09.05.2021, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.56 4.92 4.69 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Cam Talbot (MIN) 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4%, odchytal 62:46
Ryan Miller (ANA) 21 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,0%, odchytal 61:48

Tři hvězdy utkání

1. Victor Rask (MIN) 1+0
2. Kirill Kaprizov (MIN) 0+2
3. Ryan Miller (ANA) 21 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,0%, odchytal 61:48 (04:46:27)
Statistiky: Střely na bránu: 25-22; Zablokované střely: 14-7; Vhazování: 49%-51%; Hity: 6-5; Přesilové hry: 1/4-0/1; Trestné minuty: 4-10.
Minnesota se rozloučila s domácím prostředím vítězně, když na svém ledě podruhé v řadě porazila Anaheim po prodloužení. Wild vstřelili ve druhé části dva góly v rozpětí 51 sekund a udělali krok k vítězství, jenže Ducks dokázali vyrovnat. Prodloužení poté rozhodl Victor Rask. Minnesota letos zaznamenala nejlepší domácí bilanci v historii organizace. Konečný výsledek zápasu v St. Paul. Minnesota Wild 4 Anaheim Ducks 3.

62:46

62:46 Victor RASK - 4:3

62:46

Minnesota právě vstřelila branku!
VICTOR RASK teď vymetl nádhernou střelou z levého kruhu bližší levý horní roh brány poté, co převzal puk na útočné modré čáře, a potvrdil nejlepší domácí bilanci Wild v historii organizace – 4:3! Asistence: Matt Dumba a Mats Zuccarello.

61:47

Jamie Drysdale mohl rozhodnout, jenže Cam Talbot ho skvěle vychytal pravým betonem!

61:06

Marcus Johansson vyrazil na levém křídle na steč, jenže neměl podporu spoluhráčů, a tak otočil hru zpátky.

60:01

Minnesota má před sebou další prodloužení. Včerejší extra time rozhodl po pouhých 17 sekundách Kirill Kaprizov, který dnes zaznamenal dva body za dvě asistence. Stav. Minnesota Wild 3 Anaheim Ducks 3.

60:00

59:34

59:34 Maxime COMTOIS - 3:3

59:34

Anaheim právě vstřelil branku!
Kevin Fiala minul prázdnou bránu a na opačné straně poté skóroval MAXIME COMTOIS, když nádhernou střelou z bodu levého kruhu vymetl bližší levý horní roh brány! Ducks tedy dokázali vyrovnat! Asistence: Rickard Rakell a Troy Terry.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:36

Ryan Miller se ohlédl za vyhozením Minnesoty a poté naskočil na střídačku! Hra bez brankáře.

58:12

Anaheim by rád odvolal brankáře, jenže se mu nedaří udržet v útočném pásmu. Wild velice dobře brání.

56:29

Ryan Miller nedokázal udržet ránu od modré čáry, vzápětí mu ale pomohl jeden ze spoluhráčů, který puk zametl pod něj. Wild se nepodařilo přidat pojistku.

56:10

Jacob Larsson chtěl vypálit bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže puk úplně minul.

55:21

Minnesota se snaží hrát za jednobrankového vedení hodně jednoduše a držet puk v útočném pásmu, což se jejím hráčům nyní daří. Do konce necelých 5 minut.

54:37

Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:37

Kotouč teď skončil v ochranné síti a po přerušení hry dostává prostor komerční přestávka. Wild vedou 3:2.

52:12

Max Jones byl souběžně vyloučen s Ianem Colem, který hrál bez helmy, a dvě minuty se tedy bude hrát ve hře 4 na 4. První trest za nesportovní chování.

51:27

Anaheim dostal Minnesotu pod velký tlak, domácí si za to ale mohli sami, když nepřesně rozehráli zpoza vlastní brány. Nicméně, Ducks se poté ke střele nedostali.

50:21

Ducks předvedli krásnou rychlou akci a na bodu levého kruhu se dostal ke střele Josh Mahura, našel ovšem pouze náruč Cama Talbota. Komerční přestávka.

48:50

Cam Talbot ukryl nahození Ducks v lapačce a poté, co Minnesota úspěšně přečkala důležité oslabení, dostává prostor reklamní přestávka. Ducks prohrávají o gól.

