3:4

po prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1) Stav série: 3:4

15.04.2021, 18:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • Semifinále • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.08 3.68 3.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:58:43)

Trestné minuty: 4:2
Napínává série mezi Kazaní a Omskem je u konce. I v rozhodujícím utkání se domácí tým výhry nedočkal, byť zápas měl Ak Bars rozehrán dobře. Prodloužení bylo krátké, už na počátku čtvrté minuty předvedl Avangard rychlý výpad a Oliwer Kaski jej zakončil přesným švihem. Na straně Ak Barsu je vidět obrovské zklamání, mnoho fanoušků na tribunách brečí. Naopak hosté jsou v sedmém nebi a po jednoleté pauze, kdy se ani nehrálo, si tak opětovně zahrají o Gagarinův pohár.

63:07

63:07 Oliwer KASKI - 3:4

63:07

Avangard právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Hosté podnikli svižný výpad středem, po krátké kombinaci se puk dostal do druhé vlny na volného OLIWERA KASKIHO, ten přesným švihem trefil horní růžek Beljalovovy branky a poslal Omsk do finále KHL! Asistence: Alexandr Chochlačov, Sergej Tolčinskij.

62:35

Přes obránce se Hrubce pokusil překvapit Safonov, jeho rána šla vedle branky.

61:54

Hostující tým si po dlouhém úseku a bez přerušení a následném zakázaném uvolnění bere oddechový čas.

61:15

Od modré čáry napřahoval Pedan, netrefil ale puk podle svých představ. Už se musí vracet, aby se hosté nedostali do brejku.

60:20

No a hned byl málem konec. Z nulového úhlu poslal na branku nahození hostující Knight a Biljalev se musel bleskově otáčet, aby si puk pohlídal.

Hity: 8:7
Šedesát minut hry o postupujícím do finále nerozhodlo. Ve třetí části se hosté snažili o smazání ztráty a povedlo se jim to v 50. minutě, kdy přesným bekhendem poslal puk pod horní tyčku Ville Pokka. Poté si už oba celky dávaly větší pozor na chyby a až na několik střel nemuseli brankáři řešit příliš ošemetné akce. Stav je tedy 3:3 a my si dáme prodloužení. To se bude hrát až do doby, kdy nepadne gól. Žádné nájezdy, pouze hokej.

60:00

59:46

Domácí Dyňak pronikal do pásma pravou stranou, byl však vytlačen z dobré pozice a skončil za brankou.

58:45

Sledujeme hru ve středním pásmu, tohle už si asi oba celky pohlídají bez chyb.

57:59

57:59 Biljalov vytáhl efektní lapačku

57:59

Běreglazov si sjel z modré čáry a kousek za kruhy vyslal tvrdý golfák. Biljalov měl na jeho ránu skvělý výhled a zkrotil ji efektním zákrokem lapačkou.

57:15

Po akci Arťoma Galimova šla přihrávka na Viktora Tichonova, jeho rychlá střela skončila na pozorném Hrubcovi.

56:40

Blíží se nám konec třetí třetiny a ve hře je už vidět, že si oba celky začínají dávat velký pozor. Jedna chyba by mohla rozhodnout sérii...

55:13

Hostující Tolčinskij pronikl zprava do pásma, otočkou se pokusil zbavit se obránce, ke střele to ale nevedlo.

54:01

54:01 Jarullin Hrubce nepřekvapil

54:01

Přihrávku do pravého kruhu dostal Jarullin, ihned zakončoval, Hrubec se ale přemístil ke své tyčce a pokus vyrazil.

53:27

Boucher ve vlastním pásmu vybojoval puk a sám se rozjel do útoku. Nemělo to ale dlouhého trvání, byl zastaven už ve středním pásmu.

52:28

Kirill Petrov předvedl pěknou kličkovanou a poté po vyjetí zpoza branky servíroval pas na brankoviště. Hrubec zakončujícího Cormiera vychytal.

51:42

Švih z otočky od levého mantinelu prolétl kousek nad Hrubcovou brankou.

