0:3

konec (21:25, 28:30, 22:25)

03.08.2021, 02:00 • Ariake Arena, Tokio • Čtvrtfinále • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 7.4 1.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji příjemné sledování dalšího dne Her a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:50:26)
Utkání je u konce a favorit postupuje do semifinále. Neměl to ale vůbec lehké, Kanada dřela, žádný míč pro ni nebyl ztracený a zejména ve druhém setu nebyla daleko od případného zisku a zdramatizování duelu. Ve třetím setu si pak tým ROV dokázal držet vedení a i přes lehce dramatickou koncovku dotáhnout zápas do zdárného konce. Pro Kanadu turnaj končí, ROV se v semifinále utká s lepším z dvojice Japonsko – Brazílie.

Konec zápasu

22:25

Je dobojováno. Na levou stranu dostal přihrávku Volkov, jehož smeč křížem byla nad síly obrany Kanady. ROV vítězí ve třetím setu 25:22.

22:24

Michajlov ale pokazil podání, byl moc dlouhý.

21:24

První přichází po Szwarcově chybě na servisu. Ten poslal míč pouze do sítě.

21:23

Sclater snižuje útokem křížem, ROV si musí na mečbol ještě počkat.

20:23

Z pravé strany se prosadil Michajlov, ROV potřebuje už pouze dva body k postupu do semifinále.

20:22

Už je to jen o dva body, Sclater lehkým obloučkem položil míč na palubovku. Tým ROV si bere oddechový čas.

19:22

Perrin vytáhl eso přesně na základní čáru!

18:22

Dobře připravená akce pro van Berkela, tým ROV nestačil postavit bloky.

17:22

Michajlov od levého kůlu zaútočil křížem a nachytal Marshalla.

17:21

Perrin prostřelil bloky a zase lehce snížil.

16:21

Michajlov vytloukl dvojblok Kanady, ale bylo to těsné, jen kousek od postranní čáry.

16:20

Kanada nic nevzdává, středem se pohotově prosadil Vigrass.

15:20

Až čtvrtý útok ROV byl úspěšný, dvakrát smeč nesložil Kliuka, jednou Michajlov a až další rána, opět od Michajlova přinesla po vytlučeném bloku bod.

15:19

Vytlučené bloky i na druhé straně.

15:18

Perrin vytloukl bloky ROV, tohle ale bylo těsné, pouze přes Jakovlevův malíček.

14:18

Teď už to bylo lepší a přes jednoblok složil míč k čáře.

13:18

Ten se vzápětí na síti provinil proti pravidlům a nabídl soupeři další bod.

13:17

Vypadalo to, že Kanada bude mít skvělou šanci zaútočit, jenže malé nedorozumění při přihrávce situaci ztížilo a Hoag míč na druhou stranu nedostal.

13:16

Michajlov poslal své podání do autu.

12:16

Skvělý Volkovův bloky, ten nepustil do zakončení Vigrasse.

12:15

Nekompromisně vytlučené bloky Kanady, na podání jde Michajlov.

12:14

Hoag předvedl další neskutečný úder, z lehkého záklonu posadil míč do protějšího růžku!

11:14

Na opačné straně byl podobně úspěšný van Berkel.

10:14

Volvič byl na středu sítě nekompromisní. Zase je to o čtyři.

10:13

Tentokrát Sclater vrátil míč na vlastní stranu správně a Hoag dokonce z těžké pozice vytloukl bloky!

9:13

Sclater musel pro míč až na opačnou stranu, nepovedlo se mu jej ale vrátit podle pravidel a bod tak bere tým ROV.

9:12

Sanders podával až za základní čáru.

9:11

Sclater je při svých útocích velmi úspěšný, i tentokrát našel křížnou smečí prostor pro složení míče.

8:11

Kobzar přidává eso a ROV uniká!

8:10

Volvič byl bleskově nad sítí a přes van Berkela hravě zakončil.

8:9

Sclater doslova procedil svou smeč na druhou stranu a snížil.

7:9

Jakovlev posadil své podání přesně k základní čáře – eso.

7:8

Hoag kazí podání, tohle bylo až moc dlouhé.

7:7

A když Perrin vytloukl Jakovlevův blok, máme srovnáno.

6:7

Perrin zakončil přes ruku Kobzara, už je to pouze o jediný bod.

5:7

Sclater nepotřeboval přílišnou tvrdost, útok zakončil umístěným úderem.

4:7

Kanada sice předvedla skvělou obranu a několikrát udržela míč ve hře, na smeč Michajlova už ale byla krátká.

