03.11.2021, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Tipsport: 3.0 4.17 2.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

David sklenička (JOK), 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:20 (16:50:51)
Zápas je u konce. Přestože se výkon Barysu ve třetí třetině o hodně zlepšil a viděli jsme nejlepší část zápasu, kdy se hrálo opravdu nahoru-dolů, dokázal Kazaši skórovat pouze jednou. Jednu branku přidal také Jokerit, když se kapitán marko Anttila trefil do odkryté branky. Finský celek tak připisuje dva body a v tabulce bodově vyrovnává první Petrohrad, který má ale zápas k dobru.

59:26

59:26 Marko ANTTILA - 1:4

59:26

Potvrzeno, sečteno. Jokerit přidává čtvrtou branku a definitivně už pojišťuje své dnešní dva body za výhru. Poslední branku přidal kapitán Jokeritu MARKO ANTTILA, jenž parádně vybojoval kotouč a přes celé hřiště ho poslal do odkryté svatyně nur-sultánského celku.

59:06

Jokerit vyhodil kotouč, který jen o milimetry minul odkrytou branku!

58:47

Nyní s už domácí konečně dostali do útočného pásma, ale o kotouč zase rychle přišli. Ortio je už na střídačce.

58:30

Barysu se nedaří usadit se v pásmu, aby mohl odvolat brankáře.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny právě nyní započaly.

57:27

Norman jel po pravé straně sám na branku, zamířil na vzdálenější tyčku, ovšem kotouč poslal těsně vedle branky!

56:41

Hosté jsou již v plném počtu.

56:15

Jeden z Kazachů se natahoval po dlouhé průnikové přihrávce, ovšem před brankou na kotouč nedosáhl.

55:49

Jokerit poprvé v početní nevýhodě vyvezl kotouč na druhou stranu. Následně se Barys dostal do pásma a Jokerit opět velmi rychle vyhodil.

55:34

Z pravé strany pálil Starčenko, ten se ale trefil jen do jednoho z hokejistů.

54:55

Starčenko poslal kotouč zpoza branky přes brankoviště do prostoru, kde před volnou svatyní byl další z hráčů Barysu, který ale promáchl!

54:41

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., krosček).

53:57

Velký závar před brankou hostí! Savčenko vypálil od modré, následně několik hráčů zkoušelo dorážet.

53:03

Michajlis dostal kotouč po vyhraném buly, v sekundě si sjel ke gólmanu soupeře a okamžitě vypálil. Lindback je ale úspěšný.

52:46

Barys se dostal do útočného pásma, ale soupeř rychle odebral kotouč a okamžitě se dostal do brejku.

51:59

Turunen zprava nečekaně prověřil domácího gólmana, ovšem zatím taktéž bez úspěchu.

51:49

Domácí jsou již v plném počtu. Přesilovku opět přestáli skvěle a bez úhony.

50:54

Norman z pravého kruhu prodloužil před branku pro spoluhráče, ten už chtěl jen zasunout kotouč do branky, ale to se mu nepovedlo.

50:30

Jokerit se zatím v přesilovce nemůže usadit v pásmu. Barys dokonce vykazuje známky útoku i přes početní nevýhodu.

49:49

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Nikita Michajlis – 2 min., držení).

49:34

Další dva zákroky si připsal Ortio po individuální snaze Hannikainena v mezikruží.

48:33

Nahození Antilly od modré se nakonec ukázalo jako hodně nebezpečné. Ortio ho vykopl betonem na poslední chvíli.

48:10

Michajlis se dokázal proháčkovat přes obranu soupeře a následně také zakončit. Jeho rána ale byla lahůdkou pro Lindbacka.

47:42

Kossila najel do pásma a prověřil brankářovu pozornost střelou na vzdálenější tyčku. Kotouč však nakonec proletěl trochu mimo branku.

46:51

Sklenička pálil od modré s velice tvrdou razancí, ovšem branku netrefil. Puk se od zadního mantinelu dokonce odrazil mimo útočné pásmo.

46:09

Nyní si ale Jokerit vytvořil několik šancí po sobě. Všechny puky po čtyřech střelách v rychlém sledu pochytal fantastický Ortio.

45:38

Jokerit trochu ztratil tempo po inkasované brance. Hostům to nelepí, nedaří se jim kombinovat a kazí přihrávky.

44:46

Domácí se dostali ze svého pásma až na třetí pokus. Při rozehrávce totiž dvakrát kotouč nasměrovali na hole soupeře, ale pak ho zase odebrali.

42:47

42:47 Nikita MICHAJLIS - 1:3

42:47

Domácí se přece jen dočkali! Využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl dvou branek. Lilja potáhl akci po levé straně kolem mantinelu a následně perfektní přihrávkou přesunul kotouč ke vzdálenější tyči, kde se nacházel NIKITA MICHAJLIS, jenž už kotouč jen tečoval dovnitř branky. Asistence: Jakob Lilja a Curtis Valk.

