé strany o mantinel a nedal mu ani moc razanci, aby se nedopustil icingu.

58:48

Kubalík chyboval ve středním pásmu, ale hosté to nepotrestali z levé strany.

58:37

Kubalík nejprve centroval z pravé strany na zadní tyč, pak nastřeloval Kane kotouč od modré čáry středem, ale Andersen si ho dokázal najít.

58:14

Fast se postavil do střely Kubalíka z pravé strany.

57:58

Oddechový čas pro domácí.

57:58

Slavin našel bekhendem jen Kubalíka, ten pokračoval na pravou stranu, kde vypálil Hagel z obránce a jeho ránu ještě tečoval Dach před Andersenem.

57:34

Chicago hraje powerplay šest na čtyři.

57:13

Za 2,5 minuty přesilovky si domácí nevytvořili pořádnou šanci a někteří fanoušci pískají.

56:50

Trocheck mohl jet v oslabení na Fleuryho, ale nahrávka na něj byla až moc dlouhá.

56:21

Po Kubalíkově ztrátě platí, že Chicago se nemůže vůbec usadit před Andersenem.

3:4

Branky a nahrávky: 2. DeBrincat (P. Kane, S. Jones), 23. P. Kane (R. Stillman, Entwistle), 29. DeBrincat (Kurashev, Hardman) – 7. Stepan (A. DeAngelo, A. Svečnikov), 33. Jarvis (Stepan), 41. Fast (A. Svečnikov, Slavin), 44. M. Nečas (Aho, Bear)

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, C. Murphy, E. Gustafsson, McCabe, R. Stillman – P. Kane (A), Dach, D. Kubalík – Hardman, Kurashev, DeBrincat (A) – R. Carpenter, J. Toews (C), Hagel – Reese Johnson, Entwistle, Khaira.

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin (A), Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole – T. Teräväinen, Aho, Kotkaniemi – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Jarvis – Lorentz, Stepan, Martinook (A).

Rozhodčí: Joannette, Rehman – Kovachik, Mills

Diváci: 16 449

01:35 CHI 1:0 DeBrincat (P. Kane, S. Jones)
03:51 CAR 2 A. Svečnikov, hákování
06:25 CAR 1:1 Stepan (A. DeAngelo, A. Svečnikov)
08:46 CHI 2 HL D. Kubalík, příliš mnoho hráčů na ledě
22:49 CHI 2:1 P. Kane (R. Stillman, Entwistle)
28:24 CHI 3:1 DeBrincat (Kurashev, Hardman)