4:6

Na druhé straně se to samé dá říci o Volkovovi, ten teď překvapit soupeře smečí přes hlavu.

4:5

Kanada rozhodně zlepšila útoky, na pravé straně se prosazuje zejména Ryan Joseph Sclater.

3:5

Tým ROV se ale zase dostává do dvoubodového náskoku, a to po dobrém bloku.

3:4

Eso od va Berkela, Golubjov jeho servis nezpracoval.

2:4

Sclater prostřelil bloky a po útoku po čáře snížil.

1:4

Kanadě nevyšel příjem a Volkov měl na síti snadnou práci – mohl zakončit z první.

1:3

Volkov svou smečí lehce lízl bloky Kanady a získal pro svůj tým třetí bod.

1:2

Kanada se dostává na scoreboard po skvělé Sclaterově smeči.

0:2

O chvíli později Kliuka vytloukl kanadské bloky.

0:1

Třetí set začíná esem Jegora Kliuky.

0:0

Začal třetí set.
Dlouhá část druhého setu přinesla stejný průběh, jako tomu bylo v první sadě, jenže koncovka byla nakonec o hodně dramatičtější. Kanadě se povedlo srovnat a dlouho odolávala setbolovým šancím soupeře. ROV využilo až šestý setbol a po výsledku 30:28 vede 2:0. K postupu do semifinále tak potřebuje už jen jeden set.

28:30

Teď už to vyšlo. Kanadě nevyšel příjem, prakticky následoval míč zdarma a tým ROV toho využil. Po rychlé přípravě zasmečoval Michajlov a povedlo se mu míč zatlouct. ROV vítězí 30:28.

28:29

Hoag nedokázal přihrát, ROV má další setbolovou příležitost.

28:28

Vytlučené bloky ROV zase prodlužují koncovku druhého setu.

27:28

Středem zakončil i Jakovlev, je tu pátý setbol pro ROV.

27:27

Ani tentokrát to nevyšlo, Kanada připravila další bleskový útok, van Berkel zakončil středem.

26:27

Trojblok ROV zastavil Hoaga, čtvrtý setbol.

26:26

Kanada se nevzdává, van Berkel měl skvělou pozici na zakončení a zase srovnal.

25:26

Další akce na levou stranu, technicky ji zakončil zase Volkov.

25:25

I druhý setbol je pryč, trojblok Kanady zastavil Volkovův útok a míč dopadl přesně na čáru.

24:25

Volkov z druhé vlny získal pro svůj tým druhý setbol.

24:24

Pokračujeme dál, Vigrass měl na středu sítě hromadu času i prostoru pro smeč.

23:24

Získal ho tým ROV, vybojoval jej Volvič a odčinil tak předcházející zaváhání.

23:23

Volvič nepřekonal bloky Kanady, je srovnáno a bude se hrát o setbol!

22:23

Bod pro Kanadu, soupeř totiž při přípravě útoku porušil pravidla. Je tu oddechový čas pro ROV.

21:23

O chvíli později ale další podání poslal až za základní čáru.

20:23

Jakovlev předvedl s pomocí pásky sítě eso!

20:22

Kanaďané vehementně protestují, že sudí připsal bod soupeři, viděli Kliukovu teč. Verdikt se však neměnil, ROV vede o dva body.

20:21

Už to vypadalo, že si Kanada připraví útok a třeba i získá vedení, Perrin ale těžký úder poslal mimo hru.

20:20

Je vyrovnáno, neboť Kliuka poslal svou křížnou smeč daleko do zámezí!

19:20

Volkovovo podání končí v síti.

18:20

Nekompromisní Volkov, hráči ROV se nyní radují z každého bodu, pomalu se blíží koncovka druhé sady.

18:19

Chyba na servisu i na druhé straně, do sítě podával Michajlov.

17:19

O chvíli později ale Perrin poslal podání do autu.

17:18

Útok Kanady táhne zejména Perrin, ten teď zaútočil od pravého kůlu křížem a trefil se přesně do rohu.

16:18

Vytlučený blok, ROV zase lehce uniká.

16:17

Perrinův blok a položení míče mimo dosah hráčů ROV znamená, že je to pouze o jediný bod.

15:17

Kanaďanům se daří útoky z druhé vlny, opět se jim povedlo nachytat soupeře a získat bod.

14:17

Kliuka neměl těžkou práci se smečí od levého kůlu, byl vysoko nad bloky a mohl pohodlně zaútočit.

14:16

Perrinův útok po lajně skončil v růžku, Kanada snižuje.

13:16

Volvič ale vzápětí smečoval středem proti nepřipravené obraně a zase otočil podání na stranu ROV.