47:00

Trevor Zegras dostal nádhernou přihrávku na vzdálenější pravou tyč a mohl skórovat do prázdné brány, jenže Cam Talbot se stačil přesunout a levým betonem pak vytáhnout spektakulární zákrok! Vyrovnání se nekoná!

46:32

Jared Spurgeon dokázal vybojovat puk za vlastní bránou a poté ho vyhodit až k bráně Ryana Millera.

45:37

Jonas Brodin byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Anaheim může vyrovnat během první přesilové hry.

44:52

Hokejisté Anaheimu hýří v úvodu třetí části pohybem a nyní se dostali ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, Cam Talbot ale ukryl puk v své lapačce.

44:00

Ducks sice nedokázali na levém křídle dojet nahozený puk, zásluhou dobrého forčekingu ho ale získali zpět a následná střela od modré čáry byla zablokována.

42:18

42:18 Trevor ZEGRAS - 3:2

42:18

TREVOR ZEGRAS si v levém kruhu pro vhazování skvěle pokryl puk a nádhernou střelou zápěstím z úhlu zamířil do vzdálenějšího pravého rohu! Asistence: Maxime Comtois a Jamie Drysdale.

41:16

Ducks oslabení úspěšně přečkali a na bodu pravého kruhu pro vhazování práskl bez přípravy do puku Jacob Larsson, Cam Talbot ale puk a jeho ránu vyrazil mimo.

40:01

Minnesota vstřelila v závěru prostřední části duelu dva slepené góly a do závěrečné třetí třetiny vstupuje s dvoubrankovým vedením. Navíc dohrává přesilovku.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-8; Zablokované střely: 7-5; Vhazování: 49%-51%; Hity: 4-3; Přesilové hry: 1/4-0/0; Trestné minuty: 0-8.
Třetí třetina začne přibližně v 3:58.

Minnesota udělala krátce před koncem prostřední části významný krok k vítězství, když se v rozpětí pouhých 51 sekund prosadili v domácím dresu Ryan Hartman a Nick Bonino. Skóre po druhé třetině zápasu je již podle očekávání. Minnesota Wild 3 Anaheim Ducks 1.

40:00

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:38

Simon Benoit vyhodil puk v obranném pásmu přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

37:36

Minnesota vstřelila dva góly v rozpětí pouhých 51 sekund a udělala výrazný krok k vítězství. Anaheim musí vstřelit minimálně dva góly, pokud chce bodovat.

35:56

35:56 Nick BONINO - 3:1

35:56

NICK BONINO využil pěkné zpětné bekhendové přihrávky Nica Sturma z levého kruhu, když nádhernou bombou z mezikruží napálil puk do pravého horní rohu brány! Oba góly dělilo pouhých 51 sekund. Asistence: Nico Sturm.

35:05

35:05 Ryan HARTMAN - 2:1

35:05

Kirill Kaprizov znovu vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho a pěknou přihrávkou z úhlu vzápětí našel RYANA HARTMANA, který na vzdálenější pravé tyči bez problému skóroval do odkryté sítě! Minnesota otočila vývoj a vede 2:1. Asistence: Kirill Kaprizov a Mats Zuccarello.

34:10

Marcus Foligno se rychle vytočil zpoza brány a snažil se zakončit v blízkosti levé tyče, Ryan Miller ale ukryl vkleče puk pod svou lapačkou. Komerční přestávka.

32:47

Trevor Zegras se dostal do zakončení v pravém kruhu pro vhazování, na přední tyči byl ale připravený Cam Talbot, který ukryl jeho pokus snadno v lapačce.

31:33

Polovina zápasu je za námi a další útočnou snahu Ducks zřejmě zastavilo postavení mimo hru. Před námi je každopádně další krátká reklamní přestávka.

30:47

Alexandr Volkov na ose ledové plochy krásně pronikl do útočného pásma, jenže jeho následná střela zápěstím z prostoru mezikruží byla sražena mimo.

29:46

Nick Bonino vystřelil po souboji v rohu ledové plochy na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím minula vzdálenější levou tyč brány Ducks.

28:46

Trevor Zegras vyhodil puk z obranného pásma Ducks směrem na bránu Minnesoty a po zásahu Cama Talbota se tedy nemohlo pískat zakázané uvolnění.

27:30

Mats Zuccarello vypálil na vrcholu pravého kruhu bez přípravy nepřesně a vyloučený Ryan Getzlaf už se vrátil zpět na ledovou plochu. Následuje reklamní přestávka.

