Olympijské hry - Pozemní hokej (muži)

Německo – Indie

4:5

konec (1:0, 2:3, 0:2, 1:0)

05.08.2021, 03:30 • Oi Hockey Stadium, Tokyo, Japonsko • O 3. místo • Lukáš Losleben (@Losli2298)

Je dobojováno, Indové po jednačtyřiceti letech berou bronzové medaile z olympijského turnaje! Za druhou polovinu utkání nutno podotknout, že zaslouženě. Němce ze hry pomalu k ničemu nepustili, jedinou branku čtvrté čtvrtiny dostali po trestném rohu, o což se postaral Lukas Windfeder. Vyrovnání ovšem již nepřipustili. Němci tak pojedou domů bez medaile.

Parattu se stává hrdinou poté, co vyrazil střelu Windfedera! Indové mají bronz!

15

Poslední příležitost pro Němce s výsledkem něco udělat. Trestný roh šest vteřin před koncem!

15

Přihrávka Fuchse před branku nenašla volného adresáta. Němci mají na vyrovnání poslední minutu!

13

Trestný roh pro Německo! V této čtvrtině se jim už povedlo skórovat. Zvládnou to i nyní?

11

Němci se rozhodli necelých pět minut před koncem odvolat brankáře, a jít tak do rizika s jedním hráčem v poli navíc.

9

Trestný roh pro německé hráče po nedovoleném zásahu brankáře Parattua.

5

Hauke poslal k zemi celkem rázně jednoho z indických hráčů. Dle názoru rozhodčích byl jeho zákrok tak závažný, že za něj obdržel žlutou kartu. To může být pro německé hráče pomyslným hřebíčkem do bramborové rakve.

4

Německo právě vstřelilo branku!

A je to tady! Trestný roh zakončuje střelou mezi nohy Parattua LUKAS WINDFEDER. Němci tak stahují náskok Indie na jediný gól.

3

Trestný roh pro Němce po faulu na Fuchse. Nabízí se tedy jedinečná příležitost na snížení.

13

Trestný roh pro Němce po faulu na Niklase Wellena. Podaří se jim snížit?

12

Rána Rupinder Pala Singha končí na noze Grambusche. Ten nebyl s rozhodnutím spokojen, což dal hlasitě najevo. Bohužel pro Němce ovšem svůj tým oslabil, jelikož obdržel žlutou kartu. Indie má navíc k dispozici další trestný roh.

11

Další trestný roh pro Indii. Windfeder zahrál nohou.

4

Indie právě vstřelila branku!

Indové dávají druhý gól za krátkou dobu! Gurjant Singh předvedl parádní průnik do kruhu, načež přihrál před prázdnou branku SIMRANJEETU SINGHOVI. Ten už pak neměl problém přidat svoji druhou branku v zápase.

2

Indie jde poprvé v tomto utkání do vedení! RUPINDER PAL SINGH nedal Stadlerovi z penalty šanci. Míček poslal do levého dolního rohu.

1

Máme tady penaltu úro Indii po faulu na Mandeepa Singha. Nic na tom nezměnila ani následná challenge Němců.

14

Ano, je to tak! Po rozehrávce nekompromisně zakončil HARMANPEET SINGH! Indové mažou dvoubrankový náskok soupeře a začínáme zase odznovu.

14

Další trestný roh pro Indii po zásahu nohy jednoho z německých obránců. Dokáží Indové vyrovnat?

12

A svojí možnost využívají! První střelu sice Stadler vyrazil, avšak na dorážku HARDIKA SINGHA již neměl. Indové tak velmi rychle snižují na rozdíl jediné branky.

12

Simjareet Singh prošel až do kruhu, kde byl nedovoleně zataven. Indie má k dispozici trestný roh, ze kterého může snížit.

11

Druhý gól Němců v rychlém sledu. Parádní přihrávku před branku využil BENEDIKT FURK. Nutno podotknout, že akci předcházela obrovská chyba jednoho z indických hráčů, jenž se nechal obrat o míček na hranici kruhu.

9

Němci opět vedou! Rühr zavezl míček dopředu, načež přihrál na zcela volného NICKLASE WELLENA, jenž neměl problém z bezprostřední blízkosti překonat Parattua.

3

Blesk z čistého nebe! Praádní ránu zpoza plného kruhu vyslal SIMRANJEET SINGH! Brankář Stadler se mohl jen ohlédnout za sebe, jaká to byla prudká rána.

15

A opět uspěli. Čtvrtý trestný roh za sebou.

15

Vše uhasil Parattu. Němečtí hráči ovšem žádají další challenge. Tato čtvrtina se nám tedy řádně protahuje.

15

Trestný roh potvrzen, Němci mohou v samotném závěru navýšit své vedení.

15

Parattu vystartoval proti Herzbruchovi a vyrazil jeho pokus. Následně byla před indickou brankou skrumáž a rozhodčí se bude dívat na video kvůli možnému závěrečnému trestnému rohu.

15

Harmanpreet Singh rozehrál velice zajímavě. Jeho střela po selfpassu trefila tyč!

7

Dvojitá teč německých hráčů pořádně zaměstnala Parratua. Ten ovšem podržel své mužstvo fantastickým zákrokem!

5

Indové se dostávali do zajímavé příležitosti, Němci je zastavili pouze za cenu faulu. Uvidíme první trestný roh.

4

Faul na Prasada končí zelenou kartou pro Staiba.

2

Němci jdou do rychlého vedení! před brankou se nejlépe zorientoval TIMOR ORUZ! Brankář Indie neměl proti jeho ráně z bezprostřední blízkosti šanci.