Austrálie – Kanada

14:12

konec (2:3, 3:2, 3:3, 2:2, 4:2)

05.08.2021, 11:20 • O 5. - 8. místo • Daniel Fekets (@DFekets)

Je rozhodnuto, jelikož Yinitsasová předvedla skvělý zákrok a poté její spoluhráčka dala. Austrálie vítězí 14:12 po rozstřelu.

Ve třetí sérii po gólech na obou stranách. Austrálie tedy vede 3:2.

Série druhá dopadla daleko lépe pro Australanky, které proměnily hodem do stejného místa jako v sérii první. Kanada naopak trefila břevno.

V první sérii hráčky na obou stranách s přehledem proměnily.

30

Kanada se ale nevzdává a momentálně to máme po deseti na obou stranách. HAYLEY MCKELVEYOVÁ dokázala využít volného prostoru a bez potíží skórovala.

10:10.

29

ZOE ARANCINIOVÁ táhne Austrálii za dnešním vítězstvím. Posouvá ji zase o malý krůček dopředu, když dává svou pátou branku.

10:9.

26

Úplně sama se před bránou ocitla EMMA WRIGHTOVÁ, jež tak zapisuje svou druhou trefu. Stále platí, že to je nesmírně vyrovnané z obou stran.

9:9.

26

Australanky se ze své druhé útočné akce ve čtvrté čtvrtině prosazují. ZOE ARANCINIOVÁ je dnes ve velké formě, připisuje si svůj čtvrtý gól.

9:8.

24

Více než jednobrankový rozdíl ale v tomto klání zatím nebyl! O další vyrovnání se stará Australanka ZOE ARANCINIOVÁ.

8:8.

24

KYRA CHRISTMASOVÁ přidává branku necelou minutu před koncem třetí čtvrtiny. Prosadila se další přesnou a svižnou střelou.

7:8.

22

Krásnou přihrávku Kanaďanky proměnily! HAYLEY MCKELVEYOVÁ se prosazuje v dnešním utkání vůbec poprvé.

7:7.

20

ZOE ARANCINIOVÁ využila převahy Australanek před bránou a svou reprezentaci tedy poslala do jednobrankového náskoku.

7:6.

18

Po následné akci se ale opět mění skóre. Svůj druhý zásah v utkání si připsala BRONWEN KNOXOVÁ, jež parádně zametla míč přímo do šibenice.

6:6.

18

Kanada opět vede! EMMA WRIGHTOVÁ využila rychlého přenesení hry a brankářce Yinitsasové nedala vůbec žádnou šanci.

5:6.

16

Těsně před pauzou přichází ještě jeden zásah, který skóre vyrovnává. Gólem se připomněla MONIKA EGGENSOVÁ.

5:5.

14

Na konci 14. minuty se Austrálie ujímá vedení! Skvělou střelu z levé strany předvedla ROWIE WEBSTEROVÁ.

5:4.

11

Australanky ale znovu odpovídají pečlivě. AMY RIDGEOVÁ využila své dobré pozice a s přehledem zamířila. V jedenácté minutě platí nerozhodné skóre.

4:4.

10

Kanada si ale znovu velice rychle vrací vedení na svou stranu. AXELLE CREVIEROVÁ využila rychle přeneseného těžiště a u přední tyče našla dostatečný prostor. Australská brankářka měla situaci o to horší, neboť jí voda vystříkla rovnou do očí.

3:4.

9

V první minutě další části hry vyrovnává BRONWEN KNOXOVÁ, která skórovala mimo dosah brankářky Vulpisiové, která se za míčem ale pořádně natahovala.

3:3.

6

Kanada se díky svému tlaku nakonec raduje z dalšího úspěšného zásahu. Podruhé v tomto utkání skórovala SHAE LA ROCHEOVÁ.

2:3.

5

S góly se roztrhl pytel. Další úspěšnou střelkyní je z bezprostřední blízkosti Australanka ZOE ARANCINIOVÁ.

2:2.

4

Jenže o pár sekund později jde Kanada znovu do vedení. Parádní střelu přesně k přední tyči vyslala MONIKA EGGENSOVÁ.

1:2.

4

Australanky měly na zakončení akce už velmi málo času, ale nakonec se tři sekundy před limitem dokázaly prosadit. Zápas vyrovnaly zásluhou hráčky s číslem 2, kterou je KEESJA GOFERSOVÁ.

1:1.

1

První branka utkání padá po pár sekundách. Trefuje se Kanaďanka SHAE LA ROCHEOVÁ kvalitní střelou z dálky.

0:1.

14:12

Rozhodčí: Severo (ITA), Wengenroth Martinelliová (SUI)

Statistiky:
Sestavy

Austrálie: Yinitsasová - Gofersová, Bucklingová, Halliganová, Armitová, Knoxová, Websterová (C), Ridgeová, Aranciniová, Mihailovicová, Kearnsová, Andrewsová.

Kanada: C. Wrightová - McKeeová, Crevierová, E. Wrightová, Eggensová (C), Sohiová, Bekhaziová, Lemay-Lavoieová, McKelveyová, Christmasová, Paulová, la Rocheová.

Branky: 4. Gofersová, 5., 20., 24., 26. a 29. Aranciniová, 9. a 18. Knoxová, 11. Ridgeová, 14. Websterová - 1. a 6. la Rocheová, 4. a 16. Eggensová, 10. Crevierová, 18. a 26. E. Wrightová, 22. a 30. McKelveyová, 24. Christmasová.