4:3

po s.n. (2:1) (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)

03.11.2021, 01:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • Vít Muzikář

Tipsport: 2.42 4.07 2.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Winnipeg přece jen bere dva body z tohoto duelu, ve kterém dvakrát vedl. Zejména ve druhé třetině dominoval, ale nakonec zbytečně polevil v poslední třetině. Dallas nejprve snížil využitou přesilovkou Robertsona, který se vykoupil po klukovině, kdy nabídl Winnipegu početní výhodu a tu ukončil předčasně Morrissey. Následně tečoval Seguin střelu Klingberga k zadní tyči. Prodloužení ani nastat nemuselo, v závěru normální hrací doby byl totiž vyloučen Stastny, ale Winnipeg se ubránil. Následně byl v prodloužení lepším týmem, Morrissey trefil tyč a Dubois uháněl sám na Holtbyho. Utkání dospělo do nájezdů a v nich vyhrál domácí celek poměrem 2:1. (04:23:24)

Mark SCHEIFELE - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Winnipeg Jets.
Autorem vítězné branky je MARK SCHEIFELE.

3. série 2:1

Hala povstala, Mark Scheifele jel pomalu středem, ale rychlým bekhendovým blafákem na pravou ruku brankáře rozhodl.

3. série 1:1

Stejně tak Radulov bekhendovým blafákem.

2. série 1:1

Pierre-Luc Dubois neuspěl, Holtby pokryl pravou tyč.

Joe PAVELSKI

Pavelski se rozjel na levou stranu a potom z pořádného úhlu propálil brankáře.

Kyle CONNOR

1. série 1:0

Kyle Connor vymíchal brankáře a zakončil přesně bekhendovým blafákem.

1. série 0:0

Jason Robertson trefuje ruku brankáře.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Střela zápěstím z pravé strany skončila na noze domácího brankáře.

64:30

Winnipeg je aktivnjěší v prodloužení, ale je mu to k ničemu.

63:59

Pierre-Luc Dubois dostal nahrávku do jízdy, ale nedotáhl svůj bekhendový blafák!

63:25

W Pierre-Luc Dubois vybruslil zprava do perfektní pozice, ale neuspěl.

62:22

Holtby je otřesen po ráně Stastnyho z pravé strany.

62:06

62:06 Po průjezdu Morrisseyho zachránila hosty tyčka.

62:06

Nikolaj Ehlers na sebe navázal hráče, Morrissey se natlačil před Robertsona a zakončoval do přední pravé tyče!

61:41

Pionk se uvolnil ze středu na pravou stranu, potom zakročil Holtby.

61:30

Dallas se ubránil, ale nebyl na kotouči příliš dlouho.

60:27

Rychlá střela Morrisseyho z levé strany letěla křížem vedle brány.

60:06

Winnipeg vyhrál buly.

60:01

60:00

59:57

Mark Scheifele vyčinil rozhodčímu, že vykázal domácího hráče z buly, Dallas byl v šesti a Heiskanenova střela se posléze neujala.

59:57

Radulov nastřelil puk zleva kolem přední tyče do ohně, Comrie jej přikryl a Dallas ještě bere timeout.

59:20

Blake Wheeler posunul puk po levé straně, posléze Winnipeg střídá.

58:48

Winnipeg držel kotouč v útočném pásmu, nakonec po cloně Lowryho zasáhl Holtby

58:12

Dallas posílá puk na hokejku domácího brankáře.

57:53

Jansen Harkins se rozjel na pravé straně, obhodil hráče, dál se nedostal.

57:18

Už se hraje hodně opatrně a oba celky se soustředí hlavně na defenzivu.

56:30

Holtby zasahuje proti Ehlersovi z levé strany.

56:16

Robertson je tentokráte faulujícím hráčem a stejným způsobem fauloval Stanleyho u levého mantinelu, uvidíme hru čtyři na čtyři.

55:56

Hintz to myslel dobře pasem zleva na zadní tyč, domácí se ubránili a potom osvobodili.

55:39

Copp vyhrál buly, Stanley vyhodil kotouč po levé straně.

55:33

Stastny se vzteká, ale dostane dvě minuty za hákování Robertsona na levém kruhu a Dallas bude hrát přesilovku.

55:12

Dillon vypálil od modré čáry, Holtby byl připraven.

54:48

Zakázané uvolnění Stars.

54:28

Connor neuspěl v souboji jeden na jednoho na levé straně.

