Mistrovství Evropy

Polsko – Slovensko

1:2

konec (0:1)

14.06.2021, 18:00 • Krestovskij stadion, Petrohrad • Skupina E • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.82 3.28 5.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mojí strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký večer! (20:02:35)
Statistiky zápasu:
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 10:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:13.
Fotbalisté Slovenska vstupují do EURA cennou výhrou nad Polskem v poměru 2:1! O jejich vedoucí gól se zasloužil v 18. minutě především Róbert Mak, který balón individuálně dotáhl do šestnáctky, trefil tyč a od ní se míč odrazil do zad brankáře Wojciecha Szczęsného a následně do brány. V první půli pak Slováci soupeře už k ničemu nepustili, ovšem po změně stran se bíločervení dočkali vyrovnání už po 30 sekundách. Karol Linetty sice při zakončení netrefil míč dobře, ten ale zřejmě i proto skončil až za zády brankáře Dúbravky. Polsko pak bylo na koni, naopak slovenští fotbalisté působili opařeně. V 62. minutě se však nechal po druhé žluté kartě vyloučit Krychowiak a nabídnutou přesilovku využil zhruba po sedmi minutách Milan Škriniar. K tomu míč propadl po rohovém kopu a stoper Interu Milán prostřelil vše před sebou. Poláci se v závěru dokázali dostat do tlaku i o deseti. V jejich největší šanci však Bednarek těsně minul tyč brány soupeře.

90+5

90+4

Tak ještě jedna příležitost Polska. Lewandowski podržel míč a následně ho poslal proti noze Karola Świderského. Ten střílel zpoza šestnáctky, Dúbravka však balón nadvakrát zkrotil v rukavicích.

90+4

Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Ján Greguš.

90+3

Poláci i v deseti vrhají vše do útoku. Jejich zoufalý nápor vrcholí.

90+1

Druhý poločas bude prodloužen o čtyři minuty!

90+1

90+1. Jan Bednarek v obrovské šanci minul slovenskou bránu

90+1

Teď si Slováci jistě velmi oddechli! Jan Bednarek si na hranici šestnáctky zpracoval míč a po zemi ho poslal těsně vedle levé tyče z pohledu Dúbravky! Brankář anglického Newcastlu se jen díval.

90

Juraj Kucka fauloval Puchacze. Poláci mohou zůstat v tlaku.

88

88. Lewandowski hlavičkoval mimo tři tyče

88

Tohle vypadalo zajímavě! Po rohu balón před bránou hlavou tečoval Robert Lewandowski! Zřejmě ale viděl hrací předmět na poslední chvíli a nedokázal ho usměrnit mezi tyče.

88

Centr Puchacze srazil bránící Kucka a balón se snesl za branku Slovenska. Uvidíme roh.