04.08.2021, 10:09 • Osmifinále • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 2.07 1.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný deň! (11:45:57)

Koniec zápasu

0:6

GEM, SET, ZÁPAS Anna Karolína Schmiedlová! Slovenská tenistka absolútne ovládla druhý set, súperke nasadila kanára a my veríme, že takúto pohodu a výkon z druhého setu si prenesie aj do ďalšieho stretnutia, teda už toho štvrťfinálového.

0-40

Priamy bod prináša tri mečbaly!

0-30

Druhé eso v rade od našej tenistky, vyzerá to, že zápas zakončí vo veľkom štýle.

0-15

Esom zahájila Kaja cestu za víťazstvom v tomto zápase.

0:5

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

0:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:5

Juvan poslal dlhý forhend von z dvorca a stráca aj tento svoj servis! Anna Karolína Schmiedlová vyhráva 5:0 v druhom sete a ide podávať na víťazstvo v tomto zápase, súperke môže udeliť aj tenisového kanára.

40-A

Páska zastavuje úder od Slovinky a Schmiedlová získava brejkbal!

40-40

Dvojchyba od Juvan, takže gembal je nevyužitý a ide sa cez zhodu v tomto geme.

40-30

Je tu gembal pre Juvan.

30-30

Dlhšiu výmenu teraz lepšie zvládla naša tenistka a po presnom forhende vyrovnáva na 30:30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Loptu získava Schmiedlová.

30-0

Forhend od slovenskej tenistky putoval do autu, druhý fiftín v rade pre Juvan.

15-0

Po dlhšej dobe je tu fiftín pre Juvan a to po priamom bode.

0:4

Druhá čistá hra v rade od slovenskej tenistky, úspešne potvrdený brejk a Anna Karolína Schmiedlová vyhráva v druhom sete 4:0! Snáď už zvyšok druhého setu bude len formalita.

0-40

Jednoznačná dominancia Schmiedlovej na kurte pokračuje, sú tu tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30

Slovenská tenistka zvládla výmenu na sieti a vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Cestu za potvrdením brejku zahájila naša tenistka priamym bodom.

0:3

0:3

0:3

Výborne! Kaja Juvan nezvládla tento svoj servis, Anna Karolína Schmiedlová ukončila tento gem víťazným úderom a získava druhý brejk v druhom sete, ide do vedenia 3:0 a toto už vyzerá veľmi nádejne s postupom do ďalšieho kola!

0-40

Anna Karolína Schmiedlová teraz na kurte dominuje a získava tri brejkbaly!

0-30

Problémy slovinskej tenistky pokračujú ďalej, Kaja opäť úspešne reaguje na servis súperky a získava druhý fiftín v rade.

0-15

Schmiedlová zahrala presný return, Juvan nezačala tento servis úspešne.

0:2

Druhý gembal však už Anna Karolína Schmiedlová využíva, úspešne potvrdila brejk a v druhom sete vyhráva 2:0! Ideálny štart našej tenistky v druhom sete, už to len úspešne dotiahnuť do konca.

15-40

Teraz sa to však už podarilo, prvý gembal je minulosťou.

0-40

Juvan teraz od siete nedokázala úspešne hru skrátiť a sú tu tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30

Po priamom bode vyhráva Kaja o dva fiftíny.

0-15

Skrátiť hru vie aj naša tenistka, urobila tak teraz od siete a úspešne začala servis na potvrdenie brejku.

0:1

Bekhend slovinskej tenistky neprešiel cez pásku na druhú stranu, Juvan stráca hneď prvý servis v druhom sete a po brejku sa Anna Karolína Schmiedlová ujíma vedenia 1:0 v druhom sete!

30-40

Dlhý úder slovinskej tenistky končí v aute, Anna Karolína Schmiedlová získava brejkbal!

30-30

Priamy bod, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Anna Karolína Schmiedlová zahrala presný smeč na sieti a pri servise súperky získava druhý fiftín v rade.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Juvan poslal svoj bekhend len do pásky.

15-0

Kaja Juvan otvára druhý set svojim servisom a prvý výmenu v ňom zakončila ďalším presným kraťasom.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Kaja Juvan.

0:0

6:7

Slovenská tenistka ukončila náročný a veľmi dlhý prvý set priamym bodom a víťazí v tajbrejku 9:7! Veľmi vyrovnané prvé dejstvo sme sledovali, Kaja mala ešte pred tajbrejkom dva setbaly, ale nedokázala ich využiť. Nemusí ju to však v konečnom zúčtovaní prvého setu mrzieť, záver tajbrejku zvládla úspešne a vyhráva 1:0 na sety!

7-8

Anna Karolína Schmiedlová získava setbal po chybe súperky!

7-7

Prvý set stále nekončí, Juvan nezvládla servis na víťazstvo v úvodnom dejstve a tajbrejk pokračuje ďalej!

7-6

Náročnú a dlhú výmenu ukončila Juvan presným forhendom od siete a získava ďalší setbal!

6-6

Aj druhý setbal dokázala Kaja odvrátil, náročný prvý set a tajbrejk tak stále pokračuje ďalej.

