Kvalifikace MS (Evropa)

Řecko – Švédsko

2:1

konec (0:0)

08.09.2021, 20:45 • Olympijský stadión Spyridona Louise, Atény • Skupina B • Karel Jedlička

Tipsport: 3.19 2.94 2.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Fotbalisté Řecka slaví první kvalifikační výhru a ještě se udrželi ve hře o druhou příčku, na poražené Švédsko nyní ztrácejí jen tři body.
Domácí zachránila dvakrát tyč a více než hodinu se navzdory dalším šancím na obě strany čekalo na gól. Ten dal až řecký kapitán Bakasetas v 62. minutě. Druhou trefu, původně neuznanou pro ofsajd, musel Pavlidisovi uznat až videorozhodčí. A právě gól útočníka Alkmaaru byl v důsledku vítězný, dvě minuty po rozehrání totiž z dorážky snížil střídající Quaison na konečných 2:1. (22:49:56)
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:6. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:11.

90+9

90+8

90+8. Zmatky před švédskou bránou vyřešil Olsen až napotřetí

90+8

Olsen odolal Bakasetasově krásné střele a jednou rukou vystihl i kostrbatou dorážku čerstvého Vrousaie zblízka. Napotřetí už konečně míč zalehává.

90+7

Nastavení se podle očekávání protahuje. Řekové s náskokem gólu stráví příští okamžiky rozehrávkou rohu po Tzolisově střele, přizvednuté Lindelöfem nad břevno.

90+5

Střídání v mužstvu Řecka: ze hřiště odchází hrdina druhé gólové akce Evangelos Pavlidis, pár minut si zahraje Marious Vrousai.

90+4

Hra pokračuje, ostrý centr zprava odhlavičkoval Tzavellas přes břevno vlastní brány.

90+3

U domácího záložníka se stále sklánějí lékař a masér, avizované nastavení se patrně ještě protáhne.

90+1

Karlsson fantasticky oklamal dva domácí hráče a připravil zpětnou přihrávkou šajtlí palebnou pozici Forsbergovi. Ten dělovkou z náběhu způsobil asi lehčí otřes mozku naplno do hlavy trefenému Zecovi Rodriguesovi.

90

Ruský rozhodčí nastavuje zápas o šest minut.

89

Žlutou kartu si hned po svém příchodu na hřiště vysloužil za faul loktem konžsko-švédský útočník Anderlechtu Isaac Thelin (Švédsko).

88

Poslední dvě změny provádí Švédsko: hřiště opouštějí Filip Helander a Dejan Kulusevski, přicházejí Marcus Danielson a Isaac Thelin.

85

Kostas Tsimikas trefil loktem Kulusevského, který ho obtěžoval zezadu. Nejedná se o faul, po krátké pauze na otřepání dává ruský sudí Řekům míč rozhodčího.

83

Tzavellasovu hlavičku ze záklonu sbírá ještě před čarou Forsberg a hned dlouhým pasem hledá spoluhráče vepředu. Tam se ovšem ještě nikdo nestačil přesunout.

82

Do útoku se ženou opět domácí, Tzolisovu akci zastavují Švédové za cenu rohu.

80

80. Robin QUAISON - 2:1

80

Švédsko právě vstřelilo branku!
Hosté reagují nejlépe, jak to šlo. Forsbergovu parádní ránu zpoza šestnáctky doráží pohotově zblízka nikým nehlídaný ROBIN QUAISON. Jubilejní desátý reprezentační gól pro hráče, působícího v saúdskoarabském Ittifáqu.

78

Gól je uznán, uhašené nadšení může znovu propuknout.

2:1

konec (0:0)

Branky: 62. Bakasetas (Douvikas), 75. Pavlidis (Tzolis) – 80. Quaison (Forsberg)

Karty:   8. Pavlidis (GRE), 45+2. Bouchalakis (GRE) – 53. Claesson (SWE), 70. Helander (SWE), 89. Thelin (SWE)

Řecko: Vlachodimos – Chatzidiakos, Mavropanos, Tzavellas – Androutsos, Rodrigues, Bouchalakis, Tsimikas – Bakasetas /C/, Pavlidis (90+5. Vrousai), Douvikas (71. Tzolis).
Náhradníci: Paschalakis, Dioudis – Saliakas, Papadopoulos, Retsos, Fountas, Limnios, Koutris, Mantalos, Siopis.

Švédsko: Olsen – Johansson (77. Krafth), Helander (88. Danielson), Lindelöf /C/, Augustinsson – Claesson (77. Karlsson), K. Olsson, Svanberg (66. Quaison), Forsberg – Kulusevski (88. Thelin), Isak.
Náhradníci: Dahlberg, Nordfeldt – M. Olsson, Sema, Larsson, Cajuste, Nilsson.

Rozhodčí: Karasev – Děmeško, Gavrilin (RUS)

Diváci: 25 407