13:15

Smeč Sclatera z dálky, přesto to na vytlučení dvojbloku stačilo.

12:15

Bann poslal míč přes sít vysokým obloučkem a Kobzar se se smečí nepáral. Po jeho zakončení z první je to o tři a Kanada si bere oddechový čas.

12:14

Sclater poslal podání pouze do sítě.

12:13

Volkov měl dobrou pozici na útok z druhé vlny, svou smeč ale poslal do autu.

11:13

Kliuka sice neútočil ze zrovna nejlepší pozice, ale dokázal Hoaga nachytat na švestkách a připsal tak pro ROV další bodík.

11:12

Útok z druhé vlny, obloučkem přes bloky se prosadil Michajlov.

11:11

A po dvojbloku tu máme srovnáno, míč na druhou stranu nedostal Volkov.

10:11

Hoag vytloukl bloky soupeře, zase tu máme pouze jednobodový rozdíl.

9:11

Perrin poslal podání těsně do autu, potvrdilo to i jestřábí oko.

9:10

Dpkonalý blok van Berkela a rázem je to pouze o jediný bod!

8:10

Sanders vytloukl bloky ROV.

7:10

Něco podobného ale předvedl i na druhé straně Volvič.

7:9

Lucas van Berkel zakončoval prakticky z voleje, ROV nedokázalo včas postavit bloky.

6:9

Snadný bod pro ROV, na vině byl špatný příjem Kanaďanů.

6:8

Je to teď přetahovaná o každý bod, smečí křížem skóroval Michajlov.

6:7

Vigrass předvedl další útok středem a byl úspěšný.

5:7

Pak už ale chyba na podání přišla...

5:6

Vypadalo to na chybu na podání, po kontrole na videu se ale zjistilo, že Hoag trefil lajnu.

4:6

Rychlá příprava útoku Kanady, Vigrass smečoval do otevřeného pole.

3:6

Krásná výměna z obou stran, k vidění bylo několik tvrdých útoků, ten poslední měla Kanada, smeč však skončila mimo kurt.

3:5

Další špatné podání ROV, tentokrát to nevyšlo Volkovovi.

2:5

Skvělý blok ROV, míč dopadl přesně k lajně.

2:4

Jakovlev zaútočil středem a neměl proti sobě adekvátní obranu.

2:3

Podání nevyšlo ani Michajlovovi, zase je to o bod.

1:3

Vzápětí ale poslal podání mimo kurt...

1:2

Vytlučené bloky ROV, postaral se o to Perrin.

0:2

A skončila tam i Perrinova křížná smeč. ROV jde hned v úvodu do náskoku.

0:1

Dlouhá rozehra, po střetu na síti šlo Sclaterovo sklepnutí těsně do autu.

0:0

Začal druhý set.
Tým ROV se hned od úvodu setu dostal do mírného náskoku, který zvládl udržovat a i když se Kanadě nedala upřít snaha s nepříznivým stavem něco udělat, tak ke srovnání od stavu 3:3 už nedošlo. ROV v poklidu dokráčelo k zisku sady a vede 1:0.

21:25

Michajlov vytloukl kanadské bloky a první set je tak u konce po výsledku 25:21 pro ROV.

21:24

První setbol je pryč, Kobzar poslal podání daleko za základní čáru.

20:24

Volvič ale nekompromisní smečí zajišťuje pro ROV setboly.

20:23

Golubjovovi nevyšel příjem a Kanada útokem z prvního úderu zase snižuje.

19:23

Perrin nachytal obranu ROV se svým sklepnutím a finský trenér ROV si hned bere oddechový čas.

18:23

Vernon-Evans zastavil na síti tvrdou smeč a umazal jeden bod z kanadské ztráty.

17:23

Pankov poslal technické podání do sítě.

16:23

Vernon-Evans byl zastaven dvojblokem, tým ROV potřebuje k zisku setu už jen dva míče.

16:22

Podání do sítě, pomaličku tu máme koncovku setu.

16:21

Přes prsty blokařů zakončil Vernon-Evans.

15:21

Technické zakončení v podání Jakovleva, kanadská obrana nestačila včas zareagovat.

15:20

Tým ROV byl při blocích v síti, na podání tak zůstává Kanada.

14:20

Křížem smečoval Hoag a Golubjov jeho útok nedokázal zpracovat.

13:20

Michajlov posadil na palubovku další eso!

13:19

Útok Kanady šel do autu, ROV vede o šest bodů. Trenér kanadského celku si bere oddechový čas.

13:18

Následovala ale kanadská chyba na servisu.

13:17

Dobře postavený útok na střed, do rozhozené obrany smečoval van Berkel.

