konec (2:0)

27.09.2021, 19:00 • Kaunas Arena • Čtvrtfinále • Vít Muzikář

Tipsport: 2.5 3.91 2.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek večera. (21:04:11)
Kazachstán si tak zahraje v semifinále s Portugalskem, posledním mistrem Evropy. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Brazílie a Argentina.
Ukázalo se, že i ve futsale je nejhorší vést 2:0 o poločase a Kazaši hodili Íránce do Csaplárovy pasti.

Přitom Írán byl v prvním poločase lepší, živější, pohyblivější. Měli výborné brejky, dva z nich proměnili. Kazašský trenér byl několikrát na své svěřence pořádně naštvaný. Nicméně už v závěru prvního poločasu začali Kazaši mačkat soupeře a ve druhém poločase už dominovali. Íránce držel skvělý Samimi, načež ve 25. minutě nahrál Douglas do běhu Tursagulovi a ten o levou ruku íránského brankáře snížil. Následně o čtyři minuty později se zdálo, že Higuita fauloval po ztrátě míče do kolena Shajariho, ale hlavní sudí nařídil nepřímý kop za nafilmovaný pád. Íránci se vztekali, ale Douglas rozehrál standardku a Knaub ranou bez přípravy srovnal.

Následně si ublížil Ahmad Abbasi a Írán musel na chvíli stáhnout svého nejlepšího hráče. Ve chvíli, když už spělo všechno do prodloužení a stavu 2:2 po normální hrací době jako v dnešním prvním čtvrtfinále, tak Taynan spálil jasnou šanci. Zasekávačkou se v brankovišti zbavil obránce, ale trefil posledního možného hráče, který poslal míč na roh. Při něm se položil Taynan do voleje a za přispění třetí asistence Douglase ve druhém poločase skóroval na bližší tyč.

Íránci ještě zkusili powerplay a Javidova střela ze čtrnácti metrů skončila těsně vedle brány. V posledních minutách měl na noze prodloužení tentýž hráč, ale z dorážku lapil Higuita a při závaru pak Ahmad Abbasi překopl bránu.

39:59

Javid neproměnil stoprocentní šanci u pravé tyče, následně při závaru Ahmad Abbasi zleva přestřelil branku.

39:44

Orazov zase posílá centr z levé strany na roh.

39:32

Taynan vystihl nahrávku, sklepl patou pod sebe a Douglas obloučkem minul levou tyč prázdné brány.

39:17

Javid přebral balón na pravé straně a levačkou přes Taynana mířil z takových čtrnácti metrů vedle bližší tyče.

38:38

Při centru z pravé strany reklamovali Íránci ruku Orazova, ale výzvu si nevzali.

38:22

Tavakoliho centr z levé strany srazil Orazov.

38:07

Írán vzal timeout a postavil powerplay s Hassanem Zadehem v dresu brankáře.

38:07

Kazachstán právě vstřelil branku!
Douglas rozehrál roh zleva na pravou stranu a TAYNAN se položil do voleje a střelou přesně k přední tyči využil clony Orazova. Asistence: Douglas.

37:55

Douglas vypíchl balón Ahmadu Abbasovi z pravé strany a přes otáčejícího se Hassana Zadeha zakončil na bližší tyč, kde vyrazil balón Samimi na rohový kop.

37:23

Taynan pokazil centr z levé strany na Orazova a rozehrává Hassan Zadeh s Ahmadim.

36:53

Hassan Zadeh málem na posledním obránci namazal Nurgožinovi a ten by jinak běžel sám na Samimiho.

36:26

Ahmad Abbasi se otočil na levé straně, ale pokus pravačkou zastavil Nurgožin.

36:12

Akbalikov byl na polovině hřiště držený Ahmadim.

35:29

Nečistá nahrávka Higuity z levé strany skončila s klikou před brankovištěm, pak podržel míč Douglas, ale Samimi dobře vyběhl.

34:55

Esmaeilpour se otočil na levé straně kolem Nurgožina, Akbalikov zaváhal na šestce a zakončení směřovalo do boční sítě.

2:3

konec (2:0)

Branky: 8. Oladghobad (Ahmad Abbasi), 15. Esmaeilpour (Javid) – 25. Tursagulov (Douglas), 29. Knaub (Douglas), 39. Taynan (Douglas)

Karty:   29. Shajari (IRN) – 19. Orazov (KAZ)

Írán: Samimi (S. Mohammadi, B. Mohammadi) – Ahmadi, Hassan Zadeh (C), Oladghobad, Ahmad Abbasi – Esmaeilpour, Rafieipour, Tayebi, Shajari, Tavakoli, Javid, Nematian.

Kazachstán: Higuita (C) (Atantajev) – Taynan, Orazov, Tursagulov, Douglas – Karagulov, Nurgožin, Valjullin, Akbalikov, Jessenamanov, Knaub, Tokajev, Sarbassov.

Rozhodčí: Shepheard (AUS), Pelissier (FRA) – Santamaria (ARG)