29.07.2021, 03:00 • Saitama Super Arena • Skupina A • Martin Augustin (@ogy_16)

Z mé strany je to vše! Přeji klidný zbytek noci nejlépe ve společnosti Olympijských her. (04:49:48)

Nejvíce asistencí:
Natalie Achonwaová 5 – Sin Či-hjon a Kim Tan-pi 3

Nejvíce doskoků:
Natalie Achonwaová 10 – Pak Či-su 11
První dnešní zápas skupiny A nakonec jasně opanovaly Kanaďanky. Ty za celou dobu nepustily Koreu ani jednou do vedení. Přesto byl úvod poměrně vyrovnaný. Javorové listy se začaly poprvé trhat v průběhu druhé čtvrtiny, ovšem v jejím závěru ještě asijský tým snížil na rozdíl pěti bodů. Druhý poločas se už ale nesl jednoznačně v kanadském duchu. Korejky měly velký problém s pohyblivou obranou soupeřek a několikrát nedokázaly vystřelit v časovém limitu. Kanada tak slaví první výhru na turnaji, Korea padla i ve druhém utkání.

Konec zápasu. (74:53)

40:00

V poslední sekundě se ještě dostala ke střele Kim Tan-pi, která koriguje skóre do konečné podoby. (74:53)

39:48

Kia Nurseová první neproměnila, druhý už ano. Korejky mají poslední útok. (74:51)

39:48

Čin An zastavila Nurseovou za cenu faulu a trestných hodů... (73:51)

39:10

Další body pro Kanadu po koši Bridget Carletonové. (73:51)

38:58

Nirra Fieldsová střílela šestky. Proměnila pouze první. (71:51)

38:40

Dva body pro Alexanderovou. (70:51)

38:23

Trojku zaznamenala také Kang na druhé straně. (68:51)

38:02

Bridget Carletonová přidala trojku! Rázem je to o 20 bodů. (68:48)

37:33

Kanaďanky si závěr duelu užívají. Exhibiční kombinaci pod košem zakončila Natalie Achonwaová. (65:48)

37:11

Kim Tan-pi to zkoušela z tříbodové distance, koš z toho není. (63:48)

36:33

Korejky opět nezakončily v limitu! Jejich trenérka už jen nevěřícně kroutí hlavou. (63:48)

36:11

Trojka Nirry Fieldsové. Myslím, že je rozhodnuto! (63:48)

35:54

Korejky vyplýtvaly 24 sekund pro střelbu a přicházejí o míč! Skvělá vizitka kanadské obrany. (60:48)