53:16

53:16 Tyler SEGUIN - 3:3

53:16

Dallas právě vstřelil branku!
John Klingberg si pohrál s bránícím Harkinsem a zakončil z pozice pravého obránce parádní střelou zápěstím na zadní tyč, tu ještě tečoval TYLER SEGUIN. Asistence: John Klingberg, Tanner Kero.

52:12

Pavelskiho nahrávka zprava na osu se s přesností nesetkala.

51:18

Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:18

Střelu rozjetého Ehlerse vyrazil Holtby do své pravé strany.

50:51

Zakázané uvolnění Dallasu.

50:32

Seguinovu nahrávku z levé strany sebral Morrissey před Radulovem.

49:37

49:37 Jason ROBERTSON - 3:2

49:37

Hosté si tu branku za velký tlak při přesilovce zasloužili. Po pasu zprava k přední tyči poslal Radulov puk do brankoviště a ten se odrazil od brusle DeMela, při následném závaru procedil JASON ROBERTSON puk přes sedícího Comrieho. Asistence: Alexandr Radulov, Joe Pavelski.

48:57

Robertson pálil z pravého kruhu vedle lapačky Comrieho.

48:43

Pionk oslabuje Winnipeg držením Seguina.

48:18

Morrisseyho střela z pravé strany letěla výrazně vedle zadní tyče.

47:21

Stanley překřížil Hintze a domácí se rozhodli zklidnit hru.

46:52

Hintz zablokovaný Schmidtem při střele z levé strany.

46:15

Schmidt trefil po nahrávce z pravé strany jen Radulova.

45:42

Heiskanen jen zbrkle vrátil kotouč Pionkovi do středového kruhu.

45:17

Dillon nerozehrál přesně na Coppa na polovině hřiště, odpískáno zakázané uvolnění.

44:19

Robertson se tlačil k dorážce na pravé straně před bránou, ale potom minul opačnou tyč.

43:56

Comrie přerušuje hru.

43:08

Heiskanen udělal kličku prvnímu hráči u pravého mantinelu, přes dalšího se už nedostal.

42:32

V situaci tři na tři vypálil Dubois z levé strany na lapačku Holtbyho.

41:42

Po nepřesném pasu na Stastnyho útočil Glendening, ale neprosadil se jeden na jednoho.

41:11

Dillon našel zprava od modré čáry jen lapačku Holtbyho.

40:51

Pavelski sjel na střed do druhé vlny, ale Dillon srazil jeho pas k levé tyči.

40:01

Winnipeg dominoval drtivou část druhé třetiny, využil dvě přesilovky. Nejprve skóroval Morrissey bombou z kruhu, potom dokopl Dubois zakončení Wheelera. Domácí dlouho mačkali soupeře jako citrón a mohli vést i větším rozdílem. Hosté se zvedli až v závěru třetiny, ale jejich tlaku Comrie odolal. Ještě dodejme, že zatím se zdá, že klíčovým momentem zápasu bude sekvence mezi 27. – 28. minutou. Hintz srovnával na 2:2 povedeným blafákem, jenže Winnipeg vzal trenérskou výzvu a ukázalo se, že šlo o ofsajd při pasu Pavelskiho. O minutu později se Winnipeg prosadil poté, co Lindell zasáhl před bránou Scheifeleho do obličeje a daroval soupeři přesilovku.

39:50

Domácí se ubránili a Copp ještě forčekuje.

39:25

Hintz a Robertson zůstali při pasu z pravé strany u zadní tyče, ani jeden nezpracoval kotouč.

39:08

Icing Winnipegu.

38:47

Mark Scheifele nahrál do jízdy na levé straně Wheelerovi, ten pokazil pas přes beka do druhé vlny na Morrisseyho.

38:14

Pavelskiho střelu z levé strany vyrazil Comrie jen k Hintzovi a ten spálil asi největší šanci hostů ve druhé třetině.

37:41

Roope Hintz udělal kličku na středu, posunul Radulovovi na pravou stranu, s jeho zakončení bekhendem si Comrie veděl rady.

37:29

Odpískáno několikáté zakázané uvolnění Dallasu ve druhém dějství.

37:07

Už ne, protože Comrie musel zasahovat proti Klingbergově pokusu zprava.

36:49

16:2 na střely na branku ve druhé třetině, to je neskutečné.

36:21

Dallas je kompletní, ale Winnipeg pořádně zatopil soupeři a nebylo daleko od toho, aby využil třetí přesilovku ve druhé třetině.

35:58

Pionkův golfák z pravé strany prosvištěl vedle vzdálenější tyče.

