Finsko – Rusko

4:3

po s.n. (2:0) (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)

27.04.2021, 23:00 • Comerica Center, Frisco (USA) • Skupina B • Karel Jedlička

Finským mladíkům se povedl skvělý obrat, když ještě tři minuty před koncem základní hrací doby prohrávali 1:3. Dvěma slepenými zásahy však zápas dostali do prodloužení, v němž sice nevyužili čtyři minuty přesilovky, ale v nájezdech byli lepší a zajistili si při své premiéře dva body. Rusko po včerejším úspěchu proti USA bere jen jeden. (01:53:05)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.

Autorem vítězné branky je VERNER MIETTINEN.

4. série 2:0

Danila JUROV na Koskenvua také nic nevymyslel a neudržel sbornou ve hře.

Joakim KEMELL svou střelu švihem jen otřel o tyč a mečbol tak ještě nevyužívá.

3. série 2:0

Dmitrij BUČELNIKOV neproměňuje.

Ville KOIVUNEN proměňuje parádním blafákem do bekhendu, kotouč zvedl nad rukavici ruského gólmana.

2. série 1:0

Ani Matvěj MIČKOV nevyzrál na finského brankáře.

Brad LAMBERT zakončil bekhendovou kličku mimo.

1. série 1:0

Matvěj PETROV neprostřelil Koskenvua.

Verner MIETTINEN proměňuje blafákem do forhendu po ledě.

Samostatné nájezdy začínají.
Finové v prodloužení nevyužili 4 minuty v přesilovce čtyři na tři a o vítězi zápasu rozhodnou samostatné nájezdy.

Střely na bránu 55:28 (16:6, 16:13, 16:9 – 7:0)
Vyloučení 2:6, bez využití

65:00

Prodloužení skončilo.

64:33

Rusko v plném počtu.

63:40

Heimosalmi nabil na levý kruh Kemellovi, který se drží za přilbu po golfáku, který proletěl těsně kolem tyčky.

62:33

Vyloučení v týmu Ruska (Fjodor Svěčkov – 2 min., hákování). Sotva naskočil z trestné lavice, míří na ni autor dvou gólů znovu...

62:15

61:35

Ilja Ivancov se dostal ke kotouči na modré čáře, ale síly k brejku mu po dlouhém pobytu na ledě nezbývaly a tak jen před cestou na střídačku vyhazuje bekhendem přes všechny čáry.

4:3

Branky a nahrávky: 22. Salminen (Juusola, Lambert), 58. Koivunen (Heimosalmi), 59. Tuomaala (Lambert, Koivunen), rozh. náj. Miettinen – 10. Svečkov (Mirošničenko, Jurov), 25. Čibrikov (Mičkov), 38. Svečkov (Jurov)