6-5

Bekhend od Juvan končí v aute, ešte jeden setbol však zostáva.

6-4

Schmiedlovej úder končí v aute, Kaja Juvan získava setbal!

5-4

Juvan však teraz poslala presný forhend na čiaru a dráma v tajbrejku pokračuje.

4-4

Priamy bod, slovenská tenistka vyrovnáva na 4:4 v skrátenej hre!

4-3

Schmiedlovej bekhend putuje presne na čiaru, ani tento servis si Juvan neudržala.

4-2

Prvýkrát v skrátenej hre stráca Juvan svoje podanie.

4-1

Tie kraťase dnes veru Juvan vychádzajú výborne, po ďalšom z nich už vyhráva 4:1 v tajbrejku.

3-1

Priamy bod od našej tenistky, získava prvý bod v tajbrejku.

3-0

Po úspešnom smeči putuje na konto Juvan ďalší bod.

2-0

Juvan si svoj prvý servis v skrátenej hre udržala a vyhráva o dva body.

1-0

Ten naša tenistka nezačala úspešne, Juvan výborne skrátila výmenu a je tu hneď v úvode minibrejk.

6:6

Presný forhend na čiaru od slovinskej tenistky! Kaja Juvan odvrátila dva setbaly súperky a o osude prvého setu rozhodne tajbrejk.

A-40

Je tu gembal na udržanie sa v prvom sete pre Juvan.

40-40

Fantastický dropšot od Juvan. Slovinka zvládla odvrátiť aj druhý brejkbal a prvý set tak ešte nekončí.

30-40

Priamym bodom prvú hrozbu Juvan odvrátila.

15-40

Anna Karolína Schmiedlová získava dva setbaly!

15-30

Loptu získava Juvan.

0-30

No a sú tu problémy pre Juvan, jej nezvládnutý úder prináša druhý fiftín v rade pre Schmiedlovú.

0-15

Presný return slovenskej tenistky zahájil tento dôležitý gem.

5:6

5:6

5:6

Juvan ukončila tento gem nepresným forhendom do autu. Kaja Schmiedlová mala problémy v jedenástom geme, ale súperku k brejkbalu nepustila a ujíma sa vedenia 6:5! Kaja Juvan bude po druhýkrát podávať na udržanie sa v úvodnom dejstve.

30-40

Ďalší presný úder na čiaru od Schmiedlovej, je tu gembal pre Slovenku.

30-30

Výborný prechod na sieť od našej tenistky, tam prichádza presný bekhend a je to po 30 na oboch stranách.

30-15

Schmiedlová si pomáha cez druhý servis priamym bodom, je znížené na rozdiel jednej loptičky.

30-0

Problémy pre našu tenistku, jej úder teraz zastavila páska a prehráva o dva fiftíny pri svojom servise.

15-0

Presný return od Juvan zahájil jedenásty gem prvého setu.

5:5

Dlhšiu výmenu zakončila lepšie Juvan a to víťazným forhendom. Slovinka vyrovnáva na 5:5 v prvom sete a v tomto dejstve tak ešte pokračujeme ďalej!

40-15

Priamym bodom získava Juvan dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

30-15

30-0

Druhý fiftín v rade pre Juvan, naša tenistka teraz poslal svoj dlhý úder do autu.

15-0

Dlhšiu výmenu ukončila slovenská tenistka forhendom do pásky.

4:5

4:5

4:5

Anna Karolína Schmiedlová však je už na druhý pokus úspešná, brejk potvrdila a vyhráva v prvom sete 5:4! Kaja Juvan zo Slovinska musí podávať na udržanie sa v úvodnom dejstve.

30-40

Ten prvý nevyužíva, keďže súperka presne riternovala.

15-40

Na sieti bola úspešná slovenská tenistka a získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

0-30

Po chybe súperky vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Cestu za potvrdením brejku zahájila Schmiedlová priamym bodom.

4:4

Juvan poslal svoj bekhend von z dvorca a tak Anna Karolína Schmiedlová získava svoj prvý brejk v tomto zápase! Vyrovnáva na 4:4 v úvodnom dejstve a začíname tak odznova v tejto sade zápasu.

30-40

Nízky forhend od Juvan nebol presný, Schmiedlová získava brejkbal!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Dlhý bekhend od Juvan končí v aute, Kaja opäť pri servise súperky vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Škoda tejto nevynútenej chyby od Schmiedlovej, po 15 na oboch stranách.

0-15

Juvan musela cez druhý servis, následný výmenu ukončila od siete úspešne naša tenistka.

4:3

4:3

4:3

Anna Karolína Schmiedlová ukončila tento gem priamym bodom, servis si napokon udržala a znižuje na 3:4 z jej pohľadu v prvom sete!

40-A

40-40

Ale tento úder našej tenistky nebol presný a stráca tak aj druhý gembal, opäť sa ide cez zhodu.

30-40

Teraz dlhšiu výmenu zakončila Juvan víťazným bekhendom a prvý gembla je tak odvrátený.

15-40

Juvanovej forhend končí v aute, dva gembaly pre Schmiedlovú.

15-30

Toto je už presný ritern od slovinskej tenistky, je znížené na rozdiel jedného fiftínu.