42:20

Barys se dokázal dostat po vyhození rychle zpět do třetiny, ale střelu likvidoval Lindback.

41:45

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě).

41:38

Na druhé straně dobrý pokus zlikvidoval také znovu parádně připravený Ortio.

41:03

Michajlis se krásně protáhl mezi dvěma hráči do pásma a následně zakončil. Jeho sólová akce byla pohledná, ale skončila jen na Lindbackovi.

40:33

Jokerit opět převzal iniciativu a kotouč soupeři zatím skoro nepůjčuje.

40:01

Úvodní buly poslední třetiny vyhrál domácí Barys.

40:01

Druhá třetina je za námi. Viděli jsme v ní pouze jednu branku, kterou přidal na své konto Jokerit a díky ní už tak vede 3:0. Po druhé třetině jde vidět už výrazný rozdíl mezi oběma týmy také ve statistikách. Zatímco Finové už vystřelili čtyřiadvacetkrát, soupeř má na kontě jenom pouhopouhých osm střeleckých pokusů. Nur-Sultan ve druhé třetině držel hlavně brankář Ortio, který opravdu čaroval a vytahoval hlavně od druhé poloviny utkání jeden čarovný zákrok za druhým.

40:00

39:34

Starčenko tvrdě vypálil od modré čáry, ale jeho rána byla sražena do rohu. V posledních sekundách si domácí tvoří tlak v útočném pásmu.

39:15

Barys se ani v posledních sekundách nemůže dostat z talku ve vlastním obranném pásmu.

39:00

Zbývá poslední minuta druhé třetiny.

38:11

Domácí najeli po delší době do útočného pásma v přečíslení, ale kotouč rychle ztratili a pustili do brejku zase soupeře.

37:22

Jeden z domácích hokejistů inkasoval ve středním pásmu tvrdý bodyček. Hokejka mu odletěla až do vlastního pásma a z ledu se zvedla hodně pomalu a těžce.

36:37

Ortio čaruje. Parádně zasáhl i proti další tvrdé ráně, tentokrát od Davida Skleničky.

35:32

Turunen se málem prosadil rychlou střelou z pravého kruhu. Ale opět parádní Ortio se v čas přesunul a zastavil kotouč.

35:14

A další zákrok finského gólmana ve službách kazašského celku. Ten je nyní prověřován každou chvíli.

35:09

Kossila si vyžádal přihrávku na levý kruh a okamžitě černou pryž usměrnil na branku. Kotouč ale zastavil Ortiův beton.

34:41

Barys vyhodil kotouč, pro který musel gólman zajet do rohu. Následně se ale Finové rychle dostali zpátky a už zase kombinují.

34:12

Jokerit vyhrál buly před gólmanem, následně okamžitě vypálil a donutil Ortia znovu kotouč podržet.

32:38

Domácí již hrají v plném počtu.

31:53

Nyní už domácí oslabení brání velice dobře a vyvážejí jeden kotouč za druhýmm.

31:04

Hosté mění pozice a rozhýbávají obranu domácího Nur-Sultanu. Ten se zatím v této početní nevýhodě vůbec nechytá.

30:38

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Kirill Savickij – 2 min., hákování).

28:49

28:49 Nicklas JENSEN - 0:3

28:49

Hosté už jdou do velkého náskoku. Leskinen vypálil skoro od modré čáry na levé straně kotouč tvrdě, ovšem nepřesně. Jeho kotouč ale ze vzduchu sklepl NICKLAS JENSEN před brankou ke svým bruslím a následně ho bekhendem umístil do branky. To byla nádhera. Asistence: Otto Leskinen.

28:32

Jokerit se třikrát dostal do útočné třetiny, ale v krátkém sledu ji pak musel zase opustit. Při poslední akci alespoň donutil Ortia k zákroku.

27:18

Hosté jsou v plném počtu.

27:12

Neskutečné! Savickij dostal skvělý křižný pas na pravý kruh, před sebou měl úplně volnou branku a hodně času na střelu. Jenže při ní zlomil hokejku a kotouč odletěl jen do rohu kluziště.

26:05

Bjorninen vyvezl kotouč ve vlastním vypálil ho na branku a ještě při tom parádním hitem "sundal" soupeře.

25:56

Nakonec Jokerit vyhodil, domácí chtěli rychle do pásma, ale zase je zastavil ofsajd. To už je snad nemožné.

25:48

Kazachům se v přesilovce příliš nedaří. Sice obývají útočnou třetinu, ale o kotouč spíše bojují v rozích.

25:18

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jordan Schroeder – 2 min., podrážení).