35:20

Dallas byl hodně stažený při přesilovce, Holtby potom vystihl střelu Duboise z levé strany.

34:53

Josh Morrissey si vyměnil kotouč se Schmidtzem, pokus z pravé strany na bližší tyč vytáhl klouzající Holtby.

34:27

Lindell je vyloučen za vysokou hůl a situae je pro Dallas ještě horší.

34:27

Při tlaku do brankoviště byl Mark Scheifele zasažený do obličeje Lindellem. Domníval se, že nemá Holtby kotouč přikrytý lapačkou.

34:21

Morrisseyho střela z levé strany končí v lapačce brankáře, následuje komerční pauza.

34:15

Dallas je pod velkým tlakem a po zakázaném uvolnění nemůže střídat.

33:46

Pionkovu střelu z levé strany na zadní tyč zastavil Holtby betonem.

33:20

Po ráně DeMela z pravé strany nedokázal Ehlers doklepnout puk do sítě.

33:09

Holtby se díval za sebe, jestli mu náhodou nepropadla střela Dillona od modré čáry mezi nohama.

32:45

Dallas odehrál puk na zakázané uvolnění.

32:23

Josh Morrissey nedosáhl na nahrávku zprava u dlouhé tyče, v opačném případě by měl na hokejce svůj druhý gól v zápase.

31:50

Winnipeg je v laufu a nyní je lepším mužstvem.

31:14

Robertson umístil střelu zleva vedle protější tyče.

30:33

Ehlers přestřelil branku z prvního doteku na pravé straně.

30:09

Ehlers převzal rozehrávku a jel z pravé strany, ve velmi dobré pozice střílel vedle delší tyče!

29:44

Stanleyho střelu z levé strany od modré čáry tečoval Dallas vedle bližší tyče.

28:59

Při Heiskanenově rozehrávce z pravé strany o mantinel se nepíská icing a DeMelo musí hrát.

28:18

Přitom před minutou se radoval Dallas ze srovnání..

27:23

27:23 Pierre-Luc DUBOIS - 3:1

27:23

Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí využívají druhou přesilovku v této třetině! Wheeler vystřelil z levého kruhu na přední tyč, Holtby jen vyrazil kotouč a PIERRE-LUC DUBOIS kopl kotouč pravou bruslí mezi betony gólmana. Gól ale platí! Asistence: Blake Wheeler, Nate Schmidt.

27:05

Dallas se osvobodil.

26:44

Faksa hákoval rozjetého Ehlerse, Winnipeg čeká přesilovka.

26:25

Pavelski poslal puk zleva na střed, DeMelo zaváhal na posledním bekovi, Roope Hintz si zpracoval přihrávku a rychlým bekhendovým blafákem překonal Comrieho, jenže Dallas si dobře vzal trenérskou výzvu a sudí uznali, že se jednalo o ofsajd při pasu Pavelskiho.

25:53

Radulov objel bránícího hráče a při brejku dva na jednoho chtěl nachytat Comrieho překvapivou stlřeou z levé strany, domácí brankář ale včas zareagoval.

25:33

Suterovu střelu z levého beka kryje Comrie.

24:44

Hintzovi se otevřela situace dva na jednoho, ale jeho nahrávku zleva srazil bek a krátce poté se pískal pas rukou.

24:02

Heiskanen nahodil do prostoru, kde nebyl žádný z hráčů v bílém.

23:08

Ehlers mohl zaútočit po pravé straně, místo toho počkal až na Winnipeg vystřídá.

22:30

Radulov centroval zprava na bližší tyč, jeho spoluhráč nataženou hokejkou neskóroval.

22:17

Hezký kontr Winnipegu skončil pasem (zase) na pravý kruh a bombu Stanleyho chytil přesouvající se Holtby na kratší tyči.

21:16

Jinak vracející se Robertson opravdu pochválen nebude, protože jeho vyloučení bylo dosti zbytečné.

20:32

20:32 Josh MORRISSEY - 2:1

20:32

Nestalo se! Wheeler přihrál pod sebe na levého beka a Schmidt připravil pozici pro ránu JOSHE MORRISSEYHO z jedničky na pravém kruhu na vzdálenější tyč do protipohybu Holtbyho. Asistence: Nate Schmidt, Blake Wheeler.

20:01

Winnipeg si přenesl ještě přesilovku z první třetiny a ta může trvat až 95 sekund.