0-30

Juvanovej forhend vyletel von z dvorca, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

0-15

Priamym bodom zahájila Schmiedlová tento siedmy gem prvého setu.

4:2

Opäť tá istá chyba od našej tenistky, Juvan v tomto geme napokon odvrátila dva brejkbaly a ujíma sa vedenia 4:2 v prvom sete!

A-40

Schmiedlová chcela zahrať dropšot, ale ten sa jej nevydaril a po treťom fiftíne v rade má Juvan gembal.

40-40

Výborné skrátenie hry od Juvan, aj druhý brejkbal je minulosťou a prvýkrát v tomto zápase sa pôjde cez zhodu.

30-40

Priamym bodom odvrátila Juvan prvú hrozbu.

15-40

Nevynútená chyba na sieti od slovinskej tenistky a tá naša má k dispozícii dva brejkbaly!

15-30

15-15

Juvanovej forhend bol príliš dlhý a končí v aute, po 15.

15-0

Veľmi dlhá výmena na úvod piateho gemu, Schmiedlová ju zakončila bekhendom do pásky.

3:2

3:2

3:2

Presný forhend od našej tenistky na čiaru, čistou hrou si Anna Karolína Schmiedlová udržala tento servis a z jej pohľadu znižuje na 2:3 v prvom sete!

0-40

Juvan poslal svoj forhend len do pásky, Anna Karolína Schmiedlová získava tri gembaly.

0-30

Schmiedlová ukázala svoj presný bekhend a získava druhú loptičku v rade.

0-15

Servisom si teraz pomohla aj naša tenistka.

3:1

A aj ho premenila, keď tento gem ukončila priamym bodom, brejk úspešne potvrdila a ide v prvom sete do vedenia 3:1!

40-30

Kaja Juvan od siete vybojoval gembal.

30-30

Žiadne výrazné však zatiaľ pripustiť nechce. Priamym bodom vyrovnáva na 30:30 a uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Druhý fiftín v rade pre slovenskú tenistku, Juvan má menšie problémy pri svojom servise, kde podáva na potvrdenie brejku.

15-15

15-0

Cestu z potvrdením brejku zahájila Juvan úspešne, výmenu ukončila víťazným forhendom.

2:1

2:1

2:1

Tak to bol teda veľmi pokazený druhý servis našej tenistky v tomto zápase, nezískala v ňom ani jeden fiftín a Juvan získava brejk čistou hrou – 2:1!

40-0

Kaja Juvan si počkala na sieti a presným volejom získava tri mečbaly!

30-0

No a problémy narastajú, Juvan zvládla lepšie aj výmenu a získava druhý fiftín v rade pri servise svojej dnešnej súperky.

15-0

Svoje druhé podanie nezačala Kaja úspešne, súperka presne returnovala.

1:1

Kaja Juvan si takisto udržala svoj úvodný servis a stav v prvom sete máme vyrovnaný 1:1!

40-30

Je to gembal pre Juvan. Kaja sa snažila vrátiť loptičku späť na jej strany, ale netrafila ju a ešte sa buchla do ruky. Snáď to bude v poriadky, druhý gem pokračuje gembalom Juvan.

30-30

Ritern od slovenskej tenistky bol presný, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Veľmi pekná výmena, Kaja sa ju snažila ukončil od siete, ale práve tam sa Juvan podarilo ju obhodiť.

15-15

Tento forhend však slovenská tenistka poslala ukážkovo presne na čiaru, po 15.

15-0

Juvan musela cez druhý servis, ale ten zvládla a forhend od Schmiedlovej putoval do pásky.

0:1

Krásnym krížnym bekhendom ukončila Anna Karolína Schmiedlová prvý set, podanie si podržala a ujíma sa vedenia 1:0!

30-40

Anna Karolína Schmiedlová chcela skrátiť výmenu, ale Juvan sa stihla presunúť na sieť a odtiaľ odvrátila prvý gembal.

15-40

Ritern od Slovinky končí v aute, sú tu dva gembaly.

15-30

Svoj presný bekhend potom predviedla slovenská tenistka a znova vyhráva o jeden loptičku.

15-15

Prvý fiftín v zápase pre Slovinku, poslal presný forhend na čiaru.

0-15

Priamym bodom odštartovala slovenská tenistka toto stretnutie.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvá začne na servise Anna Karolína Schmiedlová zo Slovenska.
Obe tenistky sú už na kurte a absolvujú svoju rozcvičku.
Vítam všetkých fanúšikov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Kaja Juvan a Anna Karolína Schmiedlová. Začiatok stretnutia je predbežne naplánovaný na 10:00.

V týchto dňoch prebieha tenisový turnaj kategórie WTA v rumunskom Kluži. Ten je aj so slovenskou účasťou. Do osemfinále sa podarilo postúpiť Anne Karolíne Schmiedlovej, ktorá v slovenskom derby zdolala Viktóriu Kužmovú 2:0 na sety a v ďalšej fázy turnaja narazí na slovinskú tenistku Kaju Juvan. Postavenie v rebríčku stavia do úlohy favoritky našu tenistku. Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.