04.10.2021, 01:00 • Rogers Arena, Vancouver • Patrik Czepiec

Tipsport: 1.95 4.2 2.87 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jaroslav Halák (VAN) – 9 zákroků, 1 OG, úspěšnost 90 %, odchytal 40:00
Michael DiPietro (VAN) – 7 zákroků, 1 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 20:00
Michail Berdin (WPG) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 58:07

Česká a slovenská stopa

Kristian Reichel (WPG) – 1+1, +2 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 10:51

Tři hvězdy utkání

1. Tanner Pearson (VAN) 1+1
2. Jeff Malott (WPG) 1+1
3. Bo Horvat (VAN) 1+1
I když to nebylo bez komplikací, Vancouver nakonec v závěru uhájil výsledek 3:2 a bere zaslouženou výhru. V poslední periodě se nejprve trefil Tanner Pearson a zdálo se, že do té doby zcela bezzubý Winnipeg už nedostane šanci. Jenže dvoubodový Kristian Reichel dokázal k asistenci přidat i branku a snížil na rozdíl jediného gólu. Hosté pak sehráli vcelku povedenou powerplay, utkání ovšem do prodloužení nedostali.

59:59

Dnešní utkání sleduje 9108 diváků.

59:50

Další vyhození. Zbývá 10 vteřin a hosté jsou ve vlastním pásmu.

59:26

Výtečně Tucker Poolman. Soupeře vyhnal za modrou čáru a pro Winnipeg už to bude hodně složité.

59:17

Bo Horvat i Andrej Svečnikov schytávají dvě minuty za hrubost, Rus navíc dostal ještě desetiminutový osobní trest.

59:17

Nejdéle se drželi Bo Horvat a Jevgenij Svečnikov. Oba by měli navštívit trestnou lavici.

59:17

Andrew Copp hledal v brankovišti Harkinse, ale to se mu nepodařilo. DiPietro pak zachytává jeho střelu tahem a před bránou dochází ke strkanici.

58:46

Canucks takticky zdržovali puk u mantinelu, pak jim ale ujel Dubois, který málem umísťoval střílenou přihrávku do zpola odkryté klece.

58:21

Po buly se z pravé strany prezentoval střelou zápěstím Dubois, ale narazil jen na hradbu těl.

58:16

Oddechový čas pro hosty.

58:16

Na trestnou lavici zamíří Dowling, který si přidržel Duboise. To je velká šance na vyrovnání stavu.

58:07

Tak pozor! Vhazování v útočném pásmu Jets a hosté posílají Berdina na střídačku. Hraje se v poměru pět na pět.

58:07

I v oslabení to Winnipeg zkoušeí a brankář DiPietro poděkuje Ekmanu-Larssonovi, který dokonce nadvakrát zastavil Nashe.

57:26

Akcie Jets hodně sráží Austin Poganski, který se v útočném pásmu neubránil vysoké holi a půjde na dvě minuty sedět.

56:44

56:44 K. REICHEL - 3:2

56:44

Winnipeg právě vstřelil branku!
Stačilo vyhrané buly v útočném pásmu a hosté jsou zpátky ve hře. Také v druhé brance má prsty KRISTIAN REICHEL, který si skvěle počkal na odražený kotouč a vyslal ho za záda Michaela DiPietra. Šance na vyrovnání tak přece jen ještě žije. Asistence: Malott a Gustafsson.

3:2

Branky a nahrávky: 4. Horvat (T. Pearson), 26. Petan (Bowey, J.T. Miller), 53. T. Pearson (Höglander, Horvat) – 13. Malott (K. Reichel, Gawanke), 57. Reichel (Malott, Gustafsson)

Vancouver Canucks: Halák (41. DiPietro) – Ekman-Larsson, T. Poolman, Rathbone, Bowey, B. Hunt, K. Burroughs – T. Pearson, Horvat, Höglander – Petan, J.T. Miller, A. Chiasson – Di Giuseppe, Dowling, Garland – Podkolzin, Focht, Lockwood

Winnipeg Jets: Berdin (Comrie) – DeMelo, Heinola, Beaulieu, Kovacevic, Stanley, Gawanke – Copp, Dubois, J. Svečnikov – Vesalainen, Harkins, Nash – Malott, L. Johnson, Poganski – Eyssimont, Gustafsson, K. Reichel

Rozhodčí: Sutherland, R. Anderson – K. Murchison, Mills