24:58

Sklenička fauloval Savického, ovšem sudí situaci nevyhodnotil proti duchu pravidel, takže se nepískalo.

24:29

Ortio zachránil situaci, když vystartoval z branky a následně odpálil kotouč před jedním z hráčů Jokeritu, který by mohl ujet na branku sám.

24:07

Ofsajd dnes domácím hráčům dělá opravdu problém. Nyní se kvůli němu opět připravili o dobrou šanci.

23:30

Jokerit se dostal do střelecké pozice, ale nakonec ani nevypálil.

22:44

Domácí jsou už na ledě v plném počtu.

22:38

Schroeder upadl a tak uvolnil hodně prostoru Jensenovi. Ten okamžitě pálil, ale trefil jen obránce soupeře.

22:03

Barys opět vyvezl kotouč do útočné třetiny, tentokrát až za branku.

21:36

Jensen zakončil kombinaci několika přihrávek Jokeritu nebezpečnou střelou, která nakonec ale skončila na hrudi gólmana.

21:08

Barys rychle přebral kotouč a v oslabení unikl do útočné třetiny, kde ho následně zanechal.

20:44

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., krosček).

20:34

berglund si najel do útočného pásma mezi kruhy a inkasoval přihrávku. Okamžité poté vypálil, ovšem Lindback předveld parádní zákrok.

20:01

Úvodí buly druhé třetiny vyhrál Jokerit Helsinky.

20:01

První třetina je za námi. Většinu třetiny byl Barys lepším týmem. Závěr mu ale vůbec nevyšel. Poslední minuty byly v jeho podání katastrofální, když se nejprve tři a čtvrt minuty před koncem prosadil Kossila a následně ještě dvaadvacet sekund před sirénou Jensen. Hosté tak využili v podstatě jediné své velké šance, co měli. Uvidíme, co přinese další třetina.

20:00

19:38

19:38 Nicklas JENSEN - 0:2

19:38

Takto je studená sprška pro domácí! Jokerit sehrál skvělou kombinaci, Schroeder poslal kotouč zpoza branky O'Neillovi, který ho ještě předal NICKLASI JENSENOVI, a ten ho už jednoduše z předbrankového prostoru dostal dovnitř do brány. Asistence: Brian O'Neill a Jordan Schroeder.

16:47

16:47 Kalle KOSSILA - 0:1

16:47

Jokerit se dostává do vedení! Otto Leskinen dojel z druhé vlny k modré čáře, dostal na ni kotouč, kousek si popojel a následně krásnou ránou poslal z dálky kotouč, který přímo mezi nohy Ortia ještě tečoval KALLE KOSSILA. Asistence: Otto Leskinen a Markus Hännikäinen.

15:54

Velké zmatky domácích na modré čáře dostaly do šance Kossilu. Ten ale kotouč stáhl na křídlo a nezakončil.

15:24

Něco podobného se nyní stalo Jokeritu, který tak taky o kotouč jednoduše přišel.

14:58

Barys rychle otočil hru, ale po nahození do útočné třetiny nedokázal kotouč zase získat.

14:43

Pakarinen to zkoušel od pravého mantinelu, jeho kotouč ale končí jen na bruslích jednoho z domácích hokejistů.

13:59

Hosté se dostali k mírnému tlaku v útočném pásmu, ze kterého ale opět nevzešla žádná nebezpečná střela.

12:50

Další neodpískaný faul na domácí hokejisty, tentokrát za Lindbackovou bránou. Opět se jednalo o podrážení.

12:13

Další ofsajd. Lilja se sice zlobí, ale toto bylo úplně zjevné porušení pravidel.

11:45

Barys vyhrál buly a chtěl rychle přejít do útoku, ovšem jeho akci zmařil ofsajd, který si domácí hráči vůbec nepohlídali.

11:34

Čtyři minuty a osmadvacet sekund se nyní hrálo bez jediné přestávky. Ta se nyní protáhne, protože nás čeká reklamní pauza.

11:02

Za brankou Ortia došlo k podražení. Sudí si toho ale nevšiml a tak hosté nebezpečně vypálili. Gól z toho ale nebyl.

10:03

Opět se už velmi dlouho hraje bez přerušení. Hosté jsou pod tlakem, Barys naopak zažívá povedenou herní pasáž.

09:18

Z druhé vlny dojel do útočného pásma Jensen, který okamžitě nasměroval přihrávaný kotouč na branku.

08:55

Barys vyvezl kotouč a nyní hodně blokuje soupeři rozehrávku. Ten se trápí v rozích kluziště.

08:20

Jokerit se snad poprvé na delší dobu usadil v pásmu. Jeho kombinace ale zatím postrádá střelbu.