20:01

Po vyrovnané první třetině platí remíza 1:1, hned v úvodu měl Scheifele loženku, když byl sám před Holtbym, ale ten mu zavřel bližší tyč. Jinak byly ale první minuty dost opatrné. Nicméně od chvíle, kdy Stastny tečí otevřel skóre s velkým přispěním Holtbyho, který si srazil kotouč ležící v brankovišti lapačkou do brány, tak se tempo zápasu zvedlo. Jelikož hosté dokázali v 17. minutě srovnat Bennem, tak jim zatím nemusí vadit, že Kero spálil jasnou šanci. Tu mu spoluhráči připravili krásně k zadní tyči, ale americký útočník nechal lapačkou vyniknout Comrieho.

19:58

Neal Pionk napálil odražený křížem zprava vedle brány.

19:47

Luke Glendening se při svém výletku protáhl kolem beka a v rohu hrací plochy tahal čas.

19:34

Robertson nakonec dostává dvě mnuty za hrubost a zbytečně oslabuje Dallas.

19:34

Suter střílel z levé strany a při snaze o dorážku byl Robertsonem zasažený Pionk, domácím se to vůbec nelíbí.

19:17

John Klingberg mířil z pravého beka vedle zadní tyče, ale ještě drží Stars kotouč.

19:11

Třetí icing Winnipegu v krátkém sledu, poslední sekundy jsou opravdu záživné...

18:56

Další zakázané uvolnění Winnipegu.

18:21

Pavelski číhal u protější tyče, kotouč se k němu nedostal, krátce poté donutili hosté Comrieho, aby přerušil hru.

17:49

Nepřesná nahrávka Coppa na Ehlerse končí zakázaným uvolněním, dánský hokejista se zlobí.

17:10

Obránce se vrhl do nahrávky zprava na střed na Lowryho.

16:16

16:16 Jamie BENN - 1:1

16:16

Seguin ztrestal chybu v rozehrávce, přihrál křížem od pravého mantinelu k zadní tyči, kde zamíchal s pukem JAMIE BENN a uklízel podél pravé nohy Comrieho. Asistence: Tyler Seguin.

16:11

Stanley zablokoval Faksovo zakončení z pravé strany, následuje komerční přestávka.

15:53

Winnipeg poslal puk na zakázané uvolnění.

15:28

Jevgenij Svečnikov přehrál akci domácích bekhendem křížem z pravé strany, což už nečekal žádný z hokejistů Jets.

15:10

Radulov nahodil kotouč z pravé strany, ale hosté u něj byli pozdě.

14:30

Teď se hraje ve velkém tempu.

13:26

Dillon vystoupil na modré čáře a domácí získali kotouč. Začali kontr a následně Morrisseyho střelu z první schytal Faksa.

12:48

Comrie vyrazil zakončení z levého obránce a k dorážce už se nikdo z hostů nedostal.

12:02

John Klingberg minul bránu z pravého kruhu, ale tlak Dallasu ještě pokračuje.

11:56

Zakázané uvolnění Jets v levé části hrací plochy.

10:29

10:29 Paul STASTNY - 1:0

10:29

Nathan Beaulieu vystřelil z pravého obránce, dezorientovaný PAUL STASTNY možná ani nevěděl, že tečoval puk, ten se potom povaloval v brankovišti a Holtby si ho nešťastně posunul lapačkou do brány. Asistence: Nathan Beaulieu, Nikolaj Ehlers.

10:11

Domácí byli aktivní po ztrátě puku a Schmidt potom rozjel kontr, ten zakončil Dillon střelou do lapačky brankáře.

09:21

Mark Scheifele počkal na Lowryho na levé straně, ten si obhodil hráče, ale dál se nedostal.

08:29

Ehlersovu rozehrávku zastavuje Holtby, pak jsou hosté na levé straně v ofsajdu, komerční pauza.

07:36

Ehlers to zkoušel z úhlu na levé straně na vyrážečku Holtbyho.

07:31

Icing Dallasu.

07:14

Domácí o mantinel odevzdali o kotouč na pravé straně a vystřídali.

06:40

Toninato sjel na levou stranu za beka a přes dalšího obránce střílel vedle kratší tyče.

06:20

Connorovi nevyšla klička na levé straně proti Klingbergovi.

05:47

Comrie radši přerušil hru a vhazuje se před bránou Jets.

05:29

Stastny byl zdvojený na levé straně a rozjetého soupeře potom nezachytil Schmidt.

04:53

Individuální akci obránce Dillona po levé straně ukončil zákrok Holtbyho na přední tyči.

04:17

Nepřesná rozehrávka hostů skončila u domácích obránců.

