09.10.2021, 16:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 3.27 4.56 1.86 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (18:32:15)
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
Ronald Knot (NIZ) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 23:46
Libor Hudáček (NIZ) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:05
Je dobojováno, Avtomobilist nakonec dokázal udržet vedení až do konce a připsal si třetí vítězství v řadě. Neftěchimik sice dlouho vedl 1:0, dvěma slepenými góly ve druhé třetině ale o vedení přišel a ve třetí třetině definitivně rozhodl o vítězství Avtomobilistu Brooks Macek. Jegor Popov sice sedm minut před koncem snížil, víc už ale domácí nestihli. Nižněkamsk si tak připisuje již pátou prohru v řadě.

59:30

Berezinův pokus obětavě zblokoval jeden z bránících hráčů Avtomobilistu.

59:03

Běží poslední minuta základní hrací doby a Dan Sexton zaváží kotouč do útočné třetiny.

58:10

Jekatěrinburští už se jen a pouze brání a vyhazují puky co nejdále od brankáře Vladimira Galkina.

57:16

Trjamkin už je zpět na ledě, tlak domácích se ale postupně stupňuje.

56:33

Michail Sidorov hledal Sextona, ale nenašel.

55:56

Domácím tato přesilovka zatím příliš nevychází, hráči Avtomobilistu se již podruhé dokázali osvobodit.

55:01

Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg, můžeme se ještě těšit na pořádné drama. Nikita Trjamkin (JEK) vyfasoval dvě minuty za hákování.

53:47

Následovat bude komerční přestávka.

52:54

52:54 Jegor POPOV - 2:3

52:54

Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Ještě není rozhodnuto! Domácí si vytvořili obrovský tlak v soupeřově pásmu a JEGOR POPOV po Sidorovově zblokované střele nakonec dokázal dotlačit puk do sítě. Asiistence: Michail Sidorov.

51:15

Dnes již poněkolikáté ujel do brejku Dan Sexton, ani tentokrát ale zkušený útočník na Galkina nevyzrál.

50:27

Vladimir Galkin pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Neftěchimiku.

49:45

Ruslan Petriščev našel za brankou Jekatěrinburgu Pavla Porjadina, ten se ale do zakončení nedostal.

48:50

Nikým nehlídaný Jefim Gurkin si z modré čáry sjel až do mezikruží, odkud vypálil a jeho projektil jen těsně minul pravou spojnici!

47:57

Svěřenci Billa Peterse najednou hrají ve velké pohodě a kombinují v útočném pásmu.

47:20

Dan Sexton zůstal nehlídaný na pravém kruhu, svou ranou ale trefil Galkina přímo do hrudi.

46:38

46:38 Brooks MACEK - 1:3

46:38

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do trháku, s Neftěchimikem to už začíná vypadat bledě! Po nahození Jesseho Blackera vznikl před domácím brankářem nepřehledný závar, v němž se nejrychleji zorientoval BROOKS MACEK a procedil kotouč do sítě. Asistence: Jesse Blacker.

46:27

Po průniku podél pravého hrazení zkusil štěstí Alexej Makejev, jeho pokus si však Jaroslav Ozolin snadno pohlídal.

46:10

Trjamkin ze středního pásma nahodil puk doútočného pásma, tam ale nebyl nikdo v bílo-červeném dresu.

45:22

Hráči v modrých dresech toto oslabení přestáli a jsou znovu v plném počtu.

44:36

Jesse Blacker se svou střelou od modré neuspěl a domácí se znovu osvobozují.

43:50

Bulat Šafigullin se ve vlastním oslabení vydal kupředu a vypálil od modré, na Galkina si ale nepřišel.

42:57

Ronald Knot vypíchl hostům puk na vlastní modré čáře, hra je tak přerušena a dojde k avizovanému vyloučení. Danil Šerstobitov (NIZ) vyfasoval dvě minuty za hákování Trjamkina.

42:45

Ponechaná výhoda pro Jekatěrinburg, hosté si zahrají další přesilovku.

41:50

Po souboji s obránci Avtomobilistu za Galkinovou svatyní upadl Pavel Porjadin, sudí ale nechávají pokračovat ve hře.