06:55

Přes tři a půl minuty se hrálo bez jediného přerušení. To zavinil nakonec až zákrok Linbacka po nebezpečné střele z kruhu.

06:40

Z rychlého branku na pravém křídle ohrozil brankáře hostí Gurkov, který pálil příklepem. Gólman Jokeritu ale neměl těžký zákrok.

05:49

Petuchov obtočil s kotoučem branku a nasměroval ho dovnitř. Ovšem prostor skvěle uzavřel brankář Lindback.

05:03

Jokerit už je na ledě v plném počtu.

04:56

Do konce přesilovky zbývají poslední sekundy a domácí hokejisté stále neohrozili soupeřovu branku.

03:56

Jokerit v oslabení zatím hraje parádně. Soupeřovi kotouč už třikrát vyhodil až k jeho brance a nedovolil mu se na delší dobu usadit v pásmu.

03:03

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (David Sklenička – 2 min., držení).

03:01

Alsing vysunul ve středovém kruhu Savického, který se přesunul před kruhy, ale jeho rána nešla na branku.

02:42

Barys Nur-Sultan se opět uvolnil jen dlouhým vyhozením až k brance soupeře a je z toho zakázané uvolnění.

02:15

Po střele Lindbohma se kotouč odrazil do ochranné sítě, takže se hra přerušila.

01:45

Napadání Zubova ve středním pásmu nakonec přineslo dobrou možnost pro domácí, ti se zbrzdili při přechodu do útočné třetiny.

01:27

Peťuchov se hnal za pukem, ale nedostihl ho. Jedná se tak o zakázané uvolnění a hra se přesunuje zpět před domácí branku.

00:56

Hosté se dvakrát dostali do dobré střelecké pozice, ale ani jednou se jim nakonec vypálit nepodařilo.

00:01

Úvodní buly první třetiny vyhrál domácí tým.

00:01

Barys Nur-Sultan: Ortio (Bojarkin) – Šalapov, Alsing, D. Dietz (C), Martinsson, Orechov, Samat Danijar, R. Savčenko – Savickij, J. Berglund, R. Starčenko (A) – Michajlis (A), Valk, J. Lilja – Petuchov, Gurkov, Šestakov – Kajyržan, A. Zubov, Asetov.

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Juvonen) – A. Grant, Lindbohm (A), D. Sklenička, O. Leskinen, Friman, Kivistö – B. O'Neill (A), Schroeder, Nicklas Jensen – Pakarinen, Norman, Joensuu – Turunen, Kossila, Hännikäinen – M. Anttila (C), Björninen, Savinainen.

Rozhodčí: Běljajev, Gamalej – Jevgenij, Strelcov.
JOKERIT HELSINKI

Jokeritu se daří na výbornou. Po pětadvaceti zápasech má na kontě šestatřicet bodů a v tabulce západní konference leží na druhém místě, s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Petrohrad. V posledních pěti zápasech třikrát vyhrál, celkově získal osm z možných deseti bodů. Jokerit vstřelil 82 branek, přičemž jich 67 obdržel. Na třetí Dynamo Moskva má náskok čtyř bodů.

Forma: V – V – P(sn) – V – P(pp)

Poslední zápasy:
Novosibirsk – Jokerit 0:2
Vladivostok – Jokerit 1:4
Chabarovsk – Jokerit 2:1sn
BARYS NUR-SULTAN

Kazašský celek figuruje v tabulce východní konference Kontinentální hokejové ligy na sedmém místě. Za pětadvacet zápasů nastřádal dvacet tři bodů. V posledních dvou utkáních zvítězil, předtím ale třikrát prohrál. Jeho skóre činí šedesát vstřelených a čtyřiasedmdesát inkasovaných gólů. Na Novosibirsk má náskok dva body, na Omsk ale tři body ztrácí, a to i přes dva zápasy navíc.

Forma: V – V – P(pp) – P – P

Chabarovsk – Barys 0:1
Vladivostok – Barys 1:4
Novosibirsk – Barys 4:3sn
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

1:4

Branky a nahrávky: 43. Michajlis (J. Lilja, Valk) – 17. Kossila (O. Leskinen, Hännikäinen), 20. Nicklas Jensen (B. O'Neill, Schroeder), 29. Nicklas Jensen (O. Leskinen), 60. M. Anttila

Rozhodčí: Běljajev, Gamalej – Jevgenij, Strelcov

03:03 JOK 2 D. Sklenička, držení
16:47 JOK 0:1 Kossila (O. Leskinen, Hännikäinen)
19:38 JOK 0:2 Nicklas Jensen (B. O'Neill, Schroeder)
20:44 AST 2 D. Dietz, krosček
25:18 JOK 2 Schroeder, podrážení
28:49 JOK 0:3 Nicklas Jensen (O. Leskinen)
30:38 AST 2 Savickij, hákování