03:38

Hosté propasírovali kotouč na pravou stranu přes Pionka a Kero zakončil v ložence do lapačky Comrieho!

02:58

Joel Kiviranta zasekl obránci na pravé straně, kotouč mu utekl ce Connorovi.

02:29

Holtby zastavil nahození a Heiskanen rozehrává z levé strany.

02:05

DeMelo poslal až moc rychlou nahrávku na levou stranu a píská se zakázané uvolnění.

18:48

Mark Scheifele byl na levé straně sám před Holtbym, ten pokryl bližší tyč.

19:25

Winnipeg kombinuje před bránou soupeře, ale zatím nestřílí.

00:01

Winnipeg Jets: Comrie (Berdin) – N. Schmidt, Morrissey, Pionk, Dillon, DeMelo, Stanley – Ehlers, P. Stastny, Copp – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Scheifele, Lowry, Wheeler – Toninato, Harkins.

Dallas Stars: Holtby (Chudobin) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell, Hanley, Hakanpää – A. Radulov, Seguin, Jamie Benn – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Faksa, M. Raffl – Comeau, Glendening, Kiviranta.

Rozhodčí: Kozari, Walsh – Daisy, Deschamps.

Československá stopa v utkání

Jednoho českého a slovenského hráče může registrovat pouze na soupisce hostujícího Dallasu, kde působí útočník Radek Faksa a obránce Andrej Sekera.
Dallas Stars
(3-4-1)

Naopak v Texasu nemohou říct, že by říjen byl povedeným měsícem. Přestárlý tým Dallasu totiž v prvním hracím měsíci dokázal zvítězit ve třech případech, jenže ani jednou to nebylo v základní hrací době. Navíc mají Stars neskutečné problémy v ofenzívě, protože ani v jednom z osmi zápasů nebyli schopni v základní hrací době vstřelit víc, jak dvě branky.

Velké břemeno tedy v říjnu na sobě především táhl brankář Braden Holtby, který před sezónou přišel z Vancouveru a byl nejlepším hráčem svého týmu v tomto měsíci. Především díky jeho výkonům byl Dallas v utkáních stále ve hře a některé i dovedl do vítězného konce v prodloužení či samostatných nájezdech.

Hodně špatný vstup do sezóny naopak mají velká jména v útoku. Roope Hintz a Jamie Benn zatím například ani nevstřelili branku. Jediný, kdo ještě ze sestavy Stars snese tvrdší měřítko, je obránce Miro Heiskanen, který se sedmi body jasně vede týmovou produktivitu.

Poslední zápasy:

Dallas Stars – Ottawa Senators 1:4
Dallas Stars – Vegas Golden Knights 2:3 pp.
Columbus Blue Jackets – Dallas Stars 4:1
Winnipeg Jets
(4-2-2)

Tryskáči mají za sebou relativně povedený první měsíc, když v něm odehráli dohromady osm utkání a ve čtyřech z nich odcházeli, jako vítězové. Dva další body poté získali po prohrách v prodloužení. Aktuálně jim tedy s deseti body patří třetí místo v Centrální divizi, kde na průběžného lídra ze St. Louis ztrácejí pouhé dva body.

Winnipeg zatím šest z osmi zápasů odehrál na ledě svých soupeřů a před svými fanoušky se představili pouze ve dvou případech. Nicméně v obou domácích zápasech si se svými soupeři poradili, a v Bell MTS Place jsou tak stále stoprocentní.

Svěřenci trenéra Paula Maurice navíc vše museli zvládnou bez svých ofenzivních es Wheelera a Scheifeleho, jenž měli koronavirus. Blake Wheeler se už do zápasu vrátil proti San Jose a Mark Scheifele by mohl nastoupit právě proti Dallasu.

San Jose Sharks – Winnipeg Jets 2:1 pp.
Los Angeles Kings – Winnipeg Jets 2:3
Anaheim Ducks – Winnipeg Jets 3:4
Vítám vás u dalšího on-line přenosu z NHL, ve kterém se konkrétně podíváme do Bell MTS Place, kde nás čeká divizní souboj, protože domácí Winnipeg Jets vyzvou trápící se Dallas Stars.

Zápas startuje něco málo po jedné hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

4:3

Branky a nahrávky: 11. P. Stastny (Beaulieu, Ehlers), 21. Morrissey (N. Schmidt, Wheeler), 28. Dubois (Wheeler, N. Schmidt), rozh. náj. Scheifele – 17. Jamie Benn (Seguin), 50. J. Robertson (A. Radulov, Pavelski), 54. Seguin (J. Klingberg, Kero)