konec (19:20, 41:44, 59:58)

29.07.2021, 10:20 • Skupina A • Milan Huppert

Tipsport: 2.6 12.0 1.62 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou. (12:13:30)
Očekával se vyrovnaný zápas, který splnil očekávání. Po tři čtvrtiny byl mezi Španělkami a Srbkami k vidění parádní basketbal a boj o každý bod. Jen čtvrtá čtvrtina patřila výrazně Španělkám, jež v ní rozhodly o patnáctibodovém vítězství.

První poločas zvládly lépe Srbky, ale ne nijak výrazně. Týmy se pravidelně střídaly ve vedení a do šaten se šlo za stavu 44:41. O svůj náskok mírné favoritky přišly ve třetí čtvrtině, kterou ukončily s jednobodovou ztrátou. Rozhodující dějství si pak nabuzené Španělky naprosto podmanily. Byly všude o krok dříve a soupeřkám nepovolily skoro nic, zasloužené vítězství si nakonec ženy z Pyrenejského poloostrova připsaly výsledkem 85:70.

Španělky po dvou zápasech zůstávají neporaženy. Srbsko po vítězství nad Kanadou prohrálo a bude si chtít spravit chuť proti Jižní Koreji.

Konec zápasu. (85:70)

39:58

Poslední útok přetavila v poslední dva body střetnutí Cristina Ouvinaová. Španělky na palubovce oslavují vítězství, ačkoli na nezazněla závěrečné siréna. (85:70)

39:47

Pěkná otočka Yvonne Andersonové, ta ovšem znamená už jen úpravu skóre. Španělky nadále drží pohodový náskok. (83:70)

39:35

Španělky si závěr zápasu užívají. Andersonová úmyslně faulovala Domínguezovou, jež zapsala stoprocentní úspěšnost při trestných hodech. (83:68)

39:27

Oddechový čas pro Srbsko. (81:68)

39:27

Dva španělské trestné hody končí v koši. Astou Ndourová zachovala chladnou hlavu a ani nepotřebovala obroučku. (81:68)

39:18

Spíše z nouze zkusila troku Yvonne Andersonová. Z velké dálky balón nedohodila až do koše, trefila jen přední obroučku. (79:68)

38:59

Je hotovo a Maite Cazorlaová to ví. Parádní trojka z levé strany znamená vylepšení náskoku na jedenáct bodů. (79:68)

38:03

Srbky bojují, ale i navzdory povedenému hodu Brooksové ztrácí ještě osm bodů a do konce už zbývají necelé dvě minuty. (76:68)

37:39

Koš s faulem a proměněným trestným hodem pro Astou Ndourovou. Španělsko odskakuje necelé tři minuty před koncem do dvouciferného rozdílu. (76:66)

37:23

Jelena Brooksová se na sebe zlobí. Viděla volnou spoluhráčku, jenže přihrávku vyslala příliš pozdě. Mezitím se k ní stáhla Cazorlaová a míč zachytila. (73:66)

37:00

Už to vypadalo, že Španělsko neuspěje, ale ofenzivní doskok zaznamenala Ndourová a ještě v letu usměrnila balón do koše. (73:66)

36:35

Oddechový čas pro Španělsko. (71:66)

36:22

Yvonne Andersonová podruhé! nejprve naznačila nahrávku, aby vzápětí pronikla levou stranou pod koš, odkud zvládla zakončit. (71:66)

35:48

Srbský kouč burcuje své svěřenkyně. A to poté, co Yvonne Andersonová uspěla dvoubodovou střelou a snížila na rozdíl sedmi bodů. (71:64)