40:58

Nižněkamští se usadili v útočném pásmu, následné nahození Maxima Berezina zadunělo jen o zadní mantinel.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:40.
Ve druhé třetině se karty zcela otočily a Neftěchimik najednou tahá za kratší konec provazu. Domácí dlouho drželi těsné vedení, Avtomobilist ale dvěma slepenými brankami Spoonera a Kuzněcova otočil stav ve svůj prospěch.

40:00

39:02

V probíhající poslední minutě druhé třetiny drží kotouč hosté a nikam už se neženou.

38:05

Český bek Ronald Knot vypálil od modré, na Vladimira Galkina si ale nepřišel.

37:18

Domácí se pokouší o rychlou odpověď, nedaří se jim ale vytvořit si souvislý tlak.

36:26

36:26 Vladimir KUZNĚCOV - 1:2

36:26

A během půlminuty Jekatěrinburg otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch! Stěpan Chripunov se vydal do rychlého protiútoku a ačkoliv byla jeho střela zablokována, VLADIMIR KUZNĚCOV z dorážky překonal ležícího Ozolina! Asistence: Stěpan Chripunov.

35:53

35:53 Ryan SPOONER - 1:1

35:53

Je vyrovnáno! RYAN SPOONER si v přesilové hře narovnal puk ke střele a skrytou ranou dostal puk za Galkinova záda. Bez asistence.

35:36

Nyní navíc půjde Neftěchimik znovu do čtyř, Pavel Porjadin (NIZ) vyfasoval dvě minuty za sekání.

34:29

Po sérii dvou oslabení v krátkém časovém sledu působí domácí dosti unaveně a jen se brání.

33:30

Neftěchimik již hraje v plném počtu, i druhé oslabení v krátkém časovém sledu domácí snadno ubránili.

32:45

Ryan Spooner prohrál buly v útočném pásmu a nižněkamští hokejisté se následně osvobodili.

31:58

Hosté sice drží kotouč v útočném pásmu, zoufale jim ale chybí střelba.

31:08

Domácí ale půjdou znovu do čtyř, Dan Sexton (NIZ) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

30:51

Přesilová hra Avtomobilistu je téměř u konce, Nižněkamští se ubránili bez sebemenších problémů.

30:15

Maxim Berezin vyhodil kotouč přes všechny čáry.

29:27

Jesse Blacker to zkusil od modré, jeho střela ale byla zblokována a domácí se poté osvobodili.

28:53

Je tu první vyloučení zápasu, Alexej Puzanov (NIZ) vyfasoval dvě minuty za držení.

26:58

Hráči Jekatěrinburgu se opět usadili v útočném pásmu, bylo z toho však jen nepříliš přesné nahození Blackera.

26:05

Obrana Jekatěrinburgu teď zcela propadla a Libor Hudáček jel sám na Galkina, ale nepřekonal jej!

25:18

Bulat Šafigullin uvízl v ofsajdu, následovat bude komerční přestávka.

24:26

Hokejisté Avtomobilistu se dostali do útočného pásma, vzápětí ale o puk přišli a kupředu už míří Rafael Bikmullin.

23:37

Ronaldu Knotovi přeskočil puk přes modrou čáru, český zadák ve službách Nižněkamsku tak posléze uvízl v ofsajdu.

22:50

Domácí i nadále svírají svého soka v oobranném pásmu, svěřenci Billa Peterse jako by byli myšlenkami stále v šatně.

21:56

Obrovská šance Neftěchimiku. Přečíslení dva na jednoho zakončoval Danila Popov, přesouvajícího se Galkina ale nepřekonal!

20:57

Hned zkraje druhé třetiny si Marat Chajrullin proklestil cestu až do předbrankového prostoru, následná střela mu ale nesedla a Vladimir Galkin snadno zakročil.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 16:50.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:0 pro Nižněkamsk. Domácí hokejisté se do tempa dostávali pozvolna, postupně ale přebrali otěže zápasu a zaslouženě se ujali vedení. Avtomobilist zatím hrozil prakticky jen z rychlých protiútoků, recept na Jaroslava Ozolina ale svěřenci Billa Peterse zatím nenašli.

20:00

18:57

Závěr první třetiny se nese ve jménu přetrvávajícího tlaku Nižněkamsku. Galkin ale příliš práce nemá, střel je minimum.

18:04

Nižněkamští se usadili v útočném pásmu. Dan Sexton našel na modré Berezina, jehož nahození ale mířilo mimo.

