16.04.2021, 01:00 • TD Garden, Boston • Michal Raška

Tipsport: 2.41 3.83 2.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kdo se postavil do brankoviště?
Tuukka Rask (BOS) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7%, odchytal 60:00
Semjon Varlamov (NYI) – 41 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,2%, odchytal 59:00

Česká a slovenská stopa
David Pastrňák (BOS) – 0+2, +2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:56
David Krejčí (BOS) – 0+1, +/- 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 14:54
Jakub Zbořil (BOS) – 0+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 13:20

Tři hvězdy utkání
1. Brad Marchand (BOS) 2+0
2. Tuukka Rask (BOS) 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7%
3. Taylor Hall (BOS) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 2 191 diváků.
Je konec. Boston Bruins zvítězil nad New Yorkem Islanders poměrem 4:1. Do utkání vstoupili domácí velmi aktivně a už ve 2. minutě otevřel brankový účet Marchand. Následně Boston dominoval v 18. minutě zvýšil vedení Smith. Ve druhé periodě sice snížil ve 23. minutě Zajac, ale to byla z pohledu hostů jediná branka, neboť ve 42. minutě vrátil dvoubrankový náskok na domácí stranu Hall a v 59. minutě zpečetil výhru Marchand.

59:36

Islanders se nemohou dostat k nějaké nebezpečné střele a Bruins znovu vytlačili soupeře ze své třetiny.

59:10

Hostující hráč nedokázal prostřelit domácího hráče a Boston následně opět vyhodil puk do bezpečí.

58:55

Bruins se povedlo vyhodit puk ze svého pásma, ale nyní se budou muset bránit.

58:41

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jakub Zbořil – 2 min., držení).

58:24

58:24 Brad MARCHAND - 4:1

58:24

Bruins právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto, jelikož Boston vede už 4:1! David Pastrňák předvedl svou obrovskou dravost u mantinelu, kde i proti přesile dokázal posunout kotouč BRADU MARCHANDOVI a ten zakončil do prázdné brány. Asistence: David Pastrňák.

57:55

Domácím se povedlo vyhodit puk do středního pásma, ale tam se k němu dostal jen soupeř.

57:28

New York Islanders to zkouší bez brankáře!

57:28

Jean-Gabriel Pageau se nyní velmi těžce zvedá potom co byl dohrán Cliftonem u mantinelu.

57:11

Charlie Coyle si sjel z druhé vlny, kde dostal puk z hole Ritchieho, ale následně vypálil do připraveného Varlamova.

56:50

Krejčího přihrávka našla jen soupeře, ale New York Islanders se posléze dopustil zakázaného uvolnění.

56:13

Travis Zajac se dopustil vysoké hole a následuje tak vhazování před bránou Semjona Varlamova.

55:50

Jordan Eberle se snažil prodrat po levé straně, ovšem nedostal se přes obránce Bostonu.

4:1

Branky a nahrávky: 2. Marchand (Bergeron, Reilly), 18. C. Smith (Krejčí, McAvoy), 42. Hall (Pastrňák), 59. Marchand (Pastrňák) – 23. Zajac (Barzal, Eberle)

Boston Bruins: T. Rask (Swayman) – McAvoy, Lauzon, Ahcan, Reilly, Clifton, J. Zbořil – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – DeBrusk, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Lazar, Kuraly.

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, A. Greene, Dobson – Eberle, Barzal, Zajac – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Palmieri – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: L’Ecuyer, Hebert – Nagy, MacPherson

Diváci: 2 191

01:49 BOS 1:0 Marchand (Bergeron, Reilly)
05:07 NYI 2 Mayfield, krosček
08:59 NYI 2 Josh Bailey, podrážení
13:45 BOS 2 Coyle, podrážení