12:17

Michajlov ale nadšení Kanady ochlazuje nekompromisní smečí od pravého kůlu.

12:16

Pěkná a dlouhá výměna se šťastným koncem pro Kanadu, bloky vytloukl Perrin.

11:16

Kanaďané byli při výměně v síti, tohle je bod zdarma pro soupeře.

11:15

Pěkné technické zakončení za síť od Perrina, Kanada se alespoň trochu přibližuje.

10:15

A už o pět, od levého kůlu se o to vytlučenými bloky postaral Kliuka.

10:14

Dvojblok ROV zastavil Perrina, už je to opět o čtyři body.

10:13

Kobzar zapisuje eso!

10:12

Kliuka vytloukl kanadské bloky a opět tak vrací servis na stranu ROV.

10:11

Zase je to pouze o jediný bod, Kanada byla důraznější v souboji na síti.

9:11

Jakovlev poslal servis pouze do sítě.

8:11

Kanada sice předvedla neskutečnou obranu proti smečím, přesto ale tlaku nakonec neodolala a míč spadl na jejich stranu.

8:10

Rozehra na levou stranu, kde se vznesl Kliuka a křížem zapsal desátý bod pro ROV.

8:9

Vytlučené bloky, Sclater snížil už na jednobodový rozdíl!

7:9

Od levého kůlu úspěšně zaútočil Nicholas Hoag.

6:9

Vzápětí ale poslal podání do sítě.

6:8

I Sclater si připisuje čisté eso.

5:8

Kanaďané dostali možnost zaútočit a dokonale to zužitkovali po smeči Sclatera přes natažené ruce bloku.

4:8

Nápor ROV pro tuto chvíli končí, Michajlov poslal podání do autu.

3:8

Kobzar zastavil Hoagův útok a po jeho bloku je to už o pět.

3:7

ROV předvedlo povedený útok s nahrávkou na levou stranu, kde se vznesl Volkov a další drtivou smečí navýšil na čtyřbodový rozdíl.

3:6

Michajlov předvedl čisté eso!

3:5

Dobré podání, po kterém následovala smeč z prvního úderu – bod si připsal Volkov.

3:4

Křížnou smečí se na opačné straně prosadil Michajlov a jde sám podávat.

3:3

Po míči zdarma drtivě smečoval Sclater a posadil míč přesně k lajně.

2:3

Od levého kůlu zakončoval nadvakrát Volkov, druhá smeč už prošla.

2:2

Tým ROV se sice snažil udržet míč ve hře i po obětavých skocích, poslední úder však šel do autu.

1:2

Už se dočkali i Kanaďané, na středu zakončoval van Berkel a našel si volné místo na složení míče.

0:2

Eso hned na úvod, drtivý servis předvedl Kliuka.

0:1

První bod bere tým ROV, po přípravě zakončoval na středu Volvič.

0:0

Kanada: Sanders, Perrin (C), Hoag, Sclater, van Berkel, Vigrass, Bann (L), Marshall, Maar, Blankenau, Vernon-Evans, Szwarc.

ROV: Volvič, Volkov, Jakovlev, Michajlov, Kliuka, Kobzar (C), Golubjov (L), Podlesnych, Bogdan, Pankov, Poletajev, Kurkajev.

Rozhodčí: Casamiquela (ARG), Muranaka (JPN).
Oba týmy jsou již na palubovce, máme za sebou i hymny, zápas může začít.
Zápas v Ariake Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
ROV

Hráči Ruského Olympijského Výboru ovládli tabulku skupiny B s bilancí čtyř výher a jediné porážky. Tu jim uštědřila Francie, přesto to stačilo na první místo a papírově nejsnazšího soupeře. ROV dnes bude obrovským favoritem.

Kanada

Kanadští volejbalisté se do play off turnaje dostali ze čtvrtého místa skupiny A, když dvakrát vyhráli a třikrát odešli poraženi. Vyhrát dokázali nad celky, které v konečném součtu skončily mimo postupové pozice, naopak soupeři z vyšších pozic byli nad síly hráčů s javorovým listem na dresu. Přesto dokázali potrápit zejména Itálii, se kterou padli až v tie-breaku pátého setu. Dnes budou obrovským outsiderem, výhra nad ROV by byla obrovským překvapením.

Itálie – Kanada 3:2
Japonsko – Kanada 3:1
Kanada – Írán 3:0
Kanada – Venezuela 3:0
Polsko – Kanada 3:0
Dobré ráno u čtvrtfinálového utkání mužského volejbalového turnaje. Střetnou se v něm Kanada a ROV.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.