23.03.2021, 03:08 • Rogers Arena, Vancouver • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.68 4.2 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V utkání se nepředstavil žádný český nebo slovenský hokejista.
Kdo nastoupil do brankoviště?
Thatcher Demko (VAN) 25 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,2%, odchytal 60:00
Connor Hellebuyck (WPG) 22 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
Dlouho to vypadalo, že vyrovnaný zápas mezi Vancouverem a Winnipegem nabídne dramatickou koncovku. Po dvou třetinách vedli hostující Jets pouze 1:0, ale zkraje třetí třetiny své vedení zvýšili zásluhou Lowryho, jenž navíc přidal o šest minut později další branku a bylo po možnosti sledovat dramatickou koncovku střetnutí.

Winnipeg nakonec zvítězil 4:0 a po dvou porážkách se mu povedlo opět vybojovat velmi důležité dva body, díky nimž se ještě více osamostatnil na třetím místě Severní divize.

59:24

Ale bez úspěchu, nyní ani nepřešli červenou čáru.

58:35

Utkání se chýlí ke svému konci. Útoky Vancouveru jsou již bez energie, ale přesto se někteří ještě alespoň o čestný gól snaží.

57:50

Edler trefuje střelou od modré čáry tyč Hellebuyckovy branky. Podruhé v utkání pomohla brankáři Jets konstrukce jeho klece. Hosté následně odehráli puk na zakázané uvolnění.

57:00

57:00 Paul STASTNY - 0:4

57:00

Winnipeg právě vstřelil branku!
Canucks chtěli odvolat brankáře ve chvíli, kdy byl puk ve středním pásmu. Demko už byl téměř u střídačky, ale hosté zastavili akci soupeře a Demko si rychle vracel zpět do branky. Rozhozená obrana Canucks však dopustila, že Scheifele přihrál mezi kruhy zcela volnému PAULU STASTNEMU, který Demka prostřelil a přidává definitivní tečku za jakoukoliv snahou domácích o zázrak. Asistence: Mark Scheifele.

56:42

Ke smůle Vancouveru drží hosté puk daleko od své branky.

56:00

Komerční přestávka.

55:43

Motteho dlouhá přihrávka přes střední pásmo se neujala. Zakázané uvolnění.

55:18

Avšak hosté dobře brání a průnik soupeře okamžitě zastavili a puk zase odváží pryč ze svého pásma.

54:30

Canucks se krátí čas. S ohledem na dobrou práci Hellebuycka by zvrat v tomto utkání byl v tuto chvíli už zázrak. Ale domácí to ještě musí zkusit.

53:58

Hra je znovu přerušena, tentokrát ovšem v obranném pásmu Winnipegu. Hoglanderovu střelu totiž do hlediště sráží Perreault.

53:18

Jets se dostali do útoku a po delší době musel rovněž Demko zasahovat. Connorovu střelu z pravého kruhu chytá.

52:20

A krátce poté padl jako podťatý také jeden hráč Vancouveru, tomu však k tomu pomohl Stastny. Rozhodčí nevylučuje.

0:4

Branky a nahrávky: 10. Wheeler, 43. Lowry (Appleton), 49. Lowry (Copp, Morrissey), 57. Stastny (Scheifele)

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers (A), Jo. Benn – Boeser, Horvat (C), Höglander – Virtanen, J. T. Miller, Vesey – Hawryluk, Graovac, Motte – MacEwen, Gaudette, Roussel.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Rozhodčí: Skilliter, Schlenker – Barton, Murchison

09:41 WPG 0:1 Wheeler
23:10 VAN 2 MacEwen, držení
31:13 WPG 2 Perreault, vysoká hůl
42:07 WPG 0:2 Lowry (Appleton)
48:42 WPG 0:3 Lowry (Copp, Morrissey)