03.11.2021, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • Adam Pavlíček

Tipsport: 2.73 4.08 2.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. J. T. Miller (VAN) 2+0 (05:39:07)
Československá stopa v utkání:

Filip Chytil (NYR): 0+0, -1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 14:03.

Jaroslav Halák (Vancouver Canucks): druhý brankář, do hry však nezasáhl.
Je hotovo, domácí hokejisté nakonec k radosti svých fanoušků dokonali obrat z 0:2 na 3:2 po prodloužení! Skvělými momenty se s koncem základní hrací doby blýskl brankář domácích Thatcher Demko, když pochytal několik zajímavých pokusů, poslal svůj tým do prodloužení a tam pak Miller rozhodl.

62:22

62:22 J. T. Miller - 3:2

62:22

Vancouver právě vstřelil branku!
Je hotovo, rozhodnuto! Obrat z pohledu Canucks dokonán. Hughes vybojoval kotouč a poslal do samostatného úniku J. T. MILLERA. Ten sice napoprvé neuspěl, nicméně Šesťorkin netušil, kde je kotouč. Toho Miller využil, znovu se ho ujal, objel branku a napodruhé zakončil přesně! Asistence: Quinn Hughes.

61:44

Jacob Trouba už zavezl společně se spoluhráči puk do pásma.

61:24

Nyní se nic moc neděje. Na kotouči jsou sice hosté, ale puk mají pod kontrolou pouze ve svém pásmu a čekají na správný moment.

60:48

J. T. Miller to udělal dobře, přejel z obranného pásma až do útočného. Zde pak ale ani nadvakrát nepřekonal hostujícího brankáře. S oběma jeho pokusy si Igor Šesťorkin poradil.

60:29

První jsou v útočném pásmu a na puku hostující Rangers, zatím se však ke střele nedostali.

60:07

Hraje se pětiminutové prodloužení ve třech na obou stranách. Tak uvidíme, kdo využije prostoru na hřišti jako první. A zda vůbec.

60:01

Za malý moment tedy začne prodloužení, zhruba pět minut a půjdeme na to.
Šedesát minut je za námi. V závěru utkání se o vyrovnaný stav zasloužil především brankář Canucks Thatcher Demko, který si několikrát vysloužil uznání od fanoušků jeho týmu. Připsal si několik dobrých zákroků a naděje na vítězství pro jeho tým tedy trvá.

60:00

59:41

Hughes nahodil na branku. Pak ještě jeden z jeho spouhráčů dorážel, nicméně kotouč po nepřesné trefě končí jen za brankou.

58:39

Adam Fox naznačil střelu, čímž se zbavil obránce. Pak se dostal do lepší pozice, nicméně ani tentokrát hosté neslaví. Demko povyjel a jeho střelu chytil, jak bylo potřeba. A vysloužil si další potlesk.

58:07

Rangers se znovu usazují v útočném pásmu, mezitím z přesilové hry zbývá něco málo přes deset sekund.

3:2

Branky a nahrávky: 42. J. T. Miller (Höglander, Elias Pettersson), 46. Podkolzin (Garland, T. Myers), 63. J. T. Miller (Q. Hughes) – 23. Zibanejad (Panarin, A. Fox), 34. Panarin (A. Fox, R. Strome)

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson, Poolman, Q. Hughes, L. Schenn, Burroughs – Boeser, Elias Pettersson, J. T. Miller – Höglander, Horvat, Pearson – Garland, Dickinson, Podkolzin – Chiasson, Lammikko, Justin Bailey.

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, Nemeth, Tinordi – Goodrow, Zibanejad, Kreider – Kakko, R. Strome, Panarin – Blais, Chytil, Lafreniere – J. Gauthier, McKegg, Dryden Hunt.

Rozhodčí: Rooney, Chmielewski – Flemington, Cherrey

08:31 VAN 2 J. T. Miller, podrážení
15:45 NYR 2 Trouba, nedovolené bránění
19:23 NYR 2 Lafreniere, sekání
21:37 VAN 2 T. Myers, nedovolené bránění
22:33 NYR 0:1 Zibanejad (Panarin, A. Fox)