21.02.2021, 01:15 • Bell Centre, Montreal • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.5 4.07 2.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Tatar (MTL) 0+1, účast +1, 0 TM, 1 střela na branku, čas na ledě 11:19
Kdo nastoupil do brankoviště?
Carey Price (MTL) 22 zákroků, 5 OG, úspěšnost 81,5%, odchytal 59:03
Frederik Andersen (TOR) 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 59:42
Hlavní hvězdou zápasu se stal Auston Matthews, který prodloužil svou bodovou sérii už na 16 zápasů a byl hned u čtyř branek svého týmu. A zároveň u všech v divoké druhé třetině, v níž se Torontu povedlo své soky přestřílet 4:2. Matthews se prosadil dvěma góly v přesilovce a zapsal na své konto také vítězný gól.

Montreal, který vstupoval do třetí třetiny za stavu 2:4, se dlouho snažil o zdramatizování střetnutí, ale místo toho inkasoval v 54. minutě a přišel o reálnou šanci na zvrat. Byť minutu a půl před koncem ještě snížil Toffoli, jednalo se jen o kosmetickou úpravu skóre.
Torontu se povedlo na ledě Montrealu zvítězit 5:3 a připsalo si už třetí výhru ze čtyř vzájemných soubojů s tímto týmem.

59:42

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tyler Toffoli – 2 min., sekání).

59:25

Hosté dostali puk ze svého pásma a snaží se o zakončení do prázdné branky.

59:10

Zakázané uvolnění Toronta po střele Matthewse přes celé kluziště.

59:00

Dělovka Webera od modré z voleje. Andersen i trochu se štěstím zachytil letící puk do lapačky, Weberovi chyběly centimetry.

58:53

Oddechový čas domácích.

58:53

Andersen musel zasahovat a povedlo se mu přerušit hru. To ale vyhovuje i Montrealu, který se v případě úspěšného buly bude moci okamžitě dostat do tlaku.

58:50

Canadiens hrají bez brankáře!

58:34

58:34 Tyler TOFFOLI - 3:5

58:34

Montreal právě vstřelil branku!
Nakonec se domácí ještě dočkali gólu, o který se postaral TYLER TOFFOLI! Ten si před brankou srazil rukou vysoko letící puk na led a rychle jej bekhendem zasunul za záda Andersena. Asistence: Alexandr Romanov, Brendan Gallagher.

58:05

Oba týmy jsou v plném počtu.

58:01

Musel to na sebe vzít Kotkaniemi, který projel s pukem do útočného pásma a našel Armiu, který si sjížděl k brankovišti. Andersena ovšem nepřekonal.

57:35

Hra ve čtyřech se pomalu chýlí ke konci. Toronto drží puk, Montreal v tuto chvíli nejspíš na vše rezignoval.

3:5

Branky a nahrávky: 24. Kotkaniemi (Tatar, Edmundson), 24. Byron, 59. Toffoli (A. Romanov, Gallagher) – 22. Matthews (Marner, Rielly), 22. Boyd (J. Thornton, Matthews), 28. Marner (Matthews, Bogosian), 36. Matthews (Rielly, Marner), 54. Kerfoot (Spezza, Tavares)

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson (A), A. Romanov, Mete – J. Anderson, Suzuki, Drouin – Gallagher (A), Danault, Toffoli – Armia, Kotkaniemi, Tatar – Byron, Evans, Lehkonen.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner (A), Matthews, J. Thornton – W. Nylander, Tavares (C), Hyman – I. Michejev, Kerfoot, Engvall – Spezza, Boyd, Vesey.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Nansen, Mills

14:14 TOR 2 Bogosian, sekání
19:04 MTL 2 Mete, hákování
19:44 MTL 2 Chiarot, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
21:05 TOR 0:1 Matthews (Marner, Rielly)
21:20 TOR 0:2 Boyd (J. Thornton, Matthews)
23:24 MTL 1:2 Kotkaniemi (Tatar, Edmundson)