50:43

Kazaň se sympaticky hned žene k útočné odpovědi, Hrubec má ale ve svých spoluhráčích oporu, ti mu práci docela dost ulehčují svými zákroky.

49:22

49:22 Ville POKKA - 3:3

49:22

Tlak Omsku nese své ovoce a je zase srovnáno. Hosté vyvinuli v pásmu souvislý tlak, obraně Ak Barsu se sice povedlo něco zblokovat, nicméně puk zůstal chvíli volný, VILLE POKKA předvedl pohotový bekhend pod horní tyčku a Biljalovova lapačka máchla do prázdna – 3:3. Asistence: Reid Boucher, Klim Kostin.

48:44

Švih Villeho Pokky od modré čáry se k brance Kazaně nedostal, domácí už jdou do protiakce.

47:51

Galijev se obětavě vrhl před brankovištěm na led a v pádu odpálil puk k modré čáře.

47:17

Teď už ale publikum své oblíbence povzbuzuje a je jim oporou při odvracení útoků soupeře.

46:38

Několik nahození na Bijlalova, ten i nadále drží. Divákům se ale takový nápor Omsku nelíbí a opět je slyšet poměrně silný pískot.

45:19

Hostující Běreglazov dostal přihrávku do nepříliš dobré pozice, měl to skoro přes ruku a nepovedlo se mu tak prudce vystřelit.

44:48

Nicméně ani domácí teď nehýří přehnanou přesností, sami se teď vystavili do postavení mimo hru.

43:49

Domácí tým nasadil účinný forčekink, Omsk má najednou problémy se dostat do útočného pásma.

42:23

Dvě střely hostů z dálky, ani jeden Biljalova neohrozil. Ville Pokka u toho svého navíc zlomil hůl a hosté tak chviličku byli ve čtyřech.

41:44

Domácí tým oslabení přečkal bez úhony, oba celky tak jsou v plném počtu.

40:45

Hosté pokračují v přesilové hře, na Biljalova šlo několik pokusů, ten ale svému celku drží těsný náskok.

Hity: 5:5
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže do finále má najednou domácí Ak Bars. Dlouho se sice domácí nemohli dostat do pořádné koncovky, puk jim v rozhodujících chvílích utíkal, nebo vše zvládla uhlídat obrana Avangardu, ale ve ve 35. minutě střelou přes obránce srovnal Albert Jarullin. Rázem se Kazaň probrala, ještě přidala na tlaku a ve 37. minutě se po Voronkovově přihrávce trefil pod horní tyčku Hrubcovy branky Arťom Galimov a zařídil tak domácím vedení 3:2.

40:00

39:44

Ještě jedno vyloučení před koncem třetiny, dvě minuty za vysokou hůl dostal domácí Nikita Dyňak.

38:41

Za hosty vystřelil Knight, pouze však do postoje brankáře Biljalova.

38:15

38:15 Voronkovovi puk ve velké šanci ujel

38:15

Před Hrubcem se objevil osamocený Voronkov, jenže byl z šance natolik vycukaný, že mu pokus o kličku vůbec nevyšel a puk mu ujel od hole.

37:38

Omsk je rázem v těžkém útlumu a na Hrubce se valí jeden útok za druhým.

36:38

36:38 Arťom GALIMOV - 3:2

36:38

Kazaň vstřelila branku!
A domácí jdou do vedení! Udrželi se v pásmu, Voronkov vyjel od mantinelu k brance, posunul na ARŤOMA GALIMOVA a ten střelou z první zamířil přesně pod horní tyčku Hrubcovy branky – 3:2. Asistence: Dmitrij Voronkov, Ilja Safonov.

36:27

Galimovovi nevyšel pokus nahodit zpoza branky puk před Hrubce, domácí ale pokračují v útočení.

35:06

Rázem je domácích plný led. Zleva si do střelecké pozice najel Galijev, Hrubec musel zase do práce.

34:08

34:08 Albert JARULLIN - 2:2

34:08

No vida a hned to domácí vše popřeli a vyrovnali. Velký kus práce udělal Safonov, který i přes těsnou obranu dostal hru k útočnému pásmu, posunul na ALBERTA JARULLINA a ten švihem přes obránce překonal Hrubce – 2:2. Asistence: Ilja Safonov, Dmitrij Voronkov.

