NHL

Calgary Flames – Edmonton Oilers

4:3

konec (0:0, 3:2, 1:1)

16.03.2021, 02:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Tomáš Suchánek (@SuchanekTomas)

Tipsport: 2.2 4.19 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (04:38:49)

1. Mikael Backlund (CGY) – 0+2, čas na ledě: 19:29.
2. Andrew Mangiapane (CGY) – 1+2, čas na ledě: 18:16.
3. Elias Lindholm (CGY) – 1+2, čas na ledě: 17:36.
 Československá stopa:

David Rittich (CGY) – dnes pouze jako druhý brankář Flames.
 Kdo se postavil do brankoviště?

Jacob Markström (CGY) – 28 zákroků, úspěšnost: 90,3%.

Mike Smith (EDM) – 23 zákroků, úspěšnost: 85,2%.

Využití: 0 – 0.
Flames dotáhli zápas nakonec do vítězného konce! A to zcela zaslouženě. Po celé utkání nepustili Oilers do vedení a berou důležité dva body. O branky se postarali ve druhé periodě Dillon Dubé, Elias Lindholm a Andrew Mangiapane. Branku rozdílovou vstřelil v 47. minutě Noah Hanifin. Za Oilers se dnes trefili postupně Adam Larsson, Alex Chiasson a ve třetí třetině německý sniper Leon Draisaitl.

59:58

Jesse Puljujärvi ještě mířil pod vyrážečku Jacoba Markströma, ale ten vytáhl nejdůležitější zákrok večera!

59:45

Christopher Tanev vyvezl kotouč a obloučkem jej poslal do střední třetiny.

59:32

Flames alespoň vyhodili na icing. Obrovský tlak Oilers bude pokračovat.

59:16

Krásná klička Connora McDavida a rána jen těsně mimo pravou tyč!

59:02

Jacob Markström vyrazil střelu Draisaitla, k dorážkám již nedošlo.

58:30

Buly pro Oilers.

58:25

Po icingu Plamenů se bude vhazovat před Jacobem Markströmem. Oilers v šesti s prázdnou brankou! Aktuálně však na poradě při time outu.

58:16

Mike Smith na střídačce, Oilers v šesti!

58:03

Sean Monahan zdržel rozehrávku hostů a ti se nemohou dostat do útočné třetiny.

57:03

Adam Larsson nahodil kotouč na branku Flames, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal dorazit kotouč zpět na branku. Na led se vrací elitní formace Oilers.

56:03

Connor McDavid se natahoval po střele Ethana Beara, ale tečovat nedokázal.

55:29

Leon Draisaitl – Connor McDavid – Kailer Yamamoto na ledě v dresu Oilers a snaha o vyrovnání.

4:3

Branky a nahrávky: 26. Dubé (E. Lindholm), 29. E. Lindholm (Kylington, Dubé), 34. Mangiapane (Lucic, Backlund), 47. Hanifin (Mangiapane, Backlund) – 30. A. Larsson (Ennis, Yamamoto), 38. J. Archibald (D. Shore, Bear), 46. Draisaitl (McDavid)

Calgary Flames: Markström (Rittich) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Välimäki, Kylington – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, Dubé – J. Gaudreau, Monahan (A), B. Ritchie – Lucic, Backlund, Mangiapane – S. Bennett, D. Ryan, Leivo.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Barrie, Lagesson, A. Larsson, K. Russell, Bear – Draisaitl (A), McDavid (C), Yamamoto – Ennis, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – D. Shore, Khaira, J. Archibald – Neal, Haas, Chiasson.

Rozhodčí: Meier, Joannette – Cormier, Cherrey

09:35 CGY 5 B. Ritchie, bitka