17:09

Jefim Gurkin nezvládl rychlostní souboj s dotírajícím Sextonem, zkušený Američan se ale nakonec ke střele nedostal.

16:18

Na opačném konci kluziště to po individuální akci zkusil z levého kruhu Georgij Bělousov, na Galkina si ale nepřišel.

15:30

Čtvrtá formace Neftěchimiku teď málem využila propadnutí hostů ve středdním pásmu, Jegor Popov a Ansel Galimov se ale nakonec do šance nedostali.

14:45

Ronaldu Knotovi se nepodařilo rozehrát podle představ, ke kotouči se znovu dostávají hosté.

13:57

Dmitrij Žukenov hledal v předbrankovém prostoru Brookse Macka, německý reprezentant ale na prudký pas nedosáhl.

13:06

Hlasatel v Neftěchim Areně ohlásil komerční přestávku, po níž se bude vhazovat ve středním pásmu.

12:20

12:20 Jevgenij MIŤAKIN - 1:0

12:20

A z tohoto tlaku nakonec pramení úvodní gól! Danila Popov objel branku Jekatěrinburgu a poté našel před Galkinem volného JEVGENIJE MIŤAKINA, který tváří v tvář hostujícímu gólmanovi zametl kotouč za jeho záda! Asistence: Danila Popov.

11:23

Hráči Neftěchimiku se začínají osmělovat a nyní se poprvé na delší dobu usadili v útočném pásmu.

09:49

Obrovitý Nikita Trjamkin od levého mantinelu nahodil puk směrem na Ozolina, bývalý obránce Vancouveru ale nemířil přesně.

08:51

Trma-vrma ve středním pásmu a jeden z hostujících hokejistů uvízl v ofsajdu. Hra je po delší době přerušena.

07:57

Dvakrát v krátkém časovém sledu se dostal k zakončení Stanislav Bočarov. První pokus hostujícího forvarda byl ovšem zblokován a ten druhý mířil vedle.

07:03

Dosavadní průběh utkání bůhvíjakou podívanou nenabídl, na domácích je znát, že se směrem dopředu trápí a chtějí hrát hlavně ze zajištěné obrany.

06:36

Jevgenij Miťakin nahozením ze středního pásma donutil Galkina k zákroku, vhazovat se bude po pravici jekatěrinburského brankáře.

05:45

Nepovedená rozehrávka Neftěchimiku končí na zakázaném uvolnění.

04:40

Vladimir Galkin ale mohl zůstat v klidu, buly vyhráli hosté a vyvezli kotouč do bezpečí.

03:49

Nahození Jegora Popova jeden z bránících hráčů Avtomobilistu zblokoval mimo hrací plochu, vhazovat se bude po levici hostujícího gólmana.

02:55

Na jeho konci stál Pavel Porjadin, s jehož pokusem z mezikruží si Galkin snadno poradil a přerušil hru.

01:57

Danil Romancev se zmocnil puku poblíž levého kruhu, poté o něj ale přišel a Nižněkamsk už zakládá protiútok.

01:03

Hosté jsou zatím aktivnějším týmem, hokejisté Nižněkamsku v podstatě jen vyhazují puky z vlastního pásma.

00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Ozolin (Ivannikov) – Berezin, Knot, M. Sidorov, Petriščev, Puzanov, Glazkov – Chajrullin, L. Hudáček, Porjadin – Šafigullin, Chafizov, Bikmullin – D. Sexton, Miťakin, D. Popov – Ansel Galimov, Čiviljov, J. Popov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Galkin (Šikin) – Ščemerov, Trjamkin, Blacker, Gurkin, Zborovskij, Alexej Vasilevskij, Salov – A. Makejev, S. Da Costa, Bělousov – B. Macek, Žukenov, Spooner – Romancev, P. Cormier, S. Bočarov – V. Kuzněcov, P. Kulikov, Chripunov.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Strelcov, Šalagin.
AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG

Ani Avtomobilist nemá bůhvíjak skvělou formu, z posledních deseti utkání zvítězili jekatěrinburští hokejisté jen čtyřikrát. V minulých dvou duelech ale červeno-černí zabrali a přesvědčivě porazili Omsk (5:2) a Jokerit (5:1). Svěřenci Billa Peterse, který vyletěl z NHL po rasistickém skandálu, jsou v tabulce Východní konference pátí s pětibodovým náskokem na jejich dnešního soupeře.