26:30

Nick Bonino zkusil vystřelit na bodu levého kruhu pro buly, jeho pokus byl ale na přední tyči zablokován a Ducks se tak podařilo minimálně na chvíli osvobodit.

25:22

Ryan Getzlaf byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Minnesota má k dispozici další přesilovou hru (1/2).

24:39

Mats Zuccarello teď vypálil na pravém křídle ihned po vhazování a dobře mířil do vzdálenějšího levého horní rohu brány, Ryan Miller puk vyrazil do ochranné sítě.

24:13

Marcus Foligno prokázal obrovskou rychlost a také on se protáhl do samostatného úniku, jenže Ryan Miller včas sevřel betony k sobě!

23:33

Nico Sturm se řítil po nádherné krátké kolmé přihrávce sám na bránu, jenže poté neposedný kotouč poslal z blízkosti nad ní! Obrovská šance!

22:30

Hokejisté Anaheimu otočili hru podél střídaček a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování se dostali ke střele, kterou na přední tyči hrudí vyrazil Cam Talbot.

21:44

Minnesota otočila hru a Marcus Johansson vypálil na levém křídle s příklepem, jeho rána od modré čáry ale trefila brusli jednoho z hráčů a skončila v ochranné síti.

20:01

Minnesota vyhrála úvodní vhazování prostřední části, do které oba týmy vstupují za stavu 1:1 poté, co na branku Rickarda Rakella odpověděl Jared Spurgeon.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-5; Zablokované střely: 5-2; Vhazování: 61%-39%; Hity: 2-3; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně v 3:02.

Rickard Rakell sice poslal skvělou tečí ve vzduchu Anaheim do vedení, poté ale fauloval Troy Terry a jeho čtyřminutové vyloučení v závěru první třetiny po nádherné kombinační akci potrestal Jared Spurgeon. Po první části. Minnesota Wild 1 Anaheim Ducks 1.

20:00

19:22

Kirill Kaprizov mohl otočit skóre, když na pravém křídle vypálil od modré čáry, Ryan Miller ale našel puk na přední tyči v lapačce. Následuje komerční přestávka.

19:00

Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

16:32

16:32 Jared SPURGEON - 1:1

16:32

Kirill Kaprizov na levém křídle skvěle potáhl puk a poté ho pěkně předložil před bránu JAREDOVI SPURGEONOVI, který nyní po ledě skóroval do prázdné sítě! Ryan Miller se sklouzl mimo bránu. Stav 1:1. Asistence: Kirill Kaprizov a Kevin Fiala.

16:22

Nicolas Deslauriers vyrazil podél trestných lavic do přečíslení dva na jednoho a mohl skórovat v oslabení, Cam Talbot ale jeho střelu na přední tyči vyrazil.

14:56

Matt Dumba vypálil na vrcholu levého kruhu a poté pravého kruhu pro vhazování, obě jeho střely bez přípravy ale skončily mimo. První nad. Druhá vedle.

13:47

Tentokrát si Ryan Miller připsal snadnější zákrok, když na pravém křídle vystřelil od hrazení Joel Eriksson Ek a brankář Anaheimu podržel kotouč ve svém náručí.

13:37

Kevin Fiala teď vypálil na vrcholu mezikruží bez přípravy a jeho rána mířila k pravé tyči, Ryan Miller ale vytáhl skvělý semafor a podržel Ducks!

12:50

Joel Eriksson Ek byl zasažen vysokou holí do obličeje a Troy Terry dostal čtyři minuty. Velká šance Minnesoty.

12:02

12:02 Rickard RAKELL - 0:1

12:02

RICKARD RAKELL teď sice stál zády k bráně, nahození Joshe Mahury od modré čáry ale ve vzduchu skvěle tečoval mezi betony Cama Talbota! Asistence: Josh Mahura a Josh Manson.

11:04

Útočné snažení Ducks skončilo a po přerušení hry přichází na řadu druhá komerční přestávka. Zatím žádný gól nepadl a skóre je tedy bezbrankové.

10:21

Jonas Brodin vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování směrem na přední tyč, kde byl připravený Ryan Miller a sevřenými betony bez problému zasáhl.

09:41

Hokejisté Minnesoty se zdravě naštvali a Kirill Kaprizov vyrazil společně s Ryanem Hartmanem a Matsem Zuccarellem do útoku, nikdo se ale ke střele nedostal.