33:47

Kazani se nedá upřít snaha o srovnání nepříznivého stavu, jenže koncovka zatím hodně pokulhává.

32:24

Některé akce Ak Barsu jsou zbytečně překombinované a místo střel přichází přihrávku. Jednu takovou skrz pásmo srazil Kablukov do publika.

31:38

Od modré čáry to zkusil domácí Pedan, Hrubcovu bránu ovšem netrefil.

30:40

Nahození od modré čáry, Biljalov musel pohotově vyrážet. Hosté pak ještě chvíli zůstali v útočném pásmu a na to už publikum v Kazani reagovalo pískotem.

29:25

Už se pískalo, akce Omsku skončila zakázaným uvolněním a vše míří před Hrubce.

28:45

Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu, nyní však bez výrazného zakončení.

27:18

Hostující Kostin pouze vyhodil puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a odjel se svými spoluhráči střídat.

26:33

Galimovovi po přechodu modré čáry nevyšla stahovačka, puk mu utekl a nadějná akce Ak Barsu skončila u mantinelu a bez zakončení.

25:37

Od levého mantinelu vystřelil Pedan, pokusil se překvapit Hrubce, ten si prostor u své pravé tyčky dobře pohlídal a připsal si další úspěšný zákrok.

24:11

Lépe se vedlo už Jarullinovi, jeho švih od modré čáry k Hrubcovi doputoval a ten musel zakročit. Povedlo se mu to a přerušil hru.

23:59

Nepovedl se ani další závar obrana Omsku nechává hráče domácích kombinovat, ale už ne vystřelit.

22:55

Už se ke slovu dostali i domácí, jenže po vyhranném buly byli při zakončení hráči zablokováni a Hrubec zasahovat nemusel.

22:18

22:18 Tolčinskij trefil svým švihem tyčku

22:18

Nejblíže byl Tolčinskij, ten si najel do dobré pozice, jenže prudkým švihem trefil pouze tyčku!

21:40

Neuspěl ani Činachov, jeho švih byl sražen mimo Biljalovovu branku.

20:44

Boucher se sice do pásma domácích dostal, k zakončení už ale ne. O puk přišel po důrazném, ale čistém obranném zákroku.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina utkání, a zatím jsme sledovali velice svižný hokej z obou stran. V úvodu byli aktivnější hosté a byli za to odměněni gólem v 11. minutě, kdy se po natlačení se před brankoviště prosadil Kirill Semjonov. Kazaň se ihned pustila do snahy o srovnání a poměrně brzy se to Ak Barsu povedlo, když ranou z první skóroval Dmitrij Voronkov. Už to vypadalo, že třetina skončí smírně, 51 vteřin před koncem ale vystřelil Oliwer Kaski a jeho švih propadl Biljalovovi za brankovou čáru. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:2.

20:00

19:09

19:09 Oliwer KASKI - 1:2

19:09

No a tak udeřilo na druhé straně! Omsk zatáhl akci do útočného pásma, po Semjonovově přihrávce se ke střele dostal OLIWER KASKI, jeho švih propadl Biljalovovi mezi betony a o kousek se došoural za brankovou čáru – 1:2. Asistence: Kirill Semjonov, Sergej Tolčinskij.

18:32

Domácí Galijev objel branku a poté servíroval přihrávku na Galimova! Ten z mezikruží Hrubce nepřekonal.

17:50

Dlouho ale domácím přesilovka nevydržela, neboť hrou vysokou holí se provinil Alexandr Burmistrov.

17:21

Už se pískalo a na trestnou lavici míří Alexej Běreglazov, provinil se vražením na hrazení.

16:55

Domácí si zahrají přesilovku, zatím mají ponechanou výhodu.

15:43

Výpad Kazaně po pravém křídle, hosté měli dost práce s jeho zastavením.

