Jiří Veselý na závěr zápasu posílá balónek do sítě a na turnaji končí.

Český borec potřetí v gemu nezvládl return, je tak gem od osmifinálového vyřazení.

4:3

1:1; 4:3 - Jozef Kovalík

4:3

Jozef Kovalík třetí šanci v sedmém gemu využívá a vede 4:3. Jiří Veselý musel jít přes druhý servis, přesto bekhendovým úderem kros si vypracoval velmi slibnou pozici. Kovalík však k míčku výborně doklouzal a navíc parádně protihráčce prohodil.

3:3

1:1; 3:3 - Jozef Kovalík

3:3

Čistá hra od slovenského tenisty. Svého protihráče si přitáhl k pásce, Čech znovu u ní nebyl úspěšný. Po hodině a půl zápasu tak Veselý znovu půjde na servis.

2:2

Srovnáno na 2:2, Jiří Veselý Jiří Veselý dramatičtější hru ukončuje po nevynucené chybě do autu.

1:2

1:1; 1:2 - Jiří Veselý

1:2

Přímý bod ze servisu. Český tenista se dostává do vedení 2:1.

1:1

1:1; 1:1 - Jozef Kovalík

1:1

Rychlá výměna ze stran obou hráčů končí vítězným forhendem Kovalíka po čáře.

0:1

1:1; 0:1 - Jiří Veselý

0:1

Jiří Veselý i přes komplikace udržel první gem třetího setu. Na závěr sledoval return soupeře do autu.

6:2

Jozef Kovalík srovnává na 1:1 na sety. Slovenský tenista si soupeře přitáhl na síť, a i když to nebylo nejlepší zkrácení hry, tak přesto po přechodu Čecha na síť zahrál úspěšný prohoz.

5:2

0:1; 5:2 - Jiří Veselý

5:2

Čistá hra. Kovalíkovi se vůbec nepovedlo zkrácení hry, Veselý navíc byl blízko síti. Účinným forhendem kros poslal český hráč balónek za pásku.

5:1

0:1; 5:1 - Jozef Kovalík

5:1

Na druhý pokus to už dokázal, Kovalík po úspěšném výletu na síť vede 5:1.

4:1

0:1; 4:1 - Jozef Kovalík

4:1

Jozef Kovalík si vypracoval náskok 4:1 a půjde na servis. Slovenský tenista úspěšně returnoval před soupeře, který si nedostatečně ustoupil a bekhend poslal do pásky.

3:1

0:1; 3:1 - Jozef Kovalík

3:1

Jozef Kovalík vede 3:1. Po kvalitním podání odehrál forhend do protipohybu, což bylo účinné.

2:1

0:1; 2:1 - Jozef Kovalík

2:1

Jiří Veselý podruhé v zápase prohrává vlastní podání, podruhé čistou hrou. Gem nyní zakončil forhendovou nevynucenou chybou.

1:1

Srovnáno na 1:1. Jozef Kovalík výborně zapodával na tělo soupeře, Jiří Veselý zvládl z bekhendu poslat return jen za základní čáru.

0:1

0:1; 0:1 - Jiří Veselý

0:1

Čistá hra v podání Veselého. Soupeř returnoval pouze do autu.

2:6

0:1; 2:6 - Jiří Veselý

2:6

Po půl hodině hry je však první sada za námi! Český tenista se dostal do hluboké defenzívy, ze které to nevypadalo ideálně. Po nevynucené chybě soupeře do autu však setbol na třetí pokus využil.

2:5

0:0; 2:5 - Jozef Kovalík

2:5

Nevydařený gem českého borce končí dvojchybou. Stalo se tak vůbec poprvé v zápase.

1:5

0:0; 1:5 - Jiří Veselý

1:5

Druhý brejk, Jiří Veselý po 22 minutách půjde podávat na výhru v úvodním setu. Českému tenistovi stačil return, soupeř odpověděl úderem do sítě.

1:4

0:0; 1:4 - Jiří Veselý

1:4

Výborný servis do bekhend, přechod k pásce a nekompromisní smeč. Ačkoliv byla do míst, kde stál Kovalík, tak slovenský borec neměl šanci.

1:3

0:0; 1:3 - Jozef Kovalík

1:3

Jozef Kovalík poprvé v utkání získává gem, snižuje na 1:3. Jiří Veselý po slabším podání soupeř returnoval po čáře, míček ale nakonec skončil v autu.

0:3

0:0; 0:3 - Jiří Veselý

0:3

Jiří Veselý ani ve třetí hře zápasu nepřišel o míček! Po druhém esu tak potvrzuje brejk a vede 3:0.

0:2

0:0; 0:2 - Jiří Veselý

0:2

Dva gemy, osm získaných fiftýnů a ani jeden ztrácený! Jiří Veselý do osmifinále vstoupil ve velkém stylu. Na závěr druhé hry to nejprve vypadalo, že po forhendu slovenského tenisty přijde výměna na konto podávajícího hráče, Veselý však po úspěšném obranném úderu nakonec později ve výměně dokázal uspět.

0:1

0:0; 0:1 - Jiří Veselý

0:1

Čistá hra. Tenisté se pustili do větší rozehry od základní lajny, Jiří Veselý výměnu zakončil vítězným bekhendovým úderem kros z rohu kurtu.