09:01

Minnesota je během posledních okamžiků zápasu pod tlakem a raději vyhodila puk na zakázané uvolnění.

08:11

Alexandr Volkov vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho prudká rána s příklepem zamířila nad bránu. Za Camem Talbotem zaznělo ochranné sklo.

07:31

Z podobného místa vzápětí vystřelil po obratu hry Josh Manson, Cam Talbot byl ale pozorný a hokejkou rychle stáhl puk pod svou lapačku. Zatím je to bez branek.

06:40

Max Jones je v úvodu zápasu hodně aktivní a nyní zkusil vystřelit na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale minula vzdálenější levou tyč.

06:21

Hra byla přerušena a prostor dostává krátká komerční přestávka. Minnesota dnes měla dvě slibné brankové příležitosti a to samé vlastně platí i v případě Ducks.

05:50

Cam Talbot nedokázal udržet střelu z vrcholu levého kruhu pro vhazování v lapačce a Ducks se dostali k dorážce, kterou domácí brankář skvěle vyrazil, když se bleskově přesunul k levé tyči!

05:17

Carson Soucy zkusil vystřelit na vrcholu levého kruhu pro vhazování a mířil na lapačku Ryana Millera, pozorný brankář Ducks ale jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.

04:18

Mats Zuccarello měl problém se zpracováním puku, nakonec se ale na pravém křídle dostal ke střele a z ostrého úhlu zamířil do náruče brankáře Ryana Millera.

03:29

Puk skončil na střídačce Wild, těsně předtím ale na pravém křídle vypálil od modré čáry Trevor Zegras a jeho tečovaná střela těsně minula vzdálenější levou tyč domácí brány Minnesoty!

02:41

Kevin Fiala rychle vyrazil společně s Marcusem Johanssonem do přečíslení dva na jednoho a skvěle se natlačil před bránu, jeho bekhendové zakončení ale skončilo na sevřených betonech Ryana Millera! Wild měli první slibnou příležitost.

01:03

Ryan Suter vystřelil na levém křídle od modré čáry a jeho táhlá tečovaná střela zápěstím minula vzdálenější pravý horní roh brány, kterou dnes hájí Ryan Miller.

00:30

Hokejisté Anaheimu se ocitli na obranné modré čáře pod obrovským tlakem a o pár sekund později vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění. Přerušení.

00:01

Ducks vyhráli úvodní vhazování zápasu a jako první se tedy mohou vydat směrem vpřed. Včerejší střetnutí skončilo vítězstvím Minnesoty po prodloužení 4:3.

00:01

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Ma. Johansson, V. Rask, Fiala – Bjugstad, Sturm, Bonino. Hlavní trenér: Dean Evason.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Manson (A), Fowler (A), Ja. Larsson, Benoit, Drysdale, Mahura – Rakell, Lundeström, Heinen – Terry, Zegras, Comtois – Volkov, Getzlaf (C), Deslauriers – Carrick, Steel, Jones. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Lee. Čároví: Julien Fournier, Ryan Galloway.

Zatímco Anaheim se dnes s letošní sezónou rozloučí, Minnesotu čekají ještě poslední dva zápasy proti St. Louis a poté už playoff. Wild už mají sice postup jistý a mohlo by se zdát, že už není o co hrát, opak je ale pravdou, protože ve hře je ještě druhé místo Západní divize, ze kterého mohou sesadit Colorado. Ducks skončí na posledním místě bez ohledu na výsledek.

Anaheim dnes uzavře základní část a zároveň i letošní sezónu v Minnesotě, se kterou se střetne podruhé během čtyřiadvaceti hodin. Hráči Ducks včera v noci Minnesotu potrápili, nakonec ale padli po prodloužení 4:3. O osudu posledního vzájemného utkání a vítězství Wild rozhodl čtyřiadvacetiletý útočník Kirill Kaprizov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

4:3

Branky a nahrávky: 17. Spurgeon (Kaprizov, Fiala), 36. Hartman (Kaprizov, Zuccarello), 36. Bonino (Sturm), 63. V. Rask (Dumba, Zuccarello) – 13. Rakell (Mahura, Manson), 43. Zegras (Comtois, Drysdale), 60. Comtois (Rakell, Terry)

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Lee. Čároví: Julien Fournier, Ryan Galloway