14:15

14:15 Tichonov trefil pouze boční síť

14:15

Málem to bylo 2:1! Domácí Rukavišnikov měl na levé straně čas na průnik, jeho pas skrz pásmo našel Tichonova, jenže ten trefil pouze boční síť Hrubcovy branky!

13:42

A je tu zase hokej v obrovském tempu, oba celky se tlačí do útočení. Jakoby snad ani nešlo o rozhodující zápas o postup do finále.

12:12

12:12 Dmitrij VORONKOV - 1:1

12:12

No vida, dlouho to netrvalo a Ak Bars vyrovnal! Do útočného pásma si najel Galimov, ze středu poslal puk na pravé křídllo, kde byl nekrytý DMITRIJ VORONKOV a jeho zakončení z první šlo do odkryté části branky – 1:1. Asistence: Arťom Galimov, Ilja Safonov.

12:00

Švih Gotovce skončil u Biljalova, ten pro jistotu přerušil hru.

11:24

Rázem se Kazaň musí pustit do útočení a dohánět ztrátu. Jako první se o to neúspěšně pokoušel Petrov.

10:12

10:12 Kirill SEMJONOV - 0:1

10:12

Je tu první gól utkání! Domácím se nepovedlo dostat puk do středního pásma, Kostinovi se z levé strany povedlo přihrát před branku, kde se i přes těsnou obranu ke sklepnutí probil KIRILL SEMJONOV a puk o kousek přešel brankovou čáru! Asistence: Klim Kostin.

09:16

Po akčním úvodu tu máme lehký pokles tempa, a také více nepřesností v rozehrávce.

08:03

Kazaň se dostala do útoku, zprava nahodil před branku Voronkov a po krátké snaze o sklepnutí se k němu puk vrátil. Jenže ani on nebyl úspěšný.

07:43

Nepřesná rozehrávka hostů, puk letěl přes všechny čáry. Bylo to však s tečí, takže zakázané uvolnění se nepískalo.

06:23

Hostující Stas nahodil od pravého mantinelu a Biljalov chvíli nevěděl, kde má puk Ve spolupráci se svými kolegy ale závar vyřešil.

05:55

Hra se na chvíli přesunula před Hrubce, ten se ale na svém brankovišti roztáhl a ucpal všechny mezírky.

04:59

Od modré nahazoval Kostin, Biljalov zakročil svým betonem a vypomohl si lapačkou.

04:18

Další zmatky před Biljalovem, nejnebezpečněji se projevoval bekhendem Běreglazov, stále ale čekáme na první gól.

03:20

Ak Bars se zatím neumí dsotat do akce, se kterou by zůstal déle v útočném pásmu, natož aby ohrozil Šimona Hrubce v brance Omsku.

02:21

Tolčinskij vyslal na Biljalova švih z pravé strany, gólman Kazaně si prostor u své levé tyčky pohlídal.

01:29

Aktivněji si zatím vedou hosté z Omsku, se svou další akci ale skončili na modré čáře, pískalo se postavení mino hru.

01:10

Menší závar před Biljalovem, Činachov si ovšem zpracovával vysokou holí a hra tak byla vykázána do středního pásma.

00:27

Jako první se do akce dostali hosté, po pravém křídle se před branku dostával Kovalčuk, byl ale na poslední chvíli zastaven čistým zákrokem.

00:01

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Jarullin (A), Rukavišnikov, Chenkel, Pedan, Judin, Ljamkin, Žuravljov – M. Gluchov (A), Safonov, Fisenko – Galijev, A. Galimov, Voronkov – K. Petrov, Dyňak, Cormier – V. Tichonov, Burmistrov, Dawes – Zaripov (C).

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Pokka, Šaripzjanov (A), Běreglazov, Gotovec, Kaski, Čisťakov, Solovjov – K. Kostin, Zernov, Kovalčuk (C) – Boucher, Knight, Činachov – Tolčinskij, K. Semjonov, Dědunov – Kablukov, Stas (A), A. Potapov – Chochlačov.

Rozhodčí: Birin, Ravodin – Lazarev, Šalagin.
Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou hymny Ruska a Tatarstánu